T

Yüzbaşı
02 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
134 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
geçen yıl
Kısa Çalışma Ödeneği alanlar bakabilir mi ?
2021 01 dönemi hala sisteme girmemiş gözüküyor bende. En son 2020 12. dönem var ama devamı gözükmüyor. Sizlerde nasıl 2021 Ocak ve Şubat için ödenecek miktarları görebiliyormusunuz ?
T
3 yıl
Özel mesajlarıma giremiyorum
"Bir sorun oluştu.Sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz."

Hata penceresi çıkıyor hiçbir özel mesajıma bakamıyorum.
T
4 yıl
silinsin
aynı konudan zaten açılmış. silelim lütfen.
T
4 yıl
Çiftlik Bank’ın ardından Anadolu Farm vurgunu!
Geçtiğimiz günlerde Çiftlik Bank, binlerce insanı dolandırmış, şirket Mehmet Aydın yurt dışına kaçmıştı. Şimdiyse Anadolu Farm olarak bildiğiniz uygulamanın 200 Milyon TL vurgun yaptığı söyleniyor. Merkezi Kayseri olan firmanın, yaklaşık olarak 50.000‘e yakın kullanıcısı bulunuyor. Şu an için firma hakkında inceleme başlatıldı.

Anadolu Farm 50 bin kişiyi dolandırdı mı?

Ekolum A.Ş. çatısı altında kurulan uygulama, insanlara çeşitli vaatlerde bulunmuştu. Bunların arasında, yılda yüzde 300‘e yakın kar vaadi de var. Yaklaşık olarak 200 Milyon TL toplayan uygulama, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından incelemeye alındı. Uygulama incelemeye alınmadan 2 hafta önce de ödemeler durduruldu.

İnceleme başladıktan sonra uygulama, ödemeleri ilk başlarda günlük öderken, bir anda haftalığa çıkardı. Siteye giren üyelere, “İnceleme nedeniyle hesaplarımız bloke edildi. Bu yüzden ödeme yapamıyoruz” şeklinde bilgilendirme mesajı çıktı.

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Anadolu Farm bayilerinden birinin, Çiftlik Bank tarafından dolandırıldığı da söyleniyor.

Bu gelişmelerden sonra, uygulamanın sahibine ulaşılamadığını, ancak üyelerine WhatsApp üzerinden mesaj yolladığını söyleniyor.

Bakanlık yetkililerine göre, Anadolu Farm’ın da nitelikli dolandırıcılık yaptığını ve vatandaşların dikkatli olması gerektiğini söyledi. Son olarak bakanlık, ödemelerin durmasında kendilerinin etkisi olmadığını açıkladı.

Kaynak:https://shiftdelete.net/anadolu-farm-vurgunu
T
5 yıl
Kobo için Türkçe sözlük
Türkçe > Türkçe
SÖZLÜK


Kobo cihazımı aldığımdan beri Türkçe sözlük olmaması yüzünden kafayı yeme durumundaydım. En büyük sorun ise açık bir veritabanı olmayışıydı. Babylon ve Kindle cihazlar için yapılmış sözlükleri kobo için uyarlamayı başardım. Aşağıda isteğinize göre indirebilirsiniz.

Dosyalar:

İki Türkçe Sözlüğün birleştirilmiş halini bu adresten indirebilirsiniz.
İki Osmanlıca Sözlüğün birleştirilmiş halini bu adresten indirebilirsiniz.
2 Türkçe ve 2 Osmanlıca birleştirilmiş sözlüğü ise bu adresten indirebilirsiniz.

Kurulum:

23 Eylül 2020 tarihi itibari ile gelen 4.24.15672 numaralı versiyon güncellemesinden sonra sözlük dosyalarınızı .kobo\custom-dict klasörünü oluşturarak içine atmanız yeterlidir. Sözlük ekranında dosya adları gözükerek seçilebilir duruma gelecekler.


23 Eylül öncesi bir versiyon kullanıyorsanız aşağıda ki adımları takip edebilirsiniz.

.kobo/dict/ klasörüne koyduktan sonra cihazı tamamen kapatıp açınız. Dosya adını aşağıdaki listeden birini seçenrek değiştirmeniz gerekmektedir. Böylelikle o sözlük yerine Türçe olarak kullanabilirsiniz.

dicthtml.zip (EN)
dicthtml-de.zip (DE), dicthtml-de-en.zip (DE -> EN), dicthtml-en-de.zip (EN -> DE),
dicthtml-es.zip (ES), dicthtml-es-en.zip (ES -> EN), dicthtml-en-es.zip (EN -> ES),
dicthtml-fr.zip (FR), dicthtml-fr-en.zip (FR -> EN), dicthtml-en-fr.zip (EN -> FR),
dicthtml-it.zip (IT), dicthtml-it-en.zip (IT -> EN), dicthtml-en-it.zip (EN -> IT),
dicthtml-nl.zip (NL)
dicthtml-ja.zip (JA), dicthtml-en-ja.zip (EN -> JA),
dicthtml-pt.zip (PT), dicthtml-pt-en.zip (PT -> EN), dicthtml-en-pt.zip (EN -> PT)

Sözlük kaynakları:
https://www.babylon-software.com/free-dictionaries/languages/turkish-turkish-dictionaries/Kelimeler-Tur-->Tur-v4.1-(derleyen;-rasim-birlik)/49273.html
https://www.babylon-software.com/free-dictionaries/languages/turkish-turkish-dictionaries/Ottoman-Turkish-Dictionary/11578.html
https://www.babylon-software.com/free-dictionaries/languages/turkish-turkish-dictionaries/Yeni-Osmanl%C4%B1ca---T%C3%BCrk%C3%A7e-L%C3%BCgat-v0.1/61962.html

Kindle için yapılmış TDK Turkce Sozluk.prc
T
6 yıl
Uydunet Antalya Devir
Antalya'dayım. TTNET'e geçiş yaptığım için 2007'den beri kullanmış olduğum uyduneti devrediyorum. Hat üstünde herhangi bir taahüt yoktur. İhtiyacı olan yoksa yakında tamamen iptal ettireceğim.
T
6 yıl
Uydunet 2016 Yeni tarifeler
Yeni tarifeleri yayınladılar. İncelemek isteyen pdf'den bakabilir

http://turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/formlar/2016yeni_tarifeler.pdf
T
6 yıl
Uydunet Ping Sorunları
Birçoğunuzun bilgiği gibi uydunet ping konusunda rezalet. Ama son haftalarda çok fazla sorun çıkarmaya başladı. Bende tracert çıkıları kablotvbilgi@turksat.com.tr adresine gönderdim. İlk aldığım cevap 5 saatlik zaman belirtin teknik servis ekibimiz geldin baksın oldu. Tracert çıktılarından da gözüktüğü üzere sorunun benim ile yakından uzaktan alakası yok. Gelişmeleri buradan size bildirmeye devam edeceğim.


< Resime gitmek için tıklayın >


Kalıcı çözüm bulmazlarsa 2007'den beri kullandığım hizmetimi iptal edip VDSL2'ye geçiş yapacağım. Bıktım artık ping sorunlarından.
T
7 yıl
Uyku Yok Hizmeti
Herkese merhaba,
Uyku Yok Hizmeti gerçekten kafamı karıştırmış durumda.

Düz paket (Plus olmayan):
quote:

Eko-Sınırsız, kotalı ve kullandığın kadar öde tarife kullanıcılarının Uyku Yok hizmeti ile 00:00 ile sabah 09:00 arasında mevcut hızla yaptıkları ‘’download’’ ları, tarifeden dolayı sahip olunan kota kullanımını ve adil kullanım noktasını etkilemeyecektir.

• Uyku yok hizmeti abonenin sahip olduğu hız üzerinden sunulur.

00:00-09:00 Arası Kota Saymama 9,90 TLBurada bahsettikleri abonenin sahip olduğu hız nedir ? Tarifemde ki 10MB'mıdır yoksa 3MB'a düşmüş olan hız mıdır bir türlü anlayamıyorum. Bu paketi aldığımda bağlantım belirtilen saatlerde tekrar 10MB'a çıkacak mı ? Bizzat kullananlar buna bir açıklık getirebilirse çok sevinirim.
T
7 yıl
21:9 UWD Monitörler hakkında
Herkese merhaba.
21:9 UWD monitörlere geçmeyi planlıyorum ama kafamda bir soru işereti oluştu. 27" WD ve UWD monitörü karşılaştırdığımızda yükseklik olarak(ekran bölümü sadece) 21:9 CM bazında daha küçülüyor mu ? Çözünürlüğü sormuyorum hepsinin farklı zaten. Alışveriş sitelerini gezdiğimde ekranların sanki yüksekliğini azaltıp daha fazla genişletmişler gibi bir his uyandırıyor.
21:9 kullananlar konuya bir netlik getirirse sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.