A

Teğmen
03 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
3 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
7 yıl
Monster Memnuniyeti
Merhabalar arkadaşlar 9 ay önce ince eleyip sık dokuyarak bir laptop almaya karar vermiş ve monster'ı seçmiştim. Günde ortalama 8 saatlik oyun maratonundan sonra bu hafta laptop'umda ilk arıza ile karşı karşıya kaldım. Arıza dediysem öyle büyük bir sorun değil, sadece turbo fan tuşu basmıyordu. Ben de teknis servise bilgisayarı elden teslim ettim. Servise teslim ederken bilgisayar 2 aydır tek bir temizlik yüzü görmemiş bir öğrenci evinde kullanıldığından ötürü oldukça pis halde idi. Ki tuşun sorununun da bu kirden olabileceğini sanıyordum.Bir de oldukça eski konulara baktıysanız monster teknik servisinin genellikle sorunlara kullanıcı hatası deyip para aldığıyla ilgili yanıltıcı bilgiler göze çarpıyordu. Bu nedenle ödeme yapmaya da kendimi hazırlamıştım.
Servise teslimin 3. gününde bilgisayarımı gelip alabileceğimi belirten bir aramadan sonra servise gidip bilgisayarımı aldım. Yapılan işlemlere baktığımda turbo fan tuşunun değişmesi,termallerin yenilenmesi, touch padimdeki hatanın giderilmesi'nin yanı sıra ilk günkü kadar temiz bir laptopla karşılaşınca yapmam gereken ödeme kısmına gözüm ister istemez bir gitti Sonuç; ''0'' kocaman bir sıfır.
Monster servisindeki çalışanlar ise birbirinden güler yüzlü ve kibarlar. Üslupları ve tutumları monster'ı seçerken ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumu bir kere daha gösterdi. Buradan tüm çalışanlara tekrar teşekkür etmek istedim.
Böyle bir konu açıyorum çünkü satın almadan önce yapılan araştırmada foruma defalarca bakmış bir kaç konudan gözüm korkmuştu.Ancak yeni laptop satın almak isteyen arkadaşlara tavsiyem hem fiyat, hem performans, hem de servis kalitesiyle kesinlikle Monster'ı tercih etmeleri olacaktır.
A
8 yıl
Age of Wulin -Başlangıç Rehberi-

Age of Wulin (Amerikan sunucusu Age of Wushu) uzak doğu savaş sanatları ve kültürünü birleştirmeyi amaçlamış, benzer yapımlara göre farklılık sağlamaya çalışmış bu nedenle de belki de çizgi dışı yapısı onu çok da sabırlı olmayan oyuncu kitlesi için anlaşılmaz kılmıştır.Ancak size önerim biraz vakit ayırıp çözme girişiminde bulunmanız.

Forumda ayıntılı bir rehberi geçiniz, kısaca oynanışı özetleyen bir konuya rastlamadım Wulin hakkında.Öncelikle Wulin, Jianghu adı verilen eski uzakdoğu düşünce ve inanışlarını barındıran bir arka plan üzerine kurulmuş ve bu planı iyi işlemiş denebilir. Zamanın savunma ekolleri ve arkasındaki düşünceler yansıtılmaya çalışılmış.

Oyun başında karakterimizi oluşturduktan sonra size bir kaç senaryo önerisinde bulunacak olan oyunumuz bu hikaye seçiminize göre sizi bu Jianghudaki şehirlerden seçmiş olduğunuz senaryonun başladığı yere yollayacak ve bir süre oyun burada geçecek. Ben ve bir kaç arkadaşım ''Phoneix Oath'' senaryosunu seçtik ve size de bu senaryoyu öneririm başlangıç şehri gayet merkezi ve canlı.

Başlangıç görevlerinde size kısaca oyunu gösterdikten sonra size hangi okula katılmak istediğini soracak olan oyunumuzun kısaca özellikleri;

-Bilindik görev yap - yaratık kes tabanlı level sistemi oyunda yok. Seviyeniz yeteneklerinizi geliştirmeniz, daha doğrusu içselleştirmenizle ilgili. (oyunda zaten canavar yok gerçek dünya tabanlı canlılar)

-Öldürülen moblardan item (zırh,silah,para ... ) gibi itemler düşmez. Meslek ağaçları bu nedenle çok önemlidir.

-PK açıp open world pvp haritanın her yerine yayılmıştır, bunun yanında suçlu-kelle avcısı kapışmaları, kervan ve onları soymaya çalışanlar, şehir arenaları, battlegroundlar, okul savaşları , guild savaşları , köle ticareti , liderlik müsabakaları , ajanlık , bilgi çalma , rakip guild şehrini yağmalama gibi bir çok pvp faaliyeti mevcuttur ki pve'den ziyade pvpye dayalı bir oyundur.

-Oyundan çıktığınızda karakteriniz bir iş bulur ve bununla uğraşır bu sayede oyunda değilken de yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz puanları edinebilirsiniz ancak köle olarak kaçırılıp satılmanız da bir ihtimal bu durumda. İster oynayın ister oynamayın karakteriniz Jianghu'dan ayrılmaz.

-Oyunda yaptığınız mesleklere göre bir takım mini oyunlar mevcut. (Candy Crush , Go (Weiqi) , Guitar Hero oynamanız mümkün. )

-30 kadar dungeon (oyundaki adı Faction) ve yapılabilecek birçok raid var. Buralarda reputation, qi kasabilir ya da havada uçma , suda koşma gibi yetenek kitaplarını düşürebilirsiniz. Yine meslekler için tarifler de buralardan temin edilir.

-Random encounter denilen npclerle yaptığınız dedikodular sayesinde aldığınız bonus görevler mevcut. (Yirmi bin kadar quest olduğu söyleniyor oyunda)

-Oyunda diğer oyunlardaki exp burada birden farklı şekilde görülür. Bunlar çakralar için qi , cultivation point (yetenek seviyelerini yükseleten puanlar) ve bu puanlar için exp.


OKULLAR[/Center]
Oyunda doğruluk , denge ve kötülük olarak 3 farklı temel okul düşüncesi vardır. Bu düşünce size karşılığında uymanız gereken okul kuralları getirir.Örneğin kötülüğün okulları kendilerinden olmayanları öldürmenizi umursamazken iyilik okulları sizi çok fazla öldürmekten men eder. Yaptığınız kural ihlallerini okulunuuzn sunağında tövbe ederek sildirebilirsiniz bir süre bekleyerek. Doğruluk okulları Shaolin , Wudang , Emei ve Beggar's Sect, Denge okulları Scholar's Academy,Tang Clan ve Kötülük okulları ise Royal Guards ve Blissful Valley'dir Her okul öğrencisi 3 farklı teknikle savaşabilmektedir.


< Resime gitmek için tıklayın >

Doğruluğun temsilcisi Shaolin okulu kendini Buddha inancına adamış muhafızlardan oluşur ancak erkekler bu okula alınabilmektedir.Silah olarak uzun sopa ve yumruk-avuç teknikleri kullanırlar. İnanılmaz komboları ve dayanıklılıklarıyla öne çıkarlar. Stun ve diğer control kabiliyetleri en parlak yönlerindendir.

< Resime gitmek için tıklayın >

Wudang okulu kendi felsefi yapısı gereği doğruluk ve adaleti sağlama görevini yüklenmiş, iyilik ve kötülük dengesinde iyiliğin kötülüğe mağlup olmaması misyonunu yürütmeyi amaçlamıştır. Wudang öğrencileri dayanılılıkları ile öne çıkarlar. Rakiplerinden daha uzun süre hayatta kalma becerileri önemli bir artılarıdır.

< Resime gitmek için tıklayın >

Dilenciler kendilerine has dövüş stilleri ile doğruluğu sağlmaya çalışmaktadırlar. Okul ön şart olarak dilencilik mesleğini öğrenmenizi istemekte. Oyun videolarına ayırabilecek vaktiniz olduğunda bir beggar videosu pvp'de neler yapabileceklerini size hemen gösterecektir.Hava üstünlüğünü kaptırmayan okul olan beggarlar sizi havaya atıp sonra yakalayıp yere atmaya başladığında sonunuz gelmiş demektir ^^ Sarhoş dövüş stili de kendilerinde ;)

< Resime gitmek için tıklayın >

Emeiler Shaolinlerin kız kardeşleri olarak sadece kadın üye kabul etmektedirler. Healer sınıfı gibi gözükmelerine rağmen pvp için ideallerdir. Damageleri diğer okulları aratmadığı gibi kendilerini iyileştirme özellikleri büyük bir artılarıdır.

< Resime gitmek için tıklayın >

Diğer okullardan 'Clan' olmaları nedeniyle ayrılan bu öğreti takipçileri pvplerin baş kahramanları ve diğer okulların belalarıdır. Denge (Natural) tarafında bir okul olan Tanglar oyunun suikastçi sınıfıdır. Uzaktan attıkları zehirli dartlar ve yakından kullandıkları bıçaklar eşliğinde pvp seven oyuncuların bir çoğuna ev sahipliği yaparlar. En az 2 gap closer (mesafe kapatma) yeteniğini harika biçimde kullanamıyorsanız bir Tangi durdurmanız gerçekten zor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Scholar's Academy Natural taraf okulu olarak genellikle dünyadan ayrı durup kendi kültürel ilerleyişine odaklanmıştır. Bu okulda karar kılan bir öğrenci bir kültürel mesleği öğrenmiş olmalıdır. Okul kılıç ve tekme tekniklerinde ustadır. Tekme tekniğinin ustaları oyun okullar arasında gayet adil olsa da bir adım öne çıkmaktadırlar. 1 vs 1 de tekme stili kullanan Scholarlar oyun sonu galipleri denebilir.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kötülük okullarından İmparatorluk muhafızları acımasız yapıları gereği işkence tekniklerinde ustalaşmışlardır. Kullandıkları pala ve yumruk stilleri yakın dövüş , halat tekniği ise uzun mezil açısından bu okulu güçlü kılmaktadır.Özellikle halat ve kılıç ustaları rakipleri zorlmakta ve pvp seven oyunculara hitap etmekte. Uzaktan rakibe hasar verip onu yanınıza çekip daha sonra zincire boğma fikri gayet iyi işliyor ;) Arkadaşınız siden önce Tang Clan aldıysa onların belası olan Royal Guards tam size göre ^^

< Resime gitmek için tıklayın >

Kötülüğün 2. ve belki de gerçekten tam anlamıyla kötü temsilcisi Blissful Valley öğretisi öğrenci katli haricinde hiç bir kural tanımıyor. Gizemli dövüş teknikleri zehirli vuruşlara olanak sağlıyor. Çok yüksek hasar verebilmesine rağmen kullandığı bazı yeteknelerin kendi can değerini de düşürmesi rakibi hızlıca ortadan kaldırmanızı gerektiriyor. Nispeten dayanıklılığı düşük okulları yeri geldiğinde kolayca alt edebilmesine rağmen hayatta kalma yeteneği yüksek olan rakipler biraz zorluyor.
OYNANIŞÖncelikle oyunda olmazsa olmazınız mesleklerden kısa söz etmek gerekirse;

< Resime gitmek için tıklayın >

İlk sırada yer alan toplayıcılık meslekleri olarak madenci , oduncu , balıkçı , çiftçi ve avcı olabilirsiniz. Bu mesleklerin hepsi aynı karakter tarafından alınabilmektedir.

İkinci sıra ise sadece bir meslek seçebildiğimiz üretim dalı. Bu meslekler sayesinde terzi , aşçı , takı yapıcısı , demirci , bitki uzmanı yada zehir imalatçısı olabilirsiniz

Üçüncü sıra ise kültür meslekleri. Müzisyen , go (weiqi) oyuncusu , bilgin ya da ressam olabilirsiniz.

Son sırada da pazar alanı mesleklerinden dilencilik ve falcılık bulunmakta. Dilenerek oyunculardan ya da npclerden para alabilir , falcılıkla düşmanlarınızın kordinatlarını bulabilirsiniz.


İkinci değerli rehber bilgisi cultivation ve qi hakkında. Oyunun diğer oyunlara pek benzemediğinden daha önce bahsetmiştim. Oyun yaptığınız görev, eventler (ajanlık , kervan muhafızlığı vb. ) ya da hayat faaliyetleri sonucu size exp vermekte. Bu verilen exp her 100 saniyede bir kere 266 cultivationa dönüşüp birikir. Bir karakter en fazla 999 tecrübe puanı sahibi olabilir.Bu nedenle tecrübeniz doluysa cultivationa dönüşene kadar tekrar tecrübe kazanamazsınız.Bu nedenle oyunda kazanmaya çalıştığınz temel birim tecrübe puanı değil cultivation. Cultivation skillerinizin seviyesini yükseltmek için kullanılan puan birimidir. Yetenekler 3 şekilde bu puanlarla geliştirilmektedir.

*Zamanla kendi kendine (Internal Cultivation) -Bu metod sayesinde siz başka şeylerle meşgul olsanız bile karakter yetenklerini geliştirir-

*Kendi başınıza kata hareketleri çizerek. (Practice Martial Arts) -Bu yöntemde oyun parası ile cultivaionu skillerinize geçirmeniz mümkün, günlük bir de limiti var-

*Takım katası. (Team Practice) - 10 kişilik takım ile uzak doğu sporlarının temel hareketleri tekrarlanır günlük limiti bulunmaktadır ama en hızlı kasma yöntemidir-

< Resime gitmek için tıklayın >


Şimdi ise gelelim qi puanlarına. İstediğiniz çakraları açtığınızda yaptığınız her saldırı ve kazandığınız her exp size qi olarak geri döner. Çakralar sizin özelliklerinizi güçlendiren pasif bufflardır denebilir. Çakralarınız qi ile doldukça verdikleri özellikler artmaktadır. Meridian sayfasına geçip activate dediğinizde seçtiğiniz çakra qi toplamaya başlar.

< Resime gitmek için tıklayın >

oyun başlarında biraz sabırlı olursanız oyundaki pvp - pk gerçekten iyi. Uzakdoğu kültürü ve savunma sanatları hoşunuza gidiyorsa ve her gün yeni bir şey keşfedebileceğiniz bir oyun arıyorsanız kesinlikle wulin oynamalısınız. Mini oyunlarından tutun dedikodu ile o hep ne işe yaradığını düşündüğünüz yerlerin random encounter görevi size verildiğinde oyunun çok çok farklı yönlerini göreceksiniz. Ancak tekrar söylüyorum asıl önceliğiniz pvp ise oyun daha çok beğeninizi alacaktır.
Yeni arkadaşlar başlarda zorluk çekecekler biraz ama ilk bir kaç günden sonra ne nedir tamamen anlamaya başlıyorsunuz. Rakip okullardan belge çalma ya da okul savaşlarında bulunma etkinliklerine bir başladığınız mı da vaz geçemiyorsunuz. Arkadaşlarınızı da davet etmenizi öneririm arkanızda güvendiğinz kişilerle bir şehirde pk açıp geleni geçeni kesmek ve onların da topladığı adamlarla şehirde kaos başlatmak harika. Karakteriniz güçlendikçe oyun da sizi daha bir etkileyecek.

Şu an için oyunda tek bir Türk guildi var adı ise istiklal. Guild lideri gayet yardım sever bir abimiz , nick'i ise Hasta. Kendisine her türlü sorularınız yöneltebilirsiniz. Guilde de bekleriz tabi ;). Guild savaşları ve guildçe kervan yağmalama yahut bir şehre pk baskını gayet zevkli oluyor.

Yine oyun içersinde yahut burada bana (oyunda Agnusdei) ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz. Konu altında da istek ve önerileriniz bekliyorum. Eğer başka açıklama isterseniz ekleyebilirim. Teşekkürler ; iyi eğlenceler.

Oyunun lowest grafikleri (laptopum ısınmasa high açarım belki ama ^^) şu şekilde;

< Resime gitmek için tıklayın >
A
10 yıl
Kicks Online Döndü!!!
Kicks online geri döndü!

Online güzel bir futbol oyunu mu arıyorsunuz? Ya da zaten Kicks oynuyordunuz da artık oyuna ulaşamıyor musunuz? Offside, taç ve korner olmayan bu sokak futbolu oyununa defans, ortasaha ve forvet mevkilerinden birinde başlayabilir ve ileride kendi futbol takımınızın kaptanı olabilirsiniz
''Kicks kapanıyor'' konusuyla duyurulan kapanış bir çok oyuncuyu üzdüyse de oyunun hala açık serverları bulunmakta.

Oyun içi video için TIKLA

---OYUN---
Kicks online sokak futbolunun en keyifli türlerini bünyesinde toplamış müthiş bir online oyundur. Artık kılıç,kalkandan sıkıldığınız zamanlarda takılabileceğiniz bir eğlenceniz var.
Öncelikle oyuna bir karakter oluşturarak başlıyoruz. Unutmayınız her üyelik sadece 3 karektere ev sahipliği yapabilir. Seçilebilecek mevkiler oyunun başında Forvet (FW), Ortasaha (MF) ve Defanstan (DF) oluşur. 18 levele ulaştığınızda ise uzmanlaşacağınız mevkiyi seçecek ve yeni bir cok yeteneğe sahip olacaksanız. Bir forvetseniz santrafor olup kafa ile fileleri havalandıracak, kanat forveti seçerek hıznızla süper vuruşlar yapabilecek ya da merkez forvet lup top kontrolünüzle rakip tanımayacaksınız. Orta saha iseniz atağa destek olabilicek yada uzak sutlarla skoru belirleyecek mevkileri seçebileceksiniz. Takımın kaderini ise defans olup 18 levele geldiğinizde seçtiğiniz yetenekleriniz belirleyecek.


< Resime gitmek için tıklayın >


Dünya’nın dört bir yanından gelen rakiplerinizi ezip geçmek için turnuvalara katılacak ve arkadaşlarınızla takım olarak mücadele edeceksiniz. Şampiyon takımınız ve formasını belirleyecek ve Kicks Online’nın sahalarını futbol mabedine çevireceksiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Oyun içerisinde kazandığınız puanlarla kendi tarzınızı oluşturacak kıyafetler alabilir ya da yeteneklerinizi de güçlendirebilirsiniz.


---ÜYELİK VE DOWNLOAD---

Gametribe kapanıp kicks online sahipsiz kaldığında ona ev sahipliği yapmaya karar veren serverimiz bir Meksika serverıdır. İspanyolca olması gözünüzü korkutmasın oyuna bir çok güzellik katacak bir artı yön aslında bu. Lag olur diye bir korkunuz da olmasın. Çünkü Kicks Online ‘’Host’’ sistemiyle çalıştığından Avrupalı oyuncuların bulunduğu maçlarda lag sorunu yaşamayacaksınız.

< Resime gitmek için tıklayın >

Oyunumuzun sitesi :

http://www.kicksonline.com.mx/index.php

Üyelik:

http://www.kicksonline.com.mx/register.php?from=kicks_section

Download:

http://www.kicksonline.com.mx/sections.php?action=download (sistem gereksinimlerine de bu linkle ulaşılabiliyor)

Ayrıca hemen indirmek isteyenler için;

http://www.kicksonline.com.mx/system/client/KicksOnlineSetup_VISION(v1.66).exe linki hizmet veriyor. (Oyunun büyüklüğü sadece 533 megabayt, eski bilgisayarlar dahi rahatça oynayabilirler)

Üyelikle ilgili (İspanyolca nedeniyle) sorun yaşayanlar bu videoda cevap bulabilirler:

http://www.youtube.com/watch?v=AKGObV5Urd4Oyunun İspanyolca olmasını dert ediyorsanız ve statları anlayamıyorsanız bu dosyayı indirerek oyunu İngilizce versiyonuna çevirerek oynayabilirsiniz;

https://rapidshare.com/#!download|879l34|408060244|UITexture.rar|54416

yapmanız gereken bu 54 megabaytlık dosyayı indirmek ve daha önce kurduğunuz oyunun klasöründeki Data dosyasının içine atmak. Dosyaların değişimini onaylayın ve oyunu İngilizce olarak oynayın…

< Resime gitmek için tıklayın >


soru ve sorunlar için buraya mesaj atabilirsiniz...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.