M

Yarbay
21 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
82 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
2 yıl
Klavye Önerisi Lazım
Arkadaşlar telefona düzgün klavye uygulaması indireyim dedim. Samsung'un güzel değildi. Google klavye indirdim ama karşıma çıkan uyarı bu oldu. Vallahi bilgi çalan uygulamalardan tiksindim artık. Parasını verip düzgün bir şekilde kullanabileceğim bir klavye var mı?

< Resime gitmek için tıklayın >
M
3 yıl
Razer Electra V2 Nasıl Kulaklık?
Arkadaşlar kulaklık konusuna baya takıldım, ne alacağıma karar vermek zorlaştı. 1 aydır araştırıyorum, forumlarda, inceleme videolarında kayboluyorum. Bir de kullanıcı yorumu da önemli. Plantronics Rig 500 almaya karar kılmışken karşıma bu kulaklık çıktı. Tabi ki daha pahalı ama 7.1 olan bir kulaklık daha iyi olur demişlerdi oyun kulaklığı için.
https://www.itopya.com/razer-electra-v271-surroundsiyah-analog-gaming-kulaklik/

Bu para bu kulaklığa verilir mi veya bu ücreti aşmayacak derecede başka kulaklık var mı?
M
5 yıl
Keeper Fantasy Basketbol Ligi
Arkadaşlar draftı Salı gece 12'de olmak üzere auction keeper ligimiz var. Son 2 kişiye ihtiyacımız var. Kuralları aşağıya yazacağım, uygun olduğunu düşünen arkadaşlar özelden yazabilir. Tecrübeli olan kişiler tercihimiz.

Oyun İçi Kurallar:

1- Her sene draft açık arttırma usulü yapılacak.

2- Herkesin 200 dolarlık salary capi var. Bu miktarın üstüne de çıkılabilir, altına da inilebilir. Eğer trade deadlinedan(Mart başı) sonra takımın capi 200'den düşük ise düşük olduğu miktarın yarısı önümüzdeki senenin salay capine eklenir(ne kadar düşük olursa olsun önümüzdeki seneye en fazla 230 dolar ile başlanır). Eğer takas dönemi sonundan sonra takımın capi 200'den yüksekse; fazla olan miktarın yarısı önümüzdeki sene capinden kesilir. Bunda herhangi bir alt sınır yoktur. Örneğin takas dönemi sonunda takım değeriniz 250 dolar ise önümüzdeki sene bütçeniz 175 dolar olur, takas dönemi sonunda takım değeriniz 160 dolar ise önümüzdeki sene bütçeniz 220 dolar olur.

3- Oyuncuların değeri, draft edildikleri fiyat kabul edilir. O fiyattan draft edildiği andan itibaren 3 yıllık sözleşme imzalandığı varsayılır ve bir oyuncu en fazla 3 sene boyunca bir takımda tutulabilir. Sonrasında drafta düşer, takım sahibi dilerse açık arttırmada tekrar o oyuncuyu kadrosuna katabilir. Draft edilmeyen oyuncular 1 dolar kabul edilir. Onlar da draft edilmişlerle aynı kurallarla takımda tutulabilir.

4- Önümüzdeki sene takımlar en fazla 5 kişi olacak şekilde istedikleri kadar oyuncuyu tutabilir, isteyen hiç kimseyi tutmayabilir. Tuttukları oyuncuların değerleri önümüzdeki senenin bütçesinden düşer ve kalan parayla drafta girerler.

5- Takaslar grup içinde oylamaya sunulur. Whatsapptan konuşularak üçlü hatta dörtlü takas bile yapılabilir. Takası yapan taraflar hariç herkes oy kullanır. Takasın onaylanması için kalan 14 kişiden en az 8'i takasa onay vermelidir. Üçlü takassa kalan 13 kişiden en az 7'si onay vermelidir.

6- Draft edilip droplanan oyuncuların değeri de draft edildikleri fiyattan hesaplanır.

Oyun Dışı Kurallar:


Gruubun temel amacı nba başta olmak üzere spor üzerine muhabbet etmektir. bunda herhangi bir sınır yok. İstediğiniz saatte istediğiniz kadar yazabilirsiniz. spor ve muhabbet bazlı bir grup olacağı belli, bu yüzden en baştan belirteyim mesajlardan rahatsız olacak olanlara bu grupta yer yok.

Bir diğer önemli konu da aktiflik konusu… Hepimiz belli meşguliyetleri olan sorumlu insanlarız. Burada önemli olan şey yukarda bahsi geçen konulara olan ilgi ve ayrılan zaman. İlgili olmamak veya zaman ayıramamak kötü bir şey değil ama bu gruba da uygun değil. Bu yüzden uzun vadede aktif olmayan, özellikle oy vermek tarzı gerekliliklerde ulaşılması zor olan arkadaşlar gruptan uzaklaştırılacak; bunun yanında başta nba olmak üzere konuşmalara hiç katılmayan(gece olmak zorunda değil) arkadaşlar da gruptan uzaklaştırılacak. Sadece bahsettiğim şeyleri seven, bunlara zaman ayırmak isteyen ve ayıracak olan arkadaşlara yer verilecek. Bu sayede 16 kişinin 16’sı da nba başta olmak üzere hem okumayı hem konuşmayı seven, bunlara zaman ayırmak isteyen kişiler olacak. Dediğim gibi bunun aksinde herhangi bir kötülük yok ama grubun amacına uygun değil. Elbette belli özel durumlara her türlü tolerans gösterilir. Zaman ayırmaktan kastım uzun süreler değil bu arada.

Bu kuralları kabul eden arkadaşlar iletişime geçebilir.
M
5 yıl
Kasa ve Psu Konusunda Yardım
Arkadaşlar şu anda toplayıp alacağım bilgisayar Pentium G4560 işlemci ve R7 240 ekran kartı ve 8gb 1866 mhz ram şeklinde olacak. Benim kasayla ilgili merak ettiğim şey ise Mersin gibi cehennem sıcağında kasanın yapısı ve fan sayısı çok fark ettirir mi bilgisayarın ısınmasını yoksa dandik bir kasa alıp cpu soğutucu taksam yeter mi? Bütçem zaten kısıtlı, o yüzden en en ucuz yöntemlerle ben bu işin içinden nasıl çıkacağım anlatırsanız sevinirim. Bir de 80+ psu almak istiyorum cihazımın daha sağlıklı olması için ama güç kaynağı kasanın içinde olanlarda bu özellik olmuyor, dandiklerinden takıyorlar sanırım değil mi? Bu durumda ayrıca psu almak gerekiyor ki 400w 80+ psu 120 lira sadece. İnsan gibi 3 fanlı kasa 200 lira nereden bakarsanız. Bana bunu ucuza çıkarmanın bir yolunu anlatırsanız sevinirim çünkü sadece 300 liradan fazla kasaya vermek batıyor açıkçası. Batmasını da geçtim o kadar para yok zaten. İşlemci veya ekran kartı bile 250 lira değil.
M
5 yıl
Ua Çetesi/Terör Örgütü
Umarım komple temizlenirler. Yediler bitirdiler kulübü, sporu, spor severliği... Beleşçi asalaklar! Yetti yahu sülüklerden çektiklerimiz. Adamlar dağ başında sanki, tehdit, darp, küfür her şey var. Sporda şiddet yasası da yerin dibine batsın. Suçu hafifletmekten başka bir şeye yaramıyor. Suç için örgüt kurmaktır, kasten yaralamadır, tehdittir bunun adı. Bu akşam basketbol maçında yaşananlar milad olmalıdır hem Galatasaray adına hem de Türkiye sporu adına. Sinirden kudurdum yemin ederim.
M
6 yıl
Fantasy Basketbol Rotisserie Lig
Arkadaşlar küçük bir lig kuruyoruz arkadaşlarla, katılmak isteyen haber versin yer var şu anda.
M
6 yıl
Jor Ne Yapacak Biz Ne Yapacağız
Her ne kadar Jor'u sevsemde taktik bilgisi yeterli ama sorun çözme yetisi düşük birini görüyorum. Ama birde içinde bulunduğumuz koşullar var. Jor'da genç futbolcu gibi tecrübe kazandıkça sorun çözme yetisini geliştirecektir ama Galatasaray'ın bu zamanı harcayabilir mi? İlk defa, yönetimden teknik ekibe kadar uzun vadeli program yapma imkanı varken Jor'a sabredilmeli mi? Yaptığı doğruları ya da yanlışları tek tek tekrarlamaya gerek yok. Gözüken o ki kısa vadede başarı da gelmeyecek. Gelme ihtimali de varda düşük. Eğer sabredilirse olası senaryo Barcelona'da Rijkaard'ın yaptığı gibi olabilir. Şu anda oynadıkları oyunun temelinden tutta altyapısına kadar o dönemde temelleri atılmıştır. İlk senesi rezalet oyun, rezalet sonuçlar ama ertesi senesiyle beraber altın çağını yaşayan bir Barcelona. Burda kastım uzay takımı olacağız değil, sistematiğin benzer imkanlara sahip olması ve uygulama ihtimalimiz. Ben artık kişiler üzerinden yürüyen bir takım görmek istemiyorum. Başkanı, teknik direktörü, futbolcusu değil, sistemi ve kültürü bu takımın direği olmalı. Umarım bu ihtimal üzerine bir yapılanma olurda şu Fatih Terim'den Ünal Aysal'ına kadar tüm muhabbetler biter de bende kendimi ne Terimsporlu, ne Ünalsporlu ne de Xsporlu gibi değil de GALATASARAYLI gibi hissederim.
M
7 yıl
Barkod Okuyucu İçin Tavsiye
Arkadaşlar dükkana barkod okuyucu alacağız ancak bu konuda hiçbir fikrim yok. Neye dikkat etmek lazım, hangi özellikleri önemli vs. Tek önemli olan kablosuz olması. Bir de bunu internet sitemizin mağaza satış modülüne entegre edeceğiz, ayrıca bir program kullanma zorunluluğu olmazsa bizim için daha iyi olur.
M
7 yıl
Beşiktaş Maçını İzleyince
Muslera gibi bir kaleciye sahip olduğumuz için bir kere daha şükrettim. Çok iyi top oynasanızda bunun içine 2 dakikada edecek bir kaleciniz varsa, hiçbir şeyin önemi kalmıyor.
M
7 yıl
Wireless Adaptörü Çalışmıyor
Asus G51J laptopum var. Atheros Ar9285 wireless adaptörünün modeli. Hiçbir sorunum yokken birisine bilgisayarı emanet verdim ve modem ayarı yaparken benim wireless ayarlarımı bozmuş. Eklediğim resme bakarsanız, device managerda sanal bir adaptör daha gözüküyor. Uninstall desemde bilgisayarı açıp kapatınca yeniden ortaya çıkıyor. Sürücüyü tekrar indirip yükleyeyim dedim, yükleme yaparken mavi ekran verdi. Daha sonra ise hep normal hata verdi kuruluma girmiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.