A

Yüzbaşı
23 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
47 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
5 yıl
Yeni aldığım laptopla evde internete bağlanmıyor & Yeni Modem tavsiyesi
Evde kullandığım mevcut kablosuz US Robotics ADSL modemi 9 hatta muhtemelen 10 yıldır kullanıyorum. Evdeki smart tv, android cep telefonum ve Ipad ile bu modemin internetini kullanabiliyorum yani modem çalışıyor. Haftasonu yeni bir laptop aldım, ancak defalarca denememe rağmen bağlanmayı başaramadım. Bu arada bu laptop'tan cep telefonumun ve starbucks'ın kablosuz internetine bağlandım, bugünde işyerine getirdim, işyerinin kablosuz internetine sorunsuz bağlandım bu durumda laptopta da bir sıkıntı gözükmüyor.
Uzmanı olmamakla birlikte tahminimce modem eski olduğu için sorun oluyor, driverıyla falan alakalı olabilir. Bildiğim kadarıyla modemde yıllar öncesinden kalan son güncel driver zaten var.

1) Birinci sorum bu modemle laptoptan internete bağlanmak için yapabileceğim bir şey var mı? Yoksa Airties air 5342 modem alayım diyorum, Çok fazla bir beklentim yok, kurulumu da kolay olsun.
2) Air 5342'yi tavsiye eder misiniz?
A
5 yıl
8gb ram, max 14.5" ekran, SSD, Dokunmatik ekranlı Laptop
Evet arkadaşlar istediğim laptop minimum bu özellikleri taşımalı.
Ram min 8gb olmalı,
Ekran çok büyük olmasın en fazla 14.5 inç büyüklüğünde olsun, 12-13.3 inç olabilir.
Ekran dokunmatik olsun
SSD olmalı, min 256GB olsa iyi olur.
Bunlar mutlaka olması gerekenler. Kullanım amacı internet ve genel kullanım, oyun oynanmayacak. Ekran Full HD olsa iyi olur ama mutlak şart değil. İşlemciler hakkında bilgim yok. Bütçe max. 3500 civarı.
Benim bulabildiğim modeller şunlar, çok fazla model bulamadım. bu kriterlerde başka hangi modeller var, siz ne tavsiye edersiniz.

HP Spectre x360 13-4001NT: 3250TL Hepsiburada,
HP Pavilion x2 12-b001nt: Bimeks 3099 TL, Vatan 3099TL
Lenovo Yoga 3 Pro M5Y71: Media Markt 3699 TL
A
6 yıl
Runtastic Pro 0,25TL'ye inmiş
Endomondo ile birlikte en popüler uygulamalardan biri. Kısa süreliğine 0,25TL'ye inmiş. Normalde 11-12 TL birşeydi galiba.
A
7 yıl
Amazon appstore Türkiye'ye de açıldı.
Google'a amazon appstore yazıp aratın, doğrudan Amazon'un sitesinden indirebilirsiniz. Bazı uygulamalarda Google Play'e göre ekstra indirim oluyor ya da uygulama sadece Amazon Appstore'da tamamen ücretsiz oluyor. Mesela Google play'de 6.61TL olan Instapaper dün ve bugün geçerli olmak üzere Amazon Appstore'da ücretsiz, hemen indirdim.
A
8 yıl
Samsung Galaxy S4 - UHS-1 Uyumu
S4 UHS-1 hafıza kartlarını desteklemiyormuş, doğru mu? Toshiba 32 GB UHS-1 kart siparişi vermiştim. Herhalde S4'te hiç çalışmamazlık yapmaz, normal class 10 kartlar gibi kullanırım diye düşünüyorum
A
8 yıl
Media Markt, Arçelik Telve Kahve Yapma Makinesi, Tek cezveli 119 TL, Çift cezveli 249 TL
Media markt'ta anneler gunu icin kampanya var. Ben az once cift cezveliyi 249'a aldim, uzun zamandir takip ediyordum iyi denk geldi. arceligin resmi sitesinde 369 tl, hepsiburada'da 278 tl, teknosa'da 299 tl, hizlial'da 275 tl.

Bu arada ben anneme aldim, kendi evimde zaten kullaniyorum ve cok memnunum, kesinlikle tavsiye ederim.
A
9 yıl
17 milyon uydu anteni çöpe gidiyor
10.08.2012
17 milyon uydu anteni çöpe gidiyor

2014'te dijital karasal yayına geçilecek olan Türkiye'de frekans planlaması dâhilinde belirli illerde toplam 400 milyon TL maliyetle 800 adet verici anten kurulacak. 450 televizyon ve 1.100 civarında radyonun frekansa kavuşacağı yeni dönemde 17 milyon adet uydu anteni de çöpe gidecek.
Televizyon ve radyolara frekans tahsisi amaçlayan 'Radyo ve Televizyon Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunu' 3 Mart 2011 tarihinde yürürlüğe girerken; RTÜK ile BTK'nın alana dair faaliyetlerinde son aşamaya gelindi. Kanunun geçici 4. maddesine göre Türkiye, 2015 başında dijital karasal yayına geçmek mecburiyetinde. Kanun, Türkiye'de var olan yayıncılık anlayışını da yeniden belirleyecek. 2014'e kadar yürütülecek faaliyetler ile 23'ü ulusal toplam 252 televizyon ve 36'sı ulusal toplam 1.090 radyonun frekans tahsisleri yapılacak. Frekans planlamasını yaptıran RTÜK ile aralarında Kanal D, Star TV, ATV,Kanal7,STV, FOX ve TV8'in de bulunduğu 16 yayıncı ortağın bulunduğu Anten AŞ'ye ortalama 400 milyon TL ye mal olacak 800 adet verici anten kurulacak. Anten AŞ, antenlerin satın alımını, kurulumunu yapacak ve sistemini işletecek. Dijital karasal yayıncılık ile birlikte Türkiye'de 17 milyon adet uydu anteni de çatılardan kaldırılacak.

Uygulamayı yakından takip ettiklerini belirten Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği (MOBİLSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Kubilay Erdoğan, frekans tahsisi adına piyasada yoğunluk görüldüğünü ifade etti. RTÜK ve BTK'nın alanda konsensus içinde görev yaptığını aktaran Erdoğan, "Geçen sene frekans tahsisi planlama ihalesi yapıldı. RTÜK, ilgili planlama için Fransız bir yazılım firması ile anlaştı ve bu firmaya dijital Frekans Planlaması'nı yaptırdı ve aldı. Bu planlama bağlamında Türkiye'nin tamamına 800 adet dijital karasal yayıncılık yapılmasına imkan sunacak verici anten kurulacak." dedi.

Türkiye'de GSM şirketlerinin 60.000 adet baz istasyonu bulunduğunu anlatan Erdoğan, "Dijital karasal yayıncılık döneminin tamamlanması için geriye iki adım kaldı. Bu adımlardan biri 800 antenin satın alınması ve kurulması. Burada iki alternatif karşımıza çıkıyor. Türkiye'de mevcut baz istasyonlarına 800 verici monte edilebilir veya bu baz istasyonları kaldırılarak yeni kurulacak 800 verici antenini GSM şirketlerinin de kullanması mümkün kılınabilir. Şu aralar RTÜK, BTK ve GSM şirketleri bu konulara dair görüşmelerini sürdürüyorlar." ifadelerini kullandı. İkinci önemli konunun ise frekans tahsisi olduğunu vurgulayan MOBİLSAD Yönetim Kurulu Üyesi, şunları kaydetti:

"Türkiye'de 23'ü ulusal toplam 450 civarında televizyon kanalı uydudan yayın yapıyor. Bunun yanı sıra 1.090 adet radyo bulunuyor. Tamamına bir planlama dahilinde frekans tahsisi yapılması gerekiyor. RTÜK frekans tahsisi için ihaleye çıkacak. Öncelik alım hakkı mevcut yayıncı kuruluşlarda olacak. Belirli bir bedel ile planlanmış olan bütün frekansların tahsisi yapılacak. Dolayısıyla bu frekans tahsisi ile birlikte televizyon ve radyolar resmi olan frekanslarından yayın yapmaya başlayacaklar."

Dijital karasal yayına ile birlikte yayınları izleyebilmek için eski televizyon değiştirilecek veya sinyal alabilen ve set üstü kutu adı verilen bir aparat kullanılacağını bildiren Kubilay Erdoğan, "Türkiye'de 17 milyon adet uydu anteni bulunuyor. Bu antenlerin tamamı bir takvim dâhilinde kullanım dışı kalacak. Görüntü kirliliği de bu yolla ortadan kalkmış olacak. RTÜK, geçiş döneminde mevcut antenlerin sökülmesi için bir takvim belirleyecek ve o dilimde antenlerin çatılardan veya binalardan sökülmesine imkan tanınacak." açıklamalarında bulundu.

Frekans tahsisi ile birlikte tıpkı radyolarda olduğu gibi televizyonların da hiçbir bağlantı olmadan her yerde izlenebileceğini savunan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Dijital karasal yayın olduğu için hem görüntü kalitesi hem de ses kalitesi çok iyi olacak. Bunun yanı sıra televizyon ve radyolar yeni teknoloji ile birlikte tek frekanstan tüm ülkeye yayın yapma imkânı bulacak ve bölgesel yayıncılığa da kavuşmuş olacak. Yayıncılar kendilerini nerede, ne zaman ve kaç kişinin izledikleri bilecek. Bu yönde reklamları bölgesel olarak planlayabilecekler. Yeni dönem yayıncılığa ve iş dünyasına farklı bir anlayış getirirken, haberleşme, iletişim ve yayıncılık tek bir platformdan yapılmasını mümkün kılıyor.

MOBİL PİYASAYA 100 MİLYON DOLARLIK KATKI SUNACAK

Dijital karasal yayının mobil cihazların kullanımını da teşvik edeceğini bildiren Kubilay Erdoğan, "Şu anda GSM şebekesi üzerinden mobil cihazlarımızda TV izleyebiliyor, radyo dinleyebiliyoruz. Bu yeni teknoloji ile birlikte mobil cihazlar dijital karasal yayın şebekesinden bu hizmeti alacaklar." dedi. Mobil kullanıcıların eğlence ve haberleşme hayatlarının ayrışacağına temas eden Kubilay Erdoğan, yeni teknolojinin sektöre 100 milyon dolarlık yeni iş fırsatları yaratacağını sözlerine ekledi.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1331462&title=17-milyon-uydu-anteni-cope-gidiyor&haberSayfa=1
A
9 yıl
(3. Nesil) Yeni Ipad Aksesuarları
Özet: Yeni Ipad uyumlu olduğuna emin olmadan yedek/uzatma kablosu, kılıf vs. almayın.

Yeni Ipad'in orjinal kablosu çok uzun olmadığı için dün Teknosa'dan 1.5 metrelik kablo almıştım. Aldığım kabloyu orjinal şarj aletiyle birlikte akşam saat 5-6 gibi şarja taktım. Aynı zamanda da Ipad'i kullanıyordum. Yavaş şarj olduğunu farkettim. Gece yatarken tamamı yerine sadece %50'sinin dolduğunu farkettim. Daha önce 1 kere orjinal kablosuyla şarjetmiştim, 6 saatte dolmuştu. Bende şarjdan çıkarmadan yattım, sabaha karşı kalktığımda not charging yazıyordu. Şarjdan çıkarttım %85 dolmuştu. O saatte anlam verememiştim ama google'dan baktığımda sorun yaşayan sadece ben değilmişim. Kılıflarda da uyumsuzluk sorunu var, bu arada.

iPad 3: Beware of third-party docking cables
By Jason D. O'Grady | March 23, 2012, 2:29pm PDT

Summary: Third-party dock cables can be wonky with the iPad 3’s new power demands. Mine, which worked fine with an iPad 2, only charged my iPad 3 up to 85 percent then stopped.

I noticed something weird last night.

I plugged my iPad 3 in to charge after using it extensively (it had reached around 5% battery remaining) and this morning when I checked it, it had stopped charging at around 85% and was displaying “not charging” by the battery icon.

I unplugged it, replugged it, and although it briefly reported that it was “charging” again, it stopped shortly thereafter.

Although I was using a genuine 10w Apple OEM power brick, I wasn’t using an Apple OEM cable. I was using a third party cable because it’s slightly longer (70 inches) than the (ridiculously short) Apple docking cable (which is about 39 inches long).

I’m not certain where I purchased it (probably Amazon) but it has the following markings on the side “AWM E164571 2725 VW-1 80 C 30V” and ”BizLink Technology.” It’s relatively heavy in gauge (and thicker than the Apple cable) and it always worked fine with the iPad 2.

I replaced the third-party cable with the Apple OEM cable and it charged the rest of the way, or so I thought, without issue.

Ray Soneira, President of DisplayMate Technologies Corporation, explains what might be happening:

I’ve now heard from several people regarding this issue. One person told me they traced the problem to their Griffin cable and “tossed it.”

The charger itself says 5.1 volts 2.1 amps. That is a fair amount of current. For a short cable thinner wires won’t make a difference, but on longer cables it will. Also, the new iPad does draw more power from the AC adapter than the iPad 2.

According to the Apple website the “not charging” icon appears when there is insufficient power from the charging source. This can occur under many circumstances: you are using an iPhone charger or non-Apple charger that has too little power. They might be ok for the iPad 2 but not for the bigger power needs of the new iPad. You can also get this if your computer USB port doesn’t have enough power or you are using a non-Apple USB cable (which supplies also supplies the power) that is too thin or too long because of the power losses involved in the cable. Finally, do not use any aftermarket adapter that speeds up charging by exceeding Apple’s maximum charging rate of 2.1 amps at 5.1 volts.

You can read more about this issue in Soneira’s excellent iPad shootout article, especially the sections on display backlight power consumption and running time on battery.
http://www.zdnet.com/blog/apple/ipad-3-beware-of-third-party-docking-cables/12624
A
9 yıl
Tabletler ve Ekran Çözünülürlüğü (PPI) (Okumadan Tablet Almayın)
Tablet seçiminde en önemli kriterlerden birtanesi piksel yoğunluğu. Ne kadar yoğunluk yüksekse bu internet siteleri, film, video veya bişeyler okurken o kadar keskin, canlı ve net bir görüntüye bakacağınız anlamına geliyor. Bu göz sağlığınız için de çok önemli bir unsur. Yeni modellerde 170 ppi alt sınır oldu artık. 2-3 tane de cep telefonu koydum karşılaştırma için. Samsung galaxy tab 7.7'i bekliyorum ben. 3g'siz "sadece wifi" modeli de gelir inşallah hayırlısıyla

< Resime gitmek için tıklayın >
A
9 yıl
123
dfgdfg
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.