T

Binbaşı
09 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
85 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
8 ay
Birazcık acil arkadaşlar . Yurt dışından iPhone 12 Pro Max LL/A modeli mi yoksa FS/A modeli mi ?
Selam,
Yurt dışındayım ve 12 Pro Max alacağım.
Satılan iki model var sadece.

Birisi Amerikan diyorlar , modeli : MG9J3LL/A A2342
Diğer model için Dubai model diyorlar, modeli : MGDF3FS/A A2411

Dubai modeli demeleri sebebi sanırım Dubai’den ithal ediyorlar telefonları.

Apple’ın sayfasındaki model ayrımı şu şekilde:
A2342 : United States
A2410: Canada /Japan
A2412 : China,Hong Kong,Macao
ve A2411 : Diğer ülkeler

Türkiye’de de A2411 satılıyor yanlış bilmiyorsam.
Dubai dedikleri için bir tereddütüm oldu; aklıma Facetime ‘ı olmayan Birleşik Arap Emirlikleri modelleri geldi.
Ama sordum, Dubai modellerinde bir eksik olmadığını söylediler.

Her iki modelin de kutu fotoğraflarını çektim, paylaşıyorum.
Sizlerden alacağım bilgi doğrultusunda yarın alacağım.
Teşekkür ederim.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
T
8 ay
12 Pro ve 12 Pro Max arasında kararsız kalmak...
Merhaba,
İçinde çıkamadığım bir konu var.
Yurtdışından 12 Pro alacağım. İphone ile son Plus(Max) boyut deneyimimi 7 Plus kullanarak yaşamıştım ,sonra X 'e geçtim ve halen X kullanıyorum.
12 Pro , boyut olarak çok ideal geliyor bana.
Pro Max'ın çok büyük olduğunu ve kullanmakta zorluk çekeceğimi düşünüyordum hep.
Bugün, kullanmakta olduğum şirket telefonumun (J4 Plus) boyutunu araştırdım tesadüfen , gördüm ki 12 Max ile aynı neredeyse.
J4 Plus'ı kullanırken bir zoruluk yaşamıyorum. Hal böyle olunca Pro Max 'ı düşünmeye başladım.
Üstelik telefonu alacağım yerde Pro ile Max arasında 700-800TL fark var.
Max'ın batarya ömrü çok büyük bir artı benim için !

Konuyu tam okumasam da , 12 Pro konusunun son sayfalarında Max'lerde sorun olduğu vs. söylenmiş ama tam bilmiyorum konuyu.

Siz olsanız nasıl bir karar verirdiniz ?
T
8 ay
Günümüz Iphone'larında sim kilit,locked-unlocked durumu ? Özbekistan'dan iPhone...
Merhaba aradaşlar,

Haftaya Özbekistan'a gideceğim. Araştırdığım kadarıyla gördüm ki ,telefon fiyatları ülkemize göre baya baya uygun.
Gitmişken de bir tane telefon almayı düşünüyorum;emektar iPhone X'i emekli etme zamanı bahanesi gelmiş olur böylelikle :)

Eskiden operatör kilitli telefon konuları vardı; Gevey vb. Günümüz 2021'de aynı durumlar geçerli mi ?
Hangi kodlu telefonu almam gerekli bilgisi gerekli mi , araştırdım ama bulamadım ?

Teşekkürler.
T
geçen yıl
Emer Kılınç'ın giydiği ayakkabı markası vo modeli hakkında yardımcı olabilir misiniz ?
Selam,Fotoğraflarda gözüken ayakkabının mark ve modelini bilen var mıdır ?Teşekkürler.

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
T
2 yıl
ZAFER BENİM ! 62 GÜN SONRA SAMSUNG 2000TL 'Mİ İADE ETTİ !!
Merhaba herkese,

Daha önce Apple ile ilgili yaşamış olduğum konuyu foruma taşımam büyük ilgi görmüştü -hatırlatmam gerekirse, Apple Türkiye'den almış olduğum garantili, tamir görmemiş telefonuma , bir gün gelen SMS'te "anakart değişikliği sebebiyle kayıt dışı olduğu tespit edildi" yazıyordu. Apple yanlışlıkla benim telefonumun IMEI'sini karıştırmış, sonrasında benim çabalarımla İrlanda'ya kadar uzanan telefon görüşmelerim sonucunda telefonum sıfır ile değiştirilmişti. Neyse , geçelim asıl konuya...

Öncelikle şikayetimi şikayetvar.com üzerinden de yayınladım. Aşağıda yazdıklarımın çoğunu şikayet yazımdan kopyala yapıştır yaptığım için , yazıda geçen "bugün","yarın" "49gün" vb. ifadeleri , şikayeti yazdığım tarih olan 6 Kasım tarihine göre baz alınmıştır.

SAMSUNG'UN GELDİĞİ SON NOKTA : " TV'NİZİ İADE ETTİĞİNİZ İÇİN KAMPANYADAN YARALANAMAZSINIZ" YALANI !

Detay kısmı yazımda , güler misiniz ,kızar mısınız , ağlar mısınız yoksa , çok uzun olduğu için terk eder misiniz kim bilir...Samsung'un TV'lerde geri ödeme kampanyası kapsamında İstanbul Vatan Bilgisayar mağazasından 82Q70R bir QLED TV satın almıştım (23.999TL)
Kampanya kuralına uygun olarak da 19 Eylül'de SMS ile Samsung'a başvurup kaydımı yaptırmıştım.

Geçtiğimiz haftaya kadar hemen hemen her hafta , haftada bir gün Müşteri hizmetlerini telefonla (444 7 711) arayıp, geri ödememin (2000 TL) ne zamana yapılacağını sorduğumda aldığım cevaplar: " çok kısa bir sürede ", " en yakın zamanda ", " efendim, ilgili birim size dönecek hemen", " efendim, biz teknik desteğiz, kampanya konularıyla ilgili bilgimiz yok" vb... Birbirinin kopyasıydı.

Bir keresinde de aldığım bilgi şöyle idi : " Başvurunuz onaylanmış , Samsung tarafından ödeme onayı bekleniyor."

Israrla, bu kampanya ile ilgili kiminle görüşebilirim; bana telefon bilgilerini verin, ben kendilerini arayayım talebime de olumsuz yanıt aldım.
İlgili kampanya ile alakalı beyler-bayanlar ulaşılamaz makamdalar mıdır, yoksa kendileri uzayda mı hayat (!) sürüyorlar ya da Allah katındalar mı çözemedim.


Bu hafta başında tekrar müşteri hizmetlerini arayıp, artık geri ödememin yani 2000 TL'nin kampanya dahilinde söz verildiği gibi bu hafta sonuna kadar hesabıma aktarılmasını istedim.

Bugün ( 6 Kasım) Samsung müşteri hizmetlerinde arandım ve yine şaka yapar gibi şunları söylediler:İşlemlerin devam ettiğini, sistemsel bir sorun yaşadıkları için işlemlerin uzadığını, en kısa süre içinde onay SMS 'inin geleceğini ve 30 gün içinde geri ödemenin yapılacağının bilgisini verdiler.

49 gün olmuş ve halen utanmadan, sıkılmadan işlemlerin devam ettiği yalanını söylüyorlar ve yetmezmiş gibi, onaylandıktan sonra da 30 gün içerisinde, evet evet, 50 gün bekleyip, belki bir 50 gün daha bekleyip, sonrasında da 30 gün daha beklemem olası!
24.000 TL verip bir TV alıp, sonra da 2000 TL'nin peşine düşmek kadar kötü bir durum olamaz.

6 Kasım'da şikayetimi yapmamın ardından iki gün sonra 8 Kasım Cuma günü yazdıklarım :

*****************

8 Kasım Cuma günü arandım Samsung tarafından. ( Şikayetimi 6 Kasım'da oluşturmuştum, o kadar hızlılar ki, iki gün sonra dönüş yaptılar.)
Müşteri hizmetlerinden Yasemin Hanım aradı, işlemlerin hızlandırılması için uğraşacakmış, beklemede kalmalıymışım.
İki aydır bekliyorum, bana halâ beklemede kalmam söyleniyor.

Ayrıca neden şikayetvar.com'a başvurduktan sonra hızlandırma için çaba sarfettiler ki?
Normalde de hızlı olmalıydı bu işlemler!

Karşımdaki kişinin bana söylediği, bir sorum olması durumunda müşteri hizmetlerini arayıp 9'u tuşlamam gerektiğiymiş. Bir de bana müşteri hizmetleri telefon numarasını hatırlatmaz mı...

Sürekli bir hızlandırmaktan bahsedildi telefonda ;ama dediğim gibi iki gün sonra dönüş yapıldı. Bu işlemin hızını km/saat olarak öğrenmek istiyorum. Hızladırmadan önce ve sonra olmak üzere net hız bilgisi istiyorum!

******************

Dün ( 12 Kasım) tekrar Müşteri Hizmetleri departmanını aradım ; 9'u tuşlayarak Yasemin Hanım ile görüşmeyi talep ettim. Aldığım cevap Yasemin Hanım'in meşgul olduğu ve beni arayacağı söylendi saat 14:00'ten sonra. Saat 15:00'e kadar bekledim, arayan olmadı.
Tekrar aradım, Yasemin Hanım ile görüşebildim. Bana söylediği laflar yine aynı kalıpta :"
bşvurunuz inceleme aşamasında, sizden beklemenizi rica ediyorum." oldu.
İki aydır zaten beklediğimi, neyin incelendiğini sordum ısrarla. Cevap yok!
Aynı cümleler kurulup duruyor, papağan gibi ezberletilmiş : " Başvurunuz inceleniyor kampanya birimi tarafından."
Daha fazla beklemek istemediğimi, bir an önce paramın bana iade edilmesini istedim.
"Lütfen beklemeden kalınız, inceleme devam ediyor kampanya birimi tarafından..."
Kampanya birimi ile görüşmek istediğimi söyledim, " kampanya birimi ile görüşemezsiniz dendi.

Görüşmeyi sonlandırdım, tekrar Müşteri Hizmetleri'ni arayarak çözüm merkezine bağlanıp kampanya birimi ile görüşmek istediğimi belirttim.
Satış birimine bağladılar ; ismi Birkan Bey'di görüştüğüm kişinin. Derhal paramın iade edilmesini istediğimi söyledim. "Çok kısa bekletiyorum " deyip, neredeyse 10 dakika kadar telefonda bekledim. Aldığım cevap:" talebinizi ilettim, geçmiş kayıtlarınızı da görüyorum, siz artık aramayın biz sizi arayacağız " dedi. Ben de beni aramamalarını, süreci sonlandırıp 2000TL'min iade edilmesini istedim. Beni beklettiği süre içerisinde kiminle görüştüyseniz o kişi ile görüşmek istediğimi söyledim. Yine 5-6 dakika bekletildim. Bekleme sonucunda satış biriminde yönetici olduğunu söyleyen Onur Bey ile görüştüm.
Çözüm merkezi bünyesinde derdimi anlattığım belki de 20. Kişi kendisi.
Kendisine tekrar derdimi anlattım ; artık usandığımı, bir ciddiyet gösterilip bana açıklama yapılmasını istedim. Aldığım cevap : " kampanya birimiyle hemen iletişime geçip, cevap geldiğinde size dönüş yapacağım" oldu. İki aydır bekliyorum ve derhal kampanya birimi ile telefon ile irtibata geçip hemen bana cevap vermelerini istedim. Aldığım cevap " kampanya birimi ile biz de telefon ile irtibat sağlayamıyoruz " oldu. Bunun bir saçmalık olduğunu, 2020'de yaşadığımızı, artık herkesin herkes ile telefon ile görüşebildiğini ilettim, beni salak yerine koymamalarını söyledim. Derhal cevap bekliyorum dedim. Neden iki aydır bekliyorum, neden başvurum inceleniyor halen, iki aydır neyin incelemesidir bu dedim." Sizin sorduğunuz soruları şu an biz de mail ile kampanya birimine soracağız " dediler.


******************
13 Kasım

Kampanya birimi uzayda mı, neden ulaşamıyorsunuz, kendileri Allah katında mı diye sordum. İki aydır neyin incelemesidir bu diye sordum. Kampanya birimindeki beyefendiler bu işi savsaklıyorlar o zaman, bu demektir dedim. Derhal kampanya birimi ile görüşüp bana bugün (dün) cevap verin dedim. Onur Bey beni arayacağını söyledi hemen. Yarım saat bekledim, arayan olmadı. Yine ben aramak zorunda kaldım.
Onur Bey ile görüşmek istediğimi söyledim. Bana ismim ve soy ismim soruldu. İsmimi vermeyeceğimi, aramış olduğum numaraya bakıp, önünüzdeki ekrandan kayıtlarıma erişebileceğinizi pek ala bildiğimi söyledim. Israrla ismim soruldu, ısrarla Onur Bey ile görüşmek istediğimi söyledim. Aldığım cevap " üzgünüm, bu şekilde talebinizi yerine getiremeyeceğim." oldu. Israrla Onur Bey ile görüşmek istediğimi söyledim. En az elli defa bunu tekrarladım, evet elli defa. Son olarak beni biraz bekleteceklerini söyleyip 12 dakika kadar beklettikten sonra Onur Bey'in beni arayacağını söyledi görüştüğüm kadın.
Yarım saat sonra arandım, ancak arayan Onur Bey değil, Yasemin Hanım idi. Yine aynı ezberleri söylemeye devam etti. "Kampanya birimi incelemeye devam ediyor başvurunuzu." Onur Bey'in aramasını istediğimi söyledim. Paramı iade edin dedim." Maalesef süreç devam ediyor." dendi yine. Onur Bey ile görüşmek istediğimi ısrarla söyledim. Ve telefon yüzüme kapandı!
Çözüm merkezini aradım tekrar, Onur Bey ile görüşmek istediğimi söyledim. Yine uzun beklemeler sonucunda Onur Bey ile görüştüm. Yasemin Hanım'in ezberine Onur Bey de katılarak beklemede kalmamı, şu an için yapılabilecek bir şey olmadığını söyledi.
Aynı durumda kendisinin olsa kendisinin de aynı şekilde davranacağını söylemek beni anladığını belirtte ve tüm samimiyeti ile bunlarını söylediğini iletti.

Bu süreç içerisinde görüştüğüm hiç kimsenin samimi, dürüst olmadığını, herkesin oynadığını, süre kazanma stratejisi güttüğünü söyledim.

Bu işin peşini bırakmayacağım. Yeni başlıyoruz!


****************
13 Kasım

Az önce arandım, arayan Yasemin Hanım,

Bana aynen şunları söyledi. Kayıtlarınız incelendiğinde almış olduğunuz tv'yi iade ettiğiniz için geri ödeme kampanyasından faydalanamamaktasınız!

Başımdan aşağı kaynar sular döküldü.
Tv'i iade etmediğimi, tv'nin panelinde sorun olduğu için değişim yapıldığını söyledim. Cevap olarak da " bana verilen bilgi bu şekilde" denildi.
Size verilen yalan yanlış bilginin beni hiç ilgilendirmediğini söyledim.

Benden, değişen tv'nin fatura ve kurulum fişini istediler. İşim gereği sık şehir dışında olduğum için şu an yanımda kurulum fişinin olmadığını, faturanın fotoğrafının yanımda olduğumu söyledim. Benden fotoğrafı, bana gönderdikleri mail adresine göndermemi istediler. Hangi tarihlerde değişim yapıldığı işlemini cep telefonu bilgisini girerek sistemde de gördüler.

Yapılan her işlem Samsung'un geri ödeme kampanyası koşulları içerisinde, aykırı bir durum yok.

Samsung'un iade tv 'ler için (bakın iade diyor, ben değişim yaptırdım halbuki ki yani geri ödeme hakkına sahibim) bakın şu şekilde, kopyala yapıştır yapıyorum :

Kampanyaya dahil olan ürünlerde iade kabul edilmeyecektir. (Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'dan doğan istisnalar hariç.)

Tüketicinin Korunması Hakkında doğan istisnalar hariç! Evet! Tam da benim yaşadığım durum da bu.

Ayrıca ben iade de yapmadım, tv'M değiştirildi.

Tv'LERDE geri ödeme kampanyası kapsamında satın alıp başvurarak sahip olmuş olduğum geri ödeme hakkı!

Şöyle düşünelim, Samsung bu geri ödeme sürecini iyi idare edip, savsaklamamış olsa ve 7 iş günü içinde 2000TL 'M geri ödenmiş olsa, bir ay sonra da ben tv panelinde sorun var deyip teknik servise onaylatıp, tv değişimi yapılsaydı, Samsung benden iade almış olduğum parayı geri mi alacaktı? Tabi ki hayır!

İnsanları salak yerine koyup zarf atıyorlar, ya yersek diye!


********************

13 Kasım
Bu süreç içerisinde gerek Samsung Müşteri Hizmetleri ile gerek de Çözüm Merkezi ile yaptığım görüşmede bana hep söylenen " bir sorun olmadığı " yönündeydi. Hatta yaptığım bir görüşmede " sorun olmadığı, işlemin onaylandığı, Samsung'tan ödeme onayı bekleniyor" şeklindeydi. Bunların hepsi telefon kayıtlarında mevcut.
Düne kadar durum hep olması gerektiği gibi hep olumluydu, dün Yasemin Hanım " tarafınıza olumlu ya da olumsuz dönüş yapılacak" şeklinde zarf atmıştı.
Demek ki kendi kurdukların küçük oyunun yolunu hazırlıyorlardı.********************


Bugün (13 Kasım) saat 17:30 civarı müşteri hizmetlerinde yönetici Onur Bey' e ulaşmak için 4447711 'i aradım . Onur Bey ile görüşmek istediğimi söyledim, " efendim aktarım yapamıyoruz , kendisi meşgul, kayıt bırakalım size dönüş yapar" dediler . Hayır dedim, bağlanacağım , beklettiler 5 dk. , " efendim kendisi meşgul , sizi arayacak " dediler, hayır görüşeceğim dedim şimdi.
Tekrar beklettiler ve bu kez Onur Bey karşımdaydı.

Neden bana haber vermediğini sordum ; çünkü benim dosyamı kendisi takip ediyordu . Yalan yanlış da olsa Yasemin Hanım'a kampanya bilgisi gitmişti " kampanya birimi " tarafından. - kampanya birimini kendileri bir taraflarından uyduruyorlar bence.-
Bana verdiği cevap kendisine henüz dönüş yapılmadığı yönündeydi. Dedim ki Yasemin Hanım'a yalan bilgi verilmiş. " Benim haberim yok" dedi. Nasıl olur , siz yönetici değil misiniz ? ( Bu anlarda çok sinirliyim , bakmayın sakinmişim gibi yazıyorum şu an)

" Bana bir bilgi verilmedi , kampanya biriminden yanıt gelir gelmez sizinle paylaşacağım " dedi.
Kampanya birimi ile haberleşmeleri sadece mail yoluyla olabiliyormuş. Birbirlerinin telefonlarını bilmezlermiş. ( ahahaha burası çok saçma işte )

Madem dün kampanya birimine mail gönderdiniz ,aynı mail'i bana forward etmenizi (iletmenizi) istiyorum dedim .
" Bu mümkün değil" dedi. İş akışlarını göre mümkün değilmiş. ( Ne iş akışı ama; birimlerin birbirinden haberi yok güya , yüzde yüz doğruyu konuşmuyorlar ya )

Bana kendisinin yapmış olduğu görevi izah etmesini söyledim ; yönetici olduğunu söyledi müşteri hizmetlerinde. Neyi yönettiğini sordum .
Müşterilerden gelen şikayetleri iletiyormuş. Bu işi yapmak için yönetici olmaya gerek olmadığını söyledim. ( Gerginlik acayip düzeyde, Onur Beyciğim gayet sakin )

Dedim ki bana daha üst bir yöneticinizi aktarın , bağlayın , siz benim sorunumu çözemiyorsunuz .
" Bu mümkün değil " dedi. Neden dedim " bu mümkün değilken ilgili kaydınızı,telebinizi aldım , ilgili birime ileteceğim " dedi.

İlgili birime iletmeniz benim sorunumu çözmüyor , siz de sorun çözmüyorsunuz dedim , beni sizden daha yetkili bir yöneticiye bağlayın dedim.
"Bu mümkün değil maalesef."

Başladım " Onur gitsin başkası gelsin , başka yönetici ile görüşmek istiyorum ,başka yönetici " . Karşılık olarak Onur Bey de " bu mümkün değil " vs.

Belki 20-30 kere bu devam etti.
Sonra , beni CEO'nuz ile görüştürün dedim , yine bu mümkün değil dedi . " Beni CEO'nuz ile görüştürün x20 - x30 kere . ( Madem onlar benle dalga geçiyor , ben de onlarla geçtim )

" Maalesef " vs.

Paramı iade edin , edeceksiniz , yalan yanlış bilgilerle insanları aptal yere koymayın dedim .
TV'mi iade ettiğim yalanını teyit etmeden , araştırmadan nasıl böyle bir bilgi paylaşıp kampanyadan yararlanamayacağımı söyler Yasemin Hanım dedim.

" Sizinle olan görüşmemden sonra hemen Yasemin Hanım ile görüşüp ondan gelecek cevaba göre size bilgi vereceğim ." dedi.

Ne zaman görüşeceksiniz dedim ; "sizden hemen sonra" dedi.

Nasıl görüşeceksiniz dedim . " mail ile , gerekirse de telefon ile " dedi. ( çok sinirlendim )

Ne demek gerekirse ,hiç utanmadan , sıkılmadan nasıl söyleyebiliyorsunuz bunu , 2 ay olmuş daha neyin gereği kaldı dedim.

Bence fax çek dedim . " Görüşlerinize saygılıyız " Yok ya , posta ile yaz gönder dedim Yasemin Hanım'a . " Görüşlerinize saygılıyız " (Adam robot)

Yok hatta güvercin ile de gönderebilirsin dedim yazdıklarını.


Yasemin Hanım ile hemen görüşün , saat 18:00'de bana dönüş yapın dedim. (17:30)13 Kasım Saat 19:25 , kimse aramadı.
T
2 yıl
SAMSUNG TV GERİ ÖDEME KAMPANYASINDA 2000TL GERİ ÖDEMEMİ YAPMADI , 55 GÜN OLDU,YALANA BAŞVURDU!
Merhaba herkese,

Daha önce Apple ile ilgili yaşamış olduğum konuyu foruma taşımam büyük ilgi görmüştü -hatırlatmam gerekirse, Apple Türkiye'den almış olduğum garantili, tamir görmemiş telefonuma , bir gün gelen SMS'te "anakart değişikliği sebebiyle kayıt dışı olduğu tespit edildi" yazıyordu. Apple yanlışlıkla benim telefonumun IMEI'sini karıştırmış, sonrasında benim çabalarımla İrlanda'ya kadar uzanan telefon görüşmelerim sonucunda telefonum sıfır ile değiştirilmişti. Neyse , geçelim asıl konuya...

Öncelikle şikayetimi şikayetvar.com üzerinden de yayınladım. Aşağıda yazdıklarımın çoğunu şikayet yazımdan kopyala yapıştır yaptığım için , yazıda geçen "bugün","yarın" "49gün" vb. ifadeleri , şikayeti yazdığım tarih olan 6 Kasım tarihine göre baz alınmıştır.

SAMSUNG'UN GELDİĞİ SON NOKTA : " TV'NİZİ İADE ETTİĞİNİZ İÇİN KAMPANYADAN YARALANAMAZSINIZ" YALANI !

Detay kısmı yazımda , güler misiniz ,kızar mısınız , ağlar mısınız yoksa , çok uzun olduğu için terk eder misiniz kim bilir...Samsung'un TV'lerde geri ödeme kampanyası kapsamında İstanbul Vatan Bilgisayar mağazasından 82Q70R bir QLED TV satın almıştım (23.999TL)
Kampanya kuralına uygun olarak da 19 Eylül'de SMS ile Samsung'a başvurup kaydımı yaptırmıştım.

Geçtiğimiz haftaya kadar hemen hemen her hafta , haftada bir gün Müşteri hizmetlerini telefonla (444 7 711) arayıp, geri ödememin (2000 TL) ne zamana yapılacağını sorduğumda aldığım cevaplar: " çok kısa bir sürede ", " en yakın zamanda ", " efendim, ilgili birim size dönecek hemen", " efendim, biz teknik desteğiz, kampanya konularıyla ilgili bilgimiz yok" vb... Birbirinin kopyasıydı.

Bir keresinde de aldığım bilgi şöyle idi : " Başvurunuz onaylanmış , Samsung tarafından ödeme onayı bekleniyor."

Israrla, bu kampanya ile ilgili kiminle görüşebilirim; bana telefon bilgilerini verin, ben kendilerini arayayım talebime de olumsuz yanıt aldım.
İlgili kampanya ile alakalı beyler-bayanlar ulaşılamaz makamdalar mıdır, yoksa kendileri uzayda mı hayat (!) sürüyorlar ya da Allah katındalar mı çözemedim.


Bu hafta başında tekrar müşteri hizmetlerini arayıp, artık geri ödememin yani 2000 TL'nin kampanya dahilinde söz verildiği gibi bu hafta sonuna kadar hesabıma aktarılmasını istedim.

Bugün ( 6 Kasım) Samsung müşteri hizmetlerinde arandım ve yine şaka yapar gibi şunları söylediler:İşlemlerin devam ettiğini, sistemsel bir sorun yaşadıkları için işlemlerin uzadığını, en kısa süre içinde onay SMS 'inin geleceğini ve 30 gün içinde geri ödemenin yapılacağının bilgisini verdiler.

49 gün olmuş ve halen utanmadan, sıkılmadan işlemlerin devam ettiği yalanını söylüyorlar ve yetmezmiş gibi, onaylandıktan sonra da 30 gün içerisinde, evet evet, 50 gün bekleyip, belki bir 50 gün daha bekleyip, sonrasında da 30 gün daha beklemem olası!
24.000 TL verip bir TV alıp, sonra da 2000 TL'nin peşine düşmek kadar kötü bir durum olamaz.

6 Kasım'da şikayetimi yapmamın ardından iki gün sonra 8 Kasım Cuma günü yazdıklarım :

*****************

8 Kasım Cuma günü arandım Samsung tarafından. ( Şikayetimi 6 Kasım'da oluşturmuştum, o kadar hızlılar ki, iki gün sonra dönüş yaptılar.)
Müşteri hizmetlerinden Yasemin Hanım aradı, işlemlerin hızlandırılması için uğraşacakmış, beklemede kalmalıymışım.
İki aydır bekliyorum, bana halâ beklemede kalmam söyleniyor.

Ayrıca neden şikayetvar.com'a başvurduktan sonra hızlandırma için çaba sarfettiler ki?
Normalde de hızlı olmalıydı bu işlemler!

Karşımdaki kişinin bana söylediği, bir sorum olması durumunda müşteri hizmetlerini arayıp 9'u tuşlamam gerektiğiymiş. Bir de bana müşteri hizmetleri telefon numarasını hatırlatmaz mı...

Sürekli bir hızlandırmaktan bahsedildi telefonda ;ama dediğim gibi iki gün sonra dönüş yapıldı. Bu işlemin hızını km/saat olarak öğrenmek istiyorum. Hızladırmadan önce ve sonra olmak üzere net hız bilgisi istiyorum!

******************

Dün ( 12 Kasım) tekrar Müşteri Hizmetleri departmanını aradım ; 9'u tuşlayarak Yasemin Hanım ile görüşmeyi talep ettim. Aldığım cevap Yasemin Hanım'in meşgul olduğu ve beni arayacağı söylendi saat 14:00'ten sonra. Saat 15:00'e kadar bekledim, arayan olmadı.
Tekrar aradım, Yasemin Hanım ile görüşebildim. Bana söylediği laflar yine aynı kalıpta :"
bşvurunuz inceleme aşamasında, sizden beklemenizi rica ediyorum." oldu.
İki aydır zaten beklediğimi, neyin incelendiğini sordum ısrarla. Cevap yok!
Aynı cümleler kurulup duruyor, papağan gibi ezberletilmiş : " Başvurunuz inceleniyor kampanya birimi tarafından."
Daha fazla beklemek istemediğimi, bir an önce paramın bana iade edilmesini istedim.
"Lütfen beklemeden kalınız, inceleme devam ediyor kampanya birimi tarafından..."
Kampanya birimi ile görüşmek istediğimi söyledim, " kampanya birimi ile görüşemezsiniz dendi.

Görüşmeyi sonlandırdım, tekrar Müşteri Hizmetleri'ni arayarak çözüm merkezine bağlanıp kampanya birimi ile görüşmek istediğimi belirttim.
Satış birimine bağladılar ; ismi Birkan Bey'di görüştüğüm kişinin. Derhal paramın iade edilmesini istediğimi söyledim. "Çok kısa bekletiyorum " deyip, neredeyse 10 dakika kadar telefonda bekledim. Aldığım cevap:" talebinizi ilettim, geçmiş kayıtlarınızı da görüyorum, siz artık aramayın biz sizi arayacağız " dedi. Ben de beni aramamalarını, süreci sonlandırıp 2000TL'min iade edilmesini istedim. Beni beklettiği süre içerisinde kiminle görüştüyseniz o kişi ile görüşmek istediğimi söyledim. Yine 5-6 dakika bekletildim. Bekleme sonucunda satış biriminde yönetici olduğunu söyleyen Onur Bey ile görüştüm.
Çözüm merkezi bünyesinde derdimi anlattığım belki de 20. Kişi kendisi.
Kendisine tekrar derdimi anlattım ; artık usandığımı, bir ciddiyet gösterilip bana açıklama yapılmasını istedim. Aldığım cevap : " kampanya birimiyle hemen iletişime geçip, cevap geldiğinde size dönüş yapacağım" oldu. İki aydır bekliyorum ve derhal kampanya birimi ile telefon ile irtibata geçip hemen bana cevap vermelerini istedim. Aldığım cevap " kampanya birimi ile biz de telefon ile irtibat sağlayamıyoruz " oldu. Bunun bir saçmalık olduğunu, 2020'de yaşadığımızı, artık herkesin herkes ile telefon ile görüşebildiğini ilettim, beni salak yerine koymamalarını söyledim. Derhal cevap bekliyorum dedim. Neden iki aydır bekliyorum, neden başvurum inceleniyor halen, iki aydır neyin incelemesidir bu dedim." Sizin sorduğunuz soruları şu an biz de mail ile kampanya birimine soracağız " dediler.


******************
13 Kasım

Kampanya birimi uzayda mı, neden ulaşamıyorsunuz, kendileri Allah katında mı diye sordum. İki aydır neyin incelemesidir bu diye sordum. Kampanya birimindeki beyefendiler bu işi savsaklıyorlar o zaman, bu demektir dedim. Derhal kampanya birimi ile görüşüp bana bugün (dün) cevap verin dedim. Onur Bey beni arayacağını söyledi hemen. Yarım saat bekledim, arayan olmadı. Yine ben aramak zorunda kaldım.
Onur Bey ile görüşmek istediğimi söyledim. Bana ismim ve soy ismim soruldu. İsmimi vermeyeceğimi, aramış olduğum numaraya bakıp, önünüzdeki ekrandan kayıtlarıma erişebileceğinizi pek ala bildiğimi söyledim. Israrla ismim soruldu, ısrarla Onur Bey ile görüşmek istediğimi söyledim. Aldığım cevap " üzgünüm, bu şekilde talebinizi yerine getiremeyeceğim." oldu. Israrla Onur Bey ile görüşmek istediğimi söyledim. En az elli defa bunu tekrarladım, evet elli defa. Son olarak beni biraz bekleteceklerini söyleyip 12 dakika kadar beklettikten sonra Onur Bey'in beni arayacağını söyledi görüştüğüm kadın.
Yarım saat sonra arandım, ancak arayan Onur Bey değil, Yasemin Hanım idi. Yine aynı ezberleri söylemeye devam etti. "Kampanya birimi incelemeye devam ediyor başvurunuzu." Onur Bey'in aramasını istediğimi söyledim. Paramı iade edin dedim." Maalesef süreç devam ediyor." dendi yine. Onur Bey ile görüşmek istediğimi ısrarla söyledim. Ve telefon yüzüme kapandı!
Çözüm merkezini aradım tekrar, Onur Bey ile görüşmek istediğimi söyledim. Yine uzun beklemeler sonucunda Onur Bey ile görüştüm. Yasemin Hanım'in ezberine Onur Bey de katılarak beklemede kalmamı, şu an için yapılabilecek bir şey olmadığını söyledi.
Aynı durumda kendisinin olsa kendisinin de aynı şekilde davranacağını söylemek beni anladığını belirtte ve tüm samimiyeti ile bunlarını söylediğini iletti.

Bu süreç içerisinde görüştüğüm hiç kimsenin samimi, dürüst olmadığını, herkesin oynadığını, süre kazanma stratejisi güttüğünü söyledim.

Bu işin peşini bırakmayacağım. Yeni başlıyoruz!


****************
13 Kasım

Az önce arandım, arayan Yasemin Hanım,

Bana aynen şunları söyledi. Kayıtlarınız incelendiğinde almış olduğunuz tv'yi iade ettiğiniz için geri ödeme kampanyasından faydalanamamaktasınız!

Başımdan aşağı kaynar sular döküldü.
Tv'i iade etmediğimi, tv'nin panelinde sorun olduğu için değişim yapıldığını söyledim. Cevap olarak da " bana verilen bilgi bu şekilde" denildi.
Size verilen yalan yanlış bilginin beni hiç ilgilendirmediğini söyledim.

Benden, değişen tv'nin fatura ve kurulum fişini istediler. İşim gereği sık şehir dışında olduğum için şu an yanımda kurulum fişinin olmadığını, faturanın fotoğrafının yanımda olduğumu söyledim. Benden fotoğrafı, bana gönderdikleri mail adresine göndermemi istediler. Hangi tarihlerde değişim yapıldığı işlemini cep telefonu bilgisini girerek sistemde de gördüler.

Yapılan her işlem Samsung'un geri ödeme kampanyası koşulları içerisinde, aykırı bir durum yok.

Samsung'un iade tv 'ler için (bakın iade diyor, ben değişim yaptırdım halbuki ki yani geri ödeme hakkına sahibim) bakın şu şekilde, kopyala yapıştır yapıyorum :

Kampanyaya dahil olan ürünlerde iade kabul edilmeyecektir. (Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'dan doğan istisnalar hariç.)

Tüketicinin Korunması Hakkında doğan istisnalar hariç! Evet! Tam da benim yaşadığım durum da bu.

Ayrıca ben iade de yapmadım, tv'M değiştirildi.

Tv'LERDE geri ödeme kampanyası kapsamında satın alıp başvurarak sahip olmuş olduğum geri ödeme hakkı!

Şöyle düşünelim, Samsung bu geri ödeme sürecini iyi idare edip, savsaklamamış olsa ve 7 iş günü içinde 2000TL 'M geri ödenmiş olsa, bir ay sonra da ben tv panelinde sorun var deyip teknik servise onaylatıp, tv değişimi yapılsaydı, Samsung benden iade almış olduğum parayı geri mi alacaktı? Tabi ki hayır!

İnsanları salak yerine koyup zarf atıyorlar, ya yersek diye!


********************

13 Kasım
Bu süreç içerisinde gerek Samsung Müşteri Hizmetleri ile gerek de Çözüm Merkezi ile yaptığım görüşmede bana hep söylenen " bir sorun olmadığı " yönündeydi. Hatta yaptığım bir görüşmede " sorun olmadığı, işlemin onaylandığı, Samsung'tan ödeme onayı bekleniyor" şeklindeydi. Bunların hepsi telefon kayıtlarında mevcut.
Düne kadar durum hep olması gerektiği gibi hep olumluydu, dün Yasemin Hanım " tarafınıza olumlu ya da olumsuz dönüş yapılacak" şeklinde zarf atmıştı.
Demek ki kendi kurdukların küçük oyunun yolunu hazırlıyorlardı.********************


Bugün (13 Kasım) saat 17:30 civarı müşteri hizmetlerinde yönetici Onur Bey' e ulaşmak için 4447711 'i aradım . Onur Bey ile görüşmek istediğimi söyledim, " efendim aktarım yapamıyoruz , kendisi meşgul, kayıt bırakalım size dönüş yapar" dediler . Hayır dedim, bağlanacağım , beklettiler 5 dk. , " efendim kendisi meşgul , sizi arayacak " dediler, hayır görüşeceğim dedim şimdi.
Tekrar beklettiler ve bu kez Onur Bey karşımdaydı.

Neden bana haber vermediğini sordum ; çünkü benim dosyamı kendisi takip ediyordu . Yalan yanlış da olsa Yasemin Hanım'a kampanya bilgisi gitmişti " kampanya birimi " tarafından. - kampanya birimini kendileri bir taraflarından uyduruyorlar bence.-
Bana verdiği cevap kendisine henüz dönüş yapılmadığı yönündeydi. Dedim ki Yasemin Hanım'a yalan bilgi verilmiş. " Benim haberim yok" dedi. Nasıl olur , siz yönetici değil misiniz ? ( Bu anlarda çok sinirliyim , bakmayın sakinmişim gibi yazıyorum şu an)

" Bana bir bilgi verilmedi , kampanya biriminden yanıt gelir gelmez sizinle paylaşacağım " dedi.
Kampanya birimi ile haberleşmeleri sadece mail yoluyla olabiliyormuş. Birbirlerinin telefonlarını bilmezlermiş. ( ahahaha burası çok saçma işte )

Madem dün kampanya birimine mail gönderdiniz ,aynı mail'i bana forward etmenizi (iletmenizi) istiyorum dedim .
" Bu mümkün değil" dedi. İş akışlarını göre mümkün değilmiş. ( Ne iş akışı ama; birimlerin birbirinden haberi yok güya , yüzde yüz doğruyu konuşmuyorlar ya )

Bana kendisinin yapmış olduğu görevi izah etmesini söyledim ; yönetici olduğunu söyledi müşteri hizmetlerinde. Neyi yönettiğini sordum .
Müşterilerden gelen şikayetleri iletiyormuş. Bu işi yapmak için yönetici olmaya gerek olmadığını söyledim. ( Gerginlik acayip düzeyde, Onur Beyciğim gayet sakin )

Dedim ki bana daha üst bir yöneticinizi aktarın , bağlayın , siz benim sorunumu çözemiyorsunuz .
" Bu mümkün değil " dedi. Neden dedim " bu mümkün değilken ilgili kaydınızı,telebinizi aldım , ilgili birime ileteceğim " dedi.

İlgili birime iletmeniz benim sorunumu çözmüyor , siz de sorun çözmüyorsunuz dedim , beni sizden daha yetkili bir yöneticiye bağlayın dedim.
"Bu mümkün değil maalesef."

Başladım " Onur gitsin başkası gelsin , başka yönetici ile görüşmek istiyorum ,başka yönetici " . Karşılık olarak Onur Bey de " bu mümkün değil " vs.

Belki 20-30 kere bu devam etti.
Sonra , beni CEO'nuz ile görüştürün dedim , yine bu mümkün değil dedi . " Beni CEO'nuz ile görüştürün x20 - x30 kere .

" Maalesef " vs.

Paramı iade edin , edeceksiniz , yalan yanlış bilgilerle insanları aptal yere koymayın dedim .
TV'mi iade ettiğim yalanını teyit etmeden , araştırmadan nasıl böyle bir bilgi paylaşıp kampanyadan yararlanamayacağımı söyler Yasemin Hanım dedim.

" Sizinle olan görüşmemden sonra hemen Yasemin Hanım ile görüşüp ondan gelecek cevaba göre size bilgi vereceğim ." dedi.

Ne zaman görüşeceksiniz dedim ; "sizden hemen sonra" dedi.

Nasıl görüşeceksiniz dedim . " mail ile , gerekirse de telefon ile " dedi. ( çok sinirlendim )

Ne demek gerekirse ,hiç utanmadan , sıkılmadan nasıl söyleyebiliyorsunuz bunu , 2 ay olmuş daha neyin gereği kaldı dedim.

Bence fax çek dedim . " Görüşlerinize saygılıyız " Yok ya , posta ile yaz gönder dedim Yasemin Hanım'a . " Görüşlerinize saygılıyız " (Adam robot)

Yok hatta güvercin ile de gönderebilirsin dedim yazdıklarını.


Yasemin Hanım ile hemen görüşün , saat 18:00'de bana dönüş yapın dedim. (17:30)

13 Kasım Saat 18:21 , kimse aramadı.
T
2 yıl
82 inch TV için TV ünitesi/sehpa tavsiyesi
Merhaba,
Dün bir telaşeyle TV aldım , Samsung'un geri ödeme kampanyasının son günüydü ,kaçırmak istemedim, Pazar olmasına rağmen TV'yi evime getirtmeyi başardım Vatan'dan.

Ancak TV ünitesi konusunu çözemedim bir türlü.
Kelebek , Doğtaş , Ikea , İstikbal, Bellona ziyaretlerim sonuçsuz kaldı.
İstanbul'daki Home City mobilya AVM'yi ziyaret ettim ,istediğim gibi bir şey bulamadım

TV'nin genişliği yaklaşık 185cm , yüksekliği (ayaklı) 115cm , derinliği 39cm (ayaklı) .

Kafamdaki ünitenin genişliği , TV'den birazdan daha geniş bir model ;yani 200cm gibi. 7-8 cm soldan ve sağdan pay verecek şekilde.
Ünitenin yüksekliği de fazla yüksek olmamalı ; 25-30cm iyi olacaktır bence. 25+115cm = 140 cm bence yeterli ve fazla olmayan bir yükseklik.

Ünitenin kapaksız iki rafı olmalı , birine merkez hoparlör , diğerine de AVR yerleştireceğim. Hoparlörün yüksekliği 15cm , AVR'nin yüksekliği 18 cm.
İlerleyen zamanda belki değiştirebilirim düşüncesi ile ikisinin de yüksekliğini 20cm olarak varsaydım.

Ikea'da ölçüye göre tasarlamak mevcutmuş ;ancak ünitenin genişliği 60cm ve katları olarak üretilebiliyormuş ; 180cm almak istemedim . Haliyle 240cm de çok geniş olacağı için Ikea'yı elemiş oldum.

İnternet satışı yapan sahibinden veya n11 gibi sitelere de güvenemedim .

TV kapalı kutuda bekliyor iki gündür , ayın 30'una kadar da Samsung servisi çağırıp kurulum yaptırmam gerekiyormuş geri ödeme kampanyasını tamamlayabilmek için.
TV'yi yere kurdurup, sonra sehpa alıp TV'yi tekrar yerinden oynatmak istemiyorum ; TV 45kg çünkü :(

Yardımlarınızı ,tavsiyelerinizi bekliyorum .
Teşekkür ederim.
T
2 yıl
İstanbul Sancaktepe'de FİBER için hangi İSS seçilmeli ?
Selam,

Sancaktepe'de bir siteye taşınacağım. Şu an Ankara'da Turknet kullanıyorum 35Mbps VDSL .
Fiber'e geçmeyi düşünüyorum ; iki günden beri çeşitli ISS 'ler hakkında açılan konuları okumayı çalışıyorum ; ancak gelin görün ki kimse memnun değil ; ne SOL'den , ne Vodafone'dan , ne Milleni'com'dan , ne netspeed 'den . Kimisi modem/router'dan şikayetçi , kimi ping'ten , kimi ISS tarafından dolandırıldığını iddia ediyor. Bu nasıl iş anlamadım.

Sancaktepe'de fiber kullananlar var ise ; hangi ISS kullandıklarını yazabilirlerse makbule geçer .

Teşekkürler.
T
5 yıl
SATILIK HPI VORZA FLUX HP 4WD 1/8 BUGGY ve 70'ten fazla yedek parça .Diferansiyel yağları,ESC progr.
Merhaba arkadaşlar,

2016 Haziran ayında Amainhobbies'den büyük heyecanlarla aldığım , kargosunun gelmesini bile sabırsızlıkla beklediğim - az daha geri gidiyordu :) - Vorza'mı artık işten vakit bulamadığım için satıyorum.

Vorza'mı toplamda 1 saat yürütmüşümdür belki .

Vorza üzerinde HPI aliminyum Servo Horn takılı .
48T olan Spur gear 46T ile değiştirildi,
15T olan Pinion 18T ile ve ya 19T ile değiştirildi (tam hatırlamıyorum) :)
Yedek parçalar arasında 44T spur ve farklı dişlerde Pinion mevcut ;)


Pil olarak ;
Hobbyking'ten aldığım bir adet Turnigy Nano-Tech 5S 5000mAh 35-70C discharge LiPO
bir adet sıfır Turnigy Nano-Tech 4S 4400mAh 65-130C LiPO ,
Lastik olarak ;
4 adet asfalt/hız lastiği Sweep GT lastikler ,
2 adet Losi Street Yellow Lastikler,
Vorza lastikler ile beraber verilecektir.

Vorza için istediğim fiyat : 1800TL (Vorza'nın Türkiye fiyatı sanırım şu an 4200TL civarı .)
4S LiPO ile beraber VORZA: 2000TL
5S LiPO ile beraber VORZA: 2100TL

Yedek parçalar çok fazla , nasıl liste yapsam bilemiyorum . Parçaların fotoğrafları da mevcut.

Not defterine oluşturmuş olduğum parça listesini yapıştırıyorum , fiyat için özelden sorabilirsiniz.
Liste aşağıdaki gibi :

Vorza fotoğrafları tarafımca çekilmiştir.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >2x Lipo Checker 8S
HB 67499 Spiral Pinion Gear 10tooth, kullanılmış.
HPI 67402 AXLE , kullanilmis
HPI 67402 AXLE ,
HPI 101016 DIFFERNTIAL CASE ,PAKET AÇIK
HPI 101016 DIFFERTIAL CASE ,PAKET ACIK,TEK TARAF
HPI 86598 WASHER , 13x16x0.2mm,10pcs PAKET ACIK
2X HPI 101010 FRONT BUMPER
2X HB DER-208-HB BUMPSKID
FASTEDDY BEARINGS HPI VORZA KIT , PAKET ACILMIS
HPI Z722 SET SCREW M4x5mm ,8pcs
2X MUGEN SEIKI E0124 1100 REAR LOWER ARM SHAFT SET ( VORZA 67415 yerine )
HPI 101064 DRIVE SHAFT 90mm ,2pcs
3X HPI 109858 DRIVE SHRAFT 92mm,2pcs
HPI 103665 DRIVE SHAFT 8x110mm
2X HB 67405 DRIVE SHAFT 92mm
HB 67179 WCE DRIVE SHAFT SET 78mm
2X HPI 67415 SUSPENSION PIN 4x71mm FRONT/INNER ,2pcs
HPI 94677 CAP HEAD SCREW M3 5x42mm,8pcs
KYOSHO IF147 SPUR GEAR 44T
2X HPI 67419 DIFFERENTIAL MOUNT ,2pcs
HB 67491 STEERING LINKAGE SET
HPI 94357 TP. Button Head screw M3x18mm,6pcs
HB 67510 Sway Bar 2,8mm
HB 67511 Sway Bar 2,4mm
HPI 101061 REAR WHEEL AXLE SHAFT ,2pcs
HPI 94531 FLAT HEAD SCREW M4x15mm,10pcs
ROBINSON RACING 1217 Extra Hard Pinion 17t,5m/m Pinion 1mod
ROBINSON RACING 1218 Extra Hard Pinion 18t,5m/m Pinion 1mod
ROBINSON RACING 1221 Extra Hard Pinion 21t,5m/m Pinion 1mod
HPI 67404 UNIVERSAL JOINT REBUILD KIT, Paket Acik, 1 takim
Castle , Fan shroud for Castle Mamba 2 Monster
HB DER-210-HB XD REAR SKID PLATES,3pcs
HPI 103663 CUP JOINT 5x13x20mm
HPI Z800 SPRING WASHER 3x6mm,19pcs,Paket acik
HPI 101028 DIFFERENTIAL PADS,3pcs
HPI Z544 CAP HEAD SCREW,M3x12mm,6pcs
HPI 67391 FRONT HINGE PIN PLATE
HPI 67353 6 holes shock piston set
HPI 104156 Servo Saver SET
HPI Z721 SET SCREW M4x4mm,4pcs
HPI 104123 Servo Saver Foam w/Adjust Nut,4pcs
2X HPI B085 BALL BEARING 8x16x5mm,2pcs
HPI 67384 FRONT SUSPENSION BLOCK
HPI 67399 STEERING BUSHING ,2pcs
Duratrax Dtxc1561 Ball bearing 6x10mm,2pcs
HPI 103672 TP. Button HEAD SCREW M3x6mm, 8pcs
HPI 100558 Button HEAD SCREW M3x4mm, 9pcs, Paket acik
HPI 100553 WASHER M2.9x8x0.5mm, 8pcs
HPI 67516 Ball End SET
HPI 67456 Big Bore Shock Spring , 76mm/74gf,2pcs
Castle Link 010-0005-00 Esc USB Programmer
HPI VORZA orjinal metal spur gear ,48tooth
HPI 67486 Wheel Hex Hub ,2pcs
HPI 94675 Cap HEAD SCREW M3,5x14mm,8pcs
HPI 67515 BIG BORE SHOCK MAINTENANCE SET
HPI 107446 Shock Guard SET
HPI Z224 Washer 3x8mm,8pcs
HPI Z352 Button HEAD SCREW M3x8mm
Aka Racing 38001 Premium Tire Glue
Dollar Hobbyz VORZA Flux Tool&Screw Set
Cesitli konnektorler
Pil durum yapiskanlari
2x 1m Turnigy 10Awg kablo
Factory Team Diff yagi 3000,5000,7000,60000,100000cst (100000 açık )
Factory Team Amortisör yağı 60W:800cst
Factory Team Amortisör yağı 45W:575cst
Factory Team Amortisör yağı 40W:500cst
Factory Team Green Slime Gress 1105
XT90 connectorler
EC5 connectorler
Bullet connectorler
Dean's connectorler
T
5 yıl
Apple Store'dan alınma 7 PLus:IMEI kayıt dışı!
Merhaba herkese,

Öncelikle telefonum hakkında bilgi vereyim;

14.10.2016 'da Apple Online Store üzerinden aldığım Iphone 7 Plus 256GB Gold .
Telefonum hiçbir tamir/bakım/onarım görmedi.(Şu ana kadar ki hiç bir Iphone telefonum tamir görmediği gibi)

İki gün önce sabah cebime "YASAL UYARI" başlığı adında sms geldi ve şu yazıyordu:
"xxxxxxxxxxxxx IMEI nolu cihaz KAYIT DISI dir, 120 gun icinde kapatilacaktir, satin aldiginiz yere basvurunuz veya cihazinizi kaydettiriniz. B002"

Şok oldum ve hemen BTK'dan IMEI 'mi sorguladım ,

Gelen sorgu sonucu da şu şekilde :
"Anakart değişikliği sebebi ile kayıt dışı olduğu tespit edilen IMEI" .
< Resime gitmek için tıklayın >

Benim telefonum hiç bir tamir /bakım/onarım görmedi ?

Apple store müşteri hizmetlerini aradım aynı gün, Soner Bey ile görüştüm,durumu ,ortadaki yanlışlığı anlattım .

Yapılan yanlışlıkla ilgili BTK'ye güncelleme bilgisi göndereceklerini söylediler , 120 gün sonunda mağdur olmayacağımı söylediler ;"120 gün sonra sorun yaşarsanız biz yardımcı oluruz" dediler.

Bu cevap bana tatminkâr gelmedi. 120 gün çok uzun bir süre şu an için.

Dün BTK'nın tüketici sayfasından şikayet dilekçesi oluşturdum .

Telefonumu 14.10.2016 tarihinde Türkiye Apple Online Store'dan aldığımı anlatan ve telefonumun bırakın anakart değişimini , bakım/onarım için bile servise verilmediğini anlatan ve ivedilikle bu yanlışlığın düzeltilmesi yönünde bir şikayet dilekçesi oluşturup sistem üzerinden gönderdim.

Az önce bir cevap geldi ;ama cevabın benim sorunumla hiç bir ilgisi bulunmamakta , tamamen bir kopyala/yapıştır cevap verilmiş.
Ekran görüntüsü aşağıda :

< Resime gitmek için tıklayın >

Çıldırmak üzereyim , bu tamamen saçmalıktır .
Dalga geçer gibi cevap verilmiş.

Arkadaşlar , ne gibi bir işlemde bulunmalıyım ?

Google'da aradım,benim yaşadığım duruma benzer bir olay göremedim.

Teşekkür ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.