R

Yarbay
18 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
77 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
R
4 yıl
telefondan ekrana yazı yazdırmak
oled 64x48 ekrana telefondan yazı aktarmam gerekiyor fakat koddan dolayı serial.read() komutunu döngü içerisine yazamıyorum.

void LED_P6x8Str(unsigned char x,unsigned char y, unsigned char ch[]);

void LED_P6x8Char(unsigned char x,unsigned char y,unsigned char ch)
{
unsigned char c=0,i=0,j=0;

c =ch-32;
if(x>122)
{
x=0;
y++;
}
LED_Set_Pos(x,y);
for(i=0;i<6;i++)
{
LED_WrDat(F6x8[c][i]);
}
}

void LED_P6x8Str(unsigned char x,unsigned char y,char ch[])
{
int c=0,i=0,j=0;
while (ch[j]!='\0')
{
c =ch[j]-32;
if(x>126)
{
x=1;
y++;
}
LED_Set_Pos(x,y);
for(i=0;i<6;i++)
{
LED_WrDat(F6x8[c][i]);
}
x+=6;
j++;
}
}
LED_P6x8Str(1,0,"");

kodun bir kısmını attım. en sonda "" olan yere pcden yazıncan yazı gelmekte fakat oraya nasıl telefondan veri gönderebileceğimi çözemedim.
R
4 yıl
biostan sonra siyah ekran
"_" yanıp sönüyor başka bir imleç falan gelmiyor. format attım fakat hala soru devam ediyor. son yapılan işlem olarak babam ekranda bir sürü yazı vardı kapadım bilgisayarı düğmesinden dedi. bu noktada pc bozuldu fakat formattan sonra düzelmedi.
R
5 yıl
ingilizce öğrenmek için vlogger-youtuber tavsiyesi
önerisi olan var mı arkadaşlar? çok hızlı konuşmazsa ve aşırı aksan olmazsa süper olur. hem eğlendirici hem ingilizce öğrenmelik tavsiye lazım.
R
5 yıl
rfid kayıt altında tutma
rfid ile yapılan bir kapı kilit sistemi var. içeri girenlerin kimliklerini saat kaçta girdikleri gören sistemi nasıl yapabiliriz?
R
5 yıl
h81m hdd hangi satalara bağlanıyor?
http://www.mediafire.com/convkey/a4dd/b7w2k5gcdvva95jzg.jpg?size_id=5

2 adet hdd takacağım.sol alt 2liye mi sağ alt 2liye mi takacağım?
R
5 yıl
vatandan 2bin tlye kasa
kasa vatandan alınacak. internette daha ucuz biliyorum ama bazı nedenlerden dolayı elden almak zorundayız. Önerileriniz için teşekkürler şimdiden.
R
5 yıl
ziraat genç bankkart taksit yapıyor mu?
kredi kartı özelliği açık değil banka kartı aktif. mümkün mü? yapan oldu mu?
R
5 yıl
sürekli yorgunluk hali
sabah uyandıktan 1 saat sonra tekrar yoruluyorum hiçbir şey yapmadan. uyuyasım geliyor. kafam sürekli dalgın. vücut direncim çok düştü gibi hissediyorum.
doktora gittim tüm hormonlar normal diyor.b12 biraz düşüktü onu kullandım tekrar tahlile gideceğim. ama hala aynıyım. uyku saatlerimi değiştirmeye çalışıyorum belki ondandır diye ama hep yorgunum. artık sıkıldım durumdan. benim gibi olan var mı gelin sarılıp ağlaşalım
R
5 yıl
emlakçı kazık atmaya çalışıyor
3 kişi evde kalan arkadaşlarımdan birisi evden çıkıyor ve ben yerine taşınıcam. Emlakçıya kontrat için gittiğimizde benden kiranın 3te 1ini komisyon olarak vermem gerektiğini söyledi. senelik kontrat parası almıyoruz yerine yeni birisi gelince komisyon alıyoruz dedi.
ama olay şu ki evi ben buldum ve emlakçının hiç bir halt yemediği halde benden para istiyor, yeni kontrata ismimi yazıp imza attım diye para vericekmişim.
ne yapmalıyım kafam karışık zaten maddi olarak sıkışığım gereksiz yere para vermek istemiyorum. yardımcı olursanız teşekkür ederim.
R
5 yıl
en ucuz pc toplama
sadece oyun oynanacak. ekran kartı 750ti seviyelerinde olur sanırım. oyun için işlemciye çok gerek yok diye düşünüyorum ileride yükseltilebilir g3258 düşünüyorum onu. ama anakart ve kasa konusunda çok tecrübesizim ne alsam en ucuza halledebilirim merak ediyorum.
soket olarak 1150 ve 1151 var sanırım farkları neler geleceğe yönelik bir anakart alsam nasıl olur acaba? kışa doğru parçaları yükseltmem çok olası.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.