V

Binbaşı
20 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
81 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
V
3 yıl
Sanal VS Mağaza Alışverişi
Tabi ki uzun zamandır böyle ama artık yazma gereği duydum. Belli bir kesim (emekli, internet alışverişine güvenmeyen v.s) harici tamamen internetten alışverişe yöneldi ya da yönelmeli.

Dün Özdilek'te gördüğüm 2 ayakkabıyı toplamda yaklaşık 100 lira ucuza Amazon'dan aldım.

Bu durum her ne kadar benim için çok iyi bir şeyse de bence sektör bunun önlemini almalı. Serbest piyasa tamam da internet alışverişinden bi'haber kişilere üzülüyorum. Bu kadar fiyat farkı olmaz.
V
5 yıl
Megane 2 İlk Çalışma Problemi
Herkese iyi geceler, iyi bayramlar.Aracım 2004, 1.6.

Son 3-4 aydır motor soğukken ilk çalıştırma çalışmama problemi yaşıyorum. Gaz pedalına arka arkaya basarak çalıştırıyorum ve çalıştıktan sonra benzin kokusu alıyorum. LPG sisteminde manifolda herhangi bir sızıntı yok, olmadığı söylendi en azından LPg ustası tarafından..Son 1 haftadır ise her çalıştırmada olmasa da "tar tar" gibi ses geliyor. 20 çalıştırmada 1 yapıyor bu durumu. Açı kaydırıcısı olduğunu düşünüyorum.Açı kaydırıcı arızası geç çalışma problemi yapar mı? 3-4 aydır zaten çalışmama var, ses yeni peydah oldu. Ve sesi her çalıştırmada yapmıyor.Bir de güncel olarak açı kaydırıcısı arızasının özel servislerde maliyetini alabilir miyim?Şimdiden teşekkürler..
V
7 yıl
Benzin Pompası/Şamandıra Problemi
Merhaba arkadaşlar..
Megane 2, LPG li aracımı rutin bakım için verdiğim özel bir serviste bana aracımın benzinde çalışmadığı söylendi. Aslında böyle bir şikayetim yoktu. Sebebinin ise “benzin şamandırası” olduğu, orijinalinin 900 TL, yan sanayisinin ise 300 TL olduğu söylendi. Maddi durumum pek iç açıcı olmadığı için değiştirtmedim. Aracım LPGli. Arabayı düğmeye basılı bir şekilde gazda çalıştırıyorum.
LPG ustam aracımın probleminin , az benzinle gezdiğim için benzin pompasında olduğunu, şamandırayla alakası olmadığını, söyledi. Ve belli ayarlar yaparak sadece sabahları basarak çalıştırmamı, diğer saatler motor sıcaklığından dolayı direk çalıştırabileceğimi söyledi.

Tecrübeniz oldu mu bu konuda?Sadece benzin pompası maliyeti ne kadardır? Tavsiyeleriniz neler?
Şimdiden teşekkürler..
V
7 yıl
Takviyeye Rağmen marş problemi..
Öncelikle iyi bayramlar..

Aracım 2004 1.6 Megane II.

Sabah aracımın kapıları açılmadı. Manuel olarak açtım.Marşa bastığımda aracım doğal olarak çalışmadı.
Göstergeler garip bir hal aldı ve araç çalışmadı. Radyo v.s çalışmıyordu.

Aküm 10 aylık..

Takviye yapınca kapılar ve araç içi aydınlatma çalışmaya başladı. Ancak marşa bastığımda araba 2-3 kez çalışmayı deniyor ancak beceremiyordu.
Bir kaç kez denedim ancak olmadı. Sonra araç resmen sapıttı. Kapıları falan kilitmeye başladı. Ben de akü kutup başını söktüm ve öylece bıraktım.
Sorun nedir acaba?

Bağlantılı mıdır bilmiyorum ancak aracımda 2-3 gündür boşa atılınca ve debriyaj-fren durmalarında "stop etme" problemi vardı. Örneğin ışıklarda durmak için yavaşladığımda rölanti düşüyor ve stop ediyordu. 10 durmadan 7 sinde bunu yapıyordu. Bu durumu hem gaz hem de benzinde yapıyordu. Bu konuyu araştırdığımda bazı kişilerin araçlarında "elektriksel problemden kaynaklandığını" okudum. Manyetik kaptör, distribütör v.s..
Bu iki problemim manyetik kaptör ile bağlantılı olabilir mi bilmiyorum.

Bana yardımcı olursanız, fikir ve de en önemlisi moral verirseniz müteşekkir olurum.
V
10 yıl
Futbol Bölümü Hk.
İyi günler, iyi çalışmalar.

DH Forum'a 2005'den beri misafir olmakla birlikte 2007'den beri üyeyim.

Son 2 yıldır özellikle futbol bölümünde inanılmaz derecede kalite/seviye düşmüş durumda. Ben 32 yaşında birisi olarak futbol bölümüne girdiğimde seviyeli bir şekilde tartışabileceğim kişiler ararken forumda karşıma "yav he he, konuş konuş dinliyom", diyen tipler ile; alakalı alakasız her konuyu gelip baltalayan, bu forumu adeta ortaokul bahçesine çeviren kişiler peydah oldu. Ve bu sebeple de ben dahil bir çok kişinin foruma girme eğrilerinde düşüş var. Bilirsiniz ki bir çok kişi artık hiç girmiyor.

Ülkemizde futboldan ziyade takım fanatikliği had safhada..Futbolu çok da sevdiğimiz söylenemez aslında, bir çoğumuz futbolun değil takımların sevdalısıyız. Ve bu sebeple forumda fanatizme ait futbol bölümünde karakter olarak objektifliğe biraz daha yakın, empatiden bihaber olmayan kişilerin ağırlıkta olması gerekiyor ki herkesin gelip zevkle yorum yapabileceği ya da okuyabileceği nezih bir yer olsun.

He! Şaka, geyik, takılmalar v.s olmayacak mı? Tabi ki olacak ve olmalı da..Ama her şeyin belli bir seviyesi ve üslubu olmalı.


Bu duruma alınacak bir çok önlem var. En azından kimlikli bir onay ile kişilerin futbol bölümüne gerçek ad ve soyadı ile girmesi ya da kayıt edilmesi sağlanabilir. Tamam, Sizin de ticari kaygılarınız olabilir, anlıyorum. Ancak “para kazanacağım” diye de seviye düşüklüğüne ve bu keşmekeşe göz yumarsanız ileride azımsanmayacak derecede bir üye kaybıyla maddi kayıp da yaşayabilirsiniz. Ayrıca kaliteyi bir şekilde arttırarak ileride daha fazla üye kazanımı olmayacağını nereden biliyorsunuz?

Ayrıca "qarakedi" isimli kardeşime yazdığım cevaba istinaden bana verilen 15 günlük cezayı da yorumsuz bir şekilde sizin değerlendirmenize bırakıyorum. İyi günler.quote:

Orijinalden alıntı: qarakedi

Şu Malatya ve Ankaragücü hikayelerini söyleyenler bırakın bu ayakları. Ahmet Çakar da Avrupa da Gs hakem satın aldı diye çok iddialıydı ama cevabını aldı.
Ortada bir gerçek var Mahkeme ve UEFA gerçeği. Tüm dünya sizleri artık şikeci olarak biliyor. Nasıl Juventus ve Marsilya şikeci diye biliniyorsa.


Malatya "hikayesini" o zamanlar Malatya'da oynayan kişi çıkıp televizyonda "Bize Galatasaray tarafından araba gönderildi.", diyor.

Sizin bu teşvik konularındaki ağır abiniz Ergün Gürsoy varken , size nacizane tavsiyem bırakın bu "geçmişi araştırma" mevzularını..Geçin bizimle dalganızı. "Şikeci Beşiktaş ve Şikeci Fenerbahçe"..Hepsi bu..Boş verin geçmişi.
V
10 yıl
SUPERONLINE Rezilliği
Yeni abone olacak arkadaşlar bu yorumlarımı göz önünde bulundursunlar. Yaşadıklarımı anlatmaya çalıştım;

1) 2010 yılından beri kullandığım Superonline internet ve telefon hizmetine , Aralık 2012’de ikamet değişikliğinden dolayı nakil talebinde bulundum ve 15 iş gününü geçen bir süreçte naklim gerçekleşti.

2) Ocak 2013 faturam 200 küsür lira geldi ve incelememde benim “telefon” aboneliğimi sonlandırdığım ve fesih tazminatı olarak faturama yansıtıldığı söylendi ancak benim hiçbir şekilde böyle bir talebimin olmadığı anlaşılmasına rağmen söz konusu faturayı ödedim, sonraki dönemlerde ödediğim tutar faturalarımdan düşüldü. Yani ben haksız yere neredeyse birkaç aylık faturamı PEŞİN ÖDEDİM.Ve hala daha telefon hizmeti yok, sorunu çözemediler..

3) Yine bu nakil esnasında eski modemimi gelen teknik servise geri verip yeni modem takıldı.Bana geçtiğimiz aylarda “eski modemin geri verilmediği, iade edilmemesi halinde ücretinin faturama yansıtalacağı “ mesajı geldi. Aracımla gidiş geliş 25-30 km yol kat edip bir Superonline merkezine gittim. Durumu izah ettim. “Problem olmadığı, modemimin zaten teslim alındığı, mesajın dikkate alınmamasını” söylediler. Bu cevap üzerine genel merkezinizi aradım durumu izah ettim, “haklısınız” dediler ancak son faturama bu cezanın yansıtıldığını gördüm. VE YİNE SONRAKİ DÖNEM FATURALARIMI PEŞİN ÖDEMİŞ OLDUM.

4) Tüm bunlara rağmen internetini çok verimli kullansam bir yere kadar. Ya arkadaş bir çok kez genel merkezi aradım. Modem arka odamda duruyor ancak salonda kıt kanaat internete bağlanabiliyorum. Zaten balkonda çekmiyor. Modem 10 metreden nasıl çekmez. Böyle bir şey olabilir mi? Bunu söylediğimde “kapıların, duvarların sinyali azalttığı” söylendi. Ben bu kadar para ödememe rağmen interneti benim 2 üst katımda oturan, bakın tekrar ediyorum 2 üst katımda oturan kişiden alıyorum. Böyle bir saçmalık olabilir mi?

Verdiğim taahhüt olmasa 1 sn. düşünmeden ayrılırım.

Ayrıca yeni aboneler benden 2 kat fazla kotalarla, uygun fiyatlı LİG TV li Digiturk lerle benden daha ucuza kullanıyorlar. Ben taahhüt verdiğim için hiç bir şeyden faydalanamıyormuşum. Böyle haksızlık olur mu?

Lanet olsun verdiğim taahhütte. Büyük hata yapmışım meğer.

Kullanamadığım, kıt kanaat sınırlı bir şekilde kullandığım internet hizmetine PEŞİN PEŞİN para veriyorum. Hem de yeni abonelere sağlanan Digiturk promosyonları , fiyat/kota avantajlarına ödenen paranın neredeyse 1,5 katına. Ayıptır, günahtır.

Ben hayatımda bu kadar ciddiyetsiz , disiplinsiz bir firmaya rastlamadım.
V
10 yıl
"Metin Olmak"
Tümer Metin'in yazdığı "Metin Olmak" kitabını okudum.Bütün futbol hayatını, teknik direktör ilişkilerini, bazı maçların analizini v.s ayrıntılı olarak vermiş..

Kitaptan satır başları veriyorum :

1) Öyle böyle bir Beşiktaş'lı değil kendisi..Bazı yerlerde "BeşiktAşk" olarak tanımlıyor.Tam bir Metin Tekin hayranı.
2) En beğendiği yerli hoca Fatih Terim.Yabancı hoca ise Del Bosque.
3) Del Bosque giderken herkes ağlamış.
4) Aziz Yıldırım, hayatında gördüğü en "fanatik" Fenerbahçeliymiş. Ve bu fanatiklik yüzünden zaman zaman yanlış kararlar alıyordu diye yorumluyor.
5) Rıza Çalımbay'dan iyi bir kazık yemiş.

6) Ve tabi ki en önemli yeri Fenerbahçeye transfer mevzusu. O dönem Ajax'tan da resmi teklif gelmiş. Bizimkiler O'na geçen seneki aldığının yarısını teklif etmiş. Tümer şaşırmış ve 10 gün sonra tekrar görüşelim demiş. Bu süreçte televizyonda Nobre'yi "11 numaralı formayla" yani kendi formasıyla imza töreninde görmüş. Ve yine bu zaman zarfında Fanatik gazetesinde photoshoplu Fenerbahçe formalı halleri yayımlanmış.Menajeri aramış ve Fenerbahçe'nin kendisiyle ilgilendiğini söylemiş. O'da ne de olsa vermezler diye Fenerbahçe'den en yüksek ücreti alan Anelka'nın ücretini istemiş. Aziz Yıldırım kabul etmiş ve evine davet etmiş. Tümer sözleşmeyi imzalamayacağını çünkü yarın klübü ile görüşme yapacağını söylemiş. Aziz Yıldırım "Gitme, seni kandırılar", demiş Ama Tümer gelmiş görüşmeye. Murat Aksu ve Erdil Arpacı'nın yanına girince O'nu "Hoşgeldin Fenerbahçeli Tümer"diye karşılamışlar. "Ben Beşiktaşlılığımı kimseyle tartışmam ve Fenerbahçeli Tümer olsaydım buraya gelmezdim bile, ayrıca benim formamı nezaketen bana sormadan bile Nobre'ye verdiğinize göre beni takımda düşünmüyorsunuz", demiş. O'nlar da " Biz Fenerbahçeyle görüşen oyuncuyu bu takımda düşünmeyiz " demişler. Ama istersen geçen senekinin yarısına oyna çünkü ücret konusunda da yeni bir idari ve mali yapılanmaya gittiklerini, Sergen'i göndereceğiz sana 10 numarayı vereceğiz", demişler. Görüşme burada bitmiş zaten. Tümer kalkmış ve o anda aklına hemen Ajax'la anlaşma fikri gelmiş. Fenerbahçe yine de aklında yokmuş.
Tam kapıdan çıkarken Murat Aksu o kırılma anı sorusunu sormuş : " Nereye gideceksin ki? Kim alır seni? ve bunun üzerine Tümer " izle televizyondan 1 saat sonra nereye gittiğimi", demiş ve netice belli.


Kitabı okumanızı ve Tümer'i anlamaya çalışmanızı tavsiye ediyorum.
Ben pek yorum yapmak istemiyorum ancak 2005 yılında itibaren çok kötü yönetildiğimizi ve bunun artık bir "komplo" boyutuna ulaştığını söyleyebilirim.
V
11 yıl
Vodafone Pasaport
Arkadaşlar 10-15 günlüğüne yurt dışına çıkacağım. "Vodafone pasaporta" başvuracağım. Benim fatura tarihime 10-15 gün var. Şimdi dakika kullanım haklarım şimdiki faturama mı yansıyacak? Yoksa bir daha ki aya mı? Örneğin benim her yöne 1000 dk kullanım hakkım dolmuşsa ne olacak?

aşağıdaki paragraftan ne anlıyorsunuz? Vodafone sitesinde yazıyor :

Seçenekten faydalanmaya başlayan aboneler ilk fatura dönemlerinde seçilen tarifenin her yöne dakikaları aktivasyon tarihi ile fatura kesim tarihi arasındaki gün sayısı ile orantılı verileceğinden, abonelerin ilk fatura dönemi içinde yurtdışına çıkmaları durumunda bu dakikaların %50 sini bu kapsamda kullanabilirler.
V
11 yıl
Yıldırım Demirören'in Başkanlığı
Bir Beşiktaşlı olarak tabi ki Yıldırım Demirören'in başkanlığı bırakmasını istiyorum, her ne sebeple olursa olsun gitmesini istiyorum. Ancak ben farklı bir açıdan değerlendireceğim.

Bu süreç içerisinde Yıldırım Demirören'in TFF başkanı olması ne kadar etiktir? Sonuçta kendisi , "şike yapma olasılığı bulunan ve bu yönde yargılanan bir takımın" başkanıdır.

Peki aynı şekilde , varsayalım ki Ali Koç aday olup TFF başkanı oldu. Sizce etik midir? Değilse, Yıldırım Demirören ile Ali Koç'un ne farkı vardır?
V
11 yıl
KG Var Saçmalık (mı)
KG var bahsini oynayınca sadece 1-1 lik sokuru cebimize koyuyoruz. Bence saçmalık. Üst daha mantıklı ve gelme oranı daha yüksek bence.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.