B

Binbaşı
19 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
61 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
5 ay
Sokağa Çıkma Yasağında Şehir içi İzin?
Arkadaşlar merhaba, malumunuz yarın sokağa çıkma yasağı var. Bizim bir akraba (birinci derece değil, 2.) vefat etti. Ben ve ailemin (3 kişi) yarın cenaze işlemlerinde başta olmamız ve bizim halletmemiz gerekiyor. Her şey şehir içi olacak. Bu noktada polis yarın bizim arabayı çevirirse ölüm belgesini göstermemiz yeterli olur mu? Bildiğim kadarıyla e-devletten başvurulan izin şehirlerarası yolculuğu kapsıyor. Şehir içinde bir sorun çıkar mı? Bu konuda bilgisi olan varsa, yardımcı olursa çok sevinirim.
B
10 ay
Neden sert kurallar ve cezalar yok?
Almanya, Japonya ve hatta ABD gibi birçok ülkede çok sert kurallar var. Bu kurallar çok iyi denetleniyor, uygulanıyor ve cezaları da baya caydırıcı. Bizim ülkede bu neden olmuyor? Maske takmayana ceza var örneğin. Denetlemesi düzgün değil. Ceza verilenlerin de cezaları mahkemede kaldırılıyormuş. İstanbul’un varoş bir semtinde yaşıyorum. Hergün sokaktan patlak motorlar bangır bandır geçiyor, müziği köklüyorlar. Apartmandaki bir daire mutfak yeniliyor bütün molozları, çöpleri apartmanın girişine dolduruyorlar belediyeden izinleri yok. Çöpleri sokağa fırlatmalar, yere tükürmeler vs. hiç saymıyorum bile. Hadi bizim halkımızın bir kesimi bilinçsiz, eğitilemiyor. Devlet bunların başına niye binmiyor. Maske takılmıyor diye ceza kesiyor onu da sonra iptal ediyor. Denetleme falan zaten hiç yok, bekçiler ne işe yarıyor bilmiyorum. Aylardır bekçi falan gördüğüm yok hiçbir yerde. Kurallar, denetleme ve cezalar hakkındaki bu olumsuzlukları aklım almıyor? Bunların sebebi nedir? Neden olmuyor?
B
11 ay
Yeni Başlayana Lensler Hakkında Bilgi
Yakın zamanda Nikon d3500 veya Canon 2000d ikinci el olarak almak istiyorum. Bu iki makina arasında çok kaldım fakat özellikleri yüzünden biraz daha Nikon’a yatkınım diyebilirim. İlk başlarda tabi ki kit lens kullanacağım fakat ilerleyen zamanlarda lens almak istersem diye sizlerden tavsiye almak istiyorum.

Canon ile Nikon lensler arasında yüksek fiyat farkı var mıdır? Hangisi daha pahalıdır? İkinci el lens pazarı ve uyumluluk konularında hangi marka daha zengindir?
B
3 yıl
100 bin tl nasıl değerlendirilir
Arkadaşlar çok büyük kar falan düşünmüyorum en az riskli ama hafiften değerlensin istiyorum para durduğu yerden. En az riski olan yatırım nedir? Arsa veya ev düşünmüyorum. Altın belki olabilir dedik bu işlerden anlayam varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
B
3 yıl
Acil yardım windows kuramıyorum
Sistemimde 60 GB SSD 1tb HDD var. Format atayım dedim SSD ye. Windows 10 pro , home denedim Windows 7 denedim yok yükleyemiyorum. Yüklüyor önce restart atıyor PC sonra windows setup could not configure windows to run on this computer's hardware hatası veriyor. Bunun bir çözümü var mıdır? HDD ye de yükleyemiyorum dinamik diskmiş.
B
3 yıl
Günlük Hayatta Takım Elbise Giymek
21 yaşındayım kendimi bildim bileli spor takılıyorum. Takım elbise giymeye cesaret edemedim hiç bir zaman zaten bir takım elbisem de yok. Aranızda giyenleriniz var mı günlük hayatta? İş için giymek değil de normal arkadaşlarıyla takılırken falan.

Çok sıkıldım spor giyimden. Ancak giyersem de salakça gözükeceğim diye içten içte bir tırsma var. Bir de bu takım elbiseyle racon kesen abilerimiz iyice adını lekelediler. Ne güzel eskiler sürekli giyinirmiş takımları.

< Resime gitmek için tıklayın >
B
3 yıl
Bütün İşleri Robotlar Yaparsa?
Diyelim insanların yaptığı işlerin %80 - %90'nını robotlar yapmaya başlıyor. Hayat kolaylaşıyor, üretim çok fena artıyor vs. Devlet insanların giyinme, barınma, yeme - içme vs. temel ihtiyaçlarını robotların üretimleriyle karşılıyor. Bu durumda insanların çoğu işsiz durumda ve evlerinde yatıyorlar. Bir şey yapmalarına da gerek yok çünkü zaten her şeyleri bedava bir şekilde devlet tarafından karşılanıyor.

Böyle bir durumda sonuçlar ne olurdu sizce? İnsanlar ne yapardı?
B
3 yıl
TWITCH İZLEYEN VAR MI?
Evet dostlar başlıkta da belirttiğim gibi Twitch izleyen var mı? Varsa bir izleyici gözüyle baktığınızda nasıl bir içerik olmasını istersiniz yayıncıda. Yani ne gibi özellikleri olursa zevk alırsınız izlediğinizden. Donate, subscribe olaylarından bahsetmiyorum sadece izlediğinden zevk alma durumu.

İzleyicilerle iyi iletişim, oyunu iyi oynama, video izleme, blind id trolleme gibi zaten var olan içeriklerden bahsetmiyorum. Orijinal içerik olarak soruyorum.
B
4 yıl
Hayvan Sahiplenme Sizce Doğru Mu?
Uzun zamandır kafama takılan bir durum. Hayvan sahiplenme olayının çok iyi bir şeymiş gibi gösterilmesi. Hayvanları severim. Dışarıya mama,su gibi şeylerin konulmasına, hayvanların korunmasına lafım yok hatta çok güzel şeyler bana göre. Ancak insanlar hayvanları alıyorlar veya sahipleniyorlar evlerine getiriyorlar hatta hayvanları kısırlaştırıyorlar. Bu durum bana çok kötü geliyor. Bir canlıyı doğal ortamından koparıp hatta üremesini engellemeyi falan nasıl etik görüyorsunuz? O hayvan istediği gibi çiftleşmeyi, istediği yerde gezmeyi, istediği yere işemeyi-kakasını yapmayı haketmiyor mu?

Bunun cevabı olarak şeye daha çok gülüyorum ama kediler,köpekler evrildi artık genetikleri böyle. E siz bu hale getirdiniz çünkü.

Bu durumda bir tek at, av köpekleri gibi zamanında insan hayatında önemli olan hayvanlardan bahsetmiyorum. Sadece zevkine evde beslenen kedi ve köpeklerden bahsediyorum.
B
4 yıl
Ethernet Kartı Driver
Toshiba Satellite L-50 C laptopum kasıyordu. Windows 10 yüklüydü. Windows 7 32 bit işletim sistemi yükletim ancak şimdide Ethernet kablosunu takıyorum internet yok. Ethernet kartı driver bulamıyorum internette yüklemek için. Bir sürü driver denedim olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.