R

Yarbay
09 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
24 üye
Görüntülenme (?)
212 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
R
9 ay
.
.
R
geçen yıl
Doğalgaz Kullanım Alt Sınırı?
Arkadaşlar biraz önce yazlıkta binadan birisi öyle 10-11 ay kullanmayıp 1-2 ay kullanma doğalgazda olmuyor gihi bir şey söyledi. Minimum 25 metreküp 2-3 ayda görmek mi ne lazımmış. Böyle bir şey var mı? Yarın sabahtan arayıp soracağız bu durumu. 2 3 gün önce bağlattık biz de. Hiç böyle bir şey aklımıza gelmemişti. Dedem gece boyu uyumaz şimdi kafaya takacak sebep lazım zaten ona :D size sorayım dedim belki bilen çıkar. Teşekkürler.
R
geçen yıl
Tüketici Hakem Heyeti Kararına Açılan Dava
Arkadaşlar lehime çıkan sonuca karşı taraf dava açmış. Ben onlara karşı yazdığım dilekçemi nereye teslim edeceğim? Çankaya tüketici mahkeme heyetine yazmıştım. Adliye ye mi gideceğim, kimisi dışkapı adliye diyor. Kafam karıştı. Bir bilginiz var mı ?
R
geçen yıl
Standart ve Lig Farkı?
Arkadaşlar merhabalar. Ben de oyuna başlamak istiyorum ama öyle sil baştan kafası bana uymuyor. Standart oynayayım o zaman dedim fakat buildler anladığım kadarıyla hep lig üyeleri için yapılıyor. Ne farkı var bunların? Arc Witch Elementalist gibi bir build buldum ama ne yapsam bilemedim. Bana bir rehber gibi bir şeyler gönderme şansınız var mı ? okuyup bir anlayayım önce istiyorum ama.
R
geçen yıl
Yalın Hattım Başka Sağlayıcıda Kaldı ?
Arkadaşlar merhabalar. Belki de TR'de bir ilk olduğunu düşündüğüm tuhaf bir olay ile karşı karşıyayım. 2020 Şubatta Oris Telekom üyesi iken NetSpeed'e geçmiştik. Fakat şöyle bir şey oldu. Yalın internet hattım Oris Telekom'da kaldı. Bunları aradık her müşteri hizmetleri farklı bir hikaye uydurdu. Oris'e suç attılar. Yalın Başvuru formunu tekrar doldurup mail at dediler. Yalın başvuru postasını tekrar gönder dediler. Hepsini yaptık. Uzaktan eğitimde net gider mider diye oris hattını iptal ediyorum o zaman vs gibi bir şey de yapmadık. Elimize yapıştı kaldı öyle. Geçenlerde Oris Teleom bizi aradı. "Efendim bizde sadece yalın hat diye bir şey yok. Lütfen sağlayıcınız ile görüşün bizden istek yapsınlar ve hattı alsınlar" dediler. Şimdi TurkNet başvurusunda bulunayım dedim. Gidip Oris Telekom faturasındaki müşteri hizmeti numarası olan 88'li numarayı denedim ki asıl hattı taşısınlar. Öyle yapınca da "böyle bir hizmet yoktur" vs gibisinden hata veriyor. Ben bu işi nasıl çözeceğim? Şimdi NetSpeeddeki hattımı taşıtsam yine Oris'e ellemedikleri için orada hat kalmaya devam edecek. TurkNet bu taşıma işini becerebilecek mi ondan hiç emin değilim. 12 ay oldu sanırım 10 tl 10 tl bazen 20 tl oluyor fatura ödüyoruz. Bunu yaşamış olan bir çözüm yolu üretebilir mi acaba? Tekrar Oris'e geçeyim tek hat olsun sonra başka yere geçeyim dedim ama Oris fiyatları 35 mbitte uçuk görünüyor. Bir de bir süre kalmak lazımdı sanırım 5-6 ay kadar. Sizce ne yapmalıyım?
R
2 yıl
Erteleme İptal Sebebi?
Arkadaşlar merhabalar. Ben üniversite okuyorum şu an fakat yaşımdan ötürü askere gitmem gerekiyor. Yukarıda belirttiğim başlıktaki soruya ne cevap vereceğimi bilemedim. Temmuz, Ağustos, Eylül başta olarak başvurumu yapmak istiyorum ama bunların farkı nedir? 2.dönem de ders kaydı yapabiliyor olmak istiyorum maksadım da yaz ayına denk gelmesi. Farklarıın anlayamadım.

  • Askerlik görevimi yerine getirmek istiyorum.
  • Hem öğrenimime devam edip hem de askerlik görevimi yerine getirmek istiyorum.
R
2 yıl
silinebilir
paramı geri yatırdılar. teşekkürler.
R
2 yıl
MediaMarkt'dan Ürün Almayın
Arkadaşlar merhabalar. 29 Temmuzda siemens çamaşır makinesi aldık. Acil lazım olduğu için o an en ucuz ve en büyük şirket burası diye bunlardan almak istedik. Alırken 2-3 farklı kredi kartıyla 20 küsür kez hata vermesi sebebiyle ürünü EFT ile aldım. Kredi kartıyla alırken değiştirdiğim adres EFT ile sipariş geçmeden önceki en eski adresim olarak güncellendiğini sonradan farkettim(hatta ürünü biraz sonra anlatacağım şekilde kredi kartıyla alabildim. Şu an bakıyorum doğru adresi yine değiştirip eskisine dönüştürmüş. Sitelerinde bir bug da mevcut görünüyor.) ve maalesef EFT sonrası ürünü aynı gün iptal ettim. Burada sorun benim yanlış yapmam ya da yapmamam değil. Diyelim ki almaktan vazgeçmiştim. Tam 28 gündür bu ürünün EFT'sini bana yatırmadılar. Ben de telefonda bana dedikleri en fazla 10 gün olayına güvenerek başka bir tanıdığın kartını kullanarak aynı makineyi o gün aldım. 5 ağustosda gelir dedikleri ürünü de 20'sine kadar 3'er 5'er gün öteleye öteleye getirdiler. Benim paramı işleterek para mara kazanıyorlar çok büyük ihtimalle ve arkadaşıma rezil ettiler. Bu şirketten online ya da fiziksel büyük bir ürün satın alacaksanız kendinizi yalanlara hazırlayın. Bunun bilgisinde olun istedim. Şimdi ayın sonu geldi. Geçen ayın ödeyemediğim faizlenmiş taksidi ile 2.taksidini ay sonundan sonra isteyecekler. Ben ne yapacağım hiçbir fikrim yok.
R
2 yıl
Turknet Keçireön/Bademlik Mah Kopma Sorunu
Arkadaşlar merhabalar. 75 mbit paket üyesi olduğumuz türknette hızımı 51 mbite limitledikleri gibi modemde internet var görünürken bilmem kaç saniyede bir internet gidip geliyor. Arıza kaydıma 27'si ile 30'u arası turk Telekom çalışma yapacak dediler. Bitti gitti o çalışma şimdi yine o kesintiler başladı. Bu nedir yahu bunu yaşayan var mı benden başka? Bana özel çalışma mı bu? Turk Telekom onlarda değiliz diye yavaştan alma, bozma gibi bir adilik yapıyorsa Allah belasını versin demek istiyorum. Bu yüzden online sınava girmek zorunda kaldım ben bu çekmeyen ttkom 4.5gsi ile. Ağız dolusu küfürler ya. Bu nedir arkadaş. Evden çıkamadığınız bir devirde böyle kesintiler olmamalı çok üzücü yani
R
2 yıl
Modem mi yoksa altyapı mı sorun?
Arkadaşlar merhabalar. Ttnet taahhütü sonrası geçtiğim şirketlerde mi yoksa modem mi emin olamadığım bir sorun ile karşı karşıyayım. Evde meşhur zyxel b10b modemi var. 2015den beri Max 2-3 aylık saat kadar kapalı kalmıştır. Sorunum şu ki ben okuldan eve geldiğim zaman WiFi bağlanıp net yok sorunu ile karşılaşıyorum. Halbuki pcde net var o da wifiden giriyor ya da full çekerken evde random olarak birkaç kişi düşüyor wifiden. Bazen pcde de Windows dns sorunu gösterip nete giremiyor durduk yere. Modem reslemek gerekebiliyor. Bana %90 modem gibi geliyor sorun ama bunun tam ttnet sonrası şirketlere denk gelmesi tesadüf mü bilemedim. İlk oris daha sonra netspeed de de aynıları oluyor. Ona göre modem araştıracağım. Güçlü ve belli başlı cihazlara net hızı kısıtlama özelliği olan bir modem önerirseniz de mutlu oluruz. Teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.