R

Yarbay
26 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
144 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
R
geçen yıl
İş Sahibi Olmayanlar Kredi kartı Alabilir Mi?
Bu konu hakkındaki tecrübelerinizi ve olabilitesini merak etmekteyim. Herhangi bir maaş bordrosu olmayan biri kredi kartı alabilir mi? Hangi bankalar bu durumda kredi kartı veriyor?

Veya diyelim ki aylık kira gelirimiz var sadece. Ama tabi bu elden alınan bir gelir. Ya da vadesiz banka hesabına aylık yatırılan bir meblağ diyelim. Bu bir avantaj olur mu?

Not: Daha önce birkaç yıl kredi kartı kullandım ve hepsini zamanında ödedim. Findeks raporunda da gözüküyor. Hiçbir olumsuz geçmişim yok.
R
geçen yıl
Bilgisayarım'a Çift Tıklayınca Başka Bir Pencere Açılıyor
Merhaba Arkadaşlar,

Gerçekten enteresan bir durum. Ekran kartı sürücüsü yükledikten sonra böyle bir durum ile karşılaştım. Masaüstünde Bilgisayarım'a çift tıklayınca direkt olarak Aygıt Yöneticisi penceresi açılıyor.

Bunun ekran kartı sürücüsü ile bir bağlantısı olabilir mi acaba? Çok garip bir durum. Format atıp Windows'u da daha yeni yükledim. Windows 10 Home 64 Bit.

Normal bilgisayarım penceresinin açılması için ne yapmam gerekiyor arkadaşlar?

Not: Aynı zamanda bilgisayarım klasörü içerisinde yer alan dosyalara da erişim sağlayamıyorum. Mesela başlat kısmından indirilenler klasörüne tıkladığımda girmiyor.

Bilgisayar tertemiz. Yeni format attım. Enteresan cidden.
R
geçen yıl
Amazon'da Kitap Yayınlamak?
Merhaba Arkadaşlar,

Amazon üzerinden (Amazon kdp) kitap yayınlayan var mı acaba? Bu konuda tecrübelerinden faydalanmak isterim. Bu arada Amazon TR bu hizmeti henüz sunmuyor sanırım. ABD sitesinde var bildiğim kadarıyla.
R
2 yıl
Çeyrek, Yarım veya Tam Altın Tüm Dünyada Geçerli Mi?
Merhaba Arkadaşlar,

Bizdeki çeyrek, yarım veya tam altın, dünyadaki diğer ülkelerde de geçerli midir? Üzerinde ülkemizin ismi yazıyor çünkü. Ayrıca ederi ne ise o fiyattan veya yakın bir fiyattan mı alıyorlar?
R
2 yıl
Cep Telefonu Onay Hakkı Tekrardan Rica Edebilir Miyim?
Sayın Yetkili,

Cep Telefonu Onay Hakkı Tekrardan Rica Edebilir Miyim?

Teşekkürler, iyi çalışmalar
R
2 yıl
Telefon onayi icin sms gelmiyor
Merhaba Sayin Yetkili,

Yurtdisinda yasiyorum. Ulkeyi dogru bir sekilde secip basina ulkenin alan kodunu eklemeden numarami yazdim. (Zaten alan kodunu yazinca yer kalmiyor noyu tamamlamaya) Son asamada zaten otomatik olarak ulke kodunun sistem tarafindan eklendigini gordum. Sms gonderildi. Fakat gelen bir mesaj yok. (Tr'den sms alabiliyorum normalde) tekrar talep ettim. Yine gelen mesaj olmadi. Yardimci olabilir misiniz?
R
4 yıl
CAT S41 Kullanıcıları
Merhaba Arkadaşlar,

CAT S41 modeli son zamanlarda dikkatimi çeken bir model. Kullanan arkadaşlar varsa cihaz hakkındaki yorumlarını merak etmekteyim. Sizin bu telefon hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

< Resime gitmek için tıklayın >
R
4 yıl
Sırt Çantası ve Ekipman Tavsiyesi
Merhaba Arkadaşlar,

Doğa ve kamp yürüyüşleri için sırt çantası almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz marka ve model var mıdır? Bununla birlikte yanımda ne gibi ekipmanlar bulundurmalıyım? Kısmet olursa bu kış yurtdışı için böyle bir planım var. Aşırı büyük olmayan, aynı zamanda hafif olan çantalara bakmaktayım. (çadır, hamak vs kullanmayacağım)

Ekipman olarak düşündüklerim;
-Fotoğraf makinesi
-Aksiyon kamerası
-Küçük çakı
-Termos
-El feneri
-Powerbank
R
4 yıl
Olympus Tough TG-Tracker
Arkadaşlar bu cihazı kullanan var mı? Forumda kullanıcı yorumlarına ve incelemesine rastlamadım. Almayı düşünüyorum.
R
4 yıl
Toplama Laptop Yapmak
Merhaba Arkadaşlar,
Elimde 2009 yılında satın aldığım, o zamanların en iyi F/P laptopları arasında gösterilen Samsung R522 model dizüstü var. Bunca yıldır kullandığım için haliyle bazı sorunları var. Madde madde sıralayayım.

1)Alt kasada bölgesel kırıklar söz konusu. Hatta elime aldıkça çatlamaya devam ediyor.
2)Klavyesindeki bazı tuşlar eksik.
3)Harddiski ölü gibi birşey.
4)Üst kasası da oldukça yıpranmış durumda. Çatlaklar söz konusu.
5)Bataryası ölü. Ayrıca ek olarak adaptör de gerekiyor. Kaybettim çünkü.

Yapmam gerekenler;

1)Alt ve üst kasa satın almalıyım.
2)Klavye monte etmeliyim.
3)Adaptör ve batarya da almam gerekiyor.
4)Ayrıca harddisk veya HDD de gerekiyor.

Parça maliyeti yaklaşık olarak ₺400-₺450 arası. Sormak istediğim şu, laptop toplanabilir mi? Yani parçaladığım zaman elimde kalmasından çekiniyorum. Sonra parçaları toplayamam diye. Yalnızca tornavida ile iş hallolacaksa yapabileceğime inanıyorum. Ama lehim yapmamı gerektirecek bir durum söz konusu olursa onu yapamam.

Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.