A

Yüzbaşı
22 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
22 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
9 yıl
CompactFlash ve PCMCIA Kart hakkında her şey!
Bu konuyu açma nedenim karşılaştım sorunlar ve çok az yardım bulabildim.

CompactFlash ve PCMCIA Kartları kopyalama , formatlama ve kullanılan cıhazlarda kartların okuma sorunları.

Genellikle endustrial PC-lerde ve özel yapılmış cıhazlarda kullanılıyor.

Teknik destek bulmak zor oluyor.

Mesela yedek compact flash kartınız yok ve pc deki kart zarar gördü , ne yapabiliriz?

Birebir kopyalama seçeneği en başta düşünmemiz gerekli!

Kartın içeriğinde dosyaları göremiyoruz ve ihtiyacımız olan driver dosyasını kopyalayamıyoruz.

Bu tip konularda teknik destek için üretici firmaya ulaşamıyoruz ve ya yeterli bilgi yok.

Karşılaştınız sorunlarla ilgili size yardımcı olmaya çalışacağım.

Saygılarımla.
A
14 yıl
Cep Telefonundan Bedava Konuşma İmkanı!
İlginç bir haber olduğu için sizinle paylaşmak istedim:

Anlık mesajlaşma yazılımlarının altyapısını kullanan Fring'i kullanarak bedava telefon görüşmesi yapabilmek mümkün.

Çoğumuz cep telefonlarında MSN Messenger gibi uygulamaları kullanıyoruz. İster istemez "ah şu program neden bilgisayardaki gibi sesli görüşme özelliğini desteklemiyor" dediğiniz de mutlaka olmuştur. Fring işte bunu başarıyor. Program Skype, MSN Messenger, ICQ, Google Talk, SIP, Twitter, AIM & Yahoo! gibi uygulamaların altyapısı üzerinden arkadaşlarınızla iletişim kurmanızı sağlıyor. Skype'da zaten sesli görüşme özelliği vardı.

Bizim siz ziyaretçilerimiz için düşündüğümüz en faydalı özelliği MSN Messenger'a olan destek. Programın çalışması için de telefonunuzda Wi-Fi ya da GPRS desteklerinden en az birisinin olması yeterli. Telefonunuzun Wi-Fi desteği varsa şifresiz bir kablosuz ağ bulduğunuz her yerden arkadaşlarınıza erişebilirsiniz. Üstelik bedava olarak. Eğer hizmeti her yerden kullanmak istiyorsanız bu sefer GPRS kullanacağınızdan küçük de olsa bir konuşma ücretiniz olacak.

Cepten Cebe Bedava İletişim

Sürekli kulaklıklı mikrofonu takılı olan arkadaşlarınız bilgisayar başında otururken onları Fring kullanarak arayabilir, ya da MSN Messenger'larına mesaj gönderebilirsiniz. Sizin Fring kurulu cep telefonunuzdan bilgisayarı aramanız için bilgisayarda arkadaşınızın Fring kullanması gerekmiyor. Sadece kullandığı mesajlaşma yazılımında çevrimiçi olması yeter. Eğer cep arayacaksanız o halde karşınızdaki arkadaşınızda da mutlaka programın kurulu olması gerekiyor. Şu anda Beta aşamasında olan program, üreticisinin web sitesinden ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak indirebilmeniz için farklı bir sistem işliyor.

Devamını okumak için:Tıkla
A
14 yıl
ArtMoney ile Kolay Para!
Hangi oyun olursa olsun, ArtMoney sayesinde hiçbir Trainer aramadan, bilgisayarınıza virüsler sokmadan zengin olabilirsiniz.

Her şey geçen gün NFS ProStreet'in kurulu olduğu klasörü yanlışlıkla silmemle başladı. Oyunu tekrar kurdum. Kaldığım yere hızlı bir geri dönüş yapmam gerekiyordu. Google'da "NFS ProStreet Money Trainer" yazarak birkaç arama yaptım. Fakat indirdiğim Trainer'lardan virüsler çıkıyordu ve hiç biri işe yaramıyordu. Adeta internetin altını üstüne getirdim ve bu başarılı yazılımı buldum. İşin güzel tarafı bu yazılım sadece NFS ProStreet'te işlemiyor. Paranın aktif olarak kullanıldığı birçok oyunda ArtMoney işe yarıyor. Programın çalışma mantığı da oldukça ilgi çekici. Okuduktan sonra bana hak vereceksiniz.

Devamını okumak için:Tıkla

Not:alıntıdır
A
14 yıl
Dosya gizleme-Günün bedava yazılımı!
Bilgisayarınızda kimsenin erişmesini istemediğiniz dosyalar veya klasörler mi var? Bugünün bedava yazılımıyla istediğiniz gibi şifreleyin; kimse görmesin.

Data Security Wizard yazılımı, bilgisayarınızdaki verilerin tamamen güvenli olmasını sağlayan bir yazılım. Şİfreleme ve gizleme özelliklerinin yanı sıra sildiğiniz dosyaların asla geri kurtarılmamasını sağlamak da bu yazılımın yetenekleri arasında yer alıyor. Kurulduğunda sağ tıklama menüsüne iki şey ekliyor: Secure (dosya adı) ve Wipe (dosya adı). Bunlardan "wipe" seçeneği kurtarılmaz şekilde klasör veya dosyayı siliyor. Dİğeri ise şifreleyip tek dosya hâline getiriyor.

Uyarı: Şifrenizi unutursanız veya yazılımda bir hata olursa dosyalarınızı kurtaramayabilirsiniz.


Kurulum Adımları

Sıkıştırılmış klasörü indirin ve bir yere içindekileri çıkartın. Setup.exe'yi çalıştırdığınızda yazılım kurulumu size içindeki dosyaları çıkartacağınız yeri soracak. Ekrandan yer seçip çıkartın. Bu sırada yazılımın kayıt işlemi tamamlanacak. En son olarak az önceki sihirbazın dosyaları çıkarttığı yerden yazılımı kurun.

İşletim sistemi: Windows 2000/XP/2003/Vista
Boyut: ~3,9 MB
Yarınki fiyatı: ~20 dolar

Tıkla

Not:alıntıdır
A
14 yıl
Windows Live Messenger 9.0+türkçe yama!
İşte karşınızda Windows Live Messenger 9.0… Daha Windows Live Messenger 8.5 çıkalı uzun bir süre olmamışken Windows Live Messenger 9.0 Beta (Msn 9.0) çıktı.

Özellikler
Birçok yerden oturum açma ve mesajlaşma - Artık birden fazla bilgisayarda aynı adresten oturum açabileceksiniz.(Bunun için tüm bilgisayarlarda Windows Live Messenger 9.0 yüklü olması gerekiyor)

Kişi sesleri (Signature Sounds) - Bu özellik ile Messenger’a girdiğinizde kişileriniz sizin kişisel sesinizi duyar.(Fakat bu güzel özelliği karşınızdakine duyurabilmeniz için kişinin de Windows Live Messenger 9.0′a sahip olması gerekiyor.)İsterseniz de, seçtiğiniz kişi için çevrimiçi olma sesini de kapabilirsiniz.


Spam Raporlama (Spam Reports)- Eğer bir kullanıcı size spam içerikli bir mesaj veya davet gönderirse , siz onu engelleyebiliyor ve spam yollayanları rapor edebiliyorsunuz .Eğer siz spam gönderen kullanıcıları rapor ederseniz , messenger servisi bilgi toplayıp ve spam gönderenin hesabını sınırlıyor.Tüm bu raporlar daha iyi bir çevrimiçi deneyim için önemli bir adım.


Hareketli Görüntü Resimleri - Messenger artık .gif uzantılı resimleri destekliyor.Peki bunun anlamı ne? Görüntü resimlerinize artık hareketli resimler koyabileceksiniz.Benim de neden böyle bir özellik yok diyip durduğum özelliği sonunda eklemişler.Ayrıca programı yüklediğinizce birkaç tane de hareketli resim beraberinde geliyor.

Kişisel ileti alanında Link Verme - Artık kişisel iletinizde tıklanabilir bir link(site adresi) verebileceksiniz.

Görünümdeki Düzeltmeler - Görünümdeki değişmeler düzeltme niteliğinde Windows Live Messenger 8.5′den pek bir farkı yok.

Değişen Oturum açma , farklı duruş, anlık olarak yazı, ses ve video özelliği

Windows Live Contacts Server - Arka planda çalışan wlcomm.exe ile kişi bilgilerini korur, kişi bilgilerinizdeki güncellemeleri alır ve Messenger’ın daha hızlı açılmasına yardımcı olur.

Windows Live Messenger 9.0 henüz beta olduğu için çeşitli sorunlarla karşılaşılabiliniyor.İlk oturum açış biraz uzun sürebiliyor.

Windows Live Messenger 9.0 Eklentileri

Msn Live Plus! ve Mess pack yaması şuan için Windows Live Messenger 9.0 ile uyumlu değiller.Aldığım duyumlara göre MsgPlus Live eklentisi ileriki haftalarda güncellenerek Windows Live Messenger 9.0′a uyumlu hale getirilecek.

Türkçe yamayı indirip içindeki msgslang.9.0.1407.1107.dll adlı dosyayı alıp C:/Program Files/Windows Live/Messenger dizinine kopyalayın.Varolan dosya ile değiştirilsin mi sorusuna evet cevabını verin.Bu işlemi yaparken Messenger kapalı olmalı.Hepsi bu kadar.

Windows Live Messenger 9.0:TIKLA

Türkçe yama:Tıkla
A
14 yıl
DirectX Uninstall !
DirectX Happy Uninstall programı adındanda anlaşılacağı gibi
bilgisayarınızda mevsut olan DirectX sürümünü kaldırıyor.
Windowsun kendi DirectX geri yklüyor.

Çalıştığı systemler:Windows 98/Me/2000/XP/2003

İşlem yaptığı DirectX sürümleri:DirectX başlayıp DirectX9.0c. ye kadar.

Program ücretli.

Microsoft'un Windows işletim sistemleri için hazırlamış olduğu bir sistem eklentisi olan ve özellikle oyun performansına olumlu yönde etki eden DirectX zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı sorun çıkarmaktadır. Bu durumda DirectX'i sistemden kaldırabilmek amacıyla DirectX Happy Uninstall aracı kullanılabilir. Araç sistemdeki DirectX'i bilgisayara herhangi bir zarar vermeden güvenli biçimde kaldırabilmektedir. DirectX'i sistemden bütünüyle kaldırabilen araç bunu yaparken sistem kararlılığını da korumaktadır.

Uyarılar:
# DirectX Happy Uninstall aracını kullanmadan önce çalışmakta olan uygulamaların tümünü kapatmalısınız.
# Eğer Windows ME işletim sistemi kullanıyorsanız DirectX Happy Uninstall aracını güvenli modda kullanmalısınız.
# DirectX Happy Uninstall aracının tüm fonksiyonlarını kullanabilmek için kayıtlı kullanıcı olmalısınız.
# DirectX Happy Uninstall aracını kullanabilmek için yönetici hesabını kullanmalısınız.

Not: DirectX bilgisayar kullanıcılarının sistemlerinde mutlaka kurulu olması gereken bir sistem eklentisidir. O nedenle yaşamış olduğunuz sorunlardan dolayı sistemden kaldırdıktan sonra geri yüklemeniz gerekmektedir.

Denemek isteyenler:Tıkla
A
14 yıl
SourceForge.net hacklendi!
Yazılım geliştiricilerin en sık ziyaret ettikleri sitelerden biri olan SourceForge.net, Wikipedia'ya göre Ağustos ayında 155.585 projeye sahipti. Bu kadar büyük sayıda projelerin bulunduğu site, geçtiğimiz gün yapılan saldırı sonucu bir süre hizmet dışı kaldı. Çabuk çözülen sorunun nereden kaynaklandığı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Siteye daha önce de 2006 yılında saldırı yapılmış, site yetkilileri tarafından kullanıcıların şifrelerini değiştirmesi istenmişti. Son dönemde bu tür önemli web sitelerine yapılan saldırılar birçok güvenlik şirketinin de dikkatini çekmiş durumda. Güvenlik sistemlerinde geliştirmeler yapmaya başlayan firmalar, ev kullanıcılarının da dikkatli olması gerektiğini vurgulayarak iyi bir güvenlik yazılımı kullanmaları gerektiğinin de altını çiziyor.
Not:alıntıdır
A
14 yıl
Windows Server 2008 RC Ücretsiz İndirin!
Windows Server 2008 işletim sistemi daha çok şirketlere hitap ediyor. Bu işletim sistemi Microsoft'un geliştirdiği en gelişmiş ve kapsamlı Server sürümü olacak. Güvenlik ve stabilite unsurları en üst safhada olduğundan bazı kullanıcılar tercih edebilir. Windows Server 2008 işletim sisteminin RC sürümü halka açık hale geldi. Ücretsiz olarak indirip 30 gün deneyebilirsiniz. 30 gün az gelirse yine ücretsiz olarak kayıt yapıp seri numara alınabiliyor. Bu durumda son kullanım günü 30 Haziran 2008 oluyor.

İndirmek için bu sayfaya gidin: Tıkla
A
14 yıl
Acele edin.Günün Bedava Yazılımı: StatPlus
140 Dolar değerindeki StatPlus yazılımı, sadece bugüne özel bedava. Ne işe yarar, nasıl indirilir, kurulur ve kullanılır? StatPlus ile ilgili tüm sorulara cevap:

Tıkla
A
14 yıl
All My Movies-Film koleksiyon kataloğu!
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Filmlerinizi organize etmek için iyi bir program mı arıyorsunuz? Burada durun. Zaten onu buldunuz.

Download now All My Movies!

All My Movies™ ev film koleksiyonunuzu yönetmek için tasarlanmıştır. Film veritabanını kullanıp, yönetmek kolaydır. Kişisel koleksiyonunuzu kataloglamak için kullanabilirsiniz. DVD'ler, CD'ler, VHS bantları, gibi. Tüm film ayrıntılarını yazmaya gerek duymazsınız, All My Movies™ otomatik olarak internet film veritabanından her ayrıntıyı indirebilir!

All My Movies™ çok dilli video organize etme uygulamasıdır. Şimdi: İngilizce, Rusça, Yunanca, Hollandaca, Fransızca, Belarusça, Litvanyaca, Polanyaca, Sırpça, İtalyanca, Portekizce, Fince, İsveççe, İspanyolca, Korece, Danca, Almanca ve Türkçeyi destekler. Ayrıca onu ana dilinize çevirmek için bize yardım edebilirsiniz!

Film koleksiyonunuzu yönetmek için en iyi yazılım ürünü.

Film organize etmenin ana özellikleri:


internet film veritabanlarından film detaylarını kolayca alabilir videoguide.ru (Rusça), RMDb.ru (Rusça), film.ru (Rusça), OFDb.de (Almanca) ve cinebel.be (Hollandaca ve Fransızca), KinoPoisk.ru (Rusça) , moviemeter.nl (Hollandaca), filmweb.pl (Polanyaca), film.tv.it (İtalyanca), filmaffinity.com (İspanyolca)


UPC/EAN barkodları kullanarak DVD'lere ekleyebilirsiniz. Hemen barkod rakamlarınızı giriniz (ya da tarayıcıdan) ve All My Movies, kalan bilgileri otomatik olarak karşıdan yükleyebilir.


Amazon.com ve DVDEmpire.com gibi internet veritabanlarından filmler için geniş kapak resmi alabilirsiniz.


PDA (Avuç içi) ve akıllı telefon gibi seyyar araçlara koleksiyonunuzu kaydedebilirsiniz.


Programdan direk filmleri oynatabilir ve video çalma listesi olarak da kullanabilirsiniz.


Harici eklenti desteği


Diğer biçimlerden video koleksiyonunuza veri alabilirsiniz (CSV metin biçim, MS Excel dosyaları, AMC dosyaları). Kolayca dışa verebilirsiniz.


Video envanter ön görünümünü temizleyebilir ve istatistik tutabilirsiniz.


Kabuk desteği kullanabilirsiniz. Kabuk olarak standart Windows XP tema kullanabilirsiniz.


DVD ya da AVI dosyalarından veritabanınıza direk tanıtım resmi yakalayabilirsiniz


Veritabanı alanlarında hızlı film arayabilirsiniz: Başlık, yönetmen, yıl, aktör, tür, açıklama v.s.


HTML'ye (Bir çok şablon mevcuttur ve ayrıca kendinizde oluşturabilirsiniz), düz metin ya da Microsoft Excel biçime, ayrıca kendi web sayfanıza onu yerleştirmek amacıyla gönderebilirsiniz ve diğer yazılımlardan da veri alabilirsiniz.


Film veritabanınızı korumak için şifreleyebilirsiniz.


Film veritabanınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.


Ödünç verdiğiniz filmlerin kaydını tutabilirsiniz

All My Movies™'i ücretsiz deneyebilirsiniz. Tek bir özellik kısıtlaması vardır. All My Movies™'i sadece 30 gün ücretsiz çalıştırabilirsiniz.

Bu sürüm için bazı özellik kısıtlamaları:
Kendi veritabanınızı oluşturamazsınız. Ancak örnek veritabanıyla istediğinizi yapabilirsiniz. Not: All My Movies' i tekrardan kurduğunuzda, örnek veritabanı her defasında tekrardan yazılacak.
HTML'ye göndermesi de sınırlıdır.


Lütfen not alın!
· Özellikle Windows 2000 kullanıcıları ve Microsoft Windows'un daha eski sürüm kullanıcıları, DirectX 8'e sahip olmalıdır. All My Movies'i çalıştırabilmek için bunun yüklenmiş olması gerekmektedir!
· All My Movies™ in bedava lisansına sahip olmak için bir şansa sahipsiniz. Hemen bir hata bulun. Dilbilgisi, imla, bu sitedeki ya da üsluba ilişkin hata ya da yazılım yardımında ve kullanıcı arabiriminde. geribildirim formunu kullanarak bize bug (hata) raporu gönderebilirsiniz..
· Sıkıştırılmış *.AVI dosyaları, DivX ve XviD'in açılabilmesi için uygun codec (kod çözücü) leri kurmalısınız

Download:TIKLA
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.