R

Yüzbaşı
04 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
6 yıl
Şarzı uzun giden oyun dizüstü pc önerisi.
8 yıldır kullandığım asus diz üstü bilgisayarım ssd desteğine rağmen artık son günlerini yaşıyor. Çok oyun oynayan birisi değilim ama aldığım yeni laptopun uzun süreli kullanılması istiyorum. Çok değişken bir bütçem var. 4500 civarı bir bütçem var ama azıcık daha zorlayabilirim. 3500 civarlarında olsa daha iyi olur. Aklımda kabaca 5 model var.

1.http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-ge60-apache-pro-2qe-1094xtr-gtx-960m-notebook-pmu345804 işlemcinin 4.nesil olması, max 16 gb ra desteklemesi, freedos olması ve ssd olmaması eksileri.

2.http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-pe60-2qe-096tr-gtx-960m-notebook-pmu343633 işelmcinin 5.nesil olması eksisi, işletim sistemi olması artısı. Ekranı için incelemelerde çok iyi yorumlar var ama kullanıcısı pek olmadığından kullanıcı yorumlarına denk gelmedim.

3.http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-ge62-apache-pro-6qd-405xtr-gtx-960m-notebook-pmu348647 gayet kararında bir pc gibi duruyor ama 8gb ram olması ve freedos olması fiyatına göre eksisi gibi geldi bana.

4.http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-ge62-apache-pro-6qf-096xtr-gtx-970m-notebook-pmu349007 özellikle ekran kartının 970 olması çok iyi.

5.http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-gs60-ghost-6qd-216xtr-gtx-965m-notebook-pmu348662 ekran kartı 965 ama gs serisi olması nedeniyle ağırlığı 2.0 kg. İnce olmasının soğutmaya ne kadar olumsuz etkisi var bilmiyorum.

Asus markasıda olabilir ama n551 serisinin (bildiğim kadarıyla) tek fanlı olması ve kronik bulutlanma sorunu olması acaba dedirttiriyor. Rog serisi hakkında çok bilgim yok ama o fiyatlara çıkınca msi daha iyi olur diye düşünüyorum. Msi ların bazı modellerinde hdd yada bobinlerinden ten ses geliyormuş bu da kafamı karıştırıyor.
Çok oyun oynamıyorum ama hiç de oynamıyor değilim. Uzun yıllar geçerli bir pc olmasını istediğim için özelliklerin 6700hq işlemci, en az gtx960 ekran kartlı ve ram desteğinin olabildiğince fazla olması (ilk model hariç diğerleri 32 gb destekli) istediğim husular. Elimde bulunan dizüstü pc nin işlemcisi iyiydi (core 2 duo) ama ekran kartı ve soğutması kötüydü, bunda da aynı hataya düşmek istemiyorum. Bir çok inceleme okudum ama batarya süreleri hakkında pek yorum yapılmamış.
Uzun yıllar kullanım, şarjının uzun olması (oyun oynama haricinde en azından 4 saat yeterli), soğutmasının yeterli olması, ekranının gözü olabildiğince yormayacak olması, kuvvetli oyunlar haricinde ki oyunlarda özellikle de webde sörf gibi standart işlemlerde gayet sessiz olması gibi beklentilerim var.
Acaba bu isteklerimin olabileceği bir dizüstü var mı varsa hangisi? Kullanıcı yorumlarının çok önemi var benim için.
Kafam çok allak bulak oldu yardım lütfen!!!
R
8 yıl
4tb harici hdd destekleyen media player
Arkadaşlar dark cinemania media player kullanıyordum 2tb hdd ile. Fakat mkv filmler nedeniyle 2 tb yetmedi ve elimdeki hdd i verip 4tb harici hdd aldım. İşte sorunda burda başladı. Media player önce hdd i gördü açmayı denediğimde belli yerde cihaz dondu ve resetlemek zorunda kaldım. Tekrar açmayı denediğimde ise hdd i görmedi. Kapat aç kapat aç derken gördü ve hdd i açmayı denediğimde gene aynı yerde dondu. Aynı sahneyi birkaç kez daha yaşadıktan sonra anladım ki elimdeki media player 4tb ı desteklemiyor. Destek sayfasına attığım maile gelen cevap ta cihazın max 2tb desteklediğiydi.

Sanırım bu media player ile artık işim kalmadı. Şimdi ise 4tb harici hdd i destekleyen, her formatı açabilen, altyazılarda sorun yaşamayacağım bir model arıyorum. Böyle bir cihaz kullananlar ve bu konuda bilgisi olanlar varsa çok sevinirim arkadaşlar.
R
9 yıl
Dizüstü bilgisayarım donuyor...
Bilgisayarın başında isem saatlerce açık kalsın kesinlikle donmuyor, sadece yavaşlamalar falan oluyor bazen. Ama internetten film indirmek amacıyla açık bıraktığım zaman, yani mausa hiç dokumadan hiçbir işlem yapmadan bıraktığım zaman yaklaşık 2-3 saat civarında donuyor. HDD ışığı sönüyor sadece çalışma ışığı ve wirelees ışığı açık kalıyor ve hiçbir işlem yapılamıyor.

İnternette o kadar araştırma yaptım hiçbirinde böyle bir sorunla karşılaşmadım. Genellikle bilgisayarlar işlem yap yada yapma donuyor, ama benim dizüstü işlem yapmayınca donuyor, birşeylerle meşgul olurken kesinlikle donmuyor.

Ne olabilir böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu hiç acaba??

Bu arada işletim sistemi wista, core2 duo 2.40 ghz, 4gb ram , geforce 9300m g 256 mb nvidia ekran kartı var ve cihaz 5 yıllık
R
9 yıl
Dizüstü bilgisayarım donuyor...
Bilgisayarın başında isem saatlerce açık kalsın kesinlikle donmuyor, sadece yavaşlamalar falan oluyor bazen. Ama internetten film indirmek amacıyla açık bıraktığım zaman, yani mausa hiç dokumadan hiçbir işlem yapmadan bıraktığım zaman yaklaşık 2-3 saat civarında donuyor. HDD ışığı sönüyor sadece çalışma ışığı ve wirelees ışığı açık kalıyor ve hiçbir işlem yapılamıyor.

İnternette o kadar araştırma yaptım hiçbirinde böyle bir sorunla karşılaşmadım. Genellikle bilgisayarlar işlem yap yada yapma donuyor, ama benim dizüstü işlem yapmayınca donuyor, birşeylerle meşgul olurken kesinlikle donmuyor.

Ne olabilir böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu hiç acaba??

Bu arada işletim sistemi wista, core2 duo 2.40 ghz, 4gb ram , geforce 9300m g 256 mb nvidia ekran kartı var ve cihaz 5 yıllık
R
10 yıl
UHT sütler zararlı mı?
Vücut geliştirme sporunda en sağlam yere sahip olan ve en çok tüketilen besinlerden olan sütün yararı mı var zararı mı var? ticari markalar tabi ki bunu yalanlayacaktır,fakat biz kullanıcılar objektif olarak değerlendirmeliyiz.

http://www.gidahareketi.org/Uht-Sut-Ve-Zararlari-1083-haberi.aspx

http://www.sportmeniz.biz/archive.php?kid=55

Günlük pastörize sütler tavsiye ediliyor.habire karşımıza bir şey çıkıp duruyor.peki sizlerin düşünceleri ne arkadaşlar?
R
10 yıl
Tavuk etinde denildiği kadar protein var mı??
Her yerde okuyorum 100gr yağsız tavuk eti ortalama 20 gr civarı yazıyor.köyde doğal ortamda yetişen tavuklar horozlar tamam doğrudur.peki çiftliklerde yetişen sadece yemle beslenen,güneş görmeyen ve sürekli beslenen bu hayvanların etleri ne kadar besleyicidir? yemlerin içeriği düzgün, tavuğun doğal ortamda ki her ihtiyacını karşılar derseniz bu bana mantıksız geliyor.bu mantıkla biz de vitamin ve besin destekleriyle doğal beslenmiş oluruz.bunun gibi ticari amaçlar güdülerek besleyicilikten uzaklaşmış (özellikle sebze ve meyveler) gıdalar da işin cabası.forumlarda herkes doğal beslenmenin önemini belirtilirken tavuk etinin önemi ve yeri sizce gerçekten bu kadar doğru mu?

unutmadan ekleyeyim bu tavuklardan çıkan yumurtaları da bir düşünün gerçekten bahsedilen protein değerlerine sahip mi?geçen gün köy yumurtasına denk geldim ve pahalı da olsa aldım.pişirdiğimde marketten aldığım yumurta ile arasında hem lezzet hem de koku açısından çok farkettiğini anladım.sürekli köy yumurtası bulmakta çok zor ayrıca bulsanda çok pahalı (tanesi 40 kuruş - günde 6 tane yesen 2.40 kuruş bir ayda 70 küsür tl eder).
bende bb sevdalısı bir kişiyim ama tavuk eti ve yumurtada ki bu durum beni düşündürüyor.uht sütlerin durumunu da başka bir konuda tartışmaya açıcam.

Sizlerin fikirleri nasıl bu konuda arkadaşlar?
R
10 yıl
bu aux kablosu uyar mı???
arkadaşlar aracımda ki blaupunkt c50 bologna marka teyp için aux kablosu arıyorken nettehttp://www.kemaloto.com/main/blaupunkt_teypler_icin_aux_kablosu-17-0-17.html ürününü buldum. sitesini arayıp sorduğumda büyük ihtimal olur ama yüzde yüz birşey söyleyemeyiz iade almadığımız için dediler. aracım 2001 polo ve teypte ki menüde aux var ve on yapılınca cd-c tuşuna basınca aktif oluyor.bir bilen anlayan varsa yardım lütfen? (teyphttp://images.owneriq.net/download/images/e/e91f5e51-0973-4f76-83ba-5a63fed3f3f0-000001.png )
R
11 yıl
bu dosya neden bu kadar büyük???
arkadaşlar casper marka kasam var ve hdd kapasitesi 500gb. win7/64bit işletim sistemli olarak hdd "c" ve "d" eşit iki parçaya bölünmüş olarak aldım.d'ye hiç birşey yüklememiş olmama ragmen kapasitesi 225 gb içinde 10 gb boş diyor gerisi dolu.bir tane casperpc isimli geri yükleme dosyası var (backup sanırım) ve boyutu 159gb altında "WindowsImageBackup" isimli bir dosya var ve onun içinde de bir sürü dosya var birinin adı "Backup 2011-11-14 *******" ve boyutu 53,2gb.bu kadar fazla neyin backup u bunlar anlamadım.silsem ne olur acaba? asus laptopum var onda f10 tuşuyla bios tan geri yükleme yapabiliyorum ve böyle bir fazla boyutlu klasörüm yok.bunda neden böyle anlamış değilim.bana bir yardım lütfen arkadaşlar, d sürücüsünü kullanamıyorum.
R
11 yıl
Android,bada,symbian.kafam allak bullak...
arkadaşlar bütçem 600-700tl civarında ve bir telefon almak istiyorum,aklımdakiler nokia c06-01(symbian) veya samsung 8530 wave2(bada).bunları araştırırken herkes android alın diyor ve benim kafa allak bullak oldu.birinin iyi dediğine diğeri kötü diyor anlamıyorum.hele de şu telefon işletim sistemleri çok karışık. siz neler önerirsiniz? eski telefonum n95 ti ve tek sorunum uygulamalarda yavaşlık sorunuydu.benim telefondan istediğim çok fazla birşey yok,iyi kamera,zırt pırt kasılıp donmaması ve şarj süresinin çok kötü olmaması.bu durumda bada işletim sistemli wave2 mantıklı gibi geliyor ama karar veremiyorum.sizin önerileriniz nedir? öncelikle bu üç işletim sistemi ne farklar sağlar ve artı eksileri nelerdir?
R
11 yıl
fat32 değil ntfs destekli usb si olan uydu!!!
arkadaşlar sti işlemcili olan (sd performansı en iyi bu işlemci sağlıyormuş sanırım) ve usb den ntfs destekli hdd leri okuyabilecek (4 gb dan büyük mkv leri izleyebilmek için) media player özelliği olan en uygun fiyatlı hd uydu receiver hangisidir? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım !!! kullanmak istediğim televizyon "panasonic neo pdp TX-P42G20E" plazma.yada başka taviyesi olan???
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.