T

Yarbay
29 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
133 (Bu ay: 7)
Gönderiler Hakkında
T
5 yıl
PS4 Platinum Headset
3d ses sistemi ve hali hazırda kullanılan 7.1 sanal surround üzerinden oyun deneyimini arttırmaya yardımcı olacak olan setin fiyatı ise 170€ olacağı söyleniyor.
The Platinum Wireless Headset, which will be available at a MSRP of 18,000 yen, $159 USD, €179 and £129*4, is a high-end gaming headset that makes games on PS4 come alive with rich and immersive audio. The headset boasts premium construction and materials for extra comfort, as well as enhanced highly positional 7.1 virtual surround sound powered by SIE’s proprietary 3D audio technology. Select PS4 games supporting 3D audio for the headset will deliver surround sound from all directions, including above and below you, for more immersive experiences. The new premium headset also features multi-position, hidden noise-cancelling microphones for clearer chat and is also compatible with PS VR and mobile devices using an included 3.5mm audio cable.

< Resime gitmek için tıklayın >
T
8 yıl
İp4s anlik ileti problemi
Arkdslar ios7 ye gectikten sonra cihaza 6.1.3 u geri yukledim fakat anlik ileti problemi tarayicilarda adresi tutmama ve instagram problemi yasamaya basladim..2 sefer yeniden kurdum 6.1..3 u.. Olmadi mecbur ios 7 yi yuklicem cozum icin bilgisi olan varmi acaba

Safaride donmalarda basladi
T
10 yıl
PS3 Deaktive etme
arkadaşlar web üzerinden yapabilen oldumu bu işlemi??eski makinem açılmadığı için ps3 üzerinde yapamıyorum
T
10 yıl
Takaslık BATMAN ARKHAM CITY (PS3)
istediğm oyunlar
skyrım
assassin's creed revelations
T
11 yıl
ZYXEL NBG-417N
Arkadaşlar bu modemi kullanan varmı acaba??
T
12 yıl
uefa ya mail kampanyası..
turkey last week played in a Super League match at Sukru saraçolu stat which galatasaray players and match referees yöneticek of spades was injured turkey Football Federation has remained indifferent .. uefa phrases as to make intervention needs of millions of fans as one of galatasaray I wish with all respect .

bu maili atın arkdşlar..

info@uefa.com
T
12 yıl
FİLİSTİN DEĞİL KADIKÖY..
erman hoca şu an feadrasyonun başının belada olduğunu söyledi..resmen filistin gibi bu stad ya
T
12 yıl
Şorta Rekalm İstemiyoruz
yönetim şortada reklam alıcakmış..REZALET
T
12 yıl
Vizyon Farkı..
Fenerbahçeliden Gerçekler..


Galatasaray'ın yıldız transferlerine ve 3. Avrupa Kupası'na hazırlanın. Serdar Ali Çelikler yazdı.
25/09/09 13:0

Önceki gün HT Ekonomi gazetesinde muhteşem bir spor ekonomisi haberi vardı. Haberin başlığı “Ligde 3; kasada 2 büyük” şeklindeydi. Ekonomi haberlerinin en önemli özelliği, kesin rakamlara dayanması ve ‘goy-goy’a’ yer vermemesidir. Haberin içeriğindeki ‘kesin’ rakamlara göre, gelirde Galatasaray Fenerbahçe’yi geride bırakmıştı. Beşiktaş ise bu 2 büyüğün epeyce gerisinde kalmıştı. Ben yıllardır gerek Sabah Spor sayfalarında, gerek TV programlarında, gerekse HABERTÜRK’teki köşe yazılarında Galatasaray’ın yeni stadının bitmesi halinde Fenerbahçe’yi geçeceğini söyleyenlerdenim. Fenerbahçeli Ali Şen de bu gerçeği gören az sayıda Fenerbahçeliler’den olarak “Seyrantepe bittiğinde Galatasaray bizi geçer” demişti.

-BİTMEDEN 15 MİLYON DOLAR-

HT Ekonomi’deki haberde 3 büyük kulübün stat ve yayın gelirleri toplanmış ve gelirler bakımından Galatasaray 1. sıraya yükselmiş. Henüz bitmemiş, ne zaman biteceği de meçhul olan stattaki 150 locadan 110’u satıldı. Ayrıca VIP koltukların büyük bir bölümü de satıldı. Böylece G.Saray’ın 3 yıllık stat geliri şu an net olarak 45 milyon dolara çıktı. Yani yıllık 15 milyon doları, G.Saray Kulübü henüz bitmemiş ve ne zaman da biteceği meçhul olan stattan kazanmış. Buna karşın Fenerbahçe bitmiş ve üzerinde yapılabilecek yatırım miktarı minimuma inmiş hazır ve güzel stadından yılda 38 milyon dolar kazanıyor. Galatasaray’ın yıllık 15 milyon dolarlık gelirine bir de geri kalan 40 locanın, kalan VIP koltukların, şu ana kadar hiç satılmamış yaklaşık 30 bin kombinenin gelirini ve yılda 5 milyon dolarlık Telekom isim hakkı bedelini de eklerseniz, Seyrantepe’nin G.Saray’a yıllık getirisi 70 milyon dolar civarında olacak. Bu rakama forma satışları, reklam gelirleri, yayın gelirleri, sponsor gelirleri, oyuncu satışı kazancı dahil edildiğinde 90-100 milyon dolar arası bir girdi bekleniyor. Oysa en büyük rakip F.Bahçe’nin yeni loca yapması halinde bile yıllık stat geliri 45 milyon doları ancak buluyor. Kısaca Seyrantepe bitmeden de loca ve VIP satışı başladığı için Cimbom 45 milyon doları (3 yıllığına sattığı için) cebe koydu.

-BORCU ARAZİLER KARŞILAR-

Bugünkü haliyle Keita-Elano-Rijkaard-Lincoln-Baros gibi isimleri transfer edebilen G.Saray, Seyrantepe bitip 3 yıllık satış döneminin sonuna gelindiğinde yıllık 100 milyon doları sadece futbola ayırabilecek. Bu ne demektir tahmin edersiniz. Fenerbahçe’nin banka borçları G.Saray’la aynı seviyede olsa bile bugün Riva, Florya, Küçükçekmece gibi çok değerli gayrimenkullere sahip G.Saray’ın borç sorunu yoktur. Diyelim ki G.Saray’ın 500 milyon dolar borcu olsun. Bugün G.Saray Adası’na paha biçilebilir mi? F.Bahçe’nin ise sadece Yıldırım’ın yeni başlattığı ve bitse bile bu değeri karşılayamayacak Bolu, Ankara Gölbaşı ve Ataşehir yatırımları var.

-VİZYON FARKI BELİRLEYİCİ-

Tüm bu veriler ışığında sözgelimi 3 yıl sonra G.Saray ile F.Bahçe’nin gelirleri 3 aşağı 5 yukarı aynı bile olsa (G.Saray’ın daha fazla olacağı kesindir) G.Saray vizyonu ‘bu yoklukta bile’ Elano’yu, Rijkaard’ı getirebiliyor. Oysa F.Bahçe yönetiminin vizyonu 3 yıl üst üste şampiyonluktan öteye geçemiyor. 3 yıl sonra Rijkaard gibi bir hocanın başında bulunduğu kulübün 100 milyon dolara kimleri alabileceğini tahmin edin. Muhtemelen o dönemde F.Bahçe 4. Daum dönemine başlar ve Daum yine “Benim için yüzde 51 lig önemli” der. Bu aradaki vizyon farkı bugüne kadar parayla kapanıyordu. Şimdi maddi güçte de eşitlik varken 3 yıl sonrası için G.Saray’ın UEFA ve Süper Kupa’dan sonra 3. Avrupa Kupası’nı getirme yolunda çok önemli adımlar atacağı kesindir.

-GEÇEMEYEN DÜŞÜNSÜN-

9 yıldır fakir ve uyuyan Aslan döneminde bile gelir şampiyonluğunu sportif farka (Hâlâ 2 takım da 17’şer şampiyonlukta) dönüştüremeyenlerin bundan sonra da Avrupa rekabetinde pek bir şansı yoktur. Bu ikili rekabette iyice geride kalan Beşiktaş ise Ocak ayı kongresini bu mantıkla değerlendirmeli ve bir daha asla ‘dualarla şampiyon olunduğuna’ inanan yöneticileri kulüpten içeri sokmamalı.
T
12 yıl
Sırt Reklamı ve Marka değeri...
TFF yabancı sınuırlaması cve şimdide garip reklam uygulamasıyla yeni yeni yurt dışında izlenmeye başlayan Süper Ligin kalitesini düşürmeye devam ediyor...Numara üstü reklam Avrupada sadece Hollanda liginde var ve burdaki takımlar reklamı alta veya almayınca futbolcun isimlerini numara altına yazmak zorunda değil..Sanki güney amerika ülkesiyiz...Reklam olucaksa almayan takıma isimi istediği yere yazma özgürlüğü yada reklamı numara altına yazma kuralı gelmeli...Futbolcuları tanımayan insanlar için çok zor oluyor ve reklamlar formaları çok kötü gösteriyor..Taraftar grupları bence gerekeni yapıp protesto yayınlamalı..

sizinde görüşlerinizi merakla bekliyorum
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.