B

Yüzbaşı
17 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
20 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
6 yıl
COLORD - Yeni Oyunumuz
Merhabalar,

Bir arkadaşım ile birlikte uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve ilk oyunumuz olan COLORD Google Play Mağazasında yayınlanmış durumda. Oyunda gördüğünüz/duyduğunuz herşey el yapımıdır ve tamamen şahsımıza aittir. Desteklerinize ve geribildiriminize çokça ihtiyacımız var. Oyunla ilgili her türlü eleştiriye de açığız tabii ki, şimdiden teşekkürler.


Oyuna detaylı bir şekilde göz atmak isterseniz:
COLORD websitesi
Google Play Mağaza linki

Oyundan kısa bir kesit:
< Resime gitmek için tıklayın >
B
8 yıl
Aktif Olarak America - Domination'da Oynayanlar
Arkadaşlar aktif olarak America - Domination'da olanlar nicklerini yazarlarsa ilk mesaja ekleyeyim, yardımlaşıp kaynaşırız.

Vandarthul - Level 70 Scion
B
8 yıl
Yeni Başlayanlar için İpuçları & Bilinmesi Gerekenler
Selam arkadaşlar, yeni başlayan arkadaşlar için kesinlikle bilinmesi gereken birkaç birşey yazacağım. Eklemediğim şeyler olursa siz de destek çıkın.


 • Trade Chat'i veya Global Chat'i kapatmak isterseniz chat penceresinin yukarısındaki ufak yuvarlaklara tıklayabilirsiniz.
 • Oyun karakterleri ağırlıkla yaratıcılık ve bilgi sahibi olmakla yaratılıyor. Oyun bilgisi edinmeniz açısından önce güncel hazırlanmış buildlere göz atmanızı tavsiye ederim. Seçeceğiniz build de fazla eşya gerektirmeyen hızlı kasan ve hızlı hareket edebilen bir build olmasına dikkat edin(ilk karakterle eşya-kasıp sonraki karakterlere destek çıkma mantığı)
 • Oyun başlarında AOE(Alan efektli) skill almaktan çekinmeyin, hatta alın. Ne kadar AOE o kadar çabuk level.
 • Z ye basarak oyundaki eşyaların isimlerini kalıcı olarak çıkartabilirsiniz(eşya kaçırmamanıza yarar).
 • Options - Input kısmından kısa yolları görebilir/değiştirebilirsiniz.
 • Ivır zıvır eşyaları istemeden almaktan bıktınız mı? Options - UI kısmından "Key Pickup"'u aktifleştirin. Artık yerdeki eşyaları yalnızca ALT'a basılı tutarak alıyor olacaksınız, yanlışlıkla eşya almayı minimuma indirger.
 • Options - UI kısmından "Show Life/Mana Levels" ve "Show Mini Life Bars On Enemies" kısımlarını aktifleştirmenizi tavsiye ederim. Özellikle 2. söylediğimi, hem desync'i(aşağıda açıkladım) daha çabuk farkedersiniz hem savaş alanında daha çok kontrol sahibi olursunuz. İsteğe bağlı olarak "Show Corner Map" seçeneğini de aktifleştirebilirsiniz, köşeye ufak bir harita koyar, ben çok kullanışlı bulmuyorum.
 • Oyundaki eşya kalitesi turuncu>sarı>mavi>beyaz şeklinde ilerler. Yeşil eşyalar görev eşyalarıdır.
 • Eğer hemen level atlayayım gibi bir hedefiniz ve yaratıkları çabuk temizliyorsanız girdiğiniz bölgeyi elinizden geldiğince temizlemeye çalışın. Düşük levellarda loot table'si kısıtlı olduğu için currency eşyası(chaos orb vs., açıklayacağım) bulmanız daha olağan, ne kadar çok temizlerseniz o kadar çok kazanırsınız.
 • Eğer hemen yüksek level olmak istiyorsanız sadece görevlere odaklanın ve olabildiğince az yaratık kesin. Rahatlığınız açısından bölgenin sizin levelinizden maksimum 2 level üstün olması şeklinde ayarlayın kendinizi.
 • Skill gemlerinizi dikkatlice level atlatın. Level atlatırken bir sonraki level için gereken stat gereksinimlerini kontrol edin. Diyelim ki 10 intiniz var ve üzerinizde 20 int veren bir eşya var. 9 int isteyen bir skill gemi level atlattınız ve artık gereksinimi 12 int oldu. O 20 int veren eşya yerine daha iyi bir eşya bulup onu taktığınızda(int vermiyor bu eşya tabi) artık skill geminizi kullanamaz hale geleceksiniz.
 • Bir eşyayı chat penceresine aktarmak(linklemek) isterseniz chat ekranı açıkken eşyaya CTRL+ALT click yapın.
 • Bir bölgeden çıktığınız zaman o mekan 8 - 15 dakika arasında bir süre sonra yenilenir ve harita sıfırlanır. Aynı zamanda o bölgeye portal açtıysanız o portal da yok olur, ama bölgede kaldığınız sürece sıkıntı olmaz.
 • Eğer bir bölgeyi sıfırlamak isterseniz waypoint'den o bölgeye CTRL click yapıp New Instance seçeneğini seçebilirsiniz(farm için, yüksek levellarda ihtiyacınız olur genelde).
 • Eşyalara CTRL+Click yaparsanız açık olan pencereye(bankaya, satıcıya) otomatik olarak yollar. Yani eşyaları satarken tek tek uğraşmak yerine CTRL'ye basılı tutup tıklayın hepsine otomatik olarak koysun.
 • Exalted, Divine, Regal, Blessed, Chaos Orblar, Gemcutter's Prism, Orb of Fusing, Alchemy, Regret ve Scouring'ler değerli currency(birim)lerdir. Oyunda çok fazla üçkağıtçı tip vardır, dikkat edin yedirmeyin.
 • Beyaz eşyaları beyaz diye geçmeyin. Öncelikle mavi-kırmızı-yeşil şekilde(sırası önemli değil) linklenmiş(bağlanmış) eşyaları vendora sattığınızda size Chromatic Orb verir. 6 soketli bir eşyayı sattığınızda size 7 Jeweller's Orb verir.
 • Yine beyaz eşyalar çok değerli olabilir. Sağlam tabanlı 5 linkli ve 6 linkli eşyaları bulup Quality'sini arttırıp(beyaz eşyalar 5er 5er artar) Orb of Alchemy ile rare yapıp çok güzel eşyalar elde edebilirsiniz, daha sonra satabilir veya kullanabilirsiniz(tabi itemlevel diye birşey de var, burada açıklamayayım ama wikisine bakın lütfen).
 • Oyunda skill gemlerin(kullanılan gemlerin) yanı sıra support gemleri de bulunmaktadır.Support gemleri bağlandığı(linklendiği) skill gemlerine ek özellik verir ve bu bağlantının birebir olması şart değildir. Yani diyelim ki 3 soketli ve linkli bir eşyanız var, yeşil kırmızı kırmızı diyelim. yeşil sokete support gemi takıp kırmızı soketlere skill gem takarsanız yeşil soketteki support gem bu 2 kırmızı skill gemi de etkiler.
 • Bazen başında "Superior" yazan skill gem bulabilirsiniz. Bunlar quality'i arttırılmış gemlerdir, quality'i arttırılmış skill gemleri ekstra özellik kazanır, her skill geme farklı bir özellik gelir. Maksimum 20 olabilir ve quality'i 20 olan gemler çok değerlidir. Bu tarz gemleri işinize yarasa da yaramasa da alın(bazı dandik gemler olabilir), işinize yaramayan dandik ama quality veren gemleri toplayın. Bu gemlerin hepsinin quality toplamı %40 edince vendora satın, vendor size Gemcutter's Prism verecektir ki bu da değerli bir eşya.
 • Oyunda "Mirror of Kalandra" isimli bir eşyaya denk gelirseniz zengin oldunuz demektir. Dünyanın parası ediyor. Oyundaki unique(turuncu) olmayan herhangi bir eşyanın birebir kopyasını yaratır. Kullanmayı planlıyorsanız 70+ bekleyin, yoksa piyasayı araştırıp satın.
 • Elinizden geldiğince "Increased Item Quantity" eşyalarını takın. daha önce bahsettiğim currency çıkma oranını arttırır, ve tabiki çıkan eşya sayısını da. "Increased Item Rarity" eşyaları da takabilirsiniz ama düşük levellarda çok işinize yaramaz.
 • Elemental Resistance çok önemlidir. Yanınızda veya bankanızda çeşitli resist yüzükleri ve kolyeleri bulundurmaya çalışın(fire, cold, electric). Bazı bölgeler ağırlıklı olarak çeşitli elementler kullanır ve sizde bu elementin resistance'ı yoksa çok sıkıntı çekebilirsiniz. Örneğin ilk Act'taki merveil, cold elementi kullanır, girmeden önce elinizden geldiğince cold resistli eşyalar takın ki rahat edin.
 • Puncture, Shock, veya elemental resist(ler)inizi düşürecek debufflara dikkat edin, sonra "birden öldüm ne olduğunu anlamadım" olmayın. Puncture skilli koşturduğunuz sürece size zarar veren bir skill. Koşturduğunuz sürece kan fışkırma sesi çıkar ordan anlayın, Puncture geçene kadar koşturmayın :)
 • Oyunda Desync diye tabir ettiğimiz bir sıkıntı var. Bazen yaratığa vurursunuz fakat canı gitmez, veya birdenbire kalabalık bir yaratık sürüsünün ortasına ışınlanmışsınızdır, veya normalde durduğunuz yerden farklı bir yere ışınlanırsınız. Bu hala giderilmeye çalışılan bir problem, teknik detaylarına girmeyeceğim ama kısaca sunucuyla sizin aranızdaki data alışverişinde yaşanan bir sorundan dolayı olur. Genelde kalabalık bölgelerde meydana gelir(çok fazla data alışverişi olan). Bu tarz birşey sezdiğinizde /oos yazarak sunucu ile aranızdaki bağı manuel olarak sağlayabilirsiniz, hayat kurtarır.
 • Arkadaşlarınızla veya başkalarıyla parti kurmaktan çekinmeyin. Daha hızlı kasarsınız, daha eğlenceli olur. Diğer oyunculara katılmak için S ye basıp Public Parties bölümüne bakabilirsiniz.
 • Eğer kendiniz bir build yapmak istiyorsanız 120 pointi değil de 80-85 pointi hedefleyin. 120 point harcamak oyun bilgisi gerektireceğinden okuyarak 60 point verip zaten o pointleri harcarken oyun bilgisi edinip gerisini hazırlayabilirsiniz.


Şimdilik aklıma gelenler bu kadar, aklıma geldikçe güncelleyeceğim, yakın zaman içinde de oyundaki çeşitli kısaltmaların ne demek olduğunu açıklayacağım çünkü gerçekten çok kısaltma var.

Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz birşey olursa sorun yardımcı olur gerekirse o problemin çözümünü de eklerim.
B
8 yıl
Bidroop Patladı Mı?
quote:

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.


Başka kaynaktan da denedim yine aynı hata. Var mı bilginiz?
B
11 yıl
TANIDIK GELDİMİ BEYLER [SSLİ]
Bakalım kim tanicak

< Resime gitmek için tıklayın >
B
11 yıl
RPG Arşivi[SÜREKLİ GÜNCELLENECEK]
Evet arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi ben ve benim gibi RPG arşivi yapmak isteyenlere yardımcı olmak amacıyla bir RPG listesi oluşturacağım. Arşivi alfabetik sıraya göre oluşturmaya çalışacağım, bildiğim RPG/ARPG(Action Role-Playing Game)/Hack n Slash oyun türlerini kapsayan tüm oyunları koyacağım. Sizde bildiğiniz oynadığınız hoşunuza giden oyunları yazarsanız bende bu mesaja eklerim ve burada güzel bir kaynak oluşturabiliriz.
Şimdilik zamanım olmadığı için oyunlar hakkında açıklayıcı bilgiler, resimler, linkler vs. koyamayacağım fakat ileride eğer konu ilgi görürse onlarıda yaparım. Ayrıca bu konunun RPG önerisi isteyen birçok arkadaşa da fayda sağlayacağını düşünüyorum.


* Arkadaşlar yazacağınız oyunu önce CTRL+F tuş kombinasyonu ile aratıp eklenip eklenmediğini kontrol ettikten sonra yazarsanız mesaj kalabalığını önlemiş oluruz, teşekkürler.

* Eklemek istediğiniz oyunu -varsa- serisiyle birlikte ve tam ismini yazarsanız hepimiz için daha sağlıklı ve kolay olur ve benim her seferinde kontrol etmeme gerek kalmaz, yok ben uğraşamam diyorsanızda canınız sağolsun siz ekleyin ben serisini vs. bulurum, teşekkürler.

* Oyunlar hakkında açıklama yazmak isterseniz:

Oyun resimleri = Maksimum 3 adet resim olmak üzere oyun içinden resimler( [S image şeklinde olsun mümkünse] )
Oyun açıklaması = Oyun hikâyesi, çıkış tarihi, üretici firması, oyunun açıklaması vb. gibi bilgiler
Kişisel fikirleriniz = Oyun hakkındaki kişisel bilgileriniz, beğendiğiniz beğenmediğiniz yönleri.
Oyun hakkındaki önerileriniz = Oyunu oynamadan önce oynanması - okunması gerekenler, oyun hakkındaki önerileriniz, oyunu oynadıktan sonra oyuncuya kattıkları.

Tabiki hepsini harfiyen yerine getirmek zorunda değilsiniz, uğraşabildiğiniz, bildiğiniz kadarıyla yazsanız yeter ben elimden geldiğince tamamlamaya çalışırım, aşağıda Diablo II'yi açıklayarak bir örnek vereceğim, teşekkürler.

[Seri oyunlarda yalnızca oyunun ana ismi alfabetik sıraya göre yerleştirilecektir, oyunun diğer serileri çıkış tarihine göre düzenlenecektir.]

A

Arcanum

B

Baldur's Gate
Baldur's Gate II

C


D

Darkstone
_________________________________

DeathSpank
DeathSpank: Thongs of Virtue
________________________________

Diablo
Diablo: Hellfire
Diablo II - Diablo II: Lord of Destruction
Oyun resimleri
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
Oyun açıklaması
Açıklama: Oyunda Barbarian, Paladin, Amazon, Necromancer, Sorcerer olmak üzere 5 adet karakter bulunmaktadır(Ek paketiyle birlikte Assasin ve Druid'de dahil olur). Her classın 3 ayrı skill tree'si vardır, karakter buildler bu skill treelere göre yapılır. Barbarian Two handed ve One handed silahları tutabilir(genelde Axe kullanılır). Kendisi pür savaşçı ve high damager olarak tanımlanır. Paladin ismindende belli olacağı gibi ışığın savaşçısıdır. Silah-kalkan kombinasyonunu kullanır. Amazon ise fırlatmalı/fırlatmasız spear ve bow kullanır, ranged damager olarak iyi iş yapar. Necromancer ise ölüm büyücüsüdür, ölülerden kendine yandaş edinebilir, lanetleriyle düşmanlarını acılı bir şekilde öldürebilir. Sorcerer ise büyücüdür. Doğa elementlerini kullanarak ice, fire veya lightning kullanabilir.
Çıkış tarihi 29 Haziran 2000
Yayımcılar:Blizzard Entertainment - Sierra Entertainment - HanbitSoft
Yapımcı: Blizzard North
Diablo savaşçı bir kahraman tarafından öldürüldükten sonra kahraman, Diablo'nun ruh taşını kendi vücuduna hapsederek onunla başa çıkabileceğini düşünür. Fakat Diablo, kahramanın sandığındanda güçlü çıkar ve kahramanı ele geçirir. Ve o gece Tristam'ı yerle bir ederek oradan ayrılır, Tristam'dan sadece Deckard Cain ve savaşçının yardımcısı olan Marius kurtulur.
Ve bu zamanlarda bir kahraman(biz oluyoruz) belirir ve Deckard Cain'i Tristamdan kurtarır. Bundan sonra Deckard Cain ile birlikte Diablo'yu izleyerek onu engellemeye çalışacağız. Diablo'nun amacı ise kardeşleri olan Mephisto ve Baal'ı kurtarmaktır. Bunları başarır ve Zakarum kilisesinde iki kardeşinin de yardımıyla Cehenneme geçit açar. Bundan sonra biz gelip önce Mephisto'yu Zakarum kilisesinde, sonra Diablo'yu Cehennem geçidinde öldürürür ve ruh taşlarını Hellforge'de yok ederiz. Baal ise bu sırada kendi ruh taşını elde etmek için Marius'un peşine düşer(Diablo Baal'ı kurtarmaya çalışırken karşısına baş melek olan Tyrael çıkar ve bu sırada Marius Baal'ı kurtarmak için Baal'ın ruh taşını alır.) Bu sırada Marius üstünde bulundurduğu taş yüzünden neredeyse çıldırmıştır ve akıl hastanesine kapatılır. Baal onu akıl hastanesinde bulur ve kendisini Tyrael olarak tanıtarak ruh taşını alır, daha sonra Baal bütün hastaneyi yerle bir ederek oradan uzaklaşır. Baal ruh taşını güvence altına aldıktan sonra Harrogath'a saldırır, amacı dünya taşını ele geçirmektir. Baal saldırı esnasında taşı elde ederken öldürülür, fakat dünya taşı Baal'dan etkilenmiştir. Bu yüzden Tyrael taşı yok etmek zorunda kalır ve Arreat dağı(taşın bulunduğu yer) ikiye ayrılır.
Kişisel fikirleriniz
Oyun Hack&Slash türünün en iyilerindendir. ARPG veya Hack&Slash ile ilgilenenlerin kesinlikle bakması gereken bir oyundur. Oyun başından sonuna kadar oyuncuyu içine çekmekle kalmaz zamanında üniversite okuyan birçok insanı 1 sene tekrar yapmayı başarmıştır. Sürekli yaratık öldürmek bazı insanları bir süre sonra sıksada bitirmeden bırakmayacağınız bir oyundur.
Oyun hakkındaki önerileriniz
Oyunu oynamadan önce hikayeyi anlayabilmeniz oyunun ilk serisini(Diablo'yu) öneririm. Eğer böyle şeylerle ilgiliyseniz oyunun çıkmış kitaplarıda bulunmaktadır, çok eğlencelidir. Oyuna başlamadan önce seçeceğiniz karakterin internetten buildlerine bakmanızı öneririm. Karakterinizle tam olarak ne yapmak istediğinize karar verdikten sonra internetteki buildlerden yararlanabilirsiniz. Zaten 3 tane skill tree var neyine bakalım demeyin, örneğin bir Paladin hem Zealot hem Supporter hemde Tank görevini üstlenebilir. Zealot için fazla mana gerekmez ve ofansif auralar kullanır. Supporter için daha fazla mana gerekebilir ve partinizin olması gerekir. Tank için ise Defansif aura ve skillerinizi geliştirmeniz gerekir(tabi bunlara göre statlarda ayarlanır). 10 Senedir içinde bulunduğum oyun dünyasındaki deneyimlerime dayanarak oyun içinde geçireceğiniz vakitte kesinlikle birşeyler kazanacaksınız. Gerek hikaye gerek yaratıcılık bakımından çok zengin bir oyun olması nedeniyle güzel ayrıntılara rastlanıyor. Hem muhtemelen satış rekorları kırıcak olan Diablo III çıkmadan önce oyunun işleyişini, hikayesinide kavramış olursunuz.
_________________________________

Divine Divinity
Divinity 2: Ego Draconis
_________________________________

Dragon Age: Origins
Dragon Age Origins: Awakening
Dragon Age II
_________________________________

Drakensang : The Dark Eye
Drakensang : The River of Time
_________________________________

Dungeon Siege
Dungeon Siege II
Dungeon Siege II Broken World

E

Eye of Beholder
Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon
Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor

F

Fable
Fable III
________________________________

Fallout
Fallout II
Fallout III
Fallout: New Vegas
Gothic
Oyun resimleri
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
Oyun açıklaması
Açıklama: Oyunda kıyıya vurmuş ve hafızasını kaybetmiş bir karakteri yönetiyoruz. Sleeper adında bir yaratık bulunduğumuz bölgeyi kontrolü altına almış durumda ve bir bariyer ile bölgeyi sınırlandırmış durumda. Bizim görevimiz Eski ya da Yeni kampa katılmak ve sonrasında "Sleeper" ı dünyadan defetmek.
Çıkış tarihi 15 Mart 2001
Yayımcılar:Piranha Bytes
Yapımcı: Piranha Bytes
Öneriler:
Öneri olarak şunu söyleyebilirim ki oyundaki harita sistemi sizi keşfetmeye zorluyor. Yeni oyunlardaki gibi haritada görevi yapmak için nereye gitmeniz gerektiği belirtilmiyor. Bu da oyuna ayrı bir keyif katıyor ancak katılacağınız kampa girmek için görevleri yaparken kimseye yamuk yapmamanız gerekiyor. Kamptaki herkesin sizden memnun olması gerekiyor. Böylece bir kampı seçmeniz gerektiğini söyleyebilirim. Diğer kamptaki kişilerle savaşabilirsiniz ancak en iyisi iki kampla da iyi geçinmek çünkü oyunun sonunu getirmek için dahil olmadığımız kamptan dahi yardım almamız gerekecek. İlk bi kaç görev zorlu gelirse youtube dan walkthrough videoları izleyerek bi kaç görev ilerleyebilirsiniz, oyundan sıkılmadan adapte olmuş olursunuz.
Gothic II
Gothic II: Night of the Raven
Gothic 3
Gothic 3: Forsaken Gods
Gothic 3: The Beginning
Arcania: Gothic 4

H


I

Icewind Dale
Icewind Dale II

J


K


L

Lands of Lore: The Throne of Chaos
Lands of Lore: Guardians of Destiny
Lands of Lore III

M

Mass Effect
Mass Effect II
________________________________

Might and Magic: The Secret of the Inner Sanctum
Might and Magic II: Gates to Another World
Might and Magic III: Isles of Terra
Might and Magic IV: Clouds of Xeen
Might and Magic V: Darkside of Xeen
Might and Magic: World of Xeen
Might and Magic VI: The Mandate of Heaven
Might and Magic VII: For Blood and Honor
Might and Magic VIII: Day of the Destroyer
Might and Magic IX

N

Neverwinter Nights
Neverwinter Nights II
________________________________

Nox

O


P

Planescape: Torment

Q

Quest for Glory: So You Want to Be a Hero
Quest for Glory II: Trial by Fire
Quest for Glory III: Wages of War
Quest for Glory IV: Shadows of Darkness
Quest for Glory V: Dragon Fire

R

Realms of Arkania: Blade of Destiny
Realms of Arkania: Star Trail
Realms of Arkania: Shadows over Riva
________________________________

Risen

S

Sacred
Sacred: Underworld
Sacred II
________________________________

Silver
________________________________

Star Wars: Knights of the Old Republic

T

The Elder Scrolls: Arena
The Elder Scrolls II: Daggerfall
An Elder Scrolls Legend: Battlespire
The Elder Scrolls Adventures: Redguard
The Elder Scrolls III: Morrowind
The Elder Scrolls III: Tribunal
The Elder Scrolls III: Bloodmoon
The Elder Scrolls Travels: Stormhold
The Elder Scrolls Travels: Dawnstar
The Elder Scrolls Travels: Shadowkey
The Elder Scrolls IV: Oblivion
The Elder Scrolls IV: Knights of the Nine
The Elder Scrolls IV: Shivering Isles
________________________________

The Witcher
________________________________

Titan Quest
________________________________

Torchlight
________________________________

Two Worlds
Two Worlds II

U


V

Vampire: The Masquerade
Vampire: The Masquerade - Redemption
Vampire: The Masquerade - Bloodlines

W

Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord
Wizardry II: The Knight of Diamonds
Wizardry III: Legacy of Llylgamyn
Wizardry IV: The Return of Werdna
Wizardry V: Heart of the Maelstrom
Wizardry VI: Bane of the Cosmic Forge
Wizardry VII: Crusaders of the Dark Savant
Nemesis: The Wizardry Adventure
Wizardry 8

X


Y


Z
Toplamda 100 Oyun bulunmaktadır.

Teşekkür Listesi
nicknamebulamadim Gothic açıklaması için teşekkürler.
B
11 yıl
YGS SINAVI İPTALİ İÇİN OY TOPLANIYOR GİRİN İÇERİ
http://www.ygsiptal.com/ oy toplanıyor katılmamazlık etmeyin bu haksızlığa dur demenin vakti geldi.
B
11 yıl
Kilo Almak
Merhaba arkadaşlar ben sağlıklı bir şekilde kilo almanın yolunu arıyorum, yardımcı olabilecek varmı? Boy 1.83-1.90 arası - Kilo 54-57 arası(eve gidince kesin değerleri yazacağım) teşekkürler şimdiden.
B
11 yıl
Kimse bu adamlara aga siz ne yapıyonuz dememişmi?
B
11 yıl
Film Müzik İndirenler Kırbaçlanıcaktı?
Arkadaşlar 2009 da falan bir haber yayınlanmıştı hani internetten Film ve Müzik indirenlerin hepsini kırbaçlayacağız, fitil fitil çıkartacağız o indirilen film ve müzikleri diye. Noldu yalanmı oldu o iş?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.