B

Yüzbaşı
13 Mart 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
25 üye
361095 Gün Cezalı
357616 gün 17 s. 53 dk.
Gönderiler Hakkında
B
10 yıl
Ağ Üzerinden Dosya Paylaşımı
Merhaba 20 mbit süperonline kullanıyorum wireless üzerinden. İnternette herhangi bir bağlantı sorunu da yaşamıyorum. Ancak laptop ile masaüstü arasında bir ağ bağlantısı kurdum ve laptoptan ana bilgisayara bağlanıyorum. Dosyaları da görüyorum ancak transfer etmek istediğimde inanılmaz düşük bir hızla karşılaşıyorum. Saniyede 900 kb ya da 1 mb ile dosya aktarımı oluyor. Süperonline müşteri hizmetlerini defalarca aramama rağmen fazlası ile bilgili arkadaşlardan dolayı hiçbir sonuç elde edemedim. Bu hızın normal olmadığını düşünüyorum. Fikri olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Teşekkürler
B
11 yıl
Kablo Kalitesi
Birkaç gün önce vatan bilgisayardan 15 mtlik network kablosu aldım. üzerinde cat 5e yazıyor ama 10 tl olduğu için bana pek kaliteli gelmedi. fiber 10 mb kullanıyorum bağlantıyı. ama şöyle birşey farkettim. bazen idm ile 1300 kb lara ulaşsam da sıkça hızda düşmeler oluyor. genel olarak 400-600 arası seyrediyor. sppedtest denedim ama hiç anlamlı sonuçlar vermiyor. ankara serverında 10 mb in üzerine çıktığı da oluyor 4 mb gösterdiği de. ankarada 4 mb gösterirken eskişehir serverında 10 mb çıkıyor. sorum şu hızdaki bu dalgalanma kablo ile ilgili olabilir mi? kablo kötü desem hiçbir zaman o hızları görmemem lazım idm de gibi geliyor bana. sitede genelde fiber kullanıldığından hatta yüklenme olduğunda kablo kalitesizliğinden dolayı hız kaybı olur mu? kısacası sorun kabloda mı yoksa fiber de mi?
teşekkürler

NOT: kabloda olduğu söylenirse tavsiye edebileceğiniz kablo nedir?
B
12 yıl
win 7 intel kamera sorunu
merhaba elimde çok eski intel web kamera var. bir de win 7 de kullanırım diye yeni logitech kamera aldım ama intelin görüntüsü msn de öylesine güzel logitechten tiksindim resmen. asıl sorum şu xpde takar takmaz kendi gören makina win 7 ultimate ingilizcede de uzun aramalar sonunda (driver gizli bir yere saklanmış sanırım ) buldu ama win 7 full tr de asla görmüyor kamerayı. böyle bir saçmalık nasıl olabilir. driver ya vardır ya yoktur? ingilizce cdden o driverı gösterme şansım var mıdır?
teşekkürler
B
12 yıl
İphone Versiyon Yükseltme ve IMEI sorunu
Merhaba elimde iphone 2g 8 gb var. bu aleti 3.0 jailbreak ile sorunsuz kullanıyordum ancak turkcellden imenin kayıtlı olmadığına dair bir uyarı mesajı geldi. ben de bugün telefoncuya gidip klonlatma yaptırdım ancak şimdi telefonun versiyonu 1.1.4 ve birçok eksiklik var. elimde 3.0 jailbreakli versiyon var bununla yükseltsem bu imei değişir mi? 3.0 versiyonuna yükseltme şansım var mı? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

teşekkürler
B
13 yıl
İnternette Sörf Sorunu
Merhaba smile 8 mb internet kullanıyorum. Daha önce de Biri 4 mb. Her ikisinde de şöyle bir sorun yaşıyorum. Torrent açık, 300-400 le dosya indiriyor diyelim. O sırada internet sitelerine girmek işkence gibi oluyor. Oysaki bağlantının aslında yarısı kullanılıyor o anda. Ama tek başına dosya indirmeye çalıştığımda 940 mb sabit iniyor. Yani hızı alamama gibi bir sorunum yok. Ama bir başka kaynak hızın yarısını bile yese ben internette sağlıklı sörf yapamıyorum. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mıdır? Bir program ya da ayar gibi. Torrent gibi programlar tam kapasite çalışmasalar bile hattı bloke mi ediyorlar...

Teşekkürler
B
13 yıl
Nvidia'dan Yeni Driver 182.08 WHQL
Nvidia yinw whql sertifikalı driverları çıkarmış. 182.08 numaralı bu sefer driverlar

This is a WHQL driver for GeForce 6, 7, 8, 9, and 200-series desktop GPUs.

New in Release 182.08:

Added support for GeForce GTS 250.
Added SLI profile support for some newly released games.
Additional information on specific bug fixes can be found in the release documentation notes.
Users without US English operating systems can select their language and download the International driver here.
New in Release 182 Drivers:

Recommended for the best experience in F.E.A.R. 2: Project Origin.
Boosts performance in several 3D applications. The following are examples of improvements measured with Release 182 WHQL drivers vs. Release 181.22 WHQL drivers (results will vary depending on your GPU, system configuration, and game settings):
Up to 8% performance increase in Fallout 3 at high resolution and AA.
Up to 10% performance increase in F.E.A.R. 2: Project Origin
Up to 9% performance increase in Half-Life 2 at high resolution with AA.
Up to 11% performance increase in Left 4 Dead at high resolution with AA.
Up to 10% performance increase in Race Driver: GRID at high resolution and AA.
Includes full support for OpenGL 3.0 on GeForce 8-series, 9-series, and 200-series GPUs.
Automatically installs the new PhysX System Software version 9.09.0203.
Existing Support:

Supports single GPU and NVIDIA SLI technology* on DirectX 9 and OpenGL including SLI support on SLI-certified Intel X58-based motherboards.
Supports NVIDIA PhysX acceleration on a dedicated GeForce graphics card. Use one card for graphics and dedicate a different card for PhysX processing for game-changing physical effects. Learn more here. Note: GPU PhysX is supported on all GeForce 8-series, 9-series and 200-series GPUs with a minimum of 256MB dedicated graphics memory.
Supports GeForce Plus Power Pack #2. Download these free PhysX and CUDA applications now!
Supports CUDA.
Supports GPU overclocking and temperature monitoring by installing NVIDIA System Tools software.
*Note: The following SLI features are only supported on Windows Vista: Quad SLI technology using GeForce 9800 GX2 or GeForce GTX 295, 3-way SLI technology, Hybrid SLI, and SLI multi-monitor support.

Linkler

vista 32 bit

http://us.download.nvidia.com/Windows/182.08/182.08_geforce_winvista_32bit_english_whql.exe

vista 64 bit

http://us.download.nvidia.com/Windows/182.08/182.08_geforce_winvista_64bit_english_whql.exe

xp 32 bit

http://us.download.nvidia.com/Windows/182.08/182.08_geforce_winxp_32bit_english_whql.exe

xp 64 bit

http://us.download.nvidia.com/Windows/182.08/182.08_geforce_winxp_64bit_english_whql.exe
B
13 yıl
İnternet Explorer 8 RC1
Dolaşırken tesadüfen gördüm RC1 sürümü çıkmış. Ben yükledim şimdilik memnunum. Hız anlamında özellikle bazı sitelerde ciddi fark var. Mesela chrome ile ortalama 1 saniyede girdiğim bir torrent sitesine ie7 ile 15 saniyeden önce giremiyordum. 8 sürümünde chrome hızını yakaladım diyebilirim. Bir güzellik daha farkettim daha önce interfacelift sitesinden wallpapaer kaydetmek istediğinde sadece adsız şeklinde kaydedebiliyordun yani ismini girmek zorundaydın. Artık resmin orjinal adı ile kayıt yapabiliyor.

Denemek isteyen arkadaşlar olabilir belki.

NOT: Aradım ama daha önce konuyu açılmış görmedim.

http://download.microsoft.com/download/2/D/A/2DAE6C89-EC54-4C01-B378-3BB73F98E301/IE8-WindowsXP-x86-TRK.exe

16.2 mb.
B
13 yıl
USB Çalıştıracak Batch
Merhaba. 2 adet harici hdd var usb bağlantılı ve sistemi başlattığımda otomatik başlıyorlar fakat ben kullanmadığın zamanlarda saatin orada beliren ve usbleri gösteren işaretle güvenli biçimde kaldırıyorum. ancak lazım olduğunda sistemi yeniden başlatmadan bunları kullanamıyorum yani usb hddler aktif hale gelmiyor. bu usbleri aktif hale getirebilecek bir patch program var mıdır? mesela çift tıklama ile tekrar onları çalıştıracak?
B
13 yıl
Sıcaklık Ölçen Programlardaki Fark
Merhaba. İşlemci sıcaklığı ile ilgili 4 farklı programdan değerlere bakıyorum. Real-Temp hariç diğerlerinde aynı rakamlar varken real temp tam 10 derece daha soğuk gösteriyor. Bu işte bir anormallik var. Program mı yanlış gösteriyor yoksa diğerlerinde mi bir sorun var. Ya da sadece bende mi böyle bir tuhaflık var? Herkese teşekkürler.

http://www.hizliresim.com/2008/11/5/6202.jpg< Resime gitmek için tıklayın >
B
13 yıl
Aniden Kapanma Sorunu
selamlar arkadaşa yeni bir sistem kurduk. özellikle şöyle. (bazı parçaları bir arkadaştan temin ettik)

q6600
gigabyte 680 dq6
2*1 ocz ddr2
zotac 8800gts g92
500 watt ocz psu
500gb seagte 32 mb sata

sorun şu ki saatlerce oyun oynuyoruz en ufak sorun çıkmadı. orthosla denedim 65 dereceyi geçmedi ama makina ansızın kapanıyor. bazen internette bazen boşta dururken küt diye gidiyor. hiçbir parçada oc yok. sorun ne olabilir fikri önerisi olan var mı acaba

teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.