M

Yarbay
19 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
91 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
M
geçen yıl
WEBM VİDEO OYNATMA SORUNU ÇOK İLGİNÇ !
merhaba arkadaşlar webm uzantılı videolarda şöyle bir sorunum var. Webm uzantılı videoları bilgisayarımda media player ve diğerlerinde izleyebilirken video edit programlarında videonun sadece sesi geliyor bir türlü görüntü alamadım nedense. Gerekli Kodecleri yükledim oynatmada sorun yok fakat premier pro hariç hiçbir edit programında görüntü gelmiyor. Premier pro da sistem yetmediği için edit işkence oluyor . Bu sorunun çözümü hakkında bilgisi olan var mı ? Teşekkürler.
M
8 yıl
CE-33992-6 YİNE HATA YİNE ARIZA YİNE PSN !!
ce-33992-6 hatası alıyorum . Zaten sık sık psn de özellikle ps4 ile bir sürü hata alıyoruz ,kopmalar donmalar atmalar giriş sorunları. Yalnız bu sorunu hiçbir şekilde düzeltemedim ve psn 'e giriş yapamıyorum .. Bu sorunu yaşamış ve çözmüş yada benim gibi makinanın başında kalakalmış olanlardan fikirlerini bekliyorum...
M
10 yıl
Mitsubishi Carisma 1.6 Avance alacağım.Ne dersiniz ?
2001 model Mitsubishi Carisma almayı düşünüyorum.Fakat aklımda hala soru işaretleri var.Diğer konularada baktım .Genelde olumlu şeyler yazılmış.Yakıt tüketimi hakkında doyurucu şeyler pek bulamadım.Bütçem 14-15000 tl civarı.Düşündüğüm diğer araçlar totyota 1.4 Terra idi fakat fiyatları şu an uçuk özelliklerine göre ve Mazda 323 onlarda fena değilmiş ama en dolu en şekilli ,en konforlusu Mitsubishi gibi geldi.Bu fiyata belirttiğim modelde temiz bir araç bulabilir miyim sizce?.İlk arabam olacak ve yakın vadede satmayıda pek düşünmediğim için özellikle Carisma kullanmış yada halen kullanan arkadaşların bilgilerine başvurmak istedim.Herkese kazasız belasız günler dilerim.
M
10 yıl
Last of Us hakkında Bilmeniz Gereken Herşey
Last OF US

Bu bölüm de internet ortamın da yaptığımız araştırmalar’da Last of us hakkında yeni çarpıcı detaylar ile karşılaştık.Bu detayları sizlere bir makale şeklin de anlatmaya çalışacağız.Öncelikle oyunun çıkış tarihi konusunda Sony , game informer sitesine yaptığı açıklama da , oyunun çıkış tarihi 2012 sonu olacağı konusun da açıklamalar da bulundu.

Oyun konusuna ve aşağıda ki resimlere baktığımız da, oyunun konusunun Şehire gelen felaketten 20 yıl sonra geçtiği açıklanmış.Oyun içinde virüs bulaşmış insanlardan daha çok, normal insanlarla daha fazla karşılacağız.Oyun aynı zaman da terk edilmiş alanlar ve kırsal kesim de geçecek , ve karşılacağımız insanların hepsinin düşman olmadığı bazıları ile dostluk kuracağımız yönünde ince bir açıklama da yapılmış.Oyunun ana yapısı ve konusu tamamiyle tek kişilik oyuncu yapısı odaklı olarak hazırlanmaktadır.Multi player modu ise oyun için de olduğu söylenmiştir.Oyunun atmosferi diğer oyunlardan aykırı olarak, Tarihi kalıntılar ve Doğa ile baş başa kalacağımız şekil de kullanıcılara sunulacakmış.Oyunun müziklerini yapan yapımcı Gustavo Santaolalla, Brokeback Mountain and Babel filmlerinin müziklerini yapan kişidir.

Oyun Uncharted 2′de ki, Drake ile Tenzin arasında ki ilişkiden ilham alarak ve genişleterek , last of us’un tüm konseptine yaymışlar.Oyun şiddet içerikli ve küfürlü konuşmalar’dan dolayı +18 simgesi alması muhmetel gözüküyor.Oyun içinde öldürme tekniklerin de , boğaz kesme ve çeşitli öldürme teknikleri olduğu için yetişkin simgesi alacağı düşünülüyor.

Oyunun yapay zekasına baktığımız da , en dikkat çekici özellikler den biri olarak düşünebiliriz.Oyun için de mermi sıkıntımız olması ve bir merminin bile düşmanlarımızın vücutların’da vurduğumuz noktanın önemli olması, yapay zeka konusun da çalışıldığını ,bizlere işaret ediyor.Tek bir mermi ile kafadan vurduğumuz da düşmanı öldürebileceğimiz gibi, aynı zaman da kolundan veya bacağından vurduğumuz da sıkıntı yaşayacağımız konusunda bilgiler verilmiş.Aynı zaman da düşmanlarımızın silahları olmadığı zaman topluca saldırmaları, ve etrafta bulunan objeleri alıp bizlere saldırmaları, arkadaşları öldüğü zaman’da sinirlenip topluca saldırmaları gibi özellikler, oyunun yapay zekasını öne çıkaran özelliklerden biridir.Bizim de düşmanlarımıza eşya ve çeşitli objeler atabiliyoruz, mermimiz kalmadığı zaman.Yanımız da bulunan diğer takım arkadaşımızla beraber ortaklaşa’da obje fırlatma şansına sahibiz.

Silahlar konusuna geldiğimiz de, çok ilginç bilgiler ile karşı karşıyayız, silahları çok kullandığımız da , silahların kullanım durumunu gösteren bölümden, silahların ne kadar zarar görüp görmediğiniz anlayabileceğiz.Bu durum bizim çoklu çatışmalardan sakınacağımız anlamına geliyor.

Oyun içinde bulunan , bayan oyuncu Ellie için ,yapay zeka konusun da çok çalışıldığını, oyunun hemen hemen her bölgesin de bize yardıma koştuğunun bilgileri verilmiş.Oyun platform ve bulmaca çözme gibi özellikleri de içinde bulundurarak, yanlız yapımcılar şu konuya dikat çekmek istemişler, uncharted serilerin de olduğunu başka bir yere zıplama vs gibi platform öğelerinin dışında bir oyun olacağını konusun da açıklamalar da bulunmuşlar.Oyun da düşman grupları bazı çeşitli suçları işlemiş kişilerden oluşacak.(uyuşturucu kaçakcısı,hırsızlar,mafia,silah kaçakcısı vs vs)

last of us yapımcıları, No Country for Old Men (ihtiyarlara yer yok) filminden etkilendiklerini’de açıklamışlar.Filmi bu linkten izleyebilirsiniz.http://www.filmifullizle.com/ihtiyarlara-yer-yok-filmi-turkce-dublaj-izle.html

Oyunu şöyle düşünün arkadaşlar, alışılagelmiş virüs bulaşan insaları öldürdüğümüz klasik zombi öldürme oyunu değil, daha çok oyun içinde farklı insan gurupları ile iletişime geçtiğimiz ve onlarla çatışmaya girdiğimiz farklı bir oyun olarak düşünebilirsiniz.Yukarda ki bilgilere baktığımız da da bu yazdıklarımızı doğrular nitelikte olduğunu görebilirsiniz.

kaynak:http://www.ps4.gen.tr/last-of-us-hakkinda-bilmeniz-gereken-hersey.html
M
10 yıl
BF3 Back to karkand + ico&s.o.t.c. kardeslik.
Ek paket ve 2 oyun alinmistir.store'a bakmadim fiyatlar icin 2 ye bolunuyorsa yarisi,5e bolunuyorsa 5te 1ini odeyenle ortak olabilirim.
M
11 yıl
BF3 son 2 kişi lazım.;Tamamlandı psn bilgileri pm!lendi.
Arkadaşlar oyunu almak isteyenler mesaj atsın şu an ben ve 2 kişi indiriyoruz oyunu.mümkünse beni tanıyan ,yada benimde kendisini tanıdığım arkadaşlar olursa iyi olur.ödemeyide sıkıntı yapmayın .tabi tanıdığım güvendiğim arkadaşlar için geçerlidir.
M
11 yıl
3,72 güncellemesi bugün.
PS3 için versiyon 3.72 Sistem Yazılım güncellemesi bugün yapılacak. Bugün oyun oynayacaklara duyurulur.
https://www.facebook.com/photo.php?pid=855215&l=4b8d082147&id=147692695262441
içeriği vermemişşler henüz yine koftden bir güncelleme galiba.
M
11 yıl
yurtdışından hızlı kargo ve posta ile alışveriş yapanlar dikkat!!!
Yurtdışından gelen kargoda muafiyet düştü
Yurtdışından posta ya da hızlı kargo yoluyla gelen eşyadaki muafiyet sınırı, 150 Euro'dan 75 Euro'ya düşürüldü.


Bakanlar Kurulu, 4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda değişiklik yaptı.

Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe yeni düzenlemede, posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşya ile ilgili önemli değişikliklere gidildi.

Buna göre, Türkiye gümrük bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, bedeli gönderi başına toplam 75 Euro'yu geçmeyen eşyaya muafiyet uygulanacak.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25243148/
M
11 yıl
Anoymous Türk hackerlar tarafından hacklendi.!!!
dinsizin hakkından imansız gelirmiş
Türkiye'yi Tehdit Eden Gruba Soğuk Duş
Türkiye'ye yönelik siber saldırı tehdidinde bulunan uluslararası ''Anonymous'' (Anonim) grubunun web sayfası, bir grup Türk hacker tarafından erişime kapatıldı.

İnternette ''filtre'' iddiaları karşısında Türkiye'ye yönelik siber saldırı tehdidinde bulunan uluslararası ''Anonymous'' (Anonim) grubunun web sayfası, bir grup Türk hacker tarafından erişime kapatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin 22 Ağustos tarihinde hayata geçireceği ''filtre'' uygulaması ile internetteki temel hak ve özgürlüklerin ihlal edileceğini savunan Anonymous'un Türkiye'deki çeşitli kamu kuruluşları ile bazı medya sitelerine yönelik ''siber saldırı'' tehdidinin ardından bir grup Türk hackerların saldırısına uğradı.
http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=453329&utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
M
11 yıl
ANONYMOUS SONY 'DEN SONRA TÜRK HÜKÜMETİNE SAVAŞ AÇTI
Anonymous'tan Türkiye'ye uyarı
İnternet sansürüyle Türkiye'nin temel hak ve özgürlükleri ihlal ettiğini söyleyen Anonymous (Anonim) "Sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğiz" dedi.

Video: Anonymous'tan hükümete tehdit


İnternet sansürüyle temel hakkı ihlal ettiğini söyleyen, anonim (anonymous) sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğini söyledi.

Sony veri hırsızlığında Anonymous'u suçladı
Hackerlar dalga geçti!

İSTANBUL - Tüm dünyadan isimsiz üyelerden oluşan siber protesto ekibi Anonymous, 22 Ağustos'ta Türkiye'de uygulanmaya başlayacak olan 'filtre' ile ilgili olarak hükümeti uyardı.

Filtenin kullanıcıların tüm aktivitelerini kayıt altına alacağını söyleyen grup, bunun sansürü üst seviyeye çıkaracağını öne sürerek bu duruma karşı tepkisiz kalmayacağını ve sansürü uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğini duyurdu.

Haber gruba ait anonnews.org sitesinde de yer aldı ve doğrulandı. Eylem şu anda Twitter'da da #operationturkey hashtagi (etiketi) altında konuşuluyor.
Haberin devamı ↓reklam

Grup internette yayınladığı "Merhaba Türkiye" diye başlayan ve İngilizce devam eden uyarısında şunları söylüyor:

"Merhaba Türkiye,

Son yıllarda, Türkiye hükümetinin internet üzerindeki kontrolunun ne denli arttığına tanık olduk. binlerce websitesi ve blog engellenirken, aynı zamanda internet gazetecilerine karşı başlatılan yasal kovuşturmalar devam etmekte... Hükümet şimdi de 22 Ağustos’ta, internet kullanıcılarının tüm aktivitelerinin kayıt altına alınmasını mümkün haline getirecek olan yeni bir filtreleme sistemi uygulamaya koymak istiyor. Böylesi bir sistemin ne zaman ve nasıl uygulamaya konulacağı hâlâ muğlak olsa da, kesin olan şey hükümetin internet sansürünü bir üst seviyeye çıkardığıdır.

Bu sansür uygulamaları mazur görülemez. Serbest bilgi akışına erişim ve katılım temel bir insan hakkıdır. Türkiye hükümeti bu temel hakkı ihlal ederken, Anonymous eylemsiz kalmayacaktır. sansürü engellemek için desteğimizi verecek, sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğiz.

Türkiye’de yüz binlerce insan internet sansürüne yönelik kararları protesto etti ancak AKP hükümeti insanların seslerini duymazlıktan geldi ve protestocuları polis şiddetiyle bastırdı.

Bizler tüm internet vatandaşlarını, Türkiye hükümetini bu absürd politikalardan vazgeçmeye iterek konuşma özgürlüğünü desteklemeye çağırıyoruz. Serbest bilgi akışı engellenemez. Bilgi paylaşımı durdurulamaz. Korku eşiklerini aşarak bu temel haklarımızı savunmanın zamanıdır.

Bizler ‘anonim’iz.

Bizler çoğunluğuz.

Bağışlamayız.

Unutmayız.

Bizi bekleyin."

Grup yüzlerini ve kimliklerini gizliyor.


ANONYMOUS KİMDİR?
Anonymous 2003 yılında 4chan'de yayılmaya başlayan bir internet oluşumu ve kimliğini gizleyen birçok internet kullanıcısından oluşan anarşik bir küresel beyin...

Hareket ilk başta bir hedefe yönelik eğlence olarak başlasa da 2008'den sonra internet özgürlüklerine karşı protesto ve duruşlarıyla uluslararası ortak hackerlıkla bağdaştırılmaya başlandı. Oluşum, WikiLeaks'in de 3 ana başarı kaynağından biri olarak gösteriliyor.

Dünyanın pek çok yerinden demokrat hackerların katıldığı ağda belirgin bir hiyerarşi bulunmuyor. Gruba destek vermek isteyenler, ücretsiz bir botnet yazılımını indirerek bilgisayarlarını Anonymous saldırılarında birer nefer haline getirebiliyor. Şu anda Anonyomus botnetinde 50 bine yakın bilgisayar olduğu tahmin ediliyor.

Grup, ilk büyük eylemlerini WikiLeaks’i zor durumda bırakmaya çalışan PayPal, Visa ve MasterCard gibi ödeme ve kredi kartı firmalarına karşı yürütmüştü. Aynı gerekçeyle Amazon ve bakanlıklar gibi pek çok siteye de saldıran grup, Tom Cruise ve Jon Travolta’nın üye olduğu Scientology tarikatına da uzun süredir saldırılar düzenliyor.

Grup, internette dosya paylaşımını kısıtlayan ve pornografiyi engelleyen kişi ve kurumların internetteki tüm varlıklarını da sürekli bombalıyor.

Grup manifestosunda, internetin serbest ve açık bir platform olması için çalıştıklarını ancak son yıllarda hükümetlerin internetteki özgürlükleri kısıtlamak için yoğun kampanya başlattıklarını belirtiliyor.

Yüzlerini ve kimliklerini gizleyen Anonymous, son olarak Sony'nin uğradığı saldırıyla gündeme gelmişti. Ancak iddialar doğrulanmadı.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25220700
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.