E

Yarbay
14 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
61 üye
Görüntülenme (?)
232 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
2 hafta
Zavallı bakanlarımızın artık istifa yetkisi bile yok
Dikkat ettiniz mi ?? Bakan falan istifa etmiyor.. onurlu bir şekilde "hata yaptım, görevden çekiliyorum" diyemiyor.. Üst akıl onları istediği gibi azledip istediği gibi atıyor..

Yaşaşın süper hiper gelişmiş demokrasimiz...
E
6 ay
Amd RYZEN 5950X 16c / 32t 72mb cache hepsiburada 8308 tl
https://www.hepsiburada.com/amd-ryzen-9-5950x-3-4ghz-72mb-cache-soket-am4-islemci-p-HBV00001295AL?magaza=Hepsiburada


aslında fiyat sıcak sayılmaz normal fiyat bununla birlikte hiçbir yerde stok yok .. world karta 9 diğer kartlara 6 taksit şu anda reel fiyata en yakın ürün.. 5900x zaten yok oğlu yok.. 5950x biraz tuzlu ama alınabilir seviyelere gelmiş.. yurtdışında siteleride araştırdım şimdilik en uygunu bu..
E
6 ay
Samsung galaxy s20 fe 256gb earbuds hediye 5850 tl ~
Uygun kuponla 5800 5900 a geliyor 256gb lik 8gb ramli model .. earbuds hediye isletme karitimla vade farksiz 9 taksite aldim..


Samsung Galaxy S20 FE 256 GB (Samsung Türkiye Garantili) 6.999,00 TL yerine 6.499,00 TL
https://www.n11.com/urun/samsung-galaxy-s20-fe-256-gb-samsung-turkiye-garantili-1604737?magaza=samsungturkiye
E
8 ay
Bakanlıktan tohuma yüzde 20 zam
Bakanlıktan tohuma yüzde 20 zam03 Eylül 2020 12:28
Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) 2020 tohum satış fiyatlarını açıkladı. Açıklanan fiyatlara bakıldığında 2019’a göre ortalama yüzde 20 zam yapıldığı dikkat çekiyor.Geçen yıl tonu 2 bin 100 lira olan makarnalık buğday tohumluk fiyatı 2020’de 2 bin 500 liraya çıkarıldı. Ekmeklik buğday tohumluğunun tonu 1900 liraydı, 2 bin 300 lira oldu. Tarım Dünyası'nın haberine göre arpa tohumluğunum tonu 1700 liradan 2 bin liraya yükseldi. Tritikale ve yulaf tohumluğunun tonu 1750 liradan 2 bin 100 liraya çıkarıldı.
Fiyatlara, ilaç bayi karı ve nakliye eklenecekTarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün açıklamasına göre açıklanan bu fiyatlara bazı ilaveler yapılacak.Açıklanan fiyatlara;1- Kök ve kök boğazı çürüklüğüne karşı ilaçlanan tohumlukların kilogram fiyatına (KDV Hariç) 4 kuruş ilave olarak eklenmesi,2- Tarım ve Orman Müdürlüklerine, İl Özel İdarelerine, Belediyelere, Üniversitelere ve İşletmelerden çiftçilere yapılacak doğrudan peşin bedelle tohumluk satışlarında, dağıtıcı kuruluşlara uygulanan peşin satış fiyatı üzerine 0,20 TL/ Kg eklenmesi,3-Dağıtıcı kuruluşların, belirlenen tohumluk satış fiyatları üzerine nakliye, sigorta v.s. masraflar ve kar karşılığı azami yüzde 14’e kadar ilave yapılarak belirlenecek fiyat üzerinden, çiftçiye satışı yapılması öngörülüyor.Tarım ve Orman Bakanlığı, koronavirüs sürecinde çiftçilere destek olmak ve daha fazla ekim yapılması amacıyla yazlık ekim yapılan alanlarda çiftçilere %75 doğum desteği sağladı. Bu destekten çok sınırlı sayıda çiftçi yararlanabildi. Çiftçiler bu desteğin güz ve kışlık ekimlerde ülke genelinde uygulanmasını istiyorhttps://media-cdn.t24.com.tr/media/library/2020/09/1599125838797-bakanliktan-tohuma-yuzde-20-zam-776429-1-1.jpg

< Resime gitmek için tıklayın >
t24.com
E
geçen yıl
ÖSO savaşçılarıyla birlikte yaşamaya hazır mısınız?
Esad’ın yönetmeye devam ettiği bir ülkede kendisiyle savaşan bu "unsurlar" ne olacak? Gidebilecekleri bir tek yer var artık: Türkiye!
AKP Genel Başkanı, Türkiye’nin, Suriye Milli Ordusu’ndan bir grubu, Hafter güçleriyle savaşmak üzere Libya’ya götürdüğünü açıkladı.

Zaten bilinen bir konuyu, resmen teyit etti. Şöyle dedi:

"Suriye Milli Ordusu’ndan oraya gidenlerin ortak paydaları var. O ortak paydalar çerçevesinde onlar Libya’da bulunuyorlar. Kiminle beraber? Şu anda Suriye’de bizimle beraber mi bunlar? Bizimle beraber. Bizimle beraber olan bu kardeşlerimiz orada da beraber olmayı kendilerine şeref telaki ediyorlar. Ve oraya gidişlerinin bir manevi boyutu da ayrıca var. Ama bundan Bay Kemal anlamaz."

Suriye Milli Ordusu’nun, Libya’da bulduğu "ortak payda", Müslüman Kardeşler olmalı.

"Bay Kemal’in anlayamayacağı manevi boyut" da herhalde siyasal İslamcı ümmetçilik!

Erdoğan’ın ideolojik saplantıları nedeniyle kendisini Müslüman Kardeşler'in hamiliğine tayin ettiği bir sır değil.

Bu nedenle Suriye’de işlerin bu hale gelmesinde önemli bir rol oynadı, bu nedenle Türkiye – Mısır ilişkileri bozuldu. Katar dışındaki Körfez ülkeleriyle "papaz olmasının" nedeni de bu.

Ve öyle görünüyor ki Suriye Milli Ordusu adı verilen ve Erdoğan’ın yerlere göklere sığdıramadığı, Kuvayı Milliye’ye benzettiği bu örgüt yakın bir gelecekte artık Türkiye’nin iç sorunlarından biri olacak.

Libya krizinin başında Suriye Milli Ordusu’ndan bazı birliklerin bu ülkeye gönderilmesi söz konusu olduğunda yayımlanan haberleri hatırlayalım:

Maaşlarını Libya’nın Serrac hükümeti ödeyecekti.

Militanların İngiliz basınına verdiği demeçlere göre kendilerine dönüşte "TC vatandaşlığı sözü" de verilmişti.

Bu durum, yanıtını hiç alamadığımız bir soruyu tekrar gündeme getiriyor:

Suriye’nin görünür geleceğinde Esad’sız bir çözüm artık yok.

Esad’ın yönetmeye devam ettiği bir ülkede kendisiyle savaşan bu "unsurlar" ne olacak?

Gidebilecekleri bir tek yer var artık: Türkiye!

Deyim yerindeyse "ipten kazıktan kurtulmuş, insan öldürmek üzere eğitilmiş ve buna artık alışmış" bir ordu insan ile birlikte yaşamaya başlamak durumunda kalacağız.

Bunun ülkemizde ne tür sorunlar yaratabileceğinin farkında mıyız?

Kaynak.. Mehmet Y. Yılmaz
E
geçen yıl
Gelir adaletsizliğine , yoksulluğa çözüm,, Endonazya Fetva düzenlemesi
Endonezyalı bakandan yoksulluğa çözüm: Zenginler yoksullarla evlensin
Bakan, ‘evlilik öncesi sertifika programının’ hayata geçirilmesini de önerdi
endonezya evlilik
20 Şubat 2020 15:41

-A+
Endonezya’da bir bakan, yoksulluğu azaltmak için zenginlerin yoksullarla evlenmesi önerisinde bulundu.

İnsani Gelişme ve Kültür Bakanı Muhadjir Effendy, zengin Endonezyalıların düşük gelirli kişilerle evlenmesinin, ulusal yoksulluk oranının azalmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Sputnik'in Jakarta Post gazetesinden aktardığı haberine göre; Effendy, “Yoksul insanlar evlenmek için diğer yoksulları arayınca ne oluyor? Daha fazla yoksul haneler ortaya çıkıyor. Bu Endonezya’da bir sorun” dedi.

Din İşlerinden Sorumlu Bakan Fachrul Razi’ye seslenen Effendy, ondan bir fetva çıkarmasını ve zenginlerin yoksullarla evlenmesini salık vermesini istedi. Endonezya’da fetvalardan sorumlu kurum olarak bilinen Ulema Konseyi bakanın önerisini memnuniyetle karşıladı.

Fetva önerisi kabul gördü
Konseyin Genel Sekreteri Enver Abbas, ‘birbirine yardım’ fikrinin önemli olduğunu belirterek, “Bu önerinin iki faydası var. Birincisi; yoksulluk azalacak, ikincisi de refah sadece zengin kesimler arasında yayılmayacak” dedi.

Bakanın açıkladığı verilere göre ülkede 5 milyon yoksul aile bulunuyor, düşük gelirli aileler de buna eklendiğinde sayıları 15 milyona yaklaşıyor.

Dünya Bankası verilerine göre de 267 milyon nüfuslu Endonezya'da yaklaşık 115 milyon kişi ekonomik olarak orta sınıfın altında bulunuyor.

Evlilik öncesi sertifika programı
Öte yandan Muhadjir Effendy ‘evlilik öncesi sertifika programının’ hayata geçirilmesini de önerdi.

Maddi durumları iyi olmayan ancak evlenmeyi isteyen çiftlerin kabul edileceği bu eğitim programı, mesleki yetenekleri geliştirmeye ve iş bulmayı kolaylaştırmaya odaklanıyor.
E
geçen yıl
Yeni köprülere garanti ödemesi 5.5 milyar lirayı geçecek
Yeni köprülere garanti ödemesi 5.5 milyar lirayı geçecek
İki köprünün geçiş ücretlerine yılbaşı itibariyle yüzde 14 zam gelmişti
osmangazi köprüsü
20 Şubat 2020 15:13

-A+
2019 yılı için Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nu işleten firmaya 3 milyar 50 milyon lira garanti ödemesi yapıldığı, Osmangazi Köprüsü ve Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nu işleten firmaya da 2.5 milyar lirayı aşkın ödeme yapılacağı belirtildi.
Habertürk'ten Olcay Aydilek’in haberine göre Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Çevre Otoyolu’nu işleten IC İçtaş İnşaat–Astaldi konsorsiyumu ICA’ya 2019 yılı için 3 milyar 50 milyon lira garanti ödemesi yapıldı. Osmangazi Köprüsü ve Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu için de işletici firma Otoyol Yatırım AŞ ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında görüşmelerin başladığı bildirildi. Bundaki ödemenin 2.5 milyar lirayı aşacağı belirtildi.

"İkili yöntem"
Öte yandan, garanti ödemelerinde ‘ikili yöntem’e geçildi. Daha önce, garanti ödemesi için ilgili yılın ocak ayı dolar kuru esas alınıp garanti ödemesi izleyen yılın nisan ayında tek seferde yapılıyordu. Yeni yöndemde 1 Ocak-30 Haziran dönemi temmuz ayında, 1 Temmuz-31 Aralık dönemi izleyen yılın ocak ayında ödenecek.

Dolar üzerinden
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın verdiği bilgilere göre Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Çevre Otoyolu için günlük 135 bin araç geçiş garantisi (yıllık 49 milyon 275 bin) bulunuyor. Geçiş ücreti 3 dolar + KDV üzerinden hesaplanıyor. Osmangazi Köprüsü ve Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu için de günlük 40 bin (yıllık 14 milyon 600 bin) geçiş garantisi bulunuyor. Geçiş ücretiyse 35 dolar + KDV üzerinden hesaplanıyor.

Üçüncü köprüden 2018 yılında 13 milyon 796 bin 911 araç geçmiş, fark ödemesi 628 milyon 771 bin lirayı bulmuştu. Osmangazi Köprüsü’nden ise 2018 yılında 9 milyon 98 bin 962 araç geçmiş, devlet 1 milyar 137 milyon 427 bin 725 lira fark ödemişti.

Yüzde 14 zam gelmişti
İki köprünün geçiş ücretlerine yılbaşı itibariyle yüzde 14 zam gelmişti.
E
geçen yıl
20 yılda ödenen verginin 590 milyar doları faize gitti sadece %3.3 Servet vergisi
Vatandaşın son 20 yılda ödediği verginin 590 milyar doları faize gitti
Servet vergilerinin toplam vergi gelirleri içindeki oranı ise yüzde 3,3’de kaldı
Dolar
18 Şubat 2020 12:22

-A+
Vergi gelirleri ve faiz ödemeleri Merkez Bankası ortalama döviz alış kurundan dolara çevrildiğinde vatandaşların devlete 20 yılda 2 trilyon 320,4 milyar dolar vergi ödediği ortaya çıktı. Devletin ödediği faiz gideri ise 590,5 milyar doları buldu.

Dünya gazetesinden Metin Türkyılmaz'ın haberine göre, 2017 yılında gelirlerin yüzde 92'ini vergiler, yüzde 8'ini vergi dışı normal gelirler oluşturdu.

Servet vergilerinin toplamdaki oranı yüzde 3,3
Türkiye’de verginin yüzde 66,8'i KDV, ÖTV gibi vasıtalı vergilerden, yüzde 29,9'u vasıtasız vergilerden oluşuyor. Servet vergilerinin toplam vergi gelirleri içindeki oranı ise yüzde 3,3’de kalıyor.

Vergi gelirlerinin 5'e 1'i faize gitti
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın 2000-2017 dönemi verilerine, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 2018-2019 bütçe gerçekleşmelerine göre, 2000 yılı dahil 2000-2019 dönemindeki 20 yılda devlet cari fiyatlarla 5 trilyon 283.8 milyar lira vergi toplandı. Buna karşın faiz ödemelerinin toplamı 1 trilyon 72.4 milyar lirayı buldu.

20 yıllık sürede vergi gelirlerinin GSYH’ye oranı yüzde 17.7 oldu. Bu dönemde vergi gelirlerinin yüzde 20.3’ü, bir diğer ifadeyle 5’te 1’i faize gitti.

Her yıl gerçekleşen vergi gelirleri ve faiz ödemeleri Merkez Bankası ortalama döviz alış kurundan dolara çevrildiğinde vatandaşların devlete 20 yılda 2 trilyon 320.4 milyar dolar vergi ödediği ortaya çıktı. Bu dönemde devletin ödediği faiz gideri ise 590.5 milyar doları buldu.

2019 yılı verilerine bakıldığında vergi gelirlerinin 673.3 milyar lirada kaldığı, faiz ödemelerinin ise 100 milyar lirayı bulduğu görüldü. Buna göre, faizlerdeki düşüşe rağmen vergi gelirlerinin yüzde 14.9’e faiz ödemelerine gitti.

kaynak t24.com
E
geçen yıl
Yine KIZILAY yine rezalet, 2018 de kesilen kurbanlar bile dağıtılmamış , 2 milyonluk personel dişi h
Kızılay'ın Denetim Kurulu üyelerinin, Kerem Kınık yönetimine ilişkin düzenledikleri rapora ortaya çıktı. Raporda, inceleme yapan heyetin kurbanların akıbeti, personel ve bina kiralamaya ilişkin talep ettiği belgelerin verilmediği kaydedildi. Yönetim tarafından işleme konulmayan raporun, eski yöneticiler tarafından yapılan suç duyurusunda da yer aldığı bildirildi.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre işte, 7 Nisan'da yapılan Genel Kurul'dan önce hazırlanan 4 Nisan 2019 tarihli rapordan bazı bölümler:

Kurban

"2018'deki kurban kesim kampanyamızın yurt içi ve yurt dışı kurban hisselerinin nerede, ne zaman kesildiğiyle ilgili olan dosyayı incelemek istediğimizde, dosyanın halen kapanmadığı, kesilen kurban etlerinin halen kavurma yapılmadığı ve dağıtımının sağlanmadığı öğrenilmiş olup bu tarihe kadar konu ile ilgili yönetim kararı ve belgeler iletilmediği için inceleme yapılamamıştır."

Personel

"Güçlü bir insan kaynakları yapımız olduğu halde, özel bir şirket ile sözleşme yapılarak, daha sonra 2.000.000 lira civarında yüksek meblağda ödeme yapılması karşılığında sulh ibra yoluna gidilmesi zarara yol açmıştır."

Bina

"Yeterli sayıda gayrimenkulümüz olmasına rağmen, yüksek meblağlar ödenerek yeni yerlerin kiralanmasının kurulumuzca tasvip edilmediği…"

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, konuyu Meclis gündemine getirerek “Cumhurbaşkanı'nın bir an önce Kızılay'ı incelemesi için Devlet Denetleme Kurulu'nu harekete geçirmeli” dedi.

T24.com
E
geçen yıl
Kızılay üzerinden TÜRGEV ve Ensar Vakfı'na 'bağış' yapan Başkentgaz 2017’de hiç vergi ödememiş
Kızılay üzerinden TÜRGEV ve Ensar Vakfı'na 'bağış' yapan Başkentgaz 2017’de hiç vergi ödememiş
Mehmet Torun, “Aktardığımız para vergi kaçırmak için değil, misli ile fazlasını ödedik” demişti
başkentgaz
08 Şubat 2020 10:50

-A+
AKP'ye yakınlığıyla bilinen Torunlar Şirketi’ne ait Başkentgaz’ın Kızılay üzerinden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu TÜRGEV ve Ensar Vakfı'nın yurt dışındaki uzantısına 8 milyon dolar bağışlaması tartışılmaya devam ediyor. Şirketin sahibi Mehmet Torun, “Aktardığımız para vergi kaçırmak için değil, misli ile fazlasını ödedik” demişti ancak bağışın yapıldığı 2017'de zarar açıklanarak vergi ödenmediği ortaya çıktı.

Başkentgaz, Aralık 2017’de Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na ve oradan da Erdoğan ailesinin kontrol ettiği TÜRGEV ve Ensar’ın yurt dışındaki ortak vakfı TÜRKEN’e ulaşan 8 milyon dolarlık bağış yapmıştı. Gazeteci Celal Eren Çelik’in ortaya çıkardığı bağış, kamuoyunda tartışma konusu olmuştu. Bağışa aracılık ettiklerini doğrulayan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın, “Şirket vergi kaçırmamıştır, vergiden kaçınmıştır” sözleri büyük tepki çekmişti. Başkentgaz’ın sahibi Torunlar Holding’in patronu Mehmet Torun bağış yaparak vergi kaçırdığı iddialarına yönelik olarak gazeteci Muharrem Sarıkaya’ya verdiği röportajda, “8 milyonun çok üzerinde bir vergi ödedik. Burada vergi ile alakalı bir sorun yok, kamu yararı vardır” dedi.

Cumhuriyet'ten Tuncay Mollaveisoğlu'nun Başkentgaz’ın üç yıllık vergi matrahını gösteren belgeye dayandırdığın haberine göre, bağışın yapıldığı 2017 yılında şirket bir kuruş vergi ödememiş! 2016’da 156 bin 657 TL, 2018’de 18 milyon 333 bin TL vergi ödeyen Başkentgaz, TÜRKEN’e bağış yaptığı 2017’de, hiç gelir beyan etmemiş!
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.