U

Teğmen
10 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
3 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
U
13 yıl
Warrior Tank İçin Hit Cap ve Expertise Cap
Yeni gelen t10larla birlikte bütün statlar alt üst olmuş durumda yine JC arar olduk. Oyun içinde zaman zaman hit cap ve exp capin ne olduğunu soruyorum bazı oyunculara ancak her biri başka birşey söylüyor. Aslına bakılırsa Exp > Hit cap diyenler çoğunlukta ama tam olarak bu hit cap ve exp capin ne olduğunu birisi tam olarak söyleyebilirmi acaba? Ben eğer yalnış bilmiyorsam Hit için 249, Exp için 26, Exp in 26 olmasına bazıları soft cap falan diyorlar. Bu konuda nedir görüşleriniz. İyice kafam karıştı.
U
13 yıl
Tank Warrior'a DPS Dersi
Arkadaşlar oyuna başladığım günden bu yana hep Tank talentle oynadım. Pve hastasıyım PvP'den de bir o kadar nefret ediyorum. Beceremediğimden olsa gerek. =) Dual Spec in gelmesiyle birlikte artık yavaş yavaş DPS'de öğreneyim diyorum. Yalnız bu konuda pek bilgim yok öncelikle PvP ve Pve de kullanabileceğim ortak bir talent ağacı önerisi almak istiyorum. DPS itemleri yavaş yavaş toplamaya başladım. Bir de expe. rating, haste rating, resillince rating (yanlış yazmış olabilirim o derece bilmiyorum :P ) gibi şeyler nelerdir? Ne işe yaralar? Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.
U
13 yıl
3.2.0 Direkt Download
Arkadaşlar bu patchi direkt indirebileceğimiz bir yer varmı acaba? İnanılmaz yavaş geliyor. 1 ay ara verdim o sırada yüklenmedi tabi şimdi 5 kb/sn ile geliyor. <.<
U
13 yıl
Warcraft Movie?
Doğrumu anlamışım Sam Raimi Warcraft filmini yönetecek?

http://eu.blizzard.com/en/press/090722.html
U
13 yıl
Isınmayla İlgili Bir Sorun
Merhaba arkadaşlar budan bir kaç gün önce yeni bir sistem topladım.

Intel E8500,
OCZ Reaper 1066 4 Gb Ram,
Gigabyte EP45-DS3L Anakart,
512 MB Sapphire 4850 (HDMI) Ekran Kartı,
500 Watt Coolermaster Power,
500 Seagate HDD.

Üzerinede Vista Ultimate 32 Bit sistem kurdum. İlk kullandığım günlerde sorun yoktu ancak 2-3 gündür uzun süre sonra (mesela sabah ilk açtığımda) bilgisayarı açtığımda bilgisayar 2-3 defa reset atıyor. Ancak daha sonra hiç bir problem olmadan kullanıyorum. Sadece ilk açtığımda 2-3 defa reset atıyor. Tekrar açtığımda sorun olarak Ekran Kartı çalışmayı durdurdu gibi bir uyarı veriyor Windows. Reset atarken kasanın kapağını açıp inceledim. Tam reset attığı sırada ekran kartının üstündeki kırmızı bir ledin yandığını gördüm. Ledin hemen yanındada Over Temp Protect yazdığını gördüm. İlk önceleri ekran kartının ısındığını düşündüm ama daha ilk açılışta bu şekilde korumaya geçecek kadar bir sıcaklık olmaz. Kaldı ki 2-3 resetten sonra bilgisayarı açıp kullandığımda tüm özellikleri fulleyip oyunlarda oynuyorum. Hatta oyun sırasında Windows'a dönüp sıcaklığı kontrol ettiğimde 50 derecenin üstünü görüyorum. İşlemci sıcaklığı ve anakart sıcaklığıda normal görünüyor. OC yapmadım, bütün driverlar güncel. Yeni bir sistemde böyle bir sorun nereden kaynaklanabilir? Bu arada bu anakart için herhangi birşey yapmazken sıcaklık ne olmalı? Şuan netteyken 46 dereceden aşağıya inmiyor. İşlemci ona göre daha soğuk 40 derecelerde geziyor.
U
13 yıl
Raid ve Dungeon'larda DC Sorunu
Arkadaşlar kahrolmak üzereyim. Daha öncede yazmıştım bu sorunmu ama nedenini ne yaptıysam bulamadım. Raidlerde ve Dungeonlarda combat başladığı anda lag tavan yapıyor ve bi süre sonra DC ile oyundan düşüyorum. Özellikle raidlerde adım dahi atamadan DC yiyorum. Dungeonlarda da lag yükseliyor. Kısacası uzun süren combatlarda (boss fight vs.) direk DC yiyorum. Add-on lardan dendi, hatta QuestHelper yapıyor dendi. Bütün addonları kapatıp giriyorum yine aynı, komple silip giriyorum yine aynı. Görüntü ayarlarından dendi bütün ayarları dip yapıyorum olmuyor. Ekran kartının driverını update ettim. Virüs taraması yaptım ve daha bir çok sapma sapan şey yaptım olmuyor, olmuyor. GM ye mesaj attım bir kaç kez benim yaptıklarımdan farklı birşey söylemiyor. Artık yapacak birşey gelmiyor aklıma sizlerin bir düşüncesi varsa ve paylaşırsanız sevinirim. Herkese iyi oyunlar.
U
13 yıl
Raid'lerde DC sorunu
Arkadaşlar eminim Telekomdan kaynaklanıyor ama ben yinede bir sormak istedim belki bir şekilde düzeliyordur. Raidlerde adım dahi atamıyorum. Grup combata girdiği anda Latency 8 - 9 k yı görüyor. Ardından DC yiyorum. Bossları hiç göremiyorum anında DC yiyip atıyor. Bunun dışında Raid dışında normal oyundayken lag sorunum yok 130-150 ms lerde dolaşıyor. Oyundan soğudum resmen hiç birşey yapamıyorum. Ayrıca kabalık ortamlarda da dc yemesemde latency normalde 150 ms falanken şehirlere girdiğimde eğer kalabalıksa lat. 3-4 k yı görüyor. Böyle bir sorun yaşayan varmı? Ne yapılabilir?
U
13 yıl
1 Ay İçin 50 TL Ödemek...
Merhaba arkadaşlar,
Wow ile ilgili bir ödeme sorunum söz konusu. Ayın 9 unda 1 ay oynamak için hesabıma girerek oyun için her zaman kullandığım kredi kartıyla 1 aylık oyun almak istedim. Ancak o gün nedenini bilmiyorum bütün kredi kartı bilgilerim doğru olduğu halde kredi kartı bilgileri 3 defa yanlış girildi diye uyarı aldım. Bunun üzerine 1 gün sonra tekrar deneyin gibi bir uyarı verdi. O gün bir daha uğraşmadan bıraktım. Ertesi gün ödeme yapmadan hesabıma baktım, herhangi bir aktifleşme yoktu, tekrar denediğimde aynı kartla sorun vermeden ödeme gerçekleşti. Ancak bugün hesabımı kontrol ederken Blizzard'ın hem ayın 9'un da hemde 10'unda ayrı ayrı 13€ çektiğini gördüm. Ödemeyide ayın 10 unda yaptığım işlemden kabul etmiş. Daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım ödemeyle ilgili sorunlarda doldurulacak bir form var ancak İngilizcem o kadar iyi durumda değil. Bana buradan nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Herkese iyi oyunlar. (Wow: tbc sahibiyim bu arada)
U
16 yıl
64 Bit Sisteme 32 Bit Windows
Merhaba arkadaşlar,
arkadaşıma yenibir makina topladım. 64 Bit bir sistem Core 2 Duo 6300 Intel işlemcisi var. ASUS Anakart ASUS ekran Kartı 1600 pro, asus kasaya sahip bir sistem ancak makina normal çalışmıyor bir ağırlamşma var internet sayfalarını geç açıyor zaman zaman ram şişiyor ve resetlemek gerekiyor. Birden fazla uygulama açınca şime yapıyor. Acaba 32 bit üyklediğim için 64 bit sistem bu yüzdenmi bir şişme yaşıyor. Ram de olabilir sorun tabi ama öncelikle bunu merak ettim. 32 bit windows 64 bit sistemde sorun çıkartırmı? şimdiden saolun..
U
16 yıl
Gun Powder Görevi Yapanlar Dikkat (Venice)
Arkadaşlar bir kaç gündür bu görevi yapıyordum sonunda tamamı bitti. Ancak gun powderların bulunduğu bölgede bir adam bana musallat oldu. Kesti kaçtı kesit kaçtı. Bu görevi yapanlar dikkatli olsunlar.. Downhang ın West gate bölümünde kapıya göre sağ taraftan devamlı gelip o bölgedeki oyuncuları kesip kaçtı.. Bir kaç tane (özellikle okçu) daha gelip saldırdı. O bölgede ne var bilmiyorum ama dikkatli olun..

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.