G

Binbaşı
18 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
103 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
2 yıl
CHP İlçe Başkanı Fahrettin Altun'un evini gözetlerken yakalandı
CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evini gizlice fotoğraflamak isterken polislere yakalandı.

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, parti teşkilatından iki kişiyi daha alıp İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evini fotoğraflamak isterken polislere yakalandı. Özçağdaş, güvenlik güçlerinin uyarısını dikkate almayıp olay yerinden kaçtı. Koruma polislerine 'yine geleceğim' diyerek meydan okudu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un eviyle ilgili ortaya atılan iddiaların ardından CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, yanına parti teşkilatından iki partiliyi daha alıp Altun'un evinin önüne gitti. Olay saat 12.50 sularında gerçekleşti. Özçağdaş, cep telefonunu çıkarıp evin fotoğraflarını çekmeye başladı.

Üç kişinin Fahrettin Altun'un evinin önünde araçtan inip fotoğraf çektiklerini gören koruma polisleri anında duruma müdahale etti. Polisler, kişilerin yanına giderek, "Bu ikamet ve konut sahibi kişi daimi korunma altında, fotoğraflama yapmak yasak ve izne bağlı" uyarısında bulundu.

Polislerin uyarısı üzerine cep telefonu ile fotoğraf çekmeye çalışan Özçağdaş, "Ben CHP Üsküdar İlçe Başkanıyım. Sonraki günlerde tekrar gelip fotoğrafları çekeceğim" dedi. Özçağdaş, koruma polislerinin 'bekle' uyarılarını dinlemeden olay yerinden kaçtı.

< Resime gitmek için tıklayın >
G
10 yıl
PCB için Laminasyon Makinası ve Lazer yazıcı tavsiyesi
Arkadaşlar 50 tane 10cmx10cm baskı devre hazırlayacağım. Nette yaptığım araştırmada amatör baskı devre çıkarmak için ütü yerine laminasyon makinası tavsiye ediyorlar. Yalnız her yazıcının toneri randıman vermiyormuş, HP tavsiye ediyorlar. Ayrıca toneri bakır plakete geçirmek için 180-200 C gerekiyormuş. Ucuz laminasyon cihazları 120-130 C'de kalıyor modifikasyonla 180 C'ye çıkabiliyorlarmış.

Sizden ricam; Bu işle uğraşanlar varsa hangi cihazları kullanıyorlar ve laminasyonda ısıyı artırmak için neler yaptılar anlatabilirlermi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
G
11 yıl
Kazada ölen genç AIDS'li çıktı
İnsanlar yardıma koşarken bile düşünecekler artık

Muğla’da 16 Şubat Perşembe günü İbrahim Taşlı (22), sevgilisi Neslihan Ay (19) ile birlikte arkadaşından emanet aldığı otomobille Yılanlı Dağı Devetaşımevkiine manzara izlemeye gitti.

Dönüş yolunda Taşlı’nın kullandığı otomobil virajı alamayıp yaklaşık 200 metrelik uçurumdan yuvarlandı. Otomobilden fırlayan iki gençten Neslihan Ay, olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan İbrahimTaşlı ise kurtarma ekipleri tarafından sedyeye alınarak hastaneye kaldırıldı. İbrahimTaşlı,Muğla Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı.

Taşlı’nın dün sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine gencin ailesi organ bağışına karar verdi. Taşlı’dan alınan kan örneklerinde yapılan incelemede, gencin AIDS hastalığına neden olan HIV virüsü taşıdığı tespit edildi. Tahlil sonuçları herkesi şaşkına çevirdi.

74 KİŞİDEN ÖRNEK ALINDI

Hayatını kaybeden gencin HIV virüsü taşıdığı tespit edilince, olaya müdahale eden ekipler ile hastanede yaralıya ilkmüdahaleyi yapan kişiler tek tek belirlendi. Tespitlerin yapılmasının ardından hızlı bir şekilde 74 kişi kan örneği alınması için hastaneye çağrıldı. Bunun yanında Taşlı’nın ailesi ve yakınlarından da kan örnekleri alındı. Alınan kan örnekleri sonuçları birkaç gün içinde gelecek. Bu arada ilk tahlillerde HIV virüsü taşıdığı tespit edilen Taşlı’dan ikinci kez kan örneği alındı. Kesin sonucun bu tahlilin sonrasında ortaya çıkacağı, diğer görevlilerin kan örneklerinin önlemamaçlı alındığı öğrenildi.

Kaynak: Haberturk
http://gundem.milliyet.com.tr/dokunan-yandi-74-kisi-aids-testine-alindi/gundem/gundemdetay/22.02.2012/1506248/default.htm
G
11 yıl
İskender Pala - OD e-book arıyorum
Arkadaşlar başlıktaki kitabı yazılı basım olarak aldım fakat her an yanımda bulunduramıyorum.

e-book olarak lazım, yardımcı olabilecekler pm atarsa memnun olurum
Teşekkürler
G
11 yıl
11 yaşındaki yeğenim için dokunmatik ekran telefon tavsiyesi
Arkadaşlar başlıktada yazdığım gibi 11 yaşındaki erkek yeğenime dokunmatik ekran telefon alacağım. 400-450 TL'yi geçmemek üzere ne tavsiye edersiniz?

Nokia C5-03 veya Samsung S5620 Monte, S3850 Corby2 nasıldır?
G
11 yıl
6 Yaşındaki kızımın oynayacağı oyun tavsiyesi
Arkadaşlar elimde epey oyun var bir kısmını inceledim ama nunchuck falan istiyor, çocuk için biraz karışık. Elimde 3 remote 3'de nunchuck var + raket, golf sopası tarzı plastik aparatlarda mevcut.

6 yaşındaki kızımla beraber oynayabileceğimiz veya onun yalnız oynayacağı tenis gibi basit oyunlar varmıdır, kazanıp kazanmamak sorun değil maksat beraber vakit geçirip eğlenelim.
G
11 yıl
Kartın 4-20 mA çıkışını sahadan izole etmek / Galvanic İzolatör Hakkında
Arkadaşlar
Fabrikada otomasyon sisteminde kullandığımız 4-20 mA çıkış veren kartlar sahaya direk akım gönderiyor, kartların çıkışı kısa devreye karşı korumalı olmasına rağmen sahadan gelecek diğer etkilere karşı korumasızlar. Riskli yerler için Weidmuller'in galvanic izolatörlerini kullanıyoruz ama çok pahalılar (Yakın zamanda almadık ama tanesi 250-300 TL'den aşağı değil)

Kart çıkışlarını sigorta kullanmadan sahadan nasıl koruruz bilgisi olan varmı veya bu galvanic izolatörleri kendimiz yapabilirmiyiz/yaptırabilirmiyiz?

< Resime gitmek için tıklayın >
G
11 yıl
5800 için kablosuz klavye varmı?
Arkadaşlar başlıktada yazdığım gibi 5800 veya bluetooth'lu herhangi bir telefonla kablosuz haberleştirerek kullanabileceğim qwert klavye arıyorum, nette bişeyler buldum ama Türkiye'de satışı olanını bulamadım

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?
teşekkürler
G
12 yıl
Lens tecrübesi olan veya gözlükçü arkadaşlar bakabilirlermi?
Dün bir gözlükçüden bausch&lomb purevision lens aldım yalnız şöyle bir durum var, benim gözler miyop biri 2.25 0.5 astigmat, diğeri 2.25 1.0 astigmat. Satıcı toric lenslerin numaralarının 0.75'den başladığını ve 0.5 artarak devam ettiğini söyledi, 0.75, 1.25, 1.75 gibi. 0.5 astigmat olana normal lens diğerine 0.75 toric vereceğini söyledi (numaraları artırmayalım dedi bende kabul ettim) 2 gündür lensleri takıyorum (dün gece çıkarttım şu andada gözlükleyim) istediğim netliği alamadım sanki numaralarda hata var gibi. Bugün bir arkadaşla konuştum onun iki gözde 2.5 miyop 0.5 astigmatmış lensleri 3.0 normal almış, toric almamış. Görme netliğinde herhangi bir sorun yokmuş.

Birde lensleri incelediğimde birinde 22 7M yazıyor diğerinde 2 yazıyor, eğer ilki 2.25 miyop 0.75 astigmat demekse diğerinde neden 22 yazmıyor, kafam karıştı. Lensleri deneme amaçlı birer tane aldığım için kutuları gözlükçüde atıldı.

Geçen hafta lens almadan önce göz doktoruna muayene olmuştum, bana yazarkasa fişi bir raporda verdi, bunda

Right _ mm ___ D __ AX
R1 ___ 7.83 _ 43.00 _ 6
R2 ___ 7.59 _ 44.50 _ 96

AVE __ 7.71 _ 43.75
CYL ________ -1.5 __ 6


Left __ mm ___ D ___ AX
R1 ___ 7.80 _ 43.25 _ 173
R2 ___ 7.51 _ 45.00 __ 83

AVE __ 7.65 _ 44.25
CYL ________ -1.75 _ 173


Gözlükçü bu değerler garip biz reçetenizi baz alalım dedi ve yukarda bahsettiğim numaralı lensleri verdi, Şimdi ben ne yapayım, göz doktoruna bir kere daha muayene olup astigmatları 0 ve 0.75 olacak şekilde numaraların yeniden belirlenmesini isteyip ona göremi lens alayım, sağlıklı olurmu?

Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler
G
12 yıl
4-20 mA Akım kaynağı lazım
Arkadaşlar çoğunuzun bildiği üzere endüstriyel elektronikte cihazlar arası haberleşme 4-20 mA üzerinden yapılmakta.

Çalıştığım işyerindede oransal vanaları aç-kapa yaptırmak için kontrol sisteminden 4 ila 20 mA arası akım gönderiyoruz, Pozisyonerlerde sorun olduğu zaman arkadaşların atölyede denemesi için kendimiz opamplarla böyle bir devre tasarladık, komütatör'le 4-8-12-16-20 mA veriyor fakat bazı pozisyonerlerde çökme yaşıyoruz yani verdiği akım 12 mA'i geçmiyor.

Piyasada gördüğünüz bildiğiniz profesyonel bir akım kaynağı satılıyormu, çökme yapmadan 4-20 mA arasını versin yeter. Ben bulamadım fluke'un bazı pens ampermetrelerinde bu özellik var ama ben daha düzgün birşey istiyorum,

Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.