A

Çavuş
22 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
233 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
6 ay
TP-Link TL-WA854RE mi? Mercusys Mw300re mi?
TP-Link TL-WA854RE mi? Mercusys Mw300re mi? Bu ikisi arasından hangisinin çekim ve iletim gücü daha iyidir? Hangisini tercih etmeliyim. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
A
9 ay
---BİTTİ--9 Adet 90'lı Zeytinyağlı Sleepy Islak Mendil KARGO ÜCRETSİZ 27 TL (Kuponla)
Dolap uygulamasında bir satıcı (@emay09) ile görüştüm. 9 adet 90'lı Zeytinyağlı sleepy ıslak mendili kargo ücretsiz 52 tl dip fyata çekti. Dolap uygulamasında 50 TL ve Üzeri 25 tl kupon ilk siparişe herkese veriyor. Nasıl alındığı forumda mevcut. Bunu yapamayan dolap5025 kuponunu çek-satışta 1,2 Tlye tanesi alabilir. Bence kaçırılmıycak fırsat adedi 3 tlye geliyor. Herşey bu kadar zamlanmışken iyi fiyat. Stokları bitmeden alın
Altta 1 adet ürüne ait link var. Fakat satıcı ( @emay09 ) satın alındıkça dolabında stokları tükeninceye kadar yeni ilan açacaktır.

https://dolap.com/urun/sleepy-beyaz-bebek-bezi-yeni-etiketli-emay09-103741662
A
9 ay
SONOFF İLE AKILLI KAPI OTOMATİĞİ PROJESİ (BİTTİ)
Öncelikle benden daha çok emeği geçen forumdan mustyyyyy hocama teşekkür ederim . Daha önce bitmemiş halde bir konu açmıştım. Apartmanımda sonoff cihazı ile apartman kapısını cep telden açmak istiyordum. Apartmanda sesli diafon mevcut. Aslında bunu bir arkadaş yapmış youtube video atmış. Fakat videoya bakarak elektronik bilgisi çok zayıf kişilerin (ben) bunu yapması çok zor. O yüzden biraz daha detaylı, resimlerle göstererek açıklamaya ve yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışacağım.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

İlk sorun sonoff cihazından redresör devresini devredışı bırakmaktı. 1- Sonoff cihazından redresör devresi nasıl devredışı bırakılır? Burada altta vereceğim resimlerdeki noktalara kartı lehimlemek suretiyle harici kablo bağlantısı yaparak sonoff kartına direk 5v 1a akım vererek çalıştıracağız.


Videoyu izlemek için tıklayınız

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
2.Sorun ise tetiklemeyi yapıp kapıyı açmayı sağlayacak 5v 1 amper bağlantı çıkışları nerede idi?? bu sorunun cevabı da altta resimlerde mevcut.


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
A
10 ay
SONOFF KAPI OTOMATİĞİ PROJESİ
Slm arkadaşlar. Apartmanımda sonoff cihazı ile apartman kapısını cep telden açmak istiyorum. Apartmanda sesli diafon mevcut. Aslında bunu bir arkadaş yapmış youtube video atmış. Fakat ben anlayamadığım birçok soru var . Mesela sonoff cihazından redresör devresini devredışı bıraktım diyor.1- Sonoff cihazından redresör devresi nasıl devredışı bırakılır? Redresör devresini devredışı bıraktıktan sonra kapı otomatiğinden gelen 24 v akımı 5 v çevirerek (7805 voltaj regülatörü ile) sonoff cihazını çalıştırmayı başarmış. 2- 7805 voltaj regulatörü nasıl bağladı?( resim koysaydı keşke) 3- birde diafonda hangi renkler + - 2v oluyor?

bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olularsa eminim ben ve birçok kişi faydalanacaktır. Bu işin bitmiş videosunu aşaıya koyuyorum.

Videoyu izlemek için tıklayınız
A
geçen yıl
BİOS SAAT HARİC DEGİSİKLİK KAYDETMİYOR.
HP notebook var. Uefi kurulu Windows 10 boot sorunu var. Rufus ile Uefi uyumlu Voit Windows 10 kurdum flash belleğe ama USB boot da boot olmuyor. Ayrıca biosa değişiklik yapıp kaydedip çıkıyorum değişiklik KAYDETMİYOR. Fakat bios saati sifirlanmiyor. Yani bios saati ibataryayi vijarsamda, fisden ceksemde işliyor . Bios pili bitti desem saat pcyi her açtığımda sıfırlanması gerekmez mi? Bios admin şifre koyuyorum başlatıyorum biosa normal giriyor şifre sormuyor sanki hiç ayar yapmamış gibi. Tek aklıma gelen bios pili bitik ama ölçtüm 3.11 v değer veriyor ve bios saati verileri kaybolmuyor. Sorun hakkında bilgisi olan var mi!???
A
2 yıl
ARZUM AR4092 Olimpia Line Cyclone mi? ARNICA Pika ET14401 mi?
Slm arkadaşlar ARZUM AR4092 Olimpia Line Cyclone mi 450 TL , ARNICA Pika ET14401 550 TL .

Sizce hangisini tercih etmeliyim??? Teknik açıdan çok bilgim yok. Yani birisi Arnica 750w, Arzum 899w ama hangisinin emiş gücü daha fazla? Birde filtreleri arasında ne gibi farklılıklar var? Yada siz ne dersiniz???

Konu hakkında bilgili arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
A
2 yıl
APARTMAN KAPI ZİLİ HAKKINDA
S.a. arkadaşlar,

Benim sorunum aparmanın ortak kullanım elektrik sayacı bir sorundan ötürü mühürlendi. uzunca süre açılacak gibi değil. 3 katta oturuyorum ve en azından kapı zilimin çalışmaını istiyorum. Kablosuz kapı zilini biliyorm ONU İSTEMİYORUM. Ben daha çok katımdaki zile ve bina girişindeki zile basıldığında evdeki zil çalsın istiyorum.

Bunu yapmanın bir yolu var mı? Acaba kendi dairemden kendi zil hattıma bir adptörden 5v enerj bağlasam benim zilim çalışır mı? İstdiğim şeyi yapabilmek için ne gerekli? İllaki bir çözüm yolu vardır diye düşünüyorum.

Yardımcı olmanızı bekliyorum
A
2 yıl
ARZUM ŞOFBEN ARADA ÇALIŞMAMA PROBLEMİ???
Slm arkadaşlar bende arzum ar012 model şofben var. Garantisi bitti. Şuan çok garip bir arızası var. Şofben 3-5 dakika çalışıyorken ve ısıtıyorken aniden ısıtması duruyor ve ışıkları sönüyor. Sigortaya bakıyorum sigorta atmıyor.Neyse ilk önce şofbeni 2 veya 3. kademede ise 0 kademesine alıyorum sonra sigortayı indirip 15 saniye bekliyorum. daha sonra sigortayı kaldırıp şofbeni 2 yada 3. kademede çalıştırıyorum ilginç ama sounsuz çalışıyor. Taki 5 dakika sonrasına kadar.

Sorun nedir? İnternette tonla siteyi gezdim okudum netbir cevap bulamadım. şu sebepten olabilir, çözümüde şudur gibi hiçbir kaynak bulamadım.

Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
A
2 yıl
NOTEBOOK BATARYA PROBLEMİ, KAFAM KARIŞIK. YARDIM LTFN.
Dell 5520 notebookumun bataryası şarj olmaması üzerine bataryayı açtım. Bu arada pcden baktığımda %92 yıpranmış gözüküyor. 6 ADET SAMSUNG ICR18650-22H piller mevcut.2şer bağlanmış şekilde. hepsini tel tek ölçtüm ve 3.2v , 3.3v ve toplamda 9.8v voltaj değerine sahip.

ŞİMDİ ben elektronikten anlamam. Ama bildiğim kadarıyla pillerin voltajları çok kötü değil. 1. sorum Şimdi yapmam gereken başka birşey var mı? 2. sorum Batarya neden hiç şarj olmaz? son olarak da piller çok kötü durumda değilse bu %92 yıpranma oranı da neyin nesi?

Yardıcı olabilecek birisi varsa sevinirim.
A
2 yıl
Uzman sorusu Sanırım
slm arkadaşlar. benim sorum şu. Evimde 100 mbps vodafone fiber internet kullanıyorum. Nokia modem mevcut. kablosuz sinyali bütün eve dağılmadığından dolayı xiaomi mi wifi ile kablosuz alanımı güçlendirdim.AĞ İSİMLERİNİ VE ŞİFRELERİNİ AYNI GİRDİM.Cep tel, ip kameram ve tv kolayca bağlansın diye. Ayrıca notebookum 144 mbps hızında kablosuza bağlanabiliyor. Asıl sorum şu. Ben notebooku modemin bulunduğu odada kullanıyorum hep. Fakat notebook kendisine yakın olan modeme bağlanmıyor uzak olan xiaomi mi wifi routere bağlanıyor. dolayısı ile download yaparken hızım 3 mbps oluyor maximum. Fakat modeme bağlansa 12 mbps download yapabliyorum. BENİM YAPMAK istediğim modem wifi ismi ile xiaomi router ismi ve şifresi aynı kalsın ama notebookum her açıldığında modeme bağlansın. routere bağlanmasın. ama hep routere bağlanıyor. sadece notebooku nasıl sürekli modeme otomatik bağlanmasını sağlayabilirim???

Bir bilen yardımcı olursa sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.