E

Er
20 Ocak 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
90 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
10 ay
ÇOK NET SORULAR SIZDIRILDI
Bu seneki sınav ile ilgili sınavın bukadar zor olması, soru tiplerinin bukadar değişmesi, anlaşılması güç olması ile ilgili kafamda keşke yanılsam dediğim şüpheler vardı ve bunla ilgili sınavdan kısa bir süre sonra bununla ilgili konu açmıştım. Şimdi ise şüphelerimi doğrulayacak emarelere ulaştım. Öncelikle şunu peşin söyleyim derdim imam-hatipleri kötülemek değil fakat tahmin edersiniz ki imam-hatiplerde meslek lisesi statüsünde ve eğitim kalitesi ortada. Peki akp'nin iktidara geldiği günden beri son sürat her yere imam-hatipler açarak bir nevi kendine insan devşirdigi ortamda bakalım imam hatipler ne yapmış

< Resime gitmek için tıklayın >

İlk bine giren imam hatipli öğrenci sayısı tam tamına 387 !
Yani neredeyse ilk bine giren öğrencilerin yarısı imam hatiplerden çıkmış. Bu tablo size normal geliyormu ?
E
11 ay
UMARIM YANLIŞ DÜŞÜNÜYORUMDUR
Bu senenin sınav zorluğunu geçtim soru tiplerinin bukadar değişmesi, anlaşılması güç olması bana hiç normal gelmiyor. Kendi adamlarına alttan soruları verip en iyi bölümlere yerleştirme amacında olduklarını düşünüyorum. Bazılarına bu fikir uçuk gelebilir fakat bu ülkede bunlar oldu. 2011 ygs şifre skandalı, kpss çalınan sorular bu işin buzdağının görünen kısmı. Başlıkta dediğim gibi umarım yanlış düşünüyorumdur fakat bu ülkede adalete, hukuka zerre güvenim kalmadı.
E
geçen yıl
KENAN KARANIN FARKI NE
Ben neyaptıysam ettiysem bu adamın anlattığı geometriden hiçbir şey anlamadım sanki bir bilene anlatıyormuş havası var büyük ihtimal sorun bendede olabilir ama öyle değilse forum kenan hoca şöyle iyi böyle süper diyerek bizi fena halde trollüyor olabilir :)
E
geçen yıl
VAN MUHABERESİNDEN BİR KARE İBRETLİK
< Resime gitmek için tıklayın >

Bu fotoğrafa iyi bakın arkadaşlar bedelli yapma imkanı varken yapmayıp biz sıcacık yataklarımızda rahat yatalım diye ölürsem şehit kalırsam matematik mottosuyla gece gündüz demeden savaşmış canını ortaya koymaktan bir kez olsun çekinmemiştir kendisine bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz vatan sana minnettar..
E
geçen yıl
YKS CAPSLERİ
Arkadaşlar merhaba bu başlık altında yks ile ilgili aklıma geldikçe kendi özgün fikirlerimden oluşan capsler paylaşacağım böyle zamanlarda yüzünüzü güldürebilirsem ne mutlu bana umarım beğenirsiniz.
E
geçen yıl
TEMEL KAVRAMLAR > PKOB
Ben böyle lanet sevimsiz bir konu görmedim arkadaş eksiğim var diye açtım eyüp b den konu anlatımı sinirden yarısında bıraktım varsın gelmesin 1-2 net bu konuyu görünce lti ye can kurban diyorum pkob bile yanında masum kalır bunun.
E
geçen yıl
GRİ KOÇTAN HEPİMİZE MESAJ VAR !
E
geçen yıl
BU HOCANIN NEDEN KIYMETİ BİLİNMİYOR
Bahsedeceğim hoca Yahya Tan bana göre özellikle ayt matematikte bu işi ücretsiz yapan açık ara en iyi hoca bana göre ücretlilerden bile iyidir fakat o hocalardan hiç dinlemedigim için fikir belirtmeyeceğim youtube camiasında eski sayılabilecek olup işini bukadar iyi yapmasına rağmen neden bu kadar az tanınıyor anlamış değilim konuyu en ince detayıyla anlatıyor ve ondan o konuyu bitirmiş birinin o konudan soru kaçıracağını zannetmiyorum.
Şunları da ekleyeyim tyt konuları problemler haricinde bana göre fazla detay eski ygs sistemi olsa çok iş görürdü fakat şimdiki sistemde konuları temel düzeyde bilmek yeter geometride ise işin mantığını kavratacam derken biraz kafa karıştırabiliyor yada ben geometri özürlüsü olduğum içinde olabilir tabi bu dediğim üçgenler konu anlatımı için geçerli diğer geometri konularında yine işinin hakkını veriyor.
E
geçen yıl
EYÜP B HAKKINDA DÜŞÜNCELERİM
Çoğu kişi eyüp hocanın temeli olan öğrencilere hitap ettiğini düşünüyor fakat siz mesela parabol konusuna gelipte çarpanlara ayırma 2 dereceden denklemler vb konuları tam bilmiyorsanız dünyadaki en iyi matematik hocası gelse size bunlar olmadan o konuyu öğretemez matematik bir bütünseldir her konu zincirin halkası gibi bir zincir eksikse olmaz biz ayt matematiği denklemler parabol logaritma türev integral gibi ayırıyoruz fakat hepsi özünde fonksiyon konusudur ve fonksiyon temeliniz iyi değilse diğer konularda sıkıntı çekeceksiniz zamanında yakın arkadaşım çarpanlara ayırma konusundan 1 soru çıkıyor diye çarpanlara ayırmayı es geçmiş ve nasıl bir trajediyle sonuçlandığını az çok tahmin etmişsinizdir :)
E
geçen yıl
YIĞILMA OLACAKMI ? BENİM ANALİZİM
Arkadaşlar daha öncedende söyledim şimdi yeni şeyler ekleyerek tekrardan üstüne basa basa söylüyorum bu sene yığılma falan O L M A Y A C A K geçen yıl tyt de +30 dk süre verilmiş ayt de baba konuların kalktığı yetmemiş kolay diyebileceğimiz bir sınav yapılmış bu şartlarda yığılma olmaması absürt bir durum olurdu diğer seneler matematiği fulleyen kişi sayısı binlerdeyken geçen yıl 9 kat artmasının başka izahı yok diğer bir argüman ise herkes evde harıl harıl çalışıyor herkes harıl harıl çalışmıyor çalışamıyor kardeşim evde olmak avantajlarıyla birlikte dezavantajlarıyla dolu çoğu insan psikolojik olarak kaldıramıyor disiplini bozuluyor evde olmanın görünen avantajı bana göre kocaman bir ilizyondan ibaret bir kafanızda mukayese edin evde olmakmı yoksa pandemi öncesi okullar dershaneler kütüphaneler açık olup rekabet ve çalışma ortamı olan sistemmi ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.