B

Er
14 Aralık 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
4 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
geçen ay
Yedek Subaylığa Engel mi ?
Arkadaşlar tecili mi bozdurmaya gittiğimde sağlık ocağı bana rapor vermedi, 2014 yılında sınav kaygısından dolayı deprsyon ilaçları almıştım. Doktor ilaç raporu çıkarmış ve bunlar da sistemde görülüyormuş diye beni psikiyatriste yönlendirdi. O da beni heyete yönlendirdi ama senin şu an hiç bir sağlık sıkıntın yok bunu görüyorum prosedür böyle dedi. Bir de askerlik kanunun 16/a ya göre yedek subay olabilir misin bilmem ama yedek subay ve astsubaylık da geçmişinde hiç bir rahatsızlığı ve raporu olmayan kişileri seçiyorlar dedi. Bu konuda bilgili olan arkadaşlar benim o raporum yüzünden uzun dönem askerlik çıkmaz mı ? Bir de sağlık kurulunda ne gibi bir prosedür uygulanacak neler yapacaklar bana 😊
B
7 ay
Tecil hakkında bir kaç soru
Arkadaşlar merhaba ben Ağustos celbine gitmek için Mayıs'ta yoklama başvurusu yaptım, ama Mayıs sonuna kadar sağlık raporu almadığım için Kasım celbine kaldım, tecilim 17/7/2021 tarihinde sona eriyor ve benim daha uzatma şansım şu an için yok Eylül de tezsiz yüksek lisansa başvurup kaydını yaptırsam askerliğimi tecil ettirebilir miyim ? Yoksa Kasım celbinde gitmek zorunda mıyım ?
B
7 ay
Kasım Celbi Hakkında.
Arkadaşlar Merhaba Yıllardır planladım Ağustos Celbi için tercih yapacaktım 11 Mayıs'ta tecilimi bozdum, sonrasında 31 Mayıs'a kadar sağlık ocağına gidip randevu olmadım unutmuşum yoğunluktan ve biraz rahatsızlığım vardı. Şimdi artık Ağustos celbine dahil olamayacağımıza göre Kasım celbine kaldım, Sorum şu : Yoklama başvurusu yaptıktan sonra tezsiz yüksek lisansa girip diğer Ağustos Celbini bekleyeyim mi? (Yedek Subay veya Astsbuaylık için) yoksa bekleme şansım yok mu kasımda gitmek zorunda mıyım? Bir diğer soru kasımda en çok başvuru alan celp olduğunu hepimiz biliyoruz Ağustos'ta 25 bin küsür kişi askerliğe başvurmuş 6000 kişisi yedek subay ve astsubay olacak, Kasımda en az 35 36 bin kişi başvuruyor ve orda da 6000 kişi olacak yani şansım daha da düşüyor. Arkadaşlar sizin hem cevaplarınızı hem fikirlerinizi merak ediyorum sizler kıymetli vakitlerinizi buraya ayırıp değerli yorumlarınızı yaparsanız sevinirim. İyi günler
B
11 ay
Kırmızı kalemli birisi Emekli kefille bankaya giderse kredi çıkar mı?
Arkadaşlar arkadaşım memur lakin işe başlamadan önce kırmızı kalem yedi ama borcunu da ödedi, bankaya gittiğinde istihbaratı biz temizledik gibi bir cümle kurmuş çalışan ama size geçmişinizden dolayı yine çıkmaz demiş, şu an kendisi işte bana sormamı rica etti, Herhangi bir emekli akrabasıyla bankaya giderse ve onu kefil ederse banka kredi verir mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.