P

Er
22 Ağustos 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
68 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
P
6 ay
Flört uygulamalarının aşı onayı istemesi
OkCupit'in yaptığıdır.Aşı olmayana karı kız vermeyecekmiş artık. Yani tam boyle değil ama alıştırılıyor yavaş yavaş.


< Resime gitmek için tıklayın >
P
6 ay
Yapay zekayla fotoğraf oluşturma
Arkadaşlar ınstagrama fotoğraf atmak için başkalarının fotoğraflarına kendimi montajlamayı düşünüyorum, bunun için bir aı yazılımı var mı? Adobe ile rezil olmayalım.

Mesela 2.fotoğrafta sarışının sarıldığı çocuğun kafasını kesip kendi kafamı koymam lazım.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
P
7 ay
Akbank yazılımının çökmesi
Sabahtan beri bankanın internet alt yapısı çökmüş durumda millet sinirlenip parasını çekmeye başlarsa banka yazılımcılar yüzünden zor durumda kalacak gibi duruyor.


Bundan sonra bu olay emsal olur SQL işine deli paralar ödenir ben size söyleyeyim. Python kasanlar buna kassın paranın kokusu buraya kadar geldi.
P
7 ay
Kırılmış olabilir mi?
Arkadaş az önce banyoda dengemi kaybedip bacağımı klozete çarptım. Herhangi ağrı falan yok ama 1 dk ayakta kalınca hemen kan toplamaya başladı. Ne diyorsunuz?
P
7 ay
Pandeminin hiç bitmeyeceği gerçeği
Artık herkesin kabul etmesi gereken gerçek.


Bu virüs çernobil nükleer santralinde bakteri gibi mutasyona uğrayıp duruyor. Baş edilemez bu virüsle geçmiş olsun.
P
7 ay
Pakistan ve Hindistan dan yazılımcı ithal edilmesi gerekliliği
Ülkenin yazılımcı açığını kapatmak için hükümete önerebileceğim muazzam bir öneri.


Bizimkiler Amerika'ya gidiyor burada ki lavuklarda yazılımcı açığından para sayma makinesiyle geziyor. Eğer yeterlilik sağlıyorsa Pakistan gibi ülkelerden neden yazılımcı ithal etmiyoruz? Böyle iş mi olur arkadaş? Bizimkiler giderken iyi.
P
9 ay
İlk Kod!!!
Bir tebriğinizi alırım forumdaşlar. Bilişim sektörüne ilk adımımızı attık.
< Resime gitmek için tıklayın >
P
11 ay
Tor Browser Hk.
Forumdaşlar bir takım işlerim için tor browser kullanmaya başladım.Exit node olmadığımdan emin olmak istiyorum arada 7 tane sunucu gözüküyor ama pek emin olamadım.Bu exit node kısaca nasıl olunuyor?İstemeden kazayra olma şanşım yok değil mi?
< Resime gitmek için tıklayın >
P
12 ay
Bilişim-elektronik teknolojilerinin duraklama evresine girmesi
Duraklamadan ziyada ivmenin azalması denilebilir.

Özellikle 2019-2021 arasında mobil teknoloji ve yazılım gelişim ivmesi çok düşüktü forumdaşlar.2008-2010-2012-2014 kıyasladığında 2019-2021 yılları arasında neredeyse hiçbir gelişme olmadı.Bunun nedeni bence yeni teknolojilerin artık yeni bir telefon,bilgisayar veya yazılım almaya değececek bir motivasyon yaratamıyor olmasında yatıyor.Düşen satışlar arge ödeneklerini daha da düşürüyor, bu da teknolojinin gelişme ivmesini düşürüyor.Developerlar azalan entegrasyon ihtiyacının sonucu olarak ileri ki yıllarda sorun yaşayabilirler.
P
geçen yıl
Sahte Cv ile iş aramak Hk.
Denemek istediğim ve forum üyelerinden fikir almak istediğim hede.

Udemy'den alacağım java eğitimi sonrası Java sektöründe iş arayacağım ancak yaptığım projeler yok.Cv'ye şu projelere katıldım,bilmem şurada sistem mimarisiydim diye yazmayı düşünüyorum.Anlaşılmaması için ne tavsiye edersiniz? Daha önce bu yöntemle iş arayan var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.