B

Teğmen
05 Ağustos 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
58 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
B
dün
3 aylık geçiş yasağı hakkında.
Merhabalar arkadaşlar,

Bu yasak neden var ? Ben neden geçiş yaptığım bir internet servis sağlayıcısını 3 ay boyunca zorunlu olarak kullanmak zorundayım ki ? Geçiş yapılır, çıkış yapmak istediğinde de (kampanyasız fiyat/30)*gün sayısı) fatura çıkarılır. Bu olay bana oldukça saçma geliyor. Var mı geçerli bir neden ?

Eğer geçerli/akla yatkın bir neden yoksa bu konu hakkında BTK'ya dilekçe gönderelim.

Saygılarımla.
B
4 hafta
Paket önerisi.
Merhabalar arkadaşlar,

Şu anda Genç Fırsat 13 paketini kullanıyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >

Turkcell bana Digital Operatör uygulamasından baktığımda 2 paket öneriyor, onlar da şunlar:
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Sizce 16GB'liğe geçmeli miyim yoksa başka bir paket önerir misiniz ? Turkcell'de ki ilk yılım doluyor. Faturalıyım.

Şimdiden teşekkürler...
B
geçen ay
Fiyat, performans kararsızlığı.
Merhabalar,

1 ay sonra Vodafone paket aboneliğim sona eriyor. Bana önerilen paketler ise 92₺ ve üzeri. Şu anda kullanmış olduğum paketin fiyatı 80₺. Başka operatörlerde ya da Vodafone'de önerebileceğiniz bir paket var mı ? Fiyatı maksimum 85₺ olan.
B
geçen ay
Türknet mobil oyunlardaki MS değerleri.
Merhabalar arkadaşlar,

Oynadığınız oyunlarda kaç ms/ping alıyorsunuz, ilçe/il şeklinde yazabilirseniz sevinirim, özellikle aşağıdaki oyunlarda:

League of Legends: Wild Rift
PUBG
Mobile Legends

Saygılarımla,
B
2 ay
FTTH altyapıya modem önerisi.
Merhabalar arkadaşlar,

TT FTTH altyapım var, GPON cihazından sonra takmak için bir router almak istiyorum. Mevcutta Keenetic Viva var. Viva'yı salona koyup, önerileriniz ile alacağım modemi de ana route olarak kullanacağım, ve Keenetic Viva ile mesh yapmak istiyorum. 500₺ - 1000₺ bandında bir router arıyorum, önerilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla,
Şimdiden teşekkürler.
B
2 ay
Mobile Legends Ping Süreleri
Merhabalar arkadaşlar,

FTTH altyapıya sahip Mobile Legends kullanıcıları internet servis sağlayıcını ve oyun içindeki ping süresini (ms) yazabilir mi ?

Esenyurt - TT FTTH var, COMNET kullanıcısıyım ama ping sürem (ms) 60'dan aşağı inmiyor. Değiştirmeyi düşünüyorum. Paylaşacağınız bilgiler taşınmak istediğim ISS kararını almamda yardımcı olacak

Saygılarımla,
B
6 ay
Etrafınızda kim var kim yok ISS değiştirmeye ikna edin.
Merhabalar arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere TT yeni zamlarla birlikte hem asgari ücretteki zam'ı hiç etti hem de geri kalmışlığımızı bir kez daha yüzümüze vurdu. Bundan mütevellit "eğer mümkünse" TT'yi değiştirsinler, bakmayın siz diğer internet servis sağlayıcılarının burada şikayet edildiklerine, buradan gördüğünüz 20, 30 kişiyi yüz binlerce abone yerine koymayın. Ben 2 senedir (neredeyse) millenicom kullanıyorum, hiçbir şekilde, bir kere bile sorun yaşamadım. Hatta altyapı çalışması olacağı zaman,1,5 hafta önceden mesaj ve mail yoluyla bildiriyorlar. Eğer sizin de ikna etmeyi düşündüğünüz kişinin altyapısı sağlamsa, kesinlikle ikna edin ve TT'den çıkarın, bu böyle olmayacak. Bir şeyler yapmalıyız. Upload hızı artacak, SAYE gelecek diye beklerken, adamlar paketlerin fiyatlarına zam yaptı.

Ben daha da "zorunda kalmazsam" TT'ye geçmeyeceğim, geçersem de en düşük paketi alacağım. Hatta diğer ISS'lere de mail atıp (mümkünse eğer) binama çektikleri altyapı maliyetlerini de aylık taksit halinde yansıtsınlar. Ben bıktım artık bu TT'den. Skandallar silsilesi açıklamaları bile kanser ediyor adamı. Neyse ben sizlere söyleyeceğimi söyledim. Size nasıl davranılmasına artık siz karar vereceksiniz.

Saygılarımla,
İyi günler, iyi forumlar...
B
6 ay
Put.io aboneliği.
Put.io gereksizdir, daha ucuza 1 ton site var.
B
6 ay
Cat kablosu mhz hakkında.
Sil ağa sil, kimse bir şey bilmiyor.
B
7 ay
DLNA ya da Chromecast ile altyazılı video izleme.
Merhabalar arkadaşlar,

Ben direkt bir link üzerinden (ör: donanımhaber.com/film.mp4) altyazılı olarak lg smart tv televizyonumdan ya da Xiaomi Mi Box S'den film izlemek istiyorum. Ama aynı zamanda filmin altyazısını da bir link üzerinden filme aktarmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Mi Box S'de VLC Player'dan yapmaya çalışıyorum fakat altyazılarda türkçe karakter sykyntysy(aynen böyle) oluyor.

LG Smart Tv'de izlemek için (DLNA üzerinden) telefonumdan Castify programını kullanıyorum fakat bu program da altyazıyı aktaramıyor.

Bu sorunu nasıl halledebilirim? .m3u8 uzantılı dosyalara hem filmin kaynak linkini hem de altyazının kaynak linkini ekleyerek izlenebiliyor diye okudum ama beceremedim. Nasıl çözerim bu sorunu ?

Saygılarımla,
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.