B

Yüzbaşı
05 Ağustos 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
147 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
B
geçen ay
Turkcell Güncel F/P Paketi.
Merhaba dostlarım,

Benim tarife taahhütüm bitecek, yeni bir tarife yapmam lazım, Babam da Vodafone'den Turkcell'e geçecek. Hangi paketleri önerirsiniz, var mı şu sıralar bir f/p paket.

Saygılarımla,
B
7 ay
Mercusys AC12G router'a alternatif.
Merhabalar dostlar 🖐🏽🖐🏽,

Türk Telekom FTTH altyapısında 100 Mbps paket kullanıyorum. GPON cihazından sonra Mercusys AC12G cihazı takılı fakat bunu değiştirmek istiyorum. Bildiğiniz, ucuz ve sağlam (f/p) ürünü bir router var mı?
B
8 ay
ZYXEL WMG3625-T50B vs TP-LINK Archer C5V
Merhabalar dostlar,

Türk Telekom FTTH altyapısına sahibim. Ve evde konu başlığında belirtmiş olduğum 2 modem/router/access point var. Şimdi bağlantımın sağlıklı ve güçlü olması için ONT cihazından sonra hangisini modeli kullanmalıyım ?

Saygılarımla,
B
9 ay
butcesenin.istanbul internet'in Yaygınlaştırılması Projesi
Merhabalar arkadaşlar,

İ.B.B. tarafından şehre yapılacak bazı yatırımlara halkın oylarıyla öncelik sağlanması adına bir proje oluşturulmuş. Konu başlığındaki siteyi ziyaret edip, giriş yaparak pek çok yatırımların öncelikli olmasında yardımcı olabilirsiniz.

Benim bu konuda değinmek istediğim proje ise internet altyapısı ile ilgili olan bir proje hakkında. Projenin detayları aşağıda var. Siz de bu ve hoşunuza giden diğer projeleri sepetinize ekleyip, onaylarsanız, seçtiğiniz projelerin öncelikli olarak uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Saygılarımla,
İyi günler, iyi forumlar... 🖐🏽🖐🏽
B
9 ay
Samsung S20 FE vs Xiaomi Mi 10t Pro
Merhabalar arkadaşlar,

Ablama telefon alacağız. 7000₺ bütçemiz var ama adam akıllı telefon bulamadım. İnternetten satın alma işine sıcak bakmadığı için teknoloji mağazalarından alacağız. Aklımda konu başlığında belirtmiş olduğum 2 telefon var. İlk öncelik: Şarj ve Kamera.

Saygılarımla,
Şimdiden teşekkürler.


Edit: Her yoruma 1 beğeni.
B
9 ay
Aktivasyon süreci.
Merhabalar arkadaşlar,

Teknik bir sorundan dolayı aktivasyon işlemi sağlanamıyormuş, neymiş bu böyle beee. Kaç gün oldu halen beklemedeyim.
< Resime gitmek için tıklayın >

Türknet destek ekibinden konuyla ilgilenmelerini rica edeceğim. Saygılarımla,
B
9 ay
Vodafone Toplu Mail.
Merhaba arkadaşlar,

Yaşadığımız sorunları iletebileceğim Vodafone 10'lu, 15'li mail adresi var mı?

Saygılarımla,
Şimdiden teşekkürler.
B
9 ay
Potansiyel ADSL hizmeti.
Merhaba canlar,

Turkcell'in sitesinden yaptığım sorgulamada altyapım potansiyel adsl olarak gözüküyor. Acaba VDSL de destekliyor mudur ? Ek olarak, bizim sokağa fiber için kazı izni çıkmış, tahmini olarak ne kadar süre içerisinde tüm her şey bitmiş olur ?

Saygılarımla,
Şimdiden teşekkürler.
B
10 ay
Neden Vodafone?
Merhabalar arkadaşlar,

Herkes Turkcell pahalı diye mızmız ediyor ama limitsiz internet için Vodafone'ya 170₺ ve üzeri para veriyorsunuz. Şimdi ben de düşündüm, dedim ki:"Red 40 tarifesine geçeyim, 1 ay kalayım, gerekirse ek paket alır 80 küsür gb tamamlarım. Ondan sonra da limitsiz tarifeler için uğraşırım."

Fakat geçmeden önce babamın telefonundan bir hız testi yapayım dedim: o da Vodafone kullanıyor. Telefonlar yan yana olacak şekilde Speedtest üzerinden Gıbırnet'in sunucusunda hızları test ettik. Sonuçlar altta:

Babamın telefonundan (Poco X3 NFC) Vodafone hız testi:
< Resime gitmek için tıklayın >

Kendi telefonumdan (OnePlus 5T) Turkcell hız testi:

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu hızla harcanacak GB miktarı sizce aylık 170₺ ve üzeri para vermeye değer mi? Eminim aranızda sırf parası boşa gitmesin diye gereksiz indirme yapan, wifi varken mobil veriye bağlanan vardır. Pişman olan var mı aranızda ? Gerçekten merak ediyorum, sizi bu tarifede tutan nedir ? Ben de geçmeyi isterim.

Edit: İkametgah Esenyurt/İSTANBUL. Kapsama haritasına bakıldığında Vodafone burada 2G, 3G ve 4,5G hizmeti veriyormuş. Hız kısıtlanıyor bari 50 mbps falan yapın.
B
10 ay
Saçmalığın daniskası.
Merhabalar arkadaşlar,

Önceden konu açmıştım bilenler bilir: Türk Telekom'a geçişim ve sonraki süreç hakkında. Artık Türk Telekom abonesi değilim fakat şunu söylemek istiyorum. Turkcell'e geçtim, geçtiğim gün AFAD dahil olmak üzere tüm mesajlar geldi ve 4.5G'yi düzgün bir şekilde kullanabiliyorum. Türk Telekom'da iken yok sistem telefonu görmüyor, sim kartını çıkarın başka telefona takın, telefonunuz bilgileri bize göndermiyor, *100# ayarlarını yapın, şöyle yapın, böyle yapın saçma sapan şeyler önerdiler. Hiçbiri de işe yaramadı. Artık şey dedim: telefonun imei numaralarını vereyim kaydedin diyorum, o da yok. Sonunda çıktım kurtuldum. Altta da bazı test sonuçları:
< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

Parayı hakedene verin arkadaşlar, kullanamadığınız internet için para vermeyin.

Saygılarımla,
İyi forumlar...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.