9

Yüzbaşı
08 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
55 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
9
8 ay
Ziraat Bankası kredi otomatik ödeme nasıl yapılır?
Merhaba, ziraat bankasından bir kredi çektim ödemesini yapıyorum fakat anlamadığım bir şey var kredi hesabının IBAN numarası yok hiç bir yerde bulamıyorum. Hesap no ve şube kodundan IBAN numarasını çıkardım kendi sitesinden fakat o numaraya gönderdiğim para da başka hesabıma gitti. Hesaplar arası transfer bölümünde bile kredi hesabına para aktarılamıyor mesela?

İkincisi kredi hesabının otomatik ödemesi nasıl oluyor bana ait herhangi bir hesapta para olunca kendi otomatik ödüyor mu mesela?

Müşteri hizmetlerini aradım ama kafam iyice karıştı, 5001, 1002 bilmem ne derken dedim özel bankalar bu kadar kolayken ziraat neden bu kadar karışık?
9
10 ay
Sayfa yenilenince ya da başka sayfaya geçince çıkış yapıyor
Merhaba,

şu anda kullandığım telefonda mobil sürüm ve masaüstü sürüm giriş yaptıktan sonra eğer başka herhangi bir alt Forum ya da portal sayfasına geçersem geçeyim kendiliğinden çıkış yapıyor (logout).

Sadece bunun istisnası mini sürüm onda bir sıkıntı görünmüyor.
9
10 ay
Antalya'da Gastroenteroloji uzmanı tavsiyesi lazım
Merhaba arkadaşlar, eşimin uzun süredir mide ile ilgili bir sıkıntısı var, yaşadığım yerde nerdeyse görmediğimiz doktor kalmadı ama yapılan tahliller tetkikler sonuç vermiyor kimse bir şey var diyemiyor. Verilen ilaçlar da geçici çözüm oluyor.

Midenin sol tarafından arkaya doğru bir ağrı oluyor diyor. Bu zamana kadar böyleydi, şimdi yemek yediği gibi kusuyor, su içse kusuyor, galiba şikayet ne ise ilerledi diye düşünüyorum.
En son gittiğim özel hastanede dahiliye doktoru mide fıtığı olabilir diyerek ultrason yaptı endoskopi sonucu da zaten vardı, mide de fıtık var dedi genel cerrahiye gittik o da diyor ki bu fıtık çok ufak böyle bir sıkıntı çıkarmaz çıkaracak kadar büyük değil büyük olsa bile dediğiniz gibi sıkıntı olmaz o yapmaz diyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Bir ümit diyerek doktor doktor hastane hastane geziyoruz ama çözüm yok. Açıkçası doktordan hastaneden soğudum iyice artık bir çare bulunsun istiyorum.
9
geçen yıl
Korona sebebiyle iptal edilen uçuşun biletini açığa alıp iadesini alan var mı?
Üst edit: dün (05.09.2020) ilk taksit iade edilmiş yeni farkettim.

* Evet arkadaşlar bugün geri geri bildirim merkezinden cevap geldi, kesintisiz bir şekilde iade yaptık, size yansıması 2-7 gün arası olur diye. Yani korona sürecinde açığa alınan bileti iade aldılar bilginiz olsun.

* Konuyu ilgili bilgileri buldukça güncelliyorum, geçici madde gördüğünüz gibi açık, açık bilet bile iade edilebilir diyor.

* Facebook'tan yazdığım müşteri hizmetleri açığa alınan bilet iade olmaz demişti, resmi gazete kararını gösterince bilet numarasını istedi ve farklı bir kayıt açtı.

Merhaba arkadaşlar, eşim için aldığım uçuş aldığım bilet haber bile vermeden uçuşu iptal edildi son gün bizim check-in işlemi için internetten bakarken farkına vardık. Neyse bileti apar topar bileti açığa aldılar Aralık 2021'e kadar süresi var isterseniz kullanabilirsiniz dediler ben şimdi iade edip paramı almak istiyorum ama Facebook'ta yazdığım müşteri hizmetleri açığa alınan bileti iade alamazsınız diyor. İade sayfasında da o bölüm pasif görünüyor bu durumda ne yapmak lazım iade alan başına benzer durum gelen oldu mu?

Korona virüs kaynaklı talepler sayfası iade kısmı pasif link'i

https://www.turkishairlines.com/tr-int/bilgi-edin/musteri-iliskileri/koronavirus-kaynakli-talepler/

Resmi gazetede yayınlanan iade alınabileceğini gösteren karar sayfası link'i

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/03/20200325-15.htm

< Resime gitmek için tıklayın >

quote:25 Mart 2020 ÇARŞAMBA


Resmî Gazete


Sayı : 31079

YÖNETMELİK

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden:

HAVAYOLU İLE SEYAHAT EDEN YOLCULARIN HAKLARINA

DAİR YÖNETMELİK (SHY-YOLCU)’DE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 3/12/2011 tarihli ve 28131 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Havayolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik (SHY-YOLCU)’e 20 nci maddeden sonra gelmek üzere aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 1 – (1) COVID-19 salgını nedeniyle 5/2/2020 tarihinden itibaren uçuşun iptal edilmesi durumunda, bu iptaller sebebiyle uçuşu icra eden veya etme taahhüdünde bulunan hava taşıma işletmesi 8 inci, 9 uncu ve 10 uncu maddelerde yer alan hükümlerden uçuş yasakları kalktıktan sonraki iki ay sonuna kadar muaftır.

(2) COVID-19 salgını nedeniyle uçuşu iptal edilen yolcunun, hava taşıma işletmesinin boş koltuk durumuna bağlı olarak istediği bir tarih için bilette değişiklik yapma veya bileti açığa alma hakkı vardır. Yolcu, açığa alınıp kullanılmayan biletin iadesini uçuş yasakları kalktıktan sonraki iki ayın sonrasında hava taşıma işletmesinden alabilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Sivil Havacılık Genel Müdürü yürütür.Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete'nin

Tarihi


Sayısı

3/12/2011


28131
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >quote:


https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/ucagi-iptal-olan-yolcular-nasil-bilet-iadesi-alacak-iptal-edilen-ucuslarda-bilet-detayi-5709390/

İPTAL OLAN UÇUŞLARDA BİLETLER NE OLACAK?

Salgın nedeniyle uçuşu iptal edilen yolculara, hava taşıma işletmesinin boş koltuk durumuna bağlı olarak istediği bir tarih için bilette değişiklik yapma veya bileti açığa alma hakkı tanındı.

Düzenleme kapsamında yolcular, açığa alınıp kullanılmayan biletin iadesini uçuş yasakları kalktıktan sonraki iki ayın sonrasında hava taşıma işletmesinden alabilecekler.
9
geçen yıl
Arabadan sökülen katalitik konvertör dura dura bozulur mu?
Üst edit: yok arkadaş hiç bir şey olmamış nerdeyse o zaman takıldığı gibi değerler çıktı yine demek ki bozulur bu diyip bizi yemeye çalışıyorlar. Zıkkım olsun bunlara.Asıl soru başlıkta ama olay buraya nasıl geldi anlatmak istedim. Yani başlık soruyu açıklıyor. İçi falan sağlam, sadece bir kaç gün kullanıldı sonra söküldü. Fikir sormuyorum yanlız bilgi soruyorum fikri değil bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Arabam Suzuki swift 2001 aldığım güne lanet olsun öncelikle. Zamanında bir sıkıntıdan dolayı emisyondan geçmiyor çok yüksek çıkıyor diye katalitik konvertör değişmesi gerekiyor dediler değişmezse ne olur geçemez, tamam değiştik geçmezse ne olacak dedim mümkün değil sorun bundan iyi tamam takın taktılar yine geçmedi, sonra dediler eksoz içi dağılmış bundan oluyor, tamam onu da değiştir yine geçmedi, eksoz muayenesi yapan yer bir daha gelirsen parayla yaparım iki defa da oldu oldu olmadı paralı dedi. Üçüncüye gidemedim, eksozcuya durumu anlattım ya o adamlar işi bilmiyor ufak bir ayarı var onu yapması lazım onu yapmadan geçmez diyor tamam madem öyle bir ayarla geçiyor neden değiştirdik bu kadar parçayı al o zaman geri alamam çünkü kaynak yaptık ee ne olacak ben bilmem tamirciye götür baksın, tamirciye gidiyorum LPG ci bakar LPG ciye gidiyorum başkasına atıyor en sonunda eksozcuya gittim arkadaş ben bunun parasını ödemem dedim adam da arabayı bırakmam dedi ben de sen bilirsin alırım bir bidon benzin yakarım arabayı da seni de kendimi de deyince tartışma çıktı. Sonra aldı götürdü arabayı geçmiş hiç çıt yok ödedim parayı çıktım gittim ben de bir şey demedim lanet ettim iyice çünkü.

Zaman içinde araba çekişten düştü abi bu katalitik gitmiş dedi adama bakarken kendimi zor tuttum tamam arkadaşım sök bakalım dedim söktü yine aynı kapat arkadaşım kaputu hiç bir şey demeden çıktım gittim. Kendim araştırıyorum egr valfi tıklalı olabilir diye bir şey öğrendim söktüm temizledim düzeldi bizim güya bozuk katalizör de boşta duruyor tabii şimdi geçti iki sene geri takalım dedim eksozcu bunu sökeli ne kadar oldu dedi 2 sene diyince zaten bu yan sanayi bu ölmüş geçmiş olsun ne olacak yenisini 600 TL takarım diyor. Yok arkadaşım ben istemiyorum isterse geçmesin sıkıntı yok tak dedim taktı borcum kaç lira 100 TL arkadaş bu çok değil mi olur mu abi dükkan eleman vs bir de yazmış oraya takılan ürünün garantisi aynı gündür, yan tarafta da garanti belgesi olmayan ürün geçerli değildir diye yazıyor. Gazcı eleman da abi ben bu işi 200 liraya çözerim diyor ne yapacaksın diye soruyorum o da bende kalsın diyor. Ne güzel iş ahlakı bayıldım!

Ahlaksızlık diz boyu teşekkürler küçük esnaf ve büyük servisler hepiniz layığınızı bulursunuz umarım.
9
geçen yıl
Cookie kullanılamadığı için oturum düşürüldü. Hata kodu: 4.999999
Merhaba, mesajıma gelen cevaba bakmak için bildirime tıklıyorum ve aldığım cevap bu, sonra da yeniden giriş yapıyorum yine başa dönüyorum. Telden, pc den, firefox, chrome, chromium bütün tarayıcılarda aynı durum. Nedir bu, kodu da küsüratlı vermiş ki salladığı belli olmasın diye galiba :D

Cookie kullanılamadığı için oturum düşürüldü. Hata kodu: 4.999999
9
2 yıl
Yakıt basınç regülatörü nereden bulurum? Fuel pressure regulator
Merhaba arkadaşlar, internette nerdeyse her yere baktım ama bu yakıt basınç regülatörü denen naneyi bulamadım. Yurtdışında var 30 dolar kargosu 85 dolar. Bu neme nem bir parçaymış ki bulunmuyor kaç günden beri sinirlerim gerildi

Araç Suzuki swift 2001 tek nokta enjeksiyon

< Resime gitmek için tıklayın >
9
2 yıl
Samsung 1205 tuşlu telefonun rehberi bilgisayara nasıl yedeklenir?
Merhaba, annemin eski bir Samsung 1205 tuşlu telefonu var, geçenlerde üzerine su dökülmüş içini açtım temizledim kuruladım ama telefon yine de açılmadı tabii sonra başka telefona aynı sim kartı takınca kafa dank etti numaralar telefonda kaldı.

Sonra bugün biraz daha uğraştım belki açılır diye şimdi açıldı fakat bu sorun yine olabilir hazır açılmışken bu rehberi bilgisayara nasıl yedeklerim diye aradım ama bulamadım. Sadece sim karta kopyala diye bir seçenek var şimdilik bu da yeterli ama asıl istediğim bilgisayara yedeklemek ve gerekirse buluta falan göndermek. Varmı bu konuda bilgisi olan?
9
3 yıl
Ölen Baba'nın Varlık yönetim şirketine devredilen borcu
Merhaba arkadaşlar, babam 2017 Ağustos ayında vefat etti. Bu süreden çok önce (tam emin değilim) Şekerbank dan miktarını da bilmediğim bir Kredi çekmiş krediyi de ödememiş sonuçta Şekerbank da borcu Varlık yönetim şirketine devretmiş. Bu arada şirketin söylediğine göre biz babanızla konuştuk bize ara ara ödeme yapıyordu ama borcu bitmedi bunu siz ödeyebilir misiniz dedi, açıkçası durumum müsait olsa sıkıntı yok ama şu anda ödeme gücüm yok bir de şu var tek evlat ben değilim ama böyle şeyler hep beni buluyor, ödenmeyen Kredi kartları, telefon borçları vs bende yıprandım biraz. Bu durum nasıl olur çıkar yol nedir bilen var mı?
9
3 yıl
Eşimin numarası izinsiz olarak iki defa vodafone'a taşındı!
Merhaba arkadaşlar, bunu yapan hangi şeref ve karakter yoksunu bilmiyorum ama bu olay iki defa başıma geldi en sonunda hattı iptal ettirmek için başvuru yaptık.

İlkinde eşimden habersiz aveadan vodafona taşındı. Sonra gittik savcılığa şikayette bulunduk. Ardından bimcele taşıdık, 3 ay falan oldu şimdi yine mesaj gelmiş vodafonea taşıma başvurunuz alındı diye. Bakın yine ve büyük harflerle yazıyorum bunu yapan hangi ŞEREF ve HAYSİYET yoksunu yapıyor bilmiyorum ama buna ön ayak olan göz yuman veya engel olmayan müdahale etmeyen vodafone da gözümde beş para değeri yok. BTK'ya da şikayet ettim ama sinirim geçmedi

Bu arada eşim yabancı ve Türk vatandaşı değil ve Türkçeyi fazla bilmiyor bence bunu bildikleri için böyle bir şey yapıyorlar. Galiba düşünce şu; nasıl olsa yabancı bir şey anlamaz yarın bir gün de ülkeden gider hat bize kalır diye düşünüyorlar galiba
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.