B

Yüzbaşı
01 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
9 yıl
NISSAN MICRA, NOTE ve JUKE'daki ORTAK MONTAJ HATASI
Merhaba arkadaşlar. 2011 Nissan Note 1.5 dci Visia modeli araç sahibiyim. Aracım 39bin km.'de. Bu ayın 5'inde 40bin bakımına girdi araç. Servise ön iki direkten pürüzlü yolda tık tık tık ses geldiği yönünde şikayetim olduğunu söyledim. Daha önceki bakımlarda da bu şikayetim vardı. Ancak burdaki sıkıntının bir montaj hatasından dolayı olduğu ortaya çıktı. Çünkü iki direkte aşağı inip camla torpido birleşiminin olduğu yerlerde açıklık var. Normalde o boşluğun olmaması gerekiyor. Kendi araçlarınızda da bu boşluğu görebilirsiniz. Öyle sanıyorum ki zamanla burası daha da esniyor ve tık tık diye ses gelmeye başlıyor. Sadece benim araçta vardır diye düşünmüştüm ancak showroomdaki 0 km. araçta da aynı boşluk olunca beni çok şaşırttı. Sonra mikraya baktım aynı boşluk onda da var. Note'da var ve Juke'tada var. Neyseki Qashqai de bu yoktu. Belirttiğim birleşim yeri torpidoyla sıkı sıkı örtüşüyordu. Servis müdürüne de durumu belirttim ve birlikte baktık o da çok şaşırdı. Mail atmamı ve bu durumu genel müdürlüğe ileteceğini söyledi. Yalnız dedim montaj hatası bununla bitmiyor. Başkada mı var evet dedim. Silecek ızgarasının sol tarafındaki plastikle camın örtüştüğü yerde de açıklık var dedim. Hatta benim ızgara bu şikayetimden doalyı garantiden değişti dedim. Yalnız takılan yeni orjinal parçada aynı açıklık meydana geldi. Tam örtüşmesi ısıtılarak başarıldı. Evet arkadaşlar tahmin edeceğiniz gibi bu diğer modellerde de ve 0 km. araçlarda da bu şekildeydi. Bu bahsettiğim montaj arası yerlerini bir başka model Hyundai era 2012 araçta baktım özellikle bu iki montaj hatasına kesinlikle bahsetmiş olduğum boşluk, aralık, açıklık nasıl tabir ederseniz artık eser yoktu. Lütfen sizde araçlarınızda bu iki noktaya bakıp yazarsanız Nissan genel müdürlüğe bilgi verebiliriz. Slmlar, saygılar.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
B
10 yıl
MICHELİN ALPIN 4 KIŞ LASTİKLERİ ve BİR SORUN
Merhaba Arkadaşlar, 11 Kasım'da 4 adet Michelin Alpin 4 kış lastiği taktırdım. İstanbul'da kar da kıyamette bana mısın demedi işe gidip geldim. Çok şükür. Ancak geçen hafta başında düşük hızda ilerlerken düz yolda araçta bir atlama, dengesizlik, sendeleme hissettim. Servise götürdüm mekanikte bir problem yok. Aracın 4 lastiğide yere tam basmıyor fabrikasyon hatası var dediler. Lastikleri aldığım bayiye gittim. Adam da şaşırdı. Lastiklerin balans ayarını yaptı sıfırladı. Ancak ertesi gün bu sallantı devam etti ve lastikleri geçen cumartesi bayiye bıraktım. Lastikler incelenip sonuç bildirilecekmiş. Çukurlara da düştüğüm oldu elbette. Ama lastiklerde balonlama da yok. Yaz lastiklerini taktım ama aynı his azda olsa devam ediyor. Acaba rot ayarları ya da başka bir ayar sıkıntısı mı var? Daha önce bu şekilde bir sorunu olupta çöazn varsa bilgi versin lütfen. Direksiyonda bir titreme falan yok. Düz yolda düşük hızda araç sanki topallıyor. Sorun bu. Slmlar.
B
10 yıl
MOTOR TEMİZLEME HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ VEREBİLECEK BİR USTA ARKADAŞ VAR MI?
Merhaba Arkadaşlar, motorlarımız arabalarımızın kalbi. Onun da temiz olması hepimizi mutlu edecektir. Ancak araştırdığım kadarıyla motorun ne olursa olsun suyla yıkanması önerilmiyor. Yapanlar var tabi. Ben de pek sıcak bakmıyorum. Motor temizleme spreyleri olduğunu öğrendim. Ancak internette bununla ilgili çok açıklayıcı bir bilgiye ulaşamadım. Sormak istediğim bu işi yapan arkadaşların, ustaların, yetkililerin bize motor temizleme spreyi ile doğru şekilde nasıl bir temizlik yapılacağı hususunda fotolu, videolu da olabilir bilgi vermesi. Hem de bu konuyla ilgilenen benim gibi arkadaşlar da bilgi sahibi olurlar. Motor spreyini aldık. Bundan sonra nelere dikakt etmeliyiz? Su kesinlikle motora vurulmayacak. Bu spreyi bütün alana mı sıkıyoruz? Yardımınızı bekliyorum, bekliyoruz. İyi forumlar diliyorum. Saygılarımla.
B
10 yıl
4x4 kontratlı iphone4 vodafone rezaleti
Merhaba Arkadaşlar, ayın 12'sinde yeni bir hat alayım dedim. Almışken aynı zamanda cihaz da olsun dedim. Diğer faturalı hattımı Turkcell kardeşime verdim. Vodafone bayine gittim. 149 tl'lik paketinizden istiyorum dedim. İşte her yöne 750 dakika, 500 sms+mms ve sınırsız internet vs. Voadafone müdürüne hemen hat açıldığında bu hizmetleri kullanabilecek miyim diye sordum. Tabi ki beyefendi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz dedi. Olay İstanbul'da Sirkeci'deki Vodafone bayisinde geçiyor. Neyse gönül rahatlığıyla kullanmaya başladım. Sms, mms, her yöne arama, internet kullanıyorum. Pazartesi bir bakayım dedim ne kullanmışım diye. Bir baktım 308,34 TL. diye bir şey var. Smsler, aramalar ücretli ama internete girişler ücretsiz görünüyor. Bayiye gittim bu nedir diye. Allah Allah onlar da anlamadı. Konuşmanın örneğini merkeze mail atacağını rahatlıkla teli kullanmaya devam edebileceğimi söyledi. Ayrıldım. Ama bir şüphe düştü araştırmaya karar verdim. Müşteri hizmetlerini aradım. Durumu izah ettim. Ama beyefendi dedi sizin o hizmetleri kullanmanız 12.09.2011 de şuan siz grup paketi mi ne dedi kullanıyorsunuz. İşte vodafonlularla 5 kuruş, diğerleriyle 34 kuruş, sms 34 kuruş deyince çıldırma noktasına geldim. Bayinin bunu size açıklaması gerekirdi dedi. Hemen şikayet formu oluşturun dedim bayi adı ve müdürün adını verdim. Soluğu bayide aldım. Müdürün önüne kağıdı fırlattım. Sen benimle dalgamı geçiyorsun kardeşim beni ücretli şekilde konuşturuyorsun dedim. Bana bir ay sonra tarifenizi kullanbilirsiniz desen zaten almayacaktım. Cihazın yüzüne mi seyredeceğim bir ay boyunca. Hem de oruçluyum. Tamam beyefendi çözeceğim falan filan görüşmeler yaptı etti. İşte fatura kesilince iade yapılacak bir sistemsel sorundan kaynaklanmış falan filan. Ben bu ücreti ödemeyeceğim dedim öyle bir tutar yansırsa. Tamam bizim hatamız dedi. E dedim 1 ay ben bu teli kullanamayacak mıyım? Evet öyle maalesef. Ordan bana bir tel veriyorsun ve pakette bulunan hizmetleri içeren bir hatla birlikte. Tamam beyefendi dedi. Kendi telini sıfır hat tanımlı olarak verdi. Bir de kardeşim durumu izah eden bir yazı yaz (işte bu tarihler arasında hatadan dolayı müşteri mağdur olmuştur bilgi verilmemiştir diye) adını soyadını, kaşeni, imzanı at dedim ve yazılı belgemi aldım çıktım. Çünkü herhangi bir sorunda yazılı belge şart. Kendisi ödemek durumunda. Sonra cebe mesaj geldi itirazınız ilgili birime iletildi falan filan. Kısaca KOSKOCA!? vodafone sınıfta kaldı benim için. Kontrat biter bitmez Turkcelle taşıyacağım hattımı. Zaten bir hattım vardı 14 yıldır kullandığım. Hiçbir sorun yaşamadım ya. İşte böyle vodafondan iphone4 alırken çok dikkat edin. Bakalım nasıl sonuçlanacak bu iş. Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. Saygılarımla. İyi forumlar.
B
11 yıl
Kendimce şöyle bir sistem kurdum yorumlarınız nedir?
Merhaba arkadaşlar tv'yi değiştirmenin zamnı gelmişti. Bunun yanına da sienma sistemi ve hd receiverda alayım dedim. Aşağıdaki gibi bir sistem oluştu. Şunu belirtmeliyim. Görüntüden oldukça memnunum. Böyle bir sistem kurmak isteyenlere yol gösterici olabilir. Kesinlikle tavsiye ederim. İsteklerinizi karşılacaktır. Herkese iyi forumlar.

LCD Tv: 42PF6011 42" LCD TV Full Hd (Kampanyası vardı hiç tereddüttsüz aldım. İyi ki de almışım diyorum. Çok memnun kaldım.) 1280 TL / 12 taksit http://www.vestel.com.tr/tuketici_elektronigi/televizyon/lcd_televizyonlar/42pf6011_42_lcd_tv

HD Uydu alıcı: Next 18500 HDMI (d-smart kampanyalıydı 12 ay smart hd + aile paketi bedava) 449 TL / 12 taksit
http://www.nextdestek.com/Next-18500FTA.html

Ev sinema sistemi: LG HT904TA Ev Sinema Sistemi 1000W 5.1 Ev Sinema Sistemi1000W, Full HD görüntü yükseltici (Media markette test ettim diğerleri arasından bana en güzel ses veren bu geldi. Ellerinde başka yoktu. Teşhirdeki üründe çok temizdi ve 50 TL. indirimle aldım.) 749 TL. / 12
http://www.lg.com/tr/tv-ses-video/ev-sinema-sistemi/LG-dvd-ev-sinema-sistemi-HT904TA.jsp

Evet arkadaşlar yukarıda belirttiğim gibi ürünlerin özelliklerine linklerden bakabilirsiniz. Ben bu sistemden çok memnunum. Böyle bir sistem kurma aşamasındaki arkadaşlara da kesinlikle tavsiye ediyorum. hd receiver ve ses sistemi lcd tv'ye hdmi ile bağlı. Görüntü çok temiz ve hd yayınlarda çok ama çok net bir görüntü elde ettim. Vestelin pixellence farkı ortaya çıkıyor. Sesde lcd tv den optik çıkışla sinema sistemine bağladım. lcd tv'nin sesini sinema sisteminden alıyorum. Onda da çok başarılı sonuç aldım. 5+1'e dağıtılan ses çok ne ve temiz. Kesinlikle hdmi kablo ile optik ses çıkışı yapmanızı öneriyorum. hd yayın izlemesiniz de görüntüyü hdmi üzerinden alın. Scarta göre çok ama çok fark var. SD yayınlar bile oldukça kaliteli izlenebiliyor.

Evet arkadaşlar. Umarım yazdıklarım sizlere yardımcı olur. En azından bir fikir verir. Unutmadan geçmemeyeyim. Media markette 3d tv keyfini de yaşadım ve hayran oldum. Müthiş bir olay. Ancak şu an için bize pahalı. Şu an ki sistem bana tüplü 70 ekrandan sonra yetti.

İki sorum var: next hd'nin bu recevierını kullananlara olacak. Hd yayınlarda görüntü de çok kısa da olsa donma yaşanabiliyor. SD'de sorun yok. Bu yeni çıkan yazılımla düzelir mi? Diğeri de ekranı 9'a bölen tuşu kumanda da bir türlü bulmadım daha doğrusu yok. Bu 9'a bölme işlemini nasıl yapabilir? Kılavuzda da bir şey bulamadım.

Herkese Allah daha iyisini ağız tadıyla nasip etsin. Hoşçakalın.
B
11 yıl
OPEL SERVİSLERİNDEN DOLAYI OPEL ARAÇ ALINMAZ MI?
Arkadaşlar, forumlardan okuduğum kadarıyla Opel servisleri çok kötü iş çıkarıyorlar. Müşteri memnuniyeti yine okuduğum kadarıyla çok aşağılarda. İşin ilginç tarafı bakıma verilen araçların Opel servisleri tarafından yeterli kontrolleri yapılmadan, müşteriye teslim edilmeleri. Ayrıca sorunun tekrar tekrar yenilenmesi. Ve bununda müşteriye çıkan faturası, gerekesiz yere zaman kaybı, sinirlilik, markaya olan güvenin sarsılması, pişmanlık duygusu, parasının boşa gittiğini düşünmesi vb. gibi. Şimdi araç sahibi olmak isteyen bizler ne yapalım? Şikayetleri okuyorum şaştım kaldım doğrusu!.. Bu servis şikayeti konusunda bilgileriniz paylaşırsanız sevinirim. Parayı kolay kazanmıyoruz çünkü. Herkese iyi forumlar.
B
11 yıl
Suzuki Türkiye, 2009-2010 model Grand Vitara'ları, hiçbir ek ödeme olmadan 2011 modelleriyle değişti
Evet arkadaşlar, Hürriyet gazetesinin verdiği haber bu şekilde. Alkışlar SUZIKI'ye. Darısı diğerlerinin başına.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16028787.asp?gid=373
B
11 yıl
Sizce ne yapayım?
Arkadaşlar merhaba, bayiler 2011 model astra classic III hb düz dizeller için aralarında sanki sözleşme yapmışlar gibi 37700'den aşağı inmiyorlar. Aşağıdaki linklerde bulunan araçlar için ne diyorsunuz? Fiyat/donanım açısından daha mantıklı mı sizce de? Yoksa 2011'lerin fiytalarının düşmesini mi beklemeliyim? Görüş bildiren tüm arkadaşlara çok tşk ederim. Saygı ve sevgilerimle. Kazasız sürüşler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-astra-2010-astra-dizel-sedan-elegance-paket-32001963/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-astra-1-3-cdti-essentia-komfort-paketli-astra-classic-iii-31725625/detay/

B
11 yıl
2011 astra classic hb düz dizel alanlar
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda bu aracı almış olanlar alacak olanlara yol göstermesi açısından alan arkadaşlar bayii adı, anlaştığı fiyat, aldıkları hediye vs. gibi kısaca belirtirlerse sevinirim. Biz alacak olan adaylar da en uygun fiyat veren bayiden almış oluruz. Malum tüm bayilere gitme imkanımız yok. Bu aracı alacak olanlar da İstanbul için diyorum toplu olsak alımlarda indirim yaparlar mı? Hem forumun gücü de böylece ortaya çıkabilir. Bir arkadaş liste tutabilir mi? Herkese kazasız sürüşler.
B
12 yıl
LİNEA'NIN ÖN CAMINI ELİYLE KIRABİLDİ
Merhaba arkadaşlar, bir el darbesiyle bu cam nasıl bu hale gelebilir? Bu araç çok dikkat ettim Linea. Bu cam bu kadar güvensiz olabilir mi? Kaza anında ne olur kimbilir?

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.