Ç

Yüzbaşı
08 Mayıs 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
220 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
Ç
3 hafta
PENTA Teknoloji (Müşteri Kalitesi!)
Herkese merhaba arkadaşlar. Buraya herhangi bir firmanın övgüsünü yapmaya gelmedim, ki nefret ederim böyle işlerden. Ama bugün, kaliteli firmaların bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olduğu gerçeği var ortada. Lafı çok uzatmadan konuya geçiyorum direkt:

Net olarak hatırlamamakla birlikte 2015-2016 yılları arasında Logitech G103 klavye kullanıyordum, ancak hem klavyemin garanti süresi dolmuştu, hem de ayaklıklarından teki kırılmıştı. Hâliyle ücreti karşılığında bir ayaklık göndermesi için Logitech'e mail atmıştım, garanti sürenin dolduğunu da eklemiştim tabii. Onlar da böyle işlerle PENTA Teknoloji'nin ilgilendiğini, oraya mail atarsam yardımcı olabileceklerini yazmışlardı. O yıllarda PENTA'ya mail atmıştım ve beni bir yere yönlendirmişlerdi. Bana, kargo ücretini benim ödemem kaydıyla ücretsiz bir çift ayaklık göndereceklerini yazmışlardı. Kargo geldiğinde ne ayaklık için ne de kargo için ücret ödemiştim. O gün de burada bu olayın konusunu açmıştım. Yıl 2017'ye geldiğinde bilgisayarımı satmıştım bazı sebeplerden dolayı. Bugün, 2021 yılı içinde, tam da 1 hafta önce bilgisayar aldım. Teknoloji konusunda muhafazakâr olmamdan dolayı mıdır, alışkanlıktan dolayı mıdır bilmem, klavye olarak yine Logitech’in G105 modelini aramaya koyuldum, zor da olsa buldum. Mutluluğum uzun sürmedi tabii, kedim klavyenin üstüne atlayıp yere düşürmüş ve ayaklıklarının tekini kırmış. Aklıma hemen PENTA geldi. 5 sene önce yaşadığım tecrübe artık nasıl bir yer edindiyse hemen onları aradım. Yine beni bir yere yönlendirdiler. Ve bugün, aradan tam 5 yıl sonra yine aynı durum yaşandı, ne ayaklık ücreti ne de kargo ücreti ödedim. Bana yeni bir çift ayaklık gönderdiler. Belki çok maliyetli ya da önemli bir durum gibi gelmeyebilir, ama bu denli müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli firmaların var olan çizgisini koruyor olmaları beni çok memnun etti. Sizlerden ricam, bu konuyu öne çıkarmanız. Öne çıkarın ki, işini layıkıyla yapan, müşteriyi, yani bizleri önemseyen firmaların hakkını verelim. Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.
Ç
2 ay
Logo yapabilen arkadaşlar var mı?
Merhaba arkadaşlar, umarım mutlusunuzdur (pek sanmıyorum ama). Kamera ve mikrofon aldık, YouTube'da bir şeyler çekmeyi düşünüyoruz. Şimdilik sokak röportajları düşünüyoruz, kanal için de logo yapmayı düşünüyoruz. Bu konuda yardımcı olabilecek bir kardeşimiz var mı? Ayrıca, ne tür video çekebiliriz, tavsiyelerinize ihtiyacım var beyler.
Ç
3 ay
Bu ülkeden kaçmak istiyorum.
Herkese mutlu akşamlar dilerim abilerim, kardeşlerim. Çok klişe gelecek ama kaçmak istiyorum, ömrümün sonuna kadar bir daha gelemeyeceğini bilsem de kaçmak istiyorum bu ülkeden. Legal veya illegal, bir çözüm var mı? Kaçmış olan var mı?
Ç
4 ay
Arkadaşlar, önerilerinize ihtiyacım var!
Merhaba arkadaşlar. Burada gayet aklı başında, nitelikli, bilgi sahibi insanlar olduğunu düşünüyorum. Yalnız olmak, bu işin belki de bir ön koşulu. Okuyan, kendini eğitmeyi bilen insanlar ekseriyetle yalnız oluyor. Ben de öyleyim. Kendi çapımda şiirler, düzyazılar, denemeler yazıyorum. Birçok edebiyat dergisine mail attım ancak hiçbir şekilde geri dönüş alamadım. Tanıdığım bir editör, böyle dergilerin, kendini yazar zanneden bu kişilerin çok kibirli ve züppe olduğunu, kendisinin de bu kişilerle çalışıp zorlandığını söyledi. Bu yüzden bana, blog sayfası açmamı tavsiye etti. Bir gazetede köşe yazarlığı yapan birine mail attım, o da aynı şekilde blog açmamı önerdi. Ben de bu yüzden 1 ay önce blog açtım. Burada blog sayfamı paylaşıp reklam yapmanın hoş olmayacağını düşündüğüm için özelden mesaj atanlara linkini gönderebilirim. Yazarlar, intihar, edebiyat, psikoloji, felsefe ağırlıklı şeyler yazıyorum. Sizlerin görüşüne ihtiyacım var arkadaşlar. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ç
5 ay
Sıfırdan Matematik Öğrenebilir miyim?
Merhaba arkadaşlar. Üniversiteden 2017’de sözel bölümden mezun oldum, en son lise 1’de matematik gördüm, kısacası matematiğim zayıf değil, hiç yok. ALES sınavı için matematik öğrenmem gerekiyor. Sözel mantığı halletmem lazım, bir de sayısalda 10-15 net yapmam gerekiyor. Geçen hafta ALES kursuna gittim ama hem kurs başlamıştı, hem de az çok matematik bilen insanlar vardı, o yüzden anlamam mümkün değildi. Ne yapmam gerekir, bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.
Ç
5 ay
Sıfırdan Matematik Öğrenebilir miyim?
Merhaba arkadaşlar. Üniversiteden 2017’de sözel bölümden mezun oldum, en son lise 1’de matematik gördüm, kısacası matematiğim zayıf değil, hiç yok. ALES sınavı için matematik öğrenmem gerekiyor. Sözel mantığı halletmem lazım, bir de sayısalda 10-15 net yapmam gerekiyor. Geçen hafta ALES kursuna gittim ama hem kurs başlamıştı, hem de az çok matematik bilen insanlar vardı, o yüzden anlamam mümkün değildi. Ne yapmam gerekir, bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.
Ç
5 ay
Silinebilir
.
Ç
6 ay
Amerika'ya Kaçmak
Merhaba, iyi akşamlar dilerim. Abilerim, kardeşlerim, ben bu ülkede umut, gelecek, hayal göremiyorum. Mezun olduktan sonra işsizlikten depresyona girdim, intihar etmeyi düşündüm, kendimi değersiz hissettim. Şu an asgarî ücret altında bir yerde çalışıyorum. 27 yaşıma gireceğim ama bir hayat kurabileceğimi düşünemiyorum.

https://medium.com/türkiye/amerikaya-nasıl-göçülür-51a4169f61d0

Şöyle bir yazı buldum, ben de bu şekilde çıkmak istiyorum. Gözümü karartıp bir anlık delilikle gitsem pişman olur muyum sizce? Tecrübeli abilerimden, kardeşlerimden yorum bekliyorum. Yardımcı olursanız belki hayatımın değişmesi için bir katkınız olur. İyi akşamlar diliyorum hepinize.
Ç
7 ay
Aramızda Veteriner var mı?
İyi akşamlar arkadaşlar. Sokaktan aldığım bir kedi var. Tahminen 2.5-3 aylık. İnanılmaz yaramaz, inanılmaz hareketli bir hayvandı ancak son bir haftadır göz kapağı kapandı, ilaç verdim ama işe yaramadı. Gözü enfeksiyon kapmış sandım ama hiç hareket etmiyor, yemek bile yememeye başladı. Bugün devlet veterinerliğine gittim, 2 tane göz damlası yazıp, “akciğerlerinden gelen sesi kötü,” dedi. Ona bir şey olursa mahvolurum, çok seviyorum. Veterinerleri arıyorum ama günlük 300 lira ücret talep ediyorlar, duruma göre bir hafta kalabileceğinden bahsediyorlar. Ne yapacağımı bilmiyorum, yardımcı olabilecek biri varsa çok mutlu olurum.
Ç
7 ay
.
.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.