R

Çavuş
14 Şubat 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
53 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
2 yıl
Ağ grafiği yorumlama
< Resime gitmek için tıklayın >

Xbox one S ile Bf1 oynuyorum, bu ağ grafiğini yorumlayabilecek biri var mı ?
Fps drop ve aşırı takılma, yavaşlama yaşıyorum, belki çözümünü bilen vardır diye bir umut paylaşıyorum :)
SSD Hdd'ye aktardım oyunu, modemi değiştirdim, adsl'den vdsl bağlantıya geçtim ama sorun xbox'ın kendisinden mi, internet bağlantımdan mı çözemedim.
R
2 yıl
Xbox Hdd Değişimi üzerine yardım?
Merhabalar, xbox one S'de takılma, donma sorunu yaşıyorum. Daha öncede konu açmıştım ama netliğe kavuşturamamıştım.
Xbox acemisi olduğumdan, açma kapama ayarlarını da pek bilmediğimden bir kaç kez Xbox'ı direkt güç kablosunu çıkararak kapattım. Kapanırken hdd'nin sesi pek normal gelmedi. Sürekli tıklama sesi yok lakin her kapattığımda bence anormal bir hdd sesi geliyor.
Dolayısıyla Hdd'nin pek sağlıklı çalışmadığından oyunlarda donma, kasma yaptığını düşünüyorum. BF1 oynuyorum ve online oynarken sürekli harita yüklemeye çalışıyor, grafikler de kötüleşti bu durumdan dolayı.

240 GB Sandik SSD harddisk aldım (Xbox Harici olarak 256 GB ve üzeri desteklendiğini belirtse de, 240 GB kullananlar mevcut)
Sorularıma gelecek olursak,

* Oyunları harici ssd'ye taşısam, dahili hdd'nin bozuk olduğunu varsayarsak, sonuç düzelir mi? Yoksa dahili hdd'yi de değiştirmeli miyim?
* 240 GB SSD dahili hdd olarak kullanılabilir mi? (Kendim montajını ve kurulumunu yapabilirim, fakat dahili olarak minimum değerlerini nette bulamadım.)
Yardımlarınız için teşekkür ederim.
R
2 yıl
One S takılma ve kasma?
Merhabalar öncelikle yaş kemale erdiği için sorunumu pek teknik olarak isimlendiremesemde,özetle Xbox One S konsolda sadece BF1 oynuyorum, ping sürem 50-60 ms civarlarında genellikle.
Bazen oyunda takılmalar, grafiklerde kötüleşme yaşıyorum. Bariz kasılıyor oyun,
örneğin rakibe ateş ettiğimde o hit almıyor ama ben ölüyorum. Yanımdaki oyuncu koşarken takılmaları gözlemleyebiliyorum.
İlk başlarda lag'dan şüphelendim fakat, ping 60 ms civarını geçtiğinde zaten BF1'de sağ üstte ping kayıplarında işaret çıktığından, o işaret yokken dahi takılmalar devam ediyor.
Cihazı fabrika ayarlarına sıfırladım (oyunları silmeden) Bir süre düzelir gibi oldu ama yine eski haline döndü.
HDD arızalı olabilir diye diüşünmeye başladım. Farklı bir arızası olabilir mi? Neyi kontrol etmemi önerirsiniz? Test edebileceğim başka bir yöntem var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.