D

Yüzbaşı
11 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
70 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
7 ay
Ev Sinema Odası
Herkese merhaba; uzun zamandır inşaatı devam eden müstakil bir evimiz var. yaklaşık 3-4 aya bitecek. bodrum kata sinema odası planladık. Malum dolar euro belli, arttıkça artıyor. Projeksiyon,avr ve hoparlörleri şimdiden alayım diyorum.

8 yıldır projeksiyon kullanıyorum ama apartmanda yaşadığım için basit hoparlörlerle destekliyordum, şuanda orta-üst seviye bir sistem kurmak istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Eski sistemim Epson TW8100 ve Sony STR-DN1080 AVr
D
5 yıl
Sony AVR kumanda problemi
Forumu araştırdım ama aradığım cevabı bulamadım o yüzden eni konu başlığı açıyorum;

Evde yaramaz bir oğlum var; yaklaşık 2 yıldır sorunsuz kullandığım Avr nin kumandasını kilitlemiş. Ne yaptıysam kumandayı açamıyorum. Kumandanın her hangi bir tuşuna bastığımda "RM setup" ve "AMP" tuşları aynı anda kırmızı yanıyor.Daha önce bir kez daha böyle olmuştu bi şekilde şans eseri kiliti açmıştım. Şimdi yapamıyorum yardımcı olur musunuz? Film izlerken kumanda ile sesi kontrol edemiyoruz haliyle komşular rahatsız olmasın diye de kulaklıkla film izliyorum...
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
D
6 yıl
NAS server a bağlanamıyorum
Merhaba; düzenli olarak kullandığım ve bugüne kadar problem yaşamadığım nas serverıma bugün itibari ile bağlanamıyorum. Virüs programı servera bağlanmamı engelliyor; ARP önbellek zehirleme saldırısı diyor.

izin ver dediğim halde sorunu çözemedim ne yapmam lazım? Serverım synology 2413+ ve 20 tb arşivim var; kaybedersem benim için sıkıntı...
D
6 yıl
NAS server HDD sorunu
Merhaba; evde hali hazırda synology 2413+ kullanıyorum. 10 slot aktifti. uzun zaman sonra 11 ve 12 nolu slotlara hdd ekleyeyim ve sistemi genişleteyim dedim. Birinci hdd yi (11) sorunsuz yükledi; ikinci hdd (12) yüklenirken 11 nolu harddisk hata vermeye başladı.

I/O error occurred to hard disk 11 on DiskStationCLK
2016-04-21 23:27:55
Sistem Olayı

şeklinde hata veriyor. Muhtemelen son yüklediğim hdd hatalı. 12 nolu Harddiski 11 in hatasından dolayı inanılmaz yavaş ekliyor. 36 saatte %36 oldu ekleme :(

Şimdi esas sorum şu; hybrid raid yaptığım bu sistemde 12 nolu hdd ekleniyor iken; 11 nolu bozuk hdd i değiştirebilir miyim? veri kaybı yaşar mıyım?
D
9 yıl
coming home- leaving home nasıl aktif edilir?
Merhaba, 2011 comfortline passat aracım var, normalde hava karanlık iken arabaya yaklaşıp kapıları açtıgımda ön far dahil çoğu lamba yanıyordu. Geçen gün ön cam kırıldı, kasko ile değiştirdim. Cam değiştiğinden bu yana leaving home- coming home özelliği çalışmıyor. Farlar yanmıyor. Menüden baktım aktifgözüküyor ama lambalar yanmıyor. Bu özelliği nasıl eski haline düzeltebilirim?
D
9 yıl
Ses sistemi önerisi
Arkadaşlar evde projeksiyon-dune HD 3D base ile birlikte kullanabileceğim bir ses sistemi arıyorum. Kablosuz olursa muhteşem olur. Görüntüsü şık. Bluray playeri olsada olur...

Bütçe maks. 700tl
D
9 yıl
NAS larda güvenlik!!!
Evde ya da işlerinizde kullandığınız NAS larda güvenliği nasıl sağlıyorsunuz? Yapmamız gerekenler neler? Ben bugun biraz program menüsünü karıştırdım; ücretsiz antivirus programları var, kullananınız var mı? Ya da düzenli backup almak sorunu çözer mi?

Birgün birisi girip bütün arşivimi silecek diye korkuyorum ))

Daha önce küçük bir Hacker vu+ mun içine girip arşivimi silmişti. Bana da not bırakmıştı ;

" merhaba, ben küçük çaplı bir hackerım film zevklerimiz ne kadarda çok birbirine benziyor. Yalnız o pepee arşivi ne laaaa "

Birgün eve gelince synologyde de aynı notu görmemek için neler yapmam lazım )).
D
10 yıl
Ağ bağlantısı hatası?
Merhaba arkadaslar, Perşembe gunü Vu+ Duo aldım, daha önce kullandığım Atlantayi salona taşıdım. Vu duo yü direk oturma odasına taktım hiçbir kurulum yapmadan hem internete bağlanabiliyordum hem de yayınları sorunsuz izliyordum. 

Dün bir forumda vu duo nun ağ yoluyla laptopa bağlanabileceği anlatılıyordu. Bende 1,5Tb bir harddisk alıp vu ya taktım ve laptop ile vu yu ortak aga bağlamaya çalıştım. İste ne olduysa ne yaptıysam bundan sonra oldu ve internet gitti. Modemde internet var gözüküyor ama ne laptopta ne de vu ile İnternet'e bağlanıyorum. Laptop U kablo ile modeme bağladım 192.168.2.1 yazıyorum modem arayüzüne girmiyor. İnternet bağlantısı yok diyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Gece 2:30 a kadar ugrastim YOK!!! Reset at reset at olmuyor. 

ip ler çakismis olabilir dediler vu nun ip sinı değiştirdim ama nafile. Yapicam derken de bütün ayarları vs kurcaladım. İyice berbat ettim. Suanda evde internet yok. Daha dogrusu modemin internet ışığı yanıyor ama cihazlar İnternet'e baglanamiyor.

Modemim airties 5450

Ne yapabilirim? Bana bir yol gösterin lutfen
D
13 yıl
laptoptan plazmaya görüntü aktaramıyorum
arkadaşlar merhaba, bu hafta lg 42PQ6000 aldım. asus f3sc laptopumdan plazmaya görüntü aktaramıyorum...

rgb kablosu aldım (2 ucu erkek) görüntü gelmiyor.sorun ne olabilir? laptopta hdmi çıkışı yok...
D
13 yıl
Q6000 mi yoksa W5500 mü?
Arkadaşlar merhaba bu hafta içerisinde oturma odam için tv almayı planlıyorum...
kullanım alanlarım ps3, digitürk (ligtv) ve film ağırlıklı olacak. bu tv için 2500 tl bütçe ayrımayı planlıyorum...

son dönemlerde bu iki model biraz öne çıkmış.sizce ben bu iki modelden hangisini alayım? 40 inc ya da 42 inc düşünüyorum...

yardımcı olursanız sevinirim...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.