S

Yüzbaşı
14 Ağustos 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
149 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
geçen yıl
amd ısınmıyor ama anakartım ısınıyor :D
3400g ile birlikte ab350m-d3v gigabyte anakart kullanmaktayım anakartın vrmlerinde ısınma yok ancak vsoc mos kısmı bildiğiniz yanıyor 110dereceyi görünce güç düşürüyor ve oyunlar 10dk sonunda oynanmaz hale geliyor.

Son sürüm biostan daha eski sürüme geçince bile bu ısınma devam ediyor(ancak daha az) sonuç olarak öneriniz var mı?

4mm fan almayı düşünüyorum ancak anakartın üstüne nasıl sabitleyebilirim fikriniz nedir?

en son fx 8000 üstü serilerde bu durum vardı anakartlar halen ısınıyor mu ya şaşırtıcı bir durum
S
geçen yıl
İşlemci testleri 720pde yapılması gerektiği hakkında
Garip bir şekilde intel vs amd tartışmasında işlemci testleri 4K da kafa kafaya yazısını bir çok kez bir çok yerde okudum. Artık şu işi açıklığa kavuşturmak için bir konu açayım dedim.

Arkadaşlar GPU limiti konulan yerde fps aynı olacaktır tabikide ne bekleniyor anlamıyorum işlemci testi oyunlarda tabikide 720p low ayarlarda yapılır neden böyle yazılar geçiyor koca forumda, halen 720pde oynanmıyor ki gerçeği ifade etmiyor deniliyor. O zaman 8K'ya upscale edip g4560=ryzen 1600 mü diyelim.

Umarım yakın zamanda forumdaki herkes işlemci testlerinin 720pde yapılacağı hakkında hemfikir olur...
S
2 yıl
DDA GPU-Passthrough
Windows 10 içinde linuxu kullanabiliyorum ancak GPU gerektiren işlerde sıkıntı yaşıyorum GPU yu sanal makineye nasıl geçirebilirim yapan varsa yardımcı olabilir mi?
S
2 yıl
windows klasörünü nasıl silebilirim?
ssd ve hdd var elimde test amaçlı hddye windows kurdum şimdi ihtiyacım yok ancak hdd içindeki dosyalara ihtiyacım var ve yedekleyecek hdd elimde bulunmuyor windows klasörünü nasıl silebilirim?
S
2 yıl
ryzen 1600 alacaklara tavsiye (belkide tüm ryzenlar için)
a320m serisi anakartın kesinlikle yeterli olduğunu düşünüyorum çünkü stok soğutucu kullanılırken overclock yapılmadığı halde sıcaklıklar 80derecelere çıkmakta ve işlemci boost ghz değerini düşürmekte bu yüzden dolayı stok soğutucu kullanılacaksa a320m anakartlar yeterli

overclock yapılabilecek bir anakart ve soğutucu alınması düşünülüyorsa bence o fiyat farkına daha iyi bir model ryzen alınabilir ve aynı şekilde a320m ve stok soğutucu ile devam edilebilir.
S
2 yıl
Elimdeki düzeneğe göre sistem önerisi
kardeşimin sistemi
g4560
rx460
8gb ddr4 ram

ve

benim sistemim
athlon x4 840
gt 1030
12gb ddr3 ram

2 farklı sistemim var kardeşimin işlemcisini x4 840'a düşürmeden birşeyler yapmak istiyorum bütçe 1000tl tek amacım quicksync kullanabilmek bunu nasıl yapabilirim kardeşimin işlemcisini alıp, ona ryzen 1200 8gb ddr4 ve yeni anakart mı alayım, yoksa kendime g5400lü yeni bir sistem kurmam daha mı mantıklı?
İşin içinden pek çıkamadım bütçe biraz esneyebilir
S
3 yıl
İnternet hızına nasıl limit koyabilirim?
Netlimiter cfos gibi türevleri kullandım bedava olanlarda benim bilgisayar ağındaki bilgileri takip edecekmiş gibi geliyor o yüzden yüklemek istemedim modemde QoS yok microsoft storeda bedava güvenilir internet hızını limitleyecek bir program önerebilir misiniz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.