S

Teğmen
26 Temmuz 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
15 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
3 yıl
Türk Telekom, Diğer Operatörlere Kiraladığı Hatlara da Zam Yapıyor
AKN olmaksızın sunulacak paketlerin fiyatıyla hayal kırıklığı yaratan Türk Telekom, şimdi de toptan hat kiralama bedellerine %66 zam yapıyor.
Ülkemizde adeta arap saçına dönen AKN'siz internet fiyatları, tarifeleri ve paketleri derken bir kötü haber daha geldi. Türk Telekom, kendi paketlerine ve tarifelerine yaptığı zamların yanı sıra, diğer internet servis sağlayacılarına sunduğu topptan hat kiralama bedellerine de %66'a varan zamlar yapıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan, taahhütsüz ve AKN'siz internet servis sağlayıcısı TurkNet'in Bireysel İş Biriminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kurmuş şunları söyledi:

"Türk Telekom, yeni hat kiralama bedellerini eski müşterileri için düşük hızda yüzde 66, yüksek hızda ise yüzde 4.6 artırdı. Üzerine vergileri de koyunca operatörlerin yapacakları zam oranı bu rakamların çok daha üzerinde olacak. Alternatif operatörün 16 Mbps hızındaki internet için KDV dahil Türk Telekom'a vereceği para 43 TL civarında. Satarken hiç kâr etmese, başka hiçbir masrafı olmasa bile 58 TL'ye satması gerekiyor. Ancak satış, destek, altyapı masraflarını ve yüzde 25.5 KDV ve Özel İletişim Vergisi'ni koyarsanız vatandaşa satışı 80 TL'yi bulur. Bu da yüzde 86 zam demek."

Türk Telekom'un bu yeni tarifeleri Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) tarafından onaylanırsa, diğer operatörlerin de yeni yıldaki paketlerinde gözle görülür bir zamla karşılaşacağız. Görünen o ki kullanıcıların tahammül edemeyeceği kadar abartılı fiyatlar sunan Türk Telekom, rekabette yukarıda kalabilmek için uygun fiyat sunan rakiplerinin fiyatlarını da yukarı çekmeye çalışıyor. Anlayacağınız 2019 yılı internet için devrim olacak derken çok daha sancılı bir sürece doğru adım adım gidiyoruz.


Kaynak :https://www.webtekno.com/turk-telekom-diger-operatorlere-kiraladigi-hatlara-da-zam-yapiyor-h59407.html
S
4 yıl
Arkadaşlar Bu Anakarta(Gigabyte AB350M-DS2) Ryzen 3 2200G için Bios güncellemesi gerekiyormu?
Arkadaşlar aşağıdaki anakartı aldım birde ryzen 3 2200g aldım işlemcinin çalışması için bios update gerekirmi bu anakarta?
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-DS2-rev-1x#kf


Ayrıca taktığımız zaman çalışırmı? forumda bazı yerlerde gördüm çalışırmış ama işlemci bilinmeyen olarak çalışırmış bizde o ara bios güncellemesi yapabiliyormuşuz
S
4 yıl
Böyle Bir Sistem Topladım sizce Nasıl? (ACİL)
Anakart : GIGABYTE GA-AB350M-DS2 AMD B350 Socket AM4 Ryzen™ DDR4 3200+(O.C.)MHz Anakart
işlemci : AMD Ryzen 3 2200G Socket AM4 3.7GHz 6MB Önbellek 65W İşlemci
Ram : Adata XPG Flame 4GBX1 ( 2 tane alıp dual olarak çalışıcaktır toplam 8 GB)
SSD : Adata 128GB SU800 3D NAND 2.5" Sata 3.0 Ssd Disk
KASA :Power Boost Royal Serisi VK-G1004S
PSU: SilverStone 500W Strider Serisi 80+ Güç Kaynağı

RAM konusunda emin degilim arkadaşlar ileride 8gb eklemek sureti ile asagidaki ram nasil olur?

http://www.vatanbilgisayar.com/crucial-8gb-ballistix-sport-lt-ddr4-2666mhz-cl16-1-2v-pc-ram.html?OM.zn=category_topsellers_productpage-w21&OM.zpc=BLS8G4D26BFSB#urun-ozellikleri
S
4 yıl
Vestel Desibel K-600 vs JBL T450
Arkadaşlar merhaba araştırmalarım sonucunda bu 2 sinden birini alacağım Vestel desibelin sesi JBL T450 modeline göre fazla çıkıyormuş ve ses kaliteli harikaymış özellikle berraklığı ve tizleri yorumlara hep baktım test videoları yorumlar vs. ama sonuçta JBL tanınmış marka 2 si arasında kaldım hangisini alayım?
S
4 yıl
Bu Hat Değerleri normal'mi Acaba?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.