M

Yüzbaşı
10 Temmuz 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
108 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
2 hafta
Dolar ne zaman 5-6 TL'ye iner?
Mesela 12-13 tlye çıkmadan önce yani 8 tl iken bir erken seçim kararı alınsaydı yahut erdoğan merkez bankasını rahat bıraksaydı çok rahat 7 tlye düşecekti. Şimdiyse erdoğanın inadı yüzünden 12 tlye fırladı. Tabii bu politika Türk lirasına bilerek değer kaybettirme üzerine kurulu olduğundan erdoğan gider gitmez ya da politikadan vazgeçildiğinde türk lirası değer kazanacak. peki gerçekten 5-6 liraya dönecek miyiz yoksa gider ayak kazığını attı mı birisi.
M
4 hafta
Bir mezhepte helal olan diğerinde nasıl haram oluyor?
Baştan belirteyim, bu yüzyılda hala dine inanan mı var diyecekler gelmesin. Ben burda bu konuyu tartışmak için yazmıyorum.
Mezheplerdeki farklılık bana saçma geliyor. Dinde mezhep diye bir şey yokken bunlar mezhep kurmuş. Hadi kurmuş ve birbirlerini düşman bellemiyorlar en azından ama bu şafilerde köpeğe dokunmak abdest bozarken hanefide bozmaması, deniz ürünlerinin hanefide haram olması şafilerde helal olması vs. Böyle gider. Bir de bunun üstüne Hanefi midye yerse günah işler, hesap verir ama Şafi yerde sorun yok. Yani allahın karşısında günahı da değiştiriyorlar. Bunlar hangi akla hizmet günaha sevaba karar verip bir de taraf seçiyorlar. Ayrıca doğan herkes mezhep seçmeliymiş. Lan mezhepler doğana kadar yaşayan insanların imanını yok mu sayıcaz yani?
M
2 ay
Ekrana görüntü gelmiyor
Bu başlıkla çok konu var da çözümü bulamadım bir türlü. Arkadaşa r5 1600 aflik hazır sistem alan birinden işlemciyi, b450m s2h ve 8 gb ram aldık. Kurduk ama hiçbir şekilde görüntü alamıyoruz, işlemci ve ram çalışıyor sanırım çünkü ne zorlanma sesi ne bip sesi ne de hata gösteren bir ibare var. Dün bir kere açılmış kullanmış sonra da bir daha açılmamış. Bize getirdik kasayı acaba psudan dolayı mı diye güç kaynağımı taktım yine olmadı, kendi ekran kartımı taktım yine olmadı. Acaba ekran kartı slotu mu bozuk?
M
2 ay
Çok çalışırsanız her şeyi başarırsınız palavrası
İnstagramda, twitterda böyle insanlar zıplamış. Vay efendim çok okursanız, çok çalışırsanız, çok gezerseniz her şeyi elde edebilirsiniz falan. Herkes aynı zekaya mı sahip, herkes aynı özelliklere mi sahip? Bunlar zekayı ve aklı hiçe sayıyorlar. Einstein o kadar zeki olmasaydı başardıklarını başarabilir miydi? Mozart'ın yeteneği olmasaydı o senfonileri yazabilir miydi? Bunlar öyle lanse ediyorlar ki tek gerçek çalışmak. Genetikmiş, yetenekmiş hak getire. Siz ne düşünüyorsunuz?
M
3 ay
Matbaada çalışan var mı hiç?
A3 Kuşe Kağıt baskısı hakkında birkaç şey soracaktım
M
4 ay
Diş Teli Taktıranlar Gelebilir mi?
Diş Teli taktırmayı düşünüyorum, 18 yaşın altındayken annem demişti ama salak ben dinlememiştim. Şimdiyse pişman bir halde bunu düşünüyorum. Gülemiyorum, şaka gibi ama doğru. Çenem yana doğru açılmıyor alt üste doğru açılıyor yani damaklarım gözüküyor ve çok çirkin bir görüntü. Burnumdan nefes alamıyorum uyurken onun da etkisi oldu ve ayrıca bu yüzümü uzattı sanırım biraz. Yüzümden şikayetçi değilim de çenem çok dar. İstediğim genişliğe ulaşamayacak eminim ama en azından gülerken bana bir rahatlık sağlasa o bile yeter.

20-25ten sonra diş teli Taktıranlar var mı? Gerçekten etki etti mi, istediğiniz değişimi yaşadınız mı?
M
4 ay
5600x neden bu kadar pahalı?
Aynı performansı veren i5 10600k 2100 lirayken bunun 2900 lira olmasının nasıl bir açıklaması var?
Ryzen 5 1600 af sahibiyim, kapanma yapıyor ve performansı iyi olsa da oyunlar için biraz zayıf kalıyor. Değişmek istiyorum ama 5600x çok pahalı. B450 tomahawk alsam bir de 5600 x 4000 lira tutar. Hadi elimdekini satarım 3000e gelir. İntel alsam 2000 işlemci 2000de z490 tomahawk yine aynı para ama hem daha stabil hem de overclock basit ayrıca ramler için ekstra çabaya girmeme gerek kalmayacak. Aynı parayı vereceksem tabii intel tercih ederim.

Çoğu insan zaten 10600k alıyordur ya da az daha koyup 10700k. 5600x neden pahalı, tercih mi edilyiro yoksa Amdnin açgözlülüğü mü?
M
7 ay
Green Card çıksa parayı nereden bulacağız?
En çok düşündüğüm şey de bu. Dil halledilir, oraya gidip işi de bulursun ama vize vermek için hesapta 15 bin dolar kadar para istiyorlar. Biriktirmeye kalksak birikmez, kredi çeksek kabul ediyorlar mı bilmiyorum. Eşten dosttan toplanacak para da değil. Ne yapıcaz biz? Sırf para mevzusu yüzünden başvurmuyorum.
M
7 ay
Şifresini unuttuğum Gmaili nasıl tekrar elde edebilirim?
Knight için hesap açmıştım gmailde. Oyun hesabının şifresini unuttum, gmailin şifreyi de unuttum. Gmail şifreyi sıfırlaya tıklıyorum, önce telefona kod gönderiyor sonra da devam etmek için şifresini unuttuğum mailime tekrar kod gönderiyor, onu istiyor. ben zaten mailime ulaşabilsem neden şifreyi sıfırlamakla uğraşayım? paradoks gibi oldu, ben şifreyi sıfırlamak için adım atıyorum o beni tekrar başa yolluyor. hesabın hangi gün hangi saat kurulduğunu bile kaydettim ama google'a ulaşamıyorum tabii ki. google'ın ulaşabileceğim bir adresi vs var mı?
M
7 ay
Normale Dönecek miyiz?
Ben döneceğimizi düşünüyorum hatta düşünmüyorum döneceğim. Çarşı pazar açılsın herkes eskisi gibi yaşayacak ama bazı insanlar, düşünürler vs normalin eskide kaldığını, artık böyle yaşamaya alışmamız gerektiğini söylüyor. Tabii ben bu insanları yanlış buluyorum. İnsanların sosyalliğini engellemeye yönelik, özgürlüklerini kısıtlamaya araç olarak kullanıyorlar sanki pandemiyi. Sanırsın hiç pandemi yaşamadık. Siz ne düşünüyorsunuz? Avrupa'da protestolar var ve eski normale döndüler neredeyse. Amerika hiç kapanmadı denebilir. Neden Türkiye'de bu kapanmacılar vs bu kadar ön planda?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.