K

Yüzbaşı
02 Temmuz 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
106 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
K
2 hafta
Araçla çukura düşünce hayalet ekranın sönmesi
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2014 1.6t insignia. Araçla demin ufak bir çukura girdim peşinden direkt hayalet ekran söndü ama arabanın gidişinde VS hiçbir sorun yok ki o an kullanmaya devam ediyordum. Ardından göstergede ki tüm ışıklar yandı, sonra ekran farklı temada geri geldi sonra kendine geldi.

Bu sorun ne olabilir arkadaşlar, bir temassızlık falan mı var acaba?
K
4 hafta
Tüm ışıkların yanması ve aracın benzinde çalışmaması
Arkadaşlar merhaba. 2014 model 1.6t 170 hp insigniam var. Araca sabah bindim, çalıştırınca göstegedeki tüm ışıklar yandı ve araç servo direksiyon esp afl far VS hata verdi. Buraya kadar normal akünün bitmeye yakın olduğunu düşündüm.

Aracı benzine aldım ve stop ettim. Ardından çalıştırmaya çalıştım çalışmadı. Uzun süre denedikten sonra, aracı lpg ye aldım ve araç çalıştı.

Aklımdaki soru, Akü bitti ise bu araç nasıl tüpte çalışıyor?
K
2 ay
İnsignia aldım birkaç sorum var.
Arkadaşlar merhaba. Bugün 2014 model 1.6T Cosmo donanım bir insignia aldım fakat araçla ilgili aklımda birkaç soru var cevaplayabilirseniz sevinirim.

  • Anahtarsız giriş normal şekilde çalışıyor ancak aracı durdurup anahtarı alıp dışarı çıktığımda araç kendini kapatmıyor. Bunun için bir süre beklemek mi gerekiyor?
  • Aracı durdurunca koltuk geri gidiyor yalnız araca bindiğimde tekrardan aynı pozisyona gelmiyor.
  • AFL far 40 km nin altındaki hızlarda çalışmıyor mu ? Ayrıca aktif etmek için ne yapmak gerekiyor?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
K
2 ay
Araç alacağım eksperler farklı konuşuyor. İNSİGNİA tampon demiri sorunu (Biraz acil)
Arkadaşlar merhaba. Bİr araç alma arifersindeyim.

Aracı satan arkadaş aracın kaputunun değiştiğini söyledi. Araç insignia a makyajlı kasa.

Aracı kurumsal bir ekspertize yönlendirdim. Benim yönlendirdiğim ekspertiz ilk önce aracın ön tampon demiri ile şasinin birleştiği yer (sağ ön ) kısımda şasinin ucunun hafif ezik olduğunu söyledi.

Bunu satıcıya bildirdim. Satıcı aracı başka bir kurumsal ekspertize götürdü, orada böyle bir problem çıkmadı. Orada tampon demirinin ezik olduğu söylendi.

Kendi yönlendirdiğim eksperi aradım. Kaporta ustası bana şasinin ucunun kesinlikle yüzde yüz ezik olduğunu, satan arkadaşın "ne yapmalıyım" diye sorup başka bir ekspertize gittiğini söyledi. Aracın şasisi YÜZDE YÜZ EZİK DEDİ.

Ardından satıcı arkadaş benim yönlendirdiğim ekspertize tekrardan gitti. Peşinden aynı ekspertizden farklı bir eksper raporu aldım. Aynı kaportacı arkadaş bu sefer tampon bağlantı demiri ezik yazmış.

Ardından kendi yönlendirdiğim eksperden arandım. Kaporta ustası arkadaş bana :

-- İnsignialarda tampon bağlantı demiri ile şasi arasında bir demir daha varmış. Bu demir ezilmiş, ben yanlış görmüşüm, şaside en ufak bir işlem yok dedi. Merkezi arayıp raporu kendisinin değiştirdiğini söyledi.

3 5 kere kesinlikle teyit etti ASLA şaside ezik yok tampon bağlantı noktasında arada bir demir daha var o ezilmiş dedi. Şasiye takıldıysanız takılmayın bir problem yok dedi.

Şimdi benim aklıma takılan soru, insignialarda gerçekten de tampon ile şasi arasında normal araçlardan farklı olarak ayrı bir demir daha mı var? Eğer sadece bu demir hasarlı ise aracı almamda bir problem var mıdır ? ( Aracı aldıktan sonra demiri değiştirmeyi düşünüyorum )
K
5 ay
Asrock b450M anakarta Samsung PM991 256GB uyuyor mu ?
Bu anakartın üzerindeki yuvada ultra m2 yazıyor bu ssd uygun mudur acaba anakarta
K
5 ay
SSD sildiğim şeyler geri geliyor + diski silemiyorum
Arkadaşlar merhaba pc den sildiğim tüm dosyalar vs geri geliyor + bir şey yüklediğimde siliniyor. SSD'yi hiçbir şekilde formatlayamıyorum. Bunu nasıl aşabilirim?
K
5 ay
Bilgisayar Hiçbir Şeyi Kaydetmiyor Resetleyince Her Şey Geliyor ? (Win10)
Arkadaşlar merhaba bilgisayar yaptığım hiçbir değişikliği program yüklemeyi kaldırmayı vs kaydetmiyor örneğin pc de valorant yüklü kaldırıyorum sonra pc yi resetleyince tekrardan valorant geri geliyor. Firefox her seferinde sıfırdan kurmuşum gibi açılıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim ?
K
6 ay
Çetrefilli Bir Araç Alma Süreci Ve Peşinden Gelen Sorunları Nasıl Çözebilirim.
Arkadaşlar merhaba. 8 Şubat 2021 Tarihinde 350 km yol giderek Şanlıurfa ilinden bir araç satın aldım. Aracı ekspere soktum, birkaç sıkıntısını söylediler satıcı da bu sıkıntıları fiyattan düştü ve 75.000 TL ye bir araç satın aldım.

Yalnız aklıma takılan şeyler var .

1) Aracı satın alırken parayı muhattap olduğum konuştuğum adamın hesabına yolladım yalnız araç "eşinin" üstüne. Bu bir sıkıntı çıkarır mı ? Parayı yollarken not olarak yazdım şu plakalı aracın parasıdır diye.

2) Aracın 1 tane airbagi var. Bu airbagin ve kemer gergilerinin patlak olduğundan şüpheleniyorum. Satıcı hiçbir şekilde bunun ile ilgili bir şey söylemedi, ilanda da böyle bir şey yazmıyordu. Bunu kanıtlayabilirsem, aracı geri vermek isterim yalnız yol masrafları da dahil olmak üzere 2000 TL masraf yaptım. Bunu geri alma şansım var mıdır ?

3) Eğer aracın airbag ve kemerleri patlak ise aracı iade etmek isterken parayı adamın eşine yolladığım için bir sorun çıkma ihtimali var mıdır ? Kadın parayı bana yollamadın vs diyebilir mi ? Bana kendisinin banka hesabının olmadığını, parayı eşine yollamam gerektiğini söylediler ve ben de buna göre hareket ettim. Adam al satçı, büyük ihtimal önceki alım satımlarında da böyle bir şey yapmış.
K
7 ay
Sök Tak Tartışmalarına Son Verme Vakti Gelmedi Mi ?
K
7 ay
Yüksek km servis bakımlı araç mı düşük km servise girmemiş araç mı?
Arkadaşlar merhaba tercihiniz ne yönde olurdu? Mesela 300.000 km de full servis bakımlı araç mı alırdınız ya da 200.000 km de servis bakımı olmayan bakımları sanayide yapılmış aracı mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.