A

Binbaşı
02 Mayıs 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
358599 Gün Cezalı
357332 gün 16 s. 15 dk.
Gönderiler Hakkında
A
4 yıl
Windows 10 UEFI Kurulum
Beyler sisteme eski (Legacy) Win 10 kurmuştum.

Neyse şimdi format atmadan UEFİ kurma şansımız var mı? Bir de UEFI'nin performans anlamında bir getirisi var mı?
A
4 yıl
Ace Combat 7: Skies Unknown (ANA KONU)
Plartform: PC/PS4/Xbox One
Tür: Simulasyon
Steam Linki:https://store.steampowered.com/app/502500/ACE_COMBAT_7_SKIES_UNKNOWN/
Çıkış Tarihi: 1 Şubat 2019
A
4 yıl
Forum öldü hayırlı olsun.
https://mini.donanimhaber.com/nvidia-nv28-geforce4-ti-4200-8x-incelemesi--136735458

Gün Oksay bile troll konu açtı vay arkadaş. Bilmem kaç yıl öncesinin kartı bu
A
4 yıl
Hitman HD Enhanced Collection (XBOX ONE ANA KONU)
https://twitter.com/Hitman/status/1081188502237339650?s=19

Çıkış tarihi= 11 Ocak 2019
Plartformlar= Xbox One/PS4
İçerik= 4K 60FPS, daha iyi ışıklandırma ile güncellenmiş Blood Money ve Absolution

Microsoft Store Linki:https://www.microsoft.com/tr-tr/p/hitman-hd-enhanced-collection/btvz6x9x9qn3?activetab=pivot%3Aoverviewtab
A
4 yıl
Hitman HD Enhanced Collection (PS4 ANA KONU)
https://twitter.com/Hitman/status/1081188502237339650?s=19

Çıkış tarihi= 11 Ocak 2019
Plartformlar= Xbox One/PS4
İçerik= 4K 60FPS, daha iyi ışıklandırma ile güncellenmiş Blood Money ve Absolution

PS Store linki:https://store.playstation.com/tr-tr/product/EP3969-CUSA12659_00-HITMANHDENHANCED
A
4 yıl
GTA VC inşaat patlatma görevi için taktikler.
Bakıyorum ki yıl olmuş 2019 bu görevi geçemeyenler var, yıllar yıllar önce ben de geçememiştim ama şimdilerde 4 dakikadan az sürede (3:15 speedrun yapan var) rahatlıkla tamamlayabiliyorum. Görev inanılmaz basit beyler öyle böyle değil. Şimdi taktiği veriyorum iyi okuyun.

1. Helikopter nasıl öne eğiliyor sağa sola dönüyor bunları bir güzel öğreniyorsunuz (ipucu: num 9 ve 6 olması lazım ileri-geri eğilme için siz genede ayarlara bakın). Geriye döneceğiniz zaman kesinlikle sağa sola dönmeyi kullanın ciddi zaman kazanırsınız.

2. Bombayı aldığınız gibi helikopteri öne eğerek ilerliyorsunuz tabii helikopter fazla yükselirse alçalmayı da unutmuyorsunuz.

3. Düşmanlar size koştuğu anda helikopteri öne eğin, eleman bir fiske vuramadan biçilecek. Silahlılarla aranızda meaafe açarsanız çok az kurşun yiyerek oyunu tamamlarsınız zira beceriksizler.

4. Bombayı illa ortaya bırakmanız gerekmiyor, az birşey yanlara kaçsa da sayılıyor.

5. Bölümü ilk seferlerde sadece bombaları nereye bırakacağınızı öğrenmek için oynayın sonra bombalı denemelere geçersiniz.

6. İlk bombayı almadan sayaç başlamıyor, keşif+düşmanları biçmek için güzel fırsat.

Hadi baklaım, geçerseniz bir teşekkürü eksik etmeyin
A
4 yıl
Windows Time Bomb Nedir? (Bilgilendirme Konusu)
Not: Bu olay normal Windows versiyonlarında yoktur, sadece alpha-beta versiyonlarında var. Ayrıca diğer Microsoft yazılımlarında da var.

Diyelim ki siz betalara meraklı bir insansınız ve Windows 98 betası olan Windows Memphis'in herhangi bir versiyonunu kurdunuz. Kurulum başarıyla tamamlandı ve sistem yeniden başladı. Sonra ekrana "It is safe to turn computer off now" diye birşey geldi ve PC'yi kapattınız. Ama bakıyorsunuz ki Memphis hiçbir şekilde başlamıyor.

Tebrikler Time Bomb kurbanı oldunuz.

Nedir bu Time Bomb: Bu Microsoft'un beta yazılımlarının belli bir süreden sonra kullanılmasını engelleyen bir yazılım. Bu her Windows versiyonunda değişebiliyor bazı versiyonlar sadece bazı özellikleri kullanmayı kısıtlıyor bazıları da sistemi hiç bir şekilde başlattırmıyor.

İyi de bu saçma şey neden var: Bir Microsoft developerine göre Microsoft Exchange 4.0'ın beta versiyonları sızdırılmış ve bu betaları kullananlar yüzünden birtakım sorunlar çıkmış. Yazılımın tam sürümü çıksa bile beta versiyonlar kullanılmaya devam edilmiş. Bu yüzden 1994 ve sonrası çıkan her Microsoft yazılımının beta versiyonlarında bu time bomb nanesi var.

Anladım şimdi bu naneyi nasıl engelleyeceğiz: Bazı illegal yöntemler var ama bu forum kurallarınca yasak o yüzden Google amca size yardımcı olacaktır. Ama legal bir yöntem var

1. BIOS'tan tarihi ve saati bu betaların çalışacağı bir zaman dilimine (betanın çıkış tarihi+1 gün sonrası mesela) ayarlıyoruz.
2. Zamanı güncelleyebilecek her türlü naneyi kapatıyoruz.
3. Eğer Time Bomb kurbanı iseniz harddiske güzel bir format atıyorsunuz (bu yüzden virtual machine tarzı programlar kullanın bu betaları denerken)
4. Tekrar kuruyoruz ve program sorunsuz çalışıyor.
A
4 yıl
23 Studios'un ve bu şirketle iş yapanların problemi ne?
The Last Of Us: Shit kelimesini nasıl s***m diye çevirdiniz cidden merak ediyorum, sürüsüyle çeviri hatası vardı. Adamın hiç bir b** yok dediği yerde siz hiç bir s***m yok diye çevirmişsiniz. Çok şükür ingilizce dublaj var da ne dediklerini anlıyoruz.

Uncharted: Oyunda doğru dürüst küfür yoktu ve karakterler çok kibardı, Nathan Drake'den bahsediyoruz cami imamından değil.

The Witcher 3: Gönüllü çeviri sizin çevirinizden birkaç gömlek üstün. Efsunger'i kimse unutmadı bu arada.

Problem nedir? Mesela Hitman Absolution bana göre iyi çevrilmişti, 2012'de iyi performans gösterip 2014, 2015 ve 2016'da geçen projelerinizi batrımanızın sebebi nedir?
A
4 yıl
Evrime inananlar gelebilir mi?
Sadece merakımdan soruyorum, neden kayıtsız şartsız evrime inanıyorsunuz? Yani sizce başka birşekilde gelmiş olmamaz mıyız? Yaratılış demiyorum belki bizden çok gelişmiş uzaylılar bizi tasarladı yada hepimiz bir PC oyunuyuz aslında (Simülasyon Teorisi), belki de katır gibi iki farklı canlının çiftleşmesinden oluştuk ama kısır değiliz o yüzden çoğaldık?

Benim merak ettiğim şey şu: Müslümanları görmediği şeye inanmakla suçluyorsunuz ama siz açık açık tanık olmadığınız deneylere inanıyorsunuz. Hadi biz müslümanlar yaratılışa inanmak zorundayız ama sizin dini sorumluluğunuz da yok? Sizi kendi deneylerinizi yapmak yerine başkalarının deneylerine inanmaya iten şey nedir?
A
4 yıl
Yanlış yere açıldı
silinsin
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.