I

Yarbay
25 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
50 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
I
5 yıl
31 aralık 2016 boğaz köprülerine zam
Ulaştırma Bakanı Arslan Osmangazi Köprüsü geçiş ücretinde indirime gidildiğini açıkladı. Geçiş ücreti 65 lira 65 kuruş oluyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/653365/Osmangazi_ve_Yavuz_Sultan_Selim_koprulerinin_gecis_ucretleri_degisti.html

31 aralık 2016 boğaz köprülerine zam
http://www.hurriyet.com.tr/otoyol-yuzde-15-bogaz-kopruleri-yuzde-48-zamlandi-40323019
I
5 yıl
Motorine büyük zam
Motorinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 12 kuruş zam bekleniyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/652859/Motorine_buyuk_zam.html
I
6 yıl
promobil (samsung parelel italatçısı ) battımı
samsug s4 cihazimi servise yolladım 4 defa anakart degişek pil değişecek denildi garanti kapsamında ..
15. gün tekrar aradım henüz anakart gelmedi 2 güne gelir kargo ile hazir olunca göndeririz denildi son 1 haftadır her gün ariyorum 02163472722
telefon numarası cevap veren yok neredesye 7 24 her gün arıyorum telefonumu göndereli 40 gün oldu :(

http://www.promobilelektronik.com/iletisim.html
I
6 yıl
samsung mono yazıcılar kagit alirken yazarken durma
https://www.youtube.com/watch?v=MFdnLgqXDp0

bu videoda ki sorun var samsung mono yazicida kagit almaya devam ediyor .
tek kagit verince sıkıştırmıyor çözüğmü bilen yardimci olurmu? rica etsem ?
I
6 yıl
araç muayne hakkında bir soru
merhabalar epeydir muayne işlerine uzak kaldım , önceden lpg muaynesi olmayan araç genel (fenni muayne) geçemiyordu

sonra bir değişiklik oldu ama ney değişti tam olarak unuttum .

randevu tarihleride uymuyor lpg muaynesi daha sonraya randevu veriyor .

araçta lpg var ruhsata işli muayne tarihi geçmiş genel muaynede öyle egzoz muaynede öyle 2 şer 3 ay olmuş hepsine sırayla yaptırmak istiyorum

ilk en erken fenni muayneye sokucam egzosuda orda yaptircam lakin LPG sızdırmazlık sorun olurmu yoksa agır kusur bırakırlar mı ?
I
7 yıl
Otomobilin kilometresini düşürene ceza!
konu verildimi bilmiyorum ama haberi okur okumaz soluğu burda aldim .

'' Otomobilin kilometresini düşürene ceza!


Isparta’da satın aldığı otomobilin kilometresinin düşürüldüğünü öğrenen galerici Yalçın Baysan, aracı satan kişiye dava açtı. Baysan’ı haklı bulan mahkeme, satıcının 5 bin 300 lira ’kötü niyet tazminatı’ ödemesine hükmetti.

Isparta’da galericilik yapan Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Baysan, 2013’ün Nisan ayında Z.C.’den 2010 model Otomobili 26 bin 500 liraya 45 gün vadeli çekle satın aldı. Noter satış işlemi tamamlandıktan sonra bakım için servise gönderilen otomobilin kilometresinin 189 binden 89 bine düşürüldüğü ortaya çıktı. Z.C.’yi arayıp otomobilin kilometresinin düşürüldüğü gerekçesiyle satışı iptal etmek istediğini söyleyen Yalçın Baysan, iddiaya göre ’Galerici olan sizsiniz baktırıp alsaydınız’ karşılığını aldı.’KÖTÜ NİYET’ TAZMİNATISatıcı Z.C. vadesi biten çeki tahsil etmek için icra yoluna giderken, Yalçın Baysan ise 2013’ün Haziran ayında Isparta 1. Asliye Ceza Mahkemesi’ne başvurup, çekin tahsiline ilişkin ihtiyati tedbir kararı alınmasını istedi ve kilometresi düşürülmüş otomobil sattığı gerekçesiyle Z.C.’den şikayetçi oldu.EMSAL BİR KARAR...Davanın 2 Aralık 2014’te görülen karar duruşmasında, ikinci el araç satışlarında emsal olabilecek bir karara imza atıldı. Mahkeme, ’ayıplı mal sattığı’ gerekçesiyle Z.C.’nin satış fiyatının yüzde 20’si olan 5 bin 300 lira ’kötü niyet tazminatı’ olarak ödemesine hükmetti. Noter onaylı satış sözleşmesi mahkeme tarafından iptal edilirken, otomobil de ’ayıplı araç’ olarak kayıtlara geçti. Halen Yalçın Baysan’da olan otomobilin, tazminat ödendikten sonra Z.C.’ye teslim edileceği belirtildi.’HAKKINIZI ARAYIN’Başına gelen olayın her an karşılaşılabilecek bir durum olduğunu söyleyen Yalçın Baysan şunları anlattı:

"Galericilik yaptığım halde böyle bir olayda mağdur oldum. İnsanlara güveniyorsunuz. Kötü niyetli olabileceklerini düşünmeden araçlarını satın alıyoruz. Böyle bir durumda mağdur taraf mutlaka hakkını arasın. Mahkeme kilometreyle oynayana gerekli cezayı veriyor. Kesinlikle bu tür bir olayda aracı kabullenip, satmaya kalkmayın. Yoksa sattığınız kişi sizin yapmadığınızı yapar, konuyu yargıya taşır ve suçsuzken suçlu olursunuz." Galericilerin kamuoyunda hep suçlandığına da değinen Yalçın Baysan sözlerini şöyle sürdürdü: "Galericilerin imaj sorunu var. Oysa bu konuda bir galerici mağdur durumda" dedi.

http://www.milliyet.com.tr/otomobilin-kilometresini-dusurene-gundem-1993894/
I
7 yıl
PLAKA HIRSIZLIĞI HAKKINDA
sokakta duran aracımızın (fabrikada çalişan bir abinin ) plakalarını çalmışlar emniyete gittiğimizde artik yasa değişti plakayı değiştirmen gerek ruhsati yenilemen gerek şu kadar para denildi

güvenlik için iyi olmuş hırsız plakayı sonuçta bir şucta benzer model renk bir araçta kullanabilir ama bu denli vergi ödeyen vatandaş olarak istenilen paralar çok .
I
8 yıl
22 Km/h ortama hız 7,5 litre /100km
Esenyurt Haramidere den sabah hafta içi 8 de yola koyulup kocamustafa paşa gidiş .

kat edilen yol 30 km ortalama hız 22 km /sa

yakit tüketimi 7,5 L/100km

araç 1.2 silindir manuel skoda fabia 2011 model benzinli 25000 km araçta 3 kişi varsehir içi kullanım verisi olduğu kesin de sehir içi yada sehir dişi denilmesini asil verileri nedir .

bazi kısıler sehirin içinde kullanınca sehir içi veri burdan trabzona gidince de sehir dişi kullanım olduğunu düşünüyor .
I
8 yıl
sigortacilara bitiyorum
olacak işmi yaw ; araclarin hasar kayıtların hep yüksek gösteriyolar, şişiriyolar, kaza yapamamış arabayi kaza yapmış gösteriyorlar , araç sahibiyle anlaşiyolar .

1 Yıl için ödedigim kasko bedelini o kocaman kocaman sigorta şirketlerine helal etmyorum işinin ehli olmuyan ekopertiz elemanlari yolladiklari kendilerini zarara ugrattiklari için ..
I
8 yıl
Phenomx4 9550 ile x3 8450
amd phenomX4 9550 işlemci box x3 8450 arasida cok fark varmidir ?

x3 ler yandan yemiş x4 ler gerçek 4 core mudur ?http://imgur.com/KdhI3XB,O90rnF2,UdPkBC2,ihAL8eG,xpj4BNs,QdEAxf6,eSHZYPy,vAwqaAS,fSgpnae

http://imgur.com/a/0hckI
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.