U

Teğmen
24 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
47 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
U
2 yıl
Buton ile başka sayfaya nasıl geçilir? [Android Studio]
İnternetten yaptığım araştırmalar sonucu yeni sayfa ekleyip bir butona tıklandığında o sayfaya geçişi intent ile öğrendim. Gösterdikleri her şeyi yapıyorum; fakat butona tıkladığımda emülatördeki uygulamam kapanıyor direkt. Sayfaya da geçmiyor. Kodları kontrol ediyorum, bir sorun da yok. Butona tıklama ile nasıl başka sayfaya geçiş yapabilirim, yardımcı olabilecek var mı acaba?

< Resime gitmek için tıklayın >
U
5 yıl
[Vb.net] Resimden Yazı Yazma veya Memory Okuma ?
Merhaba. Vb.net'de resimdeki yazıları nasıl textbox1.text'e yazdırabilirim? OCR diye araştırma yaptım, 1 tane çalışan kod buldum. Onu da zar zor çalıştırabildim ve istediğim gibi ekranda gözüken yazıyı yazdıramadım. Yapan kişi çok güzel şekilde yazdırıyordu ama bende çok saçma şeyler yazıyordu. Bir diğer sorum ise bu yazdırma işlemi olmazsa diye, aslında bu sorumun cevabını bir bulabilsem resimden yazdırmaya ihtiyacım kalmayacak. Ben Cheat Engine'den bir programdaki sabit değerleri buldum. Yani programı kapatıp açınca o değer değişmiyor. Değerin Type'ı Double. Başka şeyleri vb.net'de okutabilirkene bu double type olan değeri bir türlü okutamadım. Bunu nasıl okutabilirim? Umarım açıklayıcı olmuşumdur.
U
5 yıl
3D modelleme ile kalıp nasıl çıkartılır?
Merhaba. Ben SolidWorks kullanıyordum. Onda resimden otomatik olarak 3d yapma olayı var. Onu yaparak 3d model çıkarttım ( tarattığım resim zor bir şey değil, Ankara haritası ) kalıp yapmaya çalıştım; ama kenar kalınlıklarını falan yapamadım. Yani kenarları çok ince oluyor. Ankara'nın kalıbını nasıl yapabilirim? Başka programda olur, kalıp olsun da sıkıntı değil.
U
5 yıl
Opera Youtube video açılma sorunu
Merhaba. Az önce 2 video açtım sıkıntı yoktu, birden bire siyah erkan oldu. Videolar açılmıyor. Diğer sitelerde sıkıntı yok da Youtube'da artık video ekranı siyah oldu düzeltemedim. Flash player yeniledim ki zaten son sürümdü olmadı, Opera'yı sildim kurdum olmadı. Nasıl düzeltebiliriz bu sorunu arkadaşlar?
U
5 yıl
[VB6/VB.NET] Bir resmin içerisinde başka bir resmi aramak?
Merhaba. Picturebox1 in içerisinde picturebox2 deki resmi nasıl aratabilirim? İstediğim şey şu; picturebox1 de picturebox2 yi bulsun ve bulunduğu yerin koordinatını text'e yazdırsın. Böyle bir şey var mı dostlar?
U
6 yıl
iTunes'dan transfer ettiğim müzikler nerede?
Merhaba. Windows 7'de iTunes donuyordu bende sanal bilgisayar üzerinden Windows 10 kurdum ve oradan Ipad Air 2'me iTunes üzerinden müzik aktardım ve eş zamanlamasını da yaptım. Ipad'e iTunes Store'a girdiğimde bu attığım müziğe nasıl ulaşabilirim? Kaç saattir attığım müziğe ulaşmaya çalışıyorum ve bunu başaramadım.
U
6 yıl
[VB.Net] Pixelleri Hızlıca Tarama Kodunu Buldum; Fakat Çalıştıramadım.
Merhaba. Bir siteden vb.net ile pixelleri hızlıca tarama kodunu buldum; fakat çalıştıramadım. Api'de falan hata verdi. Bunu nasıl düzgünce çalıştırabilirim?

Link: Kodların Bulunduğu Site
U
6 yıl
Sahibinden.com'da GET alışveriş yaparkene Ziraat kart doğrulanmadı diyor..
Merhaba. Sahibinden'de Get ilandan alışveriş yapacaktım; ama yapamadım. Ziraat Gençbankkart'ım var, gittigidiyor'dan 6-7 kez alışveriş yaptım sıkıntı çıkmadı. Sahibindende ise bilgiler doğru olmasına rağmen "Ödeme talebiniz banka tarafından onaylanmadı. Lütfen kart bilgilerini kontrol ederek tekrar deneyin." yazıyor. Ne yapmam lazım?
U
6 yıl
Ultimate PSP Tube 2.0 video bulunamıyor hatası.
Merhaba. PSP 3004 6.60 Pro B9'a çoğu siteden ultimate psptube 2.0 indirdim 1.8, 1.7 indirdim fakat youtube'da arama yaptığımda no video yazıyor ve hiçbir video gözükmüyor. Nasıl bu programla online video izleyebilirim? Bir de hangi siteden download edip deneyeyim? Yardımınıza çok ihtiyacım var.
Not: İnternete bağlı olduğumdan eminim.
U
6 yıl
PSP 3004 kulaklık girişi kaç mm ?
Merhaba. Benim kulaklığım standart olan 3.5 mm. Bugün 2. el PSP 3004 aldım ve kulaklığı denemek istediğimde jack girişine sokamadım, çok da zorlamak istemedim. PSP kulaklık girişi 2.5 mm mi ? 3.5 mm to 2.5 mm kablo alsam sıkıntım çözülür mü? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.