C

Yüzbaşı
11 Mart 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
87 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
C
8 ay
Laptop için Thermal Grizzly Conductonaut
i7 10750H kullanıyorum. Termal Grizzly Kryonaut ile. Pump-out effect yüzünden sıcaklıklar 1-2 haftada eski değerlere dönüyor. Son çare sıvı metal kaldı. Gerçekten net bir düşüş elde edebilir miyim? Kullananlar varsa deneyimlerini çok merak ediyorum. Laptop modeli: AN515-55.

Ek olarak izolasyon ve macunu temizleme konusunda da yardıma ihtiyacım. Çıkarması güç deniliyor ancak imkânsız değildir herhalde. Sıvı metal öncesi pump-out effect yaşamamak için https://www.trendyol.com/cooler-master/mastergel-maker-nano-elmas-partikullu-termal-macun-p-31635176 bu ürünü katı olduğu için düşündüm ancak yapmışken en garanti ve etkili yöntem olan sıvı metali tercih etmek istiyorum. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar fikir verirse çok memnun olurum.

Sıvı metal için:

https://www.trendyol.com/termal/thermal-grizzly-conductonaut-likit-metal-73-w-m-k-1gr-p-51970309

https://www.yatiz.com/urun/scotch-super-33-vinil-elektrik-bandi-siyah-19-mm-x-20-m

Bu ürünleri alıp bant ile yalıtımı sağlayacağım. Ancak laptop stand üzerinde eğimli duracak daimi olarak bunun için ayrı bir şey gerekir mi ? CPU etrafında kapasitör yok, soketin tamamı uygun anakarta kadar. GPU da ise kapasitörler var.
C
geçen yıl
Acer Nitro 5 Advanced BIOS Nasıl Girilir
Tek kanal RAM kaynaklı oyunlarda çok çok düşük performans alıyorum. Bunun için Intel dahili GPU'yu (UHD 630) tamamen devre dışı bırakmak istiyorum. Ancak BIOS ayarları kısıtlı. Bu konuda ne yapabilirim ? Monitör vs. ile kullanınca almam gereken peformansı alabiliyorum. BIOS ile olma ihtimali yoksa sahte HDMI, monitör gibi yöntemler var mıdır ? 2 aydır bu konuda mağdurum. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/model/NH.Q7PEY.002 Özellikler ise bu şekilde. En güncel BIOS kurulu.

Insydeh20 Setup Utility Rev 5.0. bu sürüm numaralı BIOS mevcut.
C
geçen yıl
Acer NİTRO 5 2020 AN515-55 Düşük Performans
Bu laptopu bugün aldım. İlk olarak sürücüleri vs kurdum. Birkaç oyunu denemek istedim ve FIFA 19'u kurdum. 1080P Ultra ve 4X MSAA ile 120-130 FPS alıyorum. Baktığım çoğu testte 200-250 FPS alınıyor. Benim istediğim 144 FPS sabit oynamak. Sorun sizce nedir?

İzlediğim ve baktığım testlere göre performansın neredeyse yarı yarıya olması kafamı karıştırdı. Ayrıca bu ayarlarda GTX 1650 Ti 144 FPS veremiyor diye bu laptopu tercih ettim. CS GO en düşük ayarlarda maksimum 140-150 FPS alıyorum. Sizce 1660 Ti ve 10. nesil i7 ile normal mi ?

Birkaç test daha yaptım sanırım işlemci frekansı ile ilgili bir sorun var. Dalgalanmalar biraz fazla gibi geldi 3.6 ike 4.1 GHz arası. Sıcaklıklar 90 derecelerde. Bunun yanında neye bağlı bilmiyorum ama GPU az kullanılıyor.
Arkadaşlar sürücüleri kaldırdım ve kurdum, performans ayarlarını ve harici ekran kartını her zaman seçtim ancak hala düşük performans alıyorum. Bu kadar para verdim ama daha ilk günden moralim bozuldu. Sizce ne yapmalıyım ? Bir de test için bir şeyler yükleyip siliyorum SSD'ye zararı olur mu ? Yaklaşık 250 GB falan kullanmışımdır.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.