D

Yarbay
11 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
40 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
4 yıl
Merkezi Uydu Sistemi 350 Lira Masraf Açar Mı?
Arkadaşlar merhaba. Oturduğum sitede bizim bloğa ait merkezi uydu sistemi var. Apartman 10 daireli. Her daireye 1 tane kablo çekilmiş. Dün kanallar gitmişti. Bugün karşı komşu uyducu çağırmış. Adam bi parçasının yandığını söyleyerek 350 lira masraf çıkarmış. Bana çok fazla geldi. Ama belki de benim bilgisizliğimdendir. Sizlerden bilgi almak istedim. Bu merkezi uydu sisteminde 350 liralık masraf oluşma ihtimali var mıdır? Saygılar.
D
4 yıl
Düşük Devirde Tak Tak Tak Sesi
Merhaba arkadaşlar. 2007 albea var. Lpg li. Araba teklediği için 3 hafta önce subap değişimi yapıldı. Subap değiştirirken triger i falan da değiştirdik.

Aslında subap değişimine giden yolun sebebi benim yaşadığım şu iki sorundu.

1-Araç çok titriyordu rölantide.

2-Şehir içinde hızlanarak girmediğim yokuşlarda 1 e düşmem gerekiyor illaki. 2 de çıkmıyor araba. Arabam güçlü değil elbette ama 2 . viteste çıkmaması da garibime gidiyor.

Neyse bu değişikliklerden sonra dün şehirler arası yolda vites değişimlerinde bu tak tak olayını çok sık yaptı. 4 ten 5 çıktığımda 2000 devir civarında devir yükselirken de tak tak deyip araba ileri geri sallanıyor. Sonra toparlıyor araba.

Önceden böyle bir sorun yoktu. Hep de yapmıyor bazen yapıyor.

Bu arada yokuş falan çıkarken ki sorunuma çözüm olmadı bu subap değişimi. Hatta geçende kapalı bir otoparka girdik. Klima açıktı doğal olarak 2 ile yüklendim. Yarı yolda kaldı. Hemen klimayı kapattık. 1 e düşürdüm. Gaza yüklendim. Çıkmadı. Normal kapalı garaj yokuşu tarzında bir yerdi. Geri geri indim zeminde boş yer buldum artık.

Fikirlerinize, önerileriniz açığım. Teşekkür ederim.
D
4 yıl
5 Yaşındaki Oğlum İçin Yarış Oyunu Tavsiyesi
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta belirttim. 5 yaşındaki oğluma iş görecek tarzda direksiyon seti almayı düşünüyorum. Onu kullanması için de yarış oyununa ihtiyacımız var. Arabalara baya meraklı. Kullanması rahat, basit bir yarış oyunu tavsiyesi olan var mı?

Teşekkür ederim.
D
5 yıl
Dijital İçerik .Exe Dosyası Açılmıyor (caught unhandled unknown exception; terminatin
Arkadaşlar merhaba. Öğretmenim. İnternet üzerinden sınıfta kullanmak amacıyla dijital eğitim içerikleri indiriyorum. Dosya exe uzantılı. Açılışta "caught unhandled unknown exception; terminating" uyarısı veriyor. Farklı exe dosyaları denedim. Hepsinde bu uyarıyı veriyor. Sebebi nedir sizce ? Çözüm bulamadım.
D
5 yıl
Wireless Ağıma Ulaşıyorlar
Merhaba arkadaşlar.

Sitede oturuyorum. Bir gün fing adlı uygulamayla wireless ağımda benden başka ip adreslerinin olduğunu gördüm. Zaten aylık kota kullanımım da gereksiz şekilde artıyordu. Sebebi anlaşılmış oldu.

Aslında şifrem çok kolay bir şey değil. Modem arayüzü şifrem de içinde gelen sabit şifre değil. Ben bu durumu görünce hemen 8-9 hanelik şifreyi tamamen değiştirdim. Sonra sinirlerim zıpladı. Bir baktım aynı ip yine hattımda. Modem arayüzünden o ip lere kısıtlama getirdim. O şekilde geçici çözüm sağladım.

O zaman modemim tp link in ucuz bir modeliydi. Yakın zamanda Türk Telekom un taahhüt verilmesi karşılığında yeni modem hediyesinden faydalandım. Zyxel modem verdiler. Bir süredir hattımı kontrol etmiyordum. Temmuz un 2 sinden beri evimde değilim şehir dışındayım. Bugün internet üzerinden kotamı sorguladım. 15 gb lık bir kullanım var. 1 günde bu kotayı harcamam mümkün değil. Bu iş nasıl oluyor bilmiyorum. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Teşekkürler.
D
5 yıl
Arka Koltuk Paspası Su İçinde Kaldı
Değerli arkadaşlar,

2007 model albea arabaya sahibim. Bugün 300 km lik şehirler arası yolculuk yaptım. Geçmiş yıllarda klima hortumuyla alakalı olarak ön koltuk paspaslarına su akıyordu. Hortum yerinden çıkmış dediler yaptırmıştık.

Bugün ise sağ arka koltuk paspası baya su içinde kaldı. Ön koltuktan gelmemiş. Ön taraf kuru. Sağa baktım sola baktım bir şey yok. Ne olmuş olabilir sizce? Ne yapmam gerekir?
D
5 yıl
Araç Muayene Raporu ( Yağ Kaçağı)
Arkadaşlar merhaba.

Birkaç hafta önce 2007 albea lpg li aracımı muayeneye götürdüm. Raporda hafif kusur olarak motor ve şanzımanda yağ kaçakları var diye yazılmış.

Sorunun genel sebebi ne olabilir? Yapılması gerekenler ve ortalama maliyet ne olur fikir almak istemiştim.

Teşekkür ederim şimdiden.
D
6 yıl
Kameranın Lens Cam ı Buharlanmış Ya Da Kirlenmiş Gibi
Arkadaşlar merhaba.

Xperia z2 im var. Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Hiçbir şikayetim de yok Allah'a şükür. Telefonu suyun altında yıkama suya değdirme gibi olaylara da hiç girmedim.

Sorum şu : Dünle bugün kameranın çok net çekmediğini fark ederek kameranın lensine baktım. Cam ın orta kısmı sanki kirlenmiş ya da buharlanmış gibi duruyor. Sildim fayda etmedi.

Sıvıyla asla temas ettirmedim. Çözüm önerisi olan var mı?
D
6 yıl
Çıktıda Çizik Sorunu (Yeni Toner + Toner Dolu)
Arkadaşlar merhaba. Hp 1102w lazer yazıcım var. Muadil tonerle kullanmaya başladım. Malum drum ünitesi tonerle birleşik olduğu için drum da yeni.

Çıktı aldığımda yazılar falan gayet net çıkıyor. Ancak belli yerden dümdüz aşağıya giden bazen belli bazen belli belirsiz çizgiler oluşuyor. Bunun sebebi nedir?

Önerileriniz neler?

Teşekkürler.
D
6 yıl
Benzinli Araç İlk Çalıştıktan Sonra Traktörümsü Ses Çıkarıyor
Merhaba. 2007 model albea benzin + lpg aracım var. Yaklaşık 1 aydır arabayı çalıştırdıktan sonra ilerlerken ilk gazda araba yüksek sesli çalışıyor. Tır tır gibi traktöre benzeyen sesler çıkıyor. Ardından sesler bir nebze normale dönüyor. Aracın periyodik bakımlarını düzenli yaptırıyorum. Sorun neyden kaynaklanabilir?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.