A

Yüzbaşı
07 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
2 yıl
Klima Dış Üniteme Sıcaktan El Değmiyor
Selam;

Artık topiğin pek aktif olmadığını gördüm, içeriği sildim, konu da silinebilir.
A
4 yıl
Silinebilir
Form ölmüş konu silinebilir...
A
4 yıl
Park yerinde vurup kaçan
Bu araci park yerinde bu hale getirip kacan insaliktan yoksun şahsa buradan lanet okuyorum. Kasko yok, kamera kaydi, gören bilen de yok, masrafi ne tutar fikir alabilir miyim, ford ka arac, tesekkurler.

< Resime gitmek için tıklayın >
A
5 yıl
Yüksek Elektrik Faturası
Selam arkadaşlar;

Antalya' da yaşıyorum evde MS Zen serisi 12 btu + 12 btu + 9 btu üç klima 12 kwa tek dış üniteye bağlı, 1 aydır kapanmadan 25 derecede çalışıyorlar. Dış ünite hava almayan bir yerde duruyor ve durduğu yerin ısısı 50 derece, dış üniteye el değmiyor, gelen elektrik faturası ise 650 TL, bana fatura yüksek geldi, dış ünitenin kapalı ortamda durması sarfiyatı arttırır mı yoksa 1 aydır çalışıyorlar normal mi dersiniz.
A
5 yıl
Klima Dış Ünitesini Soğutmak
Selam Arkadaşlar;

Daha önce yazdım galiba fakat binanın klimaların olduğu yer değiştiği için konu da değişme uğradı, şöyle ki;

Aşağıda gördüğünüz işaretlediğim yer evin içinde bildiğiniz oda ya da küçük balkon diyelim. Klima dış üniteleri burada duruyor, 12 kwa 6 port tek dış ünite var. Fakat Antalya sıcağında odanın ısısı %50 dereceyi buluyor, evdeki 5 iç ünitenin 3 tanesi Temmuz, Ağustos ayında hiç kapanmadan çalışıyor, ev boş olsa da klimalar çalışır durumda.

Sorum da burada başlıyor; burada oluşan sıcak havayı tahliye etmek elektrik sarfiyatını ve makinanın performansını etkiler mi, etkilerse buraya banyolarda kullanılan havalandırma fanlarından 2 tane taksam rahatlatır mı, tabi bu sefer de o fanlar belki elektrik sarfiyatını arttıracak.

Teşekkürler.

< Resime gitmek için tıklayın >
A
5 yıl
Klimayı kaldırma
Selam arkadaşlar;

Sorum şu MS klimam var, duvar ile birleştiği yerde bir tadilat işi var ama tadilat olacak yerin bir kısmı klimanın altında kalıyor, montajda görmüştüm klima yukarı kaldırılabiliyor, klimanın altında 2 tane küçük ok var ama anlamadım nasıl yukarı kaldıracağımı yardımcı olabilir misiniz. Aşağıya da örnek bir resim ekledim, aynen böyle yapmak istiyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >
A
5 yıl
Termosifon ile devam mı tamam mı?
Selam arkadaşlar,

Öncelikle Antalya' da yaşıyorum, geçen ay yüklü bir elektrik faturası geldi, evde iki adet inventer klima 24 derecede 1 ay hiç kapanmadan çalıştı, sadece elektrik kesildiğinde kapanan da bir termosifon var, sürekli açık duruyor, durum böyle olunca bayağı yüklü bir fatura ödedim, faturanın suçlusunun klima olduğunu söyleyen arkadaşlarım var, bense termosifonu suçluyorum, evde sürekli sıcak su kullanılıyor, el yüz yıkama, bulaşık gibi ihtiyaçlarda da sıcak su sürekli açık, bu durumda termosifon devamlı suyu ısıtmaya çalışıyor, belki sadece banyo için kullanılsa günde bir kere devreye girecek, sizce böyle sıcak su kullanan bir ev için doğalgaz mantıklı mı, yoksa bu faturanın suçlusu gerçekten klimamıdır, teşekkürler.
A
6 yıl
Filitreye takılan parça
Selam arkadaşlar;

Aşağıdaki resimde göreceğiniz yerde bir parça takılıydı, bulaşık süngeri gibi bir parça, gelen servis bu parçaları kirlenmiş dedi, çöpe attı, yenisine gerek yok bir işe yaramıyor dedi, koskoca MS düşünmüş oraya onu koymuş, gelen servis personeli "gereksiz" dedi :) ne işe yarar bu parça, ayrıca yeni bir filitre almak istesem kaç para tutar, yılda bir değişmeli yazıyor çünkü, teşekkürler.

< Resime gitmek için tıklayın >
A
6 yıl
Gizli Panjur İzolasyon
Selam arkadaşlar bir derdim var durum şu;
Evde camlarda PVC var, panjurlarda gizli panjur denen cinsten, o panjurun camın üstünde toplandığı kutuya da panjur kutusu deniyormuş, işte o kutu bizim evde izolasyonsuz, dışardan rüzgar estiği zaman o kutu içinden evin içine acayip bir hava giriyor sanırsınız ki rüzgar evin içinde esiyor, aynı zamanda plastik olduğu için sanki cam açık gibi dışardaki bütün ses evin içinde, içine bazı firmalar izolasyon köpüğü koymuşlar, ben de bir şekilde çözmeyi düşünüyorum ama akıl akıldan üstündür var mı bu problemi yaşayan ve çözen bir arkadaş, teşekkürler.

Not : Mavi çizgi esen rüzgarı temsil ediyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
A
6 yıl
Klima Odasındaki Sıcak Havayı Nasıl Tahliye Ederim
Selam Arkadaşlar,

Şöyle bir derdim var, yeni binalarda klima dış üniteleri bina dışından gözükmeyecek şekilde bir yere monte ediliyor, bizim de evlerin içinde klima odaları var, evin içinde minik balkon düşünün o minik balkonda klimanın dış ünitesi duruyor. Derdim şu; oda küçük dışarıdaki havada içeri zor giriyor, bu odada havalandırma nasıl yapabilirim, fikirlerinizi alabilir miyim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.