A

Yüzbaşı
15 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
7 yıl
KAR İLE İLGİLİ HINCAL ULUÇ'UN KÖŞE YAZISI
A
8 yıl
Lamborghini Aventador İkiye Bölündü
http://www.ensonhaber.com/lamborghini-aventador-ikiye-bolundu-foto-video-2013-09-23.html

nasıl bir çarpma şiddeti olduysa artık. Şahinlere laf yok bundan sonra:)
A
8 yıl
KAZA YAPTIM- BİR SORUNUMUZ VAR
Bilen arkadaşları yardım ederse sevinirim

2 gün önce bir kavşakta kaza yaptım dönüşte. BEnim kapıda biraz hasar var onun tampon soyuldu ama tampon çamurlığunu kastırmış olmalı ki sağ kapısı açılmıyordu adamın. BAşka çizik bile yok adamda.Benim kaskom yok. Diğer Arabayı süren Fotoğrafları çekti ve kenara çektik polisin yanında tutanak tuttuk. adamın yanında poliçe yoktu. Adam aracın ruhsat sahibi de değil. Neyse tutanağı ben aldım yarın fotoğrafları-poliçeni getir tutanağı veririm dedim tamam dedi. Bana bir telefon verdi irtibata geçtik meğer rent a car arabasıymış ve kaza yaptığım da müşterisiymiş. Şahıs arabasını ren a car olarak kullanıyorlara anladığım kadarı ile. Poliçeyi verdi fotoğrafı getirmedi. Fotoğrafları ruhsat ve ehliyet fotokopisini getir ben de aynılarını ve tutanağı vereyim dedim. KAzada benim de kusurlu olma ihtimalim var. O adamı arıyorum cevap vermiyor meşgule atıyor.Zaten aracın resmi sahibi ortalıkta yok.

Sizce ne yapmalıyım. Trafikte 2 polise sordum bir şey olmaz dediler. Sigortayı aradım trafik mahkemesine ver dedi savdılar. Bu adamalrın sonradan benim hakkımda şikayette bulunma durumu veya varsa kaskoları bana sıkıntı çıkarma durumları olabilir mi? Bu adam şayet ararsa aracın sahibini çağır onunla muhatap olayım şeklinde mi davranayım. Adamların ne yapmaya çalıştığı hakkında en ufak bir fikrim yok. Hatta evvelsi gün isterseniz sigorta dışı herkes kendi arabasını yaptırsın dedim hayır dedin bende OK sigorta işlemine başlatalım demiştim.

Görüşleriniz bekliyorum arkadaşlar.
A
9 yıl
BÖYLE ADAMLARI TAKSİCİ YAPAN ZİHNİYETE YAZIKLAR OLSUN
Milletin karısını çocuğunu bindirdiği taksinin direksiyonuna geçen adama bakın. Bindiği arabayı yakan adam müşterisine neler yapmaz. En dandik işlere bile sabıka kaydı isteniyor. Bu tür işlerde sabıkalı çalışamamalı çünkü takside bire birsin yalnızsın ne olacağı belli olmaz. Sokak temizliği gibi işlerde çalıştırılsın. Korsan takside canınız tehlikede diyen çok bilmişlere selam ederim.

http://www.ensonhaber.com/alkollu-polise-yakalanan-taksici-aracini-yakti-2012-11-06.html
A
9 yıl
ANKARA OTOPAZARI-BİTMİŞ
Bu pazar Ankara otopazarına gittim. Gözlemlerim;

- Ortlalık al-satçıdan galeriden geçilmiyor

- Pazar ziyaretçi açısından boş sayılır.

- Bir tane bile pazarlık yapılan veya satılan araca rastlamadım

- Pazardaki çokça 1998-2001 model araçlar var

-13-15 yaşındaki arabaların içinde 150 bini geçmiş araba hemen hemen YOK. Arkadaşlar arabaları çeyiz sandığından çıkarıp getirmişler pazara sanki:)

-Arabaların çoğu oynanmış, vuruk çarık, ayağa düşmüş vaziyette. Hemen hemen 2 seneden fazla kullanan çıkmadı araçları.

- Satıcılar çok dikbaşlı. 2001 focusa 25 bin isteyen var. Arabalarına laf da söyletmiyorlar.

- Pazarda beyaz-gri-focus, linea yok gibi bir şey. Bolca bordo renk 2000-2001 model focus var. Anladığım kadarı ile internetten ikinci eli hızlı olan arabalar pazara pek girmiyorlar.

- En çok rastladığım arabalar otomatik peugeotlar, clio, eski opeller, ve şaşırtacak şekilde yuvarlak farlı Merso E-200 ve BMW var.

Bana göre pazarda araba alma işi bitmiş artık. Çok nadir güzel arabalar var. Gidip araç bakmaya değmez.
İşin garibi o fiyatlara satamayacağını bile bile akşama kadar toz toprakta nasıl bekliyor o satıcılar.
A
10 yıl
ARABA ALIM SATIM VERGİSİ TEKRAR GELSE NASIL OLUR?
Eskiden araç alım satımında vergi vardı ve kalkınca sevinmiştik. Ama hevesimiz kursağımızda kaldı. Böyle olunca alsatçıların sayısı hızla arttı.Alsatçı çoğalınca fiyatlar araç sirkülasyonun artması ile arttı ve araba ile oynamalar çoğaldı. Şu anda ülkemde en az yüz bine yakın alsatçı var adeta suni bir piyasa oluşturuyorlar. Olay aynen tarlada 50 kuruş olan domatesin pazarda 2 lira olmasına döndü bu el değiştirmelerden dolayı.

Şu anda eskiden verdiğimiz alım satım vergisinin fazlasını al satçılara komisyon olarak veriyoruz resmen.

Benim önerim bir yıl içinde alınacak 1. arabadan sonra alınacak her araba için kasko bedelinin belirli bir yüzdesi kadar vergi alınması. Eşin üzerine alınacak araba da 1 yıl içine dahil edilmeli.

Belki gerçekte bir yıl içinde ihtiyaçtan birden fazla araba alanlar fazla vergi ödeyecek ama piyasanın bir miktar ucuzlaması ile telafi edebilirler diye düşünüyorum.

Bu uygulama ile daha gerçekçi fiyatlar ve daha az oynanmış arabalar görebilceğimize inanıyorum. Alım satım işinin bedava olması tüketicinin aleyhine oldu.
A
11 yıl
OTOSTOPÇU ALMAK ÇOK RİSKLİ?
Bazen özellikle memlekete gittiğimizde araba boş olduğu zaman yolda otostop çekenleri alıyoruz iyilik olsun diye.
Bugün internet sitesinde okudum; adamın biri tatil yolunda birisini almış arabaya sonra araç kaza yapmış, aldıkları adam hastanelik olmuş. Adamın sigortası yokmuş , tüm hastane masrafları ve yakınlarının bitmek bilmeyen istekleri vs derken kredisini yeni bitirdikleri daireyi satmak zorunda kalmışlar.

Gerçekten aldığınız insanın başına bir şey gelse-ölse iyilik yapalım derken sürünebelirsiniz. Ben bu tür şeyler yüzünden artık akrabam dışında kimse için durmuyorum araba boş bile olsa. İyilik yapanın bile yaptığı yanına kar kalmıyor malasef bu memlekette..
A
11 yıl
ARAÇ VANTİLATÖRÜ
Arabada klima yok.Küçük 12 Vluk araç vantilatörü düşünüyorum. Bu konuda tavsiyesi olan var mı? Marka, çap vs..
A
12 yıl
ANKARA'DA HIZ LİMİTLERİ ARTIRILDI
Başkentte, şehir içinden Eskişehir, Konya, Samsun ve İstanbul istikametine açılan yolların bazı kesimlerinde hız limiti 50'den 70'e çıkartıldı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezinin (UKOME) kararıyla bu yolların çevre yoluna kadar olan kesimlerinde hız limiti 70 kilometre olarak belirlendi.

Şehir içindeki bulvar ve caddelerde hız limitinin 50 kilometre olduğunu hatırlatan emniyet yetkilileri, İstanbul ve Konya yollarının Migros ayrımı, Eskişehir yolunun AŞTİ köprüsü, Samsun yolunun ise Aydınlıkevler kavşağından itibaren çevre yoluna kadar olan kesimlerinde hız limitinin 70'e çıkartıldığını kaydetti.

Karar doğrultusunda hızı 50 kilometre olarak gösteren uyarı levhalarının da değiştirileceğini belirten emniyet yetkilileri, radar denetimlerine aralıksız devam edileceğini bildirdi.

AA
A
12 yıl
SAHİBİNDEN.COM EFSANELERİ
1- sahibinden.com araçları tamamen orjinaldir, darbesi yoktur. Darbeli araçları bilinçli satıcılarımız böyle satmaktansa denize atmaktadır!!! onun için arasanız bile bulamazsınız.

2-sahibinden.com araçlarında boya her zaman lokaldir, sürtmeden dolayı olmuştur. Boya her zaman etek altlarındadır. Komple boyanan arabalar keyfe keder boyanmıştır.

3- c sınıfı 11-12 yaşında 100.000 i çoktan devirmiş sıfırı 35 lira olan bir araba burada 20 liraya pazarlıksız satılır. bu paraya pazarlık yapmak isteyene dilenciye para vermiş gibi davranmak, aracı hibe ediyormuş gibi üstüne azarlamak normal şeylerdendir.

4- 10-15 yaş arasındaki arabaların ortalama km si ile 3-5 yaş aralığındaki araçların km si arasında pek bir fark yoktur.

5- sahibinden.com arabalarının km si yaş geçtikçe ilerleme göstermez, hatta bazıları geri geri bile gidebilmektedir.

6- sahibinden.com da 20 yaşını geçse bile 200.000 km yi geçmiş bir araç bulmanız tesadüflerle açıklanabilir.

7- iki yaşında 50000 i devirmiş araçlar sıfırlarından daha orjinal olduğu için aynı fiyata satılabilir. bunlarda şarap özelliği mevcuttur. sakın bunlarla pazarlık yapmayın kalbinizi kırabilirler.

8- sahibinden.com da acil satılık; hastalıktan, ihtiyaçtan acil satanların çoğunluğunun araç devrini üzerlerine hep son 3 ay içinde alındığı görülür.

9- Milyarlar verilip alınacak bir arabanın açıklama bölümüne "sahibinden temiz" , "2009 model xxx", "meraklasına" vs. gibi iki-üç kelimeyle bir aracı özetleme yeteneğine sahip çok satıcı vardır.

Bunlar genel olarak benim gözlemlerim sizin de varsa paylaşalım
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.