S

Binbaşı
10 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
57 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
S
7 yıl
AMD A10 7850K + cross gpu ile nvidia kıyaslaması
AMD A10 7850K işlemcisindeki dahili gpuya ek sli yapılırsa nvidia gurubunda i5 standartlarında işlemci monte hangi ekran kartı ile birebir eşleşmiş oluruz ?

AMD A10 7850K sli vs x nvidia gurubu ? gibi. gtx 750 ti farzedelim. kurtarırsa 256 bitlik üst seviyeye eşleştirilebilir mi ?

not: fiyat performans dengesi gözeterek.

misal : intel i5 işlemci + nvidia gtx xxx kart = 1200 tl ise aynı performansı AMD A10 7850K sli gpu ile daha ucuza almak mümkün mü? ve veya hangi gtx kart seviyesine kadar çıkabiliriz ?

atx htpc kasa için upgrade düşüncem var ancak fiyat performans dışında kasa içinde soğutma fanı kullanmayacağım için tdp ve tüketim değerlerimi aşağıda tutabilirmiyim onu hesaplıyorum.
S
7 yıl
w8 metro uygulamaları açılmıyor sorunsalı
arkadaşlar w8 de metro uygulamaları açılmıyor , konuyla ilgili biririnin benzeri sayflarca şunu deneyin olmadı bunu da deneyin en kötü format atın vs gibi klasik kısırdöngülü Windows sorununu yaşıyorum. yabancı bir sitede konuyla ilgili bir çalışma paylaşılmış ancak dil sıkıntısından işlem sıralaması ve nasıl olacağıyla ilgili sıkıntı yaşıyorum , konu hakkında destek rica ediyorum.

http://blogs.msdn.com/b/notime/archive/2013/10/18/fix-store-app-in-windows-8-1.aspx?CommentPosted=true#commentmessage


Fix Store App in Windows 818 Oct 2013 8:14 AM


121


•Sometimes, after upgrading to Windows 8.1, the Store App may not start.
•It might still show the number of available updates on the Live Tile.
•Starting the app may show a progress ring but it may not finish loading.


•To fix this, run the following in a Command Window (CMD) to re-register the Store App:

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML


•If you get error 0x8007064A after executing this, it means that the registry key "HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppModel\Repository\Packages" does not have SYSTEM as the owner.
•Change the owner back to SYSTEM as explained here and try again.


•To fix three other system apps such as PC Settings, run the following:

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\camera\AppxManifest.xml

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\FileManager\AppxManifest.xml

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\ImmersiveControlPanel\AppxManifest.xml
S
8 yıl
bisiklet ön fren papucu sorunsalı
yeni aldığımız bisikleti araca sığdırabilmek için ön tekeri söküp yerleştirdik, biraz kullanıp eve getirdikten sonra ön freni sıktığımızda sadece bir tarafın papucu tutan kolu hareket ederken ön sol papucu tutan taraf çok az hareket ediyor ve az hareket eden kısmın papucu janta sürtüyor (frene basmadan ) papucun yukarı aşağı hareket edip sıkılaştırdığımız vidanın papucu tekere yaklaştırma ayarı nasıl nerden yapılıyor acaba?, bu balans bozukluğunun sebebi ne olabilir ?, fren telini gevşettiğimde de fren tutmuyor bu seferde ?, fren telinin devamında ki milden ufak bi jonta benzeri bir parça elimde kaldı o kısmı yeniden bağlarken (lastiği söküp takarken )
S
8 yıl
ttnet ve asus müthiş ikili.
https://www.facebook.com/photo.php?v=614715961928081 halit bey in başına dert alması.

birisi ülkenin en en en şey firması.

digeri ülkenin en en her yola gelen , bi çırpıda tavsiye edilen markası. " abi aykabı alcam ne alayım"? ya samsung al ya asus sakııııııın başka bi markaya bahmma. oldu abi eyw.

not: umarım dh zarar etmez bu link sebebiyle, asla böyle bişey olmasını istemem zinhar.
S
8 yıl
atx htpc de q6600 yerine ?
uzun zamandır atx htpc kasamda aşagıdaki sistemi kullanmaktayım :
cpu: q6600
anakart : asus atx
ram : corsair ddr2 1066 4 gb
power: 650 watt
pci: hd tv kartı
gpu: his 5750 ıce
hdd: 1.5 wd
ssd: 120 gb corsair gt
ekran: fulhd tv
kasada ses sebebiyle harici fan kullanmıyorum. epey zaman oldu sistemdeki ssd ve mevcut usb3 disk kullanımım da oldugu için bir güncelleme düşüncesi içindeyim ,ancak amd 10k üst versiyon ile intel 1150 gurubundan uygun seçim hangisi olmalıdır.?
kriterler:
bütçe sebebiyle ekran kartımı sistemden çıkarmayı düşünüyorum .oyun çok öncelikli degil zaten.

-ssd ve usb3 den faydalanma, daha hızlı ve güçlü işlemci dahili gpu sayesinde stand by da ve kullanımda daha az elektrik sarfiyatı ve sessiz kasa.
elimdeki cpu ile açıkçası hiçbir sıkıntım yok ve default kullanıyorum. ancak ssd den daha iyi faydalanma usb3 veriyolu kullanımını önemsiyorum.

not 1: sistem 5yıl + süreyle kullanılacak
not 2: işlemci + anakart maliyeti birlikte düşünüleceginden 2 platformdan birisini seçerken kriter kabul edilecek çok sıradan mini atx vs bir anakart düşünmüyorum saglam yapıda olmalı oc durumu tamamen fanın devir degiştirmeyecegi seviye eşiginde olabilir.anakart en üst seviye ram hızı destegi ve hdmi,sata3,usb 3 fix olmalı.
S
8 yıl
lenovo yoga 10 tablet
iptal.
S
8 yıl
bu akşamki hollanda maçı sport tv de.
21.30 da sport tv de. sport tv TÜRKSAT ta ve şifresiz tabiki.

Hollanda /macaristan
S
8 yıl
pes 14 te lig / takım oluşturma ?
arkadaşlar yeni pes 14 te takımları karıştırıp bir lig yapabiliyormuyuz. ? yani milan ı seçip karşısına 19karma takım daha ekleyip bir lig kurup oyun açabiliyormuyuz?önceki serilerde böyle bi sıkıntı vardı diye hatırlıyorum. sırf bu yüzden çok kısa süre oynayıp kaldırmıştım oyunu.nette bu konuda hiçbir bilgi göremedim.
S
8 yıl
böyle de çıkılmazki .
arkadaşlar gs bölümüne konu açmam normalde ama kusura bakmayın gerdi fatih hoca beni .

şimdi cl ligi rakip kontrollü r.madrid defansı uzunlarla sert ve hızlı adamlarla dolu. devşirme kanat olarak önde burak takılıyor, arkadan biraz riera soldan girmeye çalışıyor. sağda eboue yarıya kadar zorla çıkabiliyor. orta da sinayder Selçuk boş geziyor veya faydalı olamıyor diyelim.

benzer şeyleri f.bahçe sow la yapıyordu . böyle çorba taktikler ligde çıkamayan takımlara karşı avantaj olabilir ama rakip öyle bişey değil.

bu takımın sag kanattan yardıracak oyuncusu yokmu, varsa yazacaksın banko sag öne. sol içinde aynını. ortaya da öne arkaya oynayabilen bir oyuncu forvetin kimse bunlar banko yazıldıktan sonra kalan kısımlara oyuncu koyman lazım ne için önce rakip çıkamasın sende oyunu tutabildiğin kadar tut diye. ortasahaya en son eklenmeli kim oynayacaksa.

Selçuk- sinayder birlikte çıkılmaz bu takımın karşısına. heleki top tekniği zayıf burak-drogba ile hiç oynanmaz. bu 2 oyuncu yerine 2 kanat yazılmalı her maç hatta.
kusura bakmayın şimdiden, umarım 2. yarı bambaşka bi oyun sistemi ile çıkar g.saray. hiç olmassa 1 puan çok lazım olur sonraki maçlarda.
S
8 yıl
bilgisayar disk bölümlerini göster/gizle
pc ye format attıktan sonra önceki formattan da kalan recovery bölümü gibi bir tane daha eklenince ,bari derli toplu görünsün düşüncemle nette baktığım gizle-göster yolundan giderek bir bölümde bu işlemi yapmıştım, olay geri eski durumuna getirmeye geldiğinde o bölümle ilgili yeni bir klasör oluştur ve adlandır ikazına uyarak o şekilde geri aldım ancak şimdi şimdi içinde depo dosyalarının olduğu ort 500 gb lık bölümün içinde yeni bir 500 gb lık klasör daha oluşmuş görünüyor. oysa o diskin kapasitesinde o hacimde yer olmadı halde. ama deneme maksatlı klasörden bir dosya sildiğimde ilk bölümdeki asıl dosya da siliniyor. ama kes kopyala dediğimde yedekteki aynı dosya kopyalanmıyor. yani silmeye gelince 2 kısımda siliniyor ama kes/kopyalada aynı dosya kopyalanmıyor, uyarı da yapmıyor.

şimdi ben e disk bölümümde oluşan bu yinelenmiş klasörü ortadan kaldırmam lazım ama orjinalinde bulunan dosyalarım silinmemesi lazım haliyle .
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.