A

Çavuş
05 Aralık 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
74 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
A
3 ay
Upload Hız Kısıtlaması mı? Hat Değerleri mi? Uzmanlar İçeri
Arkadaşlar merhaba. Benim bir sorunum var, uzman arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum. Evim müstakil ve twitch yayınları yaptığım için 2 modem birden kullanıyordum. Kısa bir askerlik maceram olduğu için hattın birini iptal ettim, diğeri ile devam ettirdim. Gelelim sorunuma. Benim hattım maksimum 45 mbit download kaldırabiliyor. Yani ben 100 lük paket alıp, 8 upload alıyorum ve hızımı 40 da sabitletiyorum. Fakat şöyle bir sorun var, upload hızım 2500 civarı geliyor. Sorduğumda da hat kapasitesi düşük diye cevap alıyorum telekomdan. Kullandığım ISS gıbırnet bu arada. Hat değerlerim aşağıda. Burada sorunun ne olduğunu tam anlayamadığım için sizlere sorup ona göre fikir almak istedim.

https://prnt.sc/ZYwVhBQY3LOG


Güncel speedtest
https://www.speedtest.net/result/12780803857.png


Daha önce yaptığım testler
https://www.speedtest.net/result/10714390227
https://www.speedtest.net/result/10639911218
https://www.speedtest.net/result/10623859491
Testlerde donanım olarak herşey aynı. Hiçbirşey değişmedi. Bu sorunun sebebini yazabilecek var mı?
A
geçen yıl
Comnet firması hakkında(Abone olacaklar için)
Merhabalar arkadaşlar, çoğu firmayı denemiş bir arkadaşınız olarak bu firma ile yaşadığım sorunu sizlerle paylaşıyorum. Detaylar fotoğrafta.
Ben evimde 2 adet hat kullanıyordum, birini sürekli değiştiriyordum. Millenicom, netspeed, comnet vs. En son geçiş yaptığım firma Comnet. Askerliğim yüzünden comnet firmasından ayrılma, kapatma kararı almıştım. Askerliğim ileri bir tarihe attığı için tekrar başvuru yapmak, hizmeti tekrar aktif etmek istemiştim. Zaten müşteri ile iletişimlerini az çok biliyorsunuz. Bu da bana gelen mail.

https://prnt.sc/10qzmwh

Fazla açıklama yapmak istemiyorum. Telefonda iyi peki tamam diye telefon kapatan bir firma. Karar sizin yinede
A
geçen yıl
Türknet rezilliği(1 Aydır Çözülmeyen performans problemi)
Bundan tam 1 ay önce hız problemi ile alakalı destek kaydı oluşturdum ve download hızımın 1mbps olduğunu belirttim. O tarihten bu zamana kadar hergün neredeyse benden hız testi, modem görüntüsü gibi istekde bulunan bu sözde şeffaf firma, destek kayıtlarına günde sadece "1" kez cevap vererek beni yaklaşık bir aydır oyalamakta. Forumda ki görevli arkadaşın sözüne göre(bu yaklaşık 3 hafta önce oldu) 3-7 gün arası sorunun çözülebileceği bildirilmişti. Ek olarak sürekli bir şekilde yoğunluktan bahsediliyor. Ben 1 aydır internet kullanamıyorum, üstüne bunun faturasını ödemek istemediğim takdirde hattım kısıtlanıyor ve faturayı ödemem isteniyor.

Hız testi sonuçlarını buraya da bırakıyorum;
https://www.speedtest.net/result/10533123096.png

Aynı gün içerisinde gönderdiğim sonuçlar;
https://www.speedtest.net/result/10598525256.png
https://www.speedtest.net/result/10599767612.png
https://www.speedtest.net/result/10600122023.png

Devamı;
https://www.speedtest.net/result/10617492558.png
https://www.speedtest.net/result/10618172091.png
https://www.speedtest.net/result/10622289297.png

https://www.speedtest.net/result/10638435916.png

Daha fazlası da var fakat ben tek tek bulmak için uğraşmıyorum, bu kadarı size yetecektir. Gelelim bana verilen cevaplara.
  • Telekom ekiplerine bildirildi,
  • Hız testi istendi,
  • Fatura düzenlemesi yapılmadı,
  • Günde tek bir cevap verildi,
  • Sorunum asla çözülemedi.
Şimdi ben ne yapmalıyım? Yaklaşık 1 aydır bu sorunu yaşıyorum. Sürekli telekom ekiplerine birşeyler bildiriliyor fakat sorun çözülmüyor. Destek kaydı açıyorum günde tek bir kez cevap veriliyor ki bunu tescillerim ve eminim. Sözde bu şeffaf firmanın rezilliği karşısında ne yapmalıyım?
A
geçen yıl
Türknet mi? Telekom mu? Burada sorumlu hangisi?
Arkadaş selamlar, öncelikle bilgileri sizlere vereyim, 3 haftadır yaşadığım ve asla düzeltemedikleri hatayı, sıkıntıyı sizlere göstereyim.
https://www.speedtest.net/result/10599767612

Evimde 2 adet ayrı ISS, 4 ayrı modem mevcut, biri Türknet diğer Milleni. Bugün itibariyle ikisi birden patladı ve hızları 2 mbit üzerine çıkmıyor. O kadar destek kaydı açmama rağmen kimsenin ilgilendiği yok ve sürekli yasaklardan dolayı yok yoğunluk varmış vs. gibi söylemlerde bulunup geçiştirmeye çalışıyorlar. Ben gerçekten bıktım, yoruldum. Sürekli bir sorun oluyor, telekom kaynaklı oluyor, süreç ona göre her zaman uzuyor, destek kaydında çözüm 36 saat içerisinde veya 48 saat içerisinde çözülecek deniliyor, forumdaki arkadaşa soruyorum 3 ile 7 gün arasında bir süre veriyor. Yani ben 1 ay boyunca adam akıllı bir kullanım yapamıyorum ve soyuluyorum. Şimdi ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz? Telefonla ulaşabileceğim kimse yok, sorun telekom kaynaklı "güya". O zaman telekoma geçelim? Madem sorunu halletmiyorlar geçelim sorun olursa düzeltsinler? Lütfen yardımcı olun bana ne yapmam gerekiyor?
A
2 yıl
ASUS DSL-N16 Hız, Kopma Sorunu
Arkadaşlar iyi forumlar. Uzun süredir çözmeye çalıştığım bir sorun var, bir türlü çözemedim. Umarım bu sorunu yaşamış ve çözmüş arkadaşlar vardır.
Öncelikle evimde 2 adet VDSL hattım var. Bir tanesi Türknet(35/6), diğeri Millenicom(50/8). Uzun süredir telekomun verdiği TD-W9970 antensiz olan versiyonunu kullanmaktayım. Kopma, hız düşüklüğü vb. sorunlar yaşamadım bu zamana kadar. Modemlerden bir tanesi ömrünü bitirince asus dsl-n16 modelini aldım. İyi bir modem alayım diye. Yaşadığım sorun;

Millenicom TD-W9970 ile 8 SNR ile kopmadan, sorun olmadan çalışıyor.
Türknet aynı şekilde 11 12 SNR ile kopmadan, sorunsuz çalışıyor. (Türknet SNR:https://prnt.sc/t5v0eg)

Ben Asus modemi hangi ISS için kurarsam kurayım, DSL ayarlarından "Kararlılık Ayarı"'nı kaça yükseltirsem yükselteyim, internet hızım(0.1 0.50) arasında düşüşe geçiyor veya kopuyor. Benim anlamadığım kısım şu. TD-W9970 2. elde 50 liraya bulunabilen bir modem. Bu Asus DSL-N16 bırak 7 8 SNR'yi 12 13 de kopacaksa boşa mı aldım? Veya yapamadığım bir ayar mı var?

Denediğim çözümler;
DSL ayarından SNR yi en yükseğe(30 dB) çektim,
Türknet için test yaptım yine koptu,
Yazılım güncellemelerini yaptım değişiklik olmadı,
Bu konudaki stabilite ayarlarını yaptım yine işe yaramadı.

Böyle bir sorunum var. yardımlarınızı bekliyorum.
A
2 yıl
Asus x550jx Nvidia Driver sorunu
Elimizde asus x550jx GTX 950m modeli laptop var. Nvidia sürücü kurarken mavi ekran(driver state power failure) hatası alıyoruz ve kurulum tamamlanmıyor. Bu sorunu yaşayan veya çözümünü bilen var mı? Nvidia denetim masası görünüyor, aygıt yöneticisinde ekran kartı görünüyor fakat çalışmıyor.
Denediğimiz yöntemler;

Bütün bios versiyonlarında denedik,
Asus sitesinde paylaşılan bütün driver versiyonlarını denedik,
Windows 10 bütün versiyonlarında denedik,
Update kapatıp(kendisi nvidia yüklüyordu) denedik.
A
4 yıl
Tavsiye Internet (Upload)
Merhaba forum üyeleri. Benim kafama takılan bazı sorular var. Sizlerin yardımıyla bu soruların cevaplarını alabileceğimi düşünüyorum.
Öncelikle amacım twitch veya youtube üzerinden canlı yayın yapmak. Fakat bunun için bir fiber altyapım yok. Şöyle bir çözüm düşündüm ve uygulamaya başladım aylar önce. Evime 2 adet vdsl hat bağlattım. Bir tanesi Türknet, diğeri Netspeed şeklindeydi. Türknet, ev kullanımları ve kendi işlerim için, Netspeed ise tamamen canlı yayın işlerim içindi. Bilgisayarıma harici bir ethernet kartı aldım ve iki hattı da bilgisayara bağlayarak yayın yapmaya başladım.

Türknet hız: 35/3
Netspeed hız: 50/4

Hızlarım bu şekilde. Fakat bazı sorunlar oluştu. Netspeed bana söylediği gibi 4 upload'ı veriyor. Bu 3.7 3.8 arası bir değer olarak değişiyor. Fakat olay sadece bu değil. Hızda öyle bir dalgalanma var ki, yayında sürekli olarak frame drop sorunu yaşıyorum. Üstüne üstlük LoL(Tr) sunucusu için Netspeed pingi minimum 58 çıkıyor. Sorunu belirttim, tane tane anlattım. Hiç bir işlem yapamadıklarını söylediler. Herneyse, benim sizde istediğim şu;

Evime 2. Türknet hattını bağlatıp stabil şekilde kullanmalı mıyım? Yoksa önerebileceğiniz başka iss varmı? Arayıp konuştuğum iss listesi şu şekilde:
Turkcell Superonline: Maks. 2.5-3 upload veriyorlar ve fiyat çok yüksek.
Vodafone Net: Maks. 16 mbit adsl verebildiklerini söylediler.
Millenicom: 35/1-4 arası hız verebileceklerini söylediler ama kendileri bile emin değiller.
Oris Telekom: 50/5 şeklinde bir hız söyledi, yorumları okudum ama pek inanasım gelmedi.
Türktelekom: 24/2 Aylık 88 ₺ bir fiyat çıkardı üf!
Kablonet: Altyapı yok malesef.

Fikirlerinizi bekliyorum. Ne önerebilirsiniz?
A
4 yıl
Upload Hız Sorunu
Selam arkadaşlar, biliyorsunuz ki Türknet upload hızlarını yükseltmişti. Bende bundan faydalandım ve hızımı 3(2.9 2.8 arası) kullanmaya başlamıştım. Twitch.tv ile uğraşanlar varmı bilmiyorum ama canlı 2 mbit hız ile 900-1200 arası bitrate verip çok rahat sorunsuz görüntü akışı sağlayabiliyordum. Şimdi benim anlamadığım bi kaç şey var, onları sizlere sormak istiyorum.

1-) Ben 2 mbit upload ile 900-1200 bitrate yayın yapabiliyorsam, 3 mbit ile en azından bu değerleri 300 veya 500 civarı artırabilmem gerekmiyor mu?
2-) 2.9 u gören upload hızım var demiştim. (Buda kanıt:http://www.speedtest.net/result/7195270171.png)

Mevcut hızım şu şekilde:http://www.speedtest.net/result/7211890943.png
Ayrıca sorunun anlaşılması için bir video çektim onu da buraya bırakıyorum:https://www.youtube.com/watch?v=LuGQzhgFclY

Soruya gelirsek donanımsal sorunum mu var gerçekten? Ne kadar para verip modem almalıyım mesela 1000 lira felan versem kurtarır mı? Çünkü PANEL'den sorun gözükmediğini, donanımsal sorun olduğunu söyleyip duruyolarda.

3-) Netspeed kullanan arkadaşlar var ise önerirmisiniz? Çünkü bıktım artık.
A
4 yıl
Türknet Hız Sorunsalı
@TurkNetDestek
Herkese selam, benim sorunum upload hızımın normal mi yoksa düşük mü olduğunu öğrenmek yani kısıtlanmış mı?
Modem arayüzü;
Modem Arayüz


Türknet oim;
Türknet OIM

Speedtest;
Speedtest

Modem de görünen download hızının %97'lik bölümünü kullanabiliyorum fakat upload için bu değer baya düşük.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
A
5 yıl
Laptop kapanması, kilitlenmesi hk.
Elimde TOSHIBA Satellite L850-1TX laptop var.Chipset sorunu vardı ve chipset değişikliği oldu.Sorunum şu arkadaşlar.Lol veya knight veya herhangi bir oyunda makina max 15 dakika sonra ya kilitleniyor(o malum sesi çıkartıyor) ya reset atıyor yada kendini kapatıyor.Sıcaklık değerleri ekran kartı 48-50 arası, cpu 70 den yukarı çıkmıyor ve soğutucumda var.Sorunun neden kaynaklı olabileceğine dair bi fikrin olan varmı? Batarya takılı değil ama ondan olduğunuda sanmıyorum.

Makina bu arkadaşlar ve garantisi bitti malesef.
http://www.teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=L850-1TX
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.