B

Yüzbaşı
04 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
99 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
B
3 yıl
Acer A515-51G-51R7 i5 8250u FHD Ekran 8 gb ram 1tb Hdd Mx150 Windows 10 - 3059 TL - KİPA
Kipada notebooklar %10 indirime girmiş. İndirimsiz haliyle bile alınabilir durumdayken FHD ekranlı, mx150 ekran kartlı muadili ürünlerin fiyatlarının 4000 TL den başladığı şu zamanlarda gayet uygun bir fiyat.

(Geçen kış dolar 3,75 seviyesinde iken bu özelliklerdeki notebooklar 2400TL civarında satılıyordu.)

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
https://www.teknosa.com/urunler/125039432/acer-a515-51g-51ry-intel-core-i5-8250u-16ghz-4gb-1tb-geforce-mx150-156-notebook

Linkteki ürünün +4gb ram ilave edilmiş versiyonu.
B
4 yıl
Kalın Rakamlı Plakası Bulunan Araçlar Muayeneden Kalıyor
Geçen haftasonu Tüvtürkten randevu alarak aracımı muayeneye götürdüm.

Cam filmleri bile hafif kusur olarak geçtiği halde şöförler odasının kendi verdiği üzerinde hiç bir oynama olmayan kalın rakamlı plaka yüzünden ağır kusur verdiler.

Gerekçe olarak ta bundan sonra sadece ince plakalı araçlar muayeneden geçecekmiş.

Nasıl olsa yetkili kurumdan aldığım orjinal plakam var bir şey olmaz diye düşünen arkadaşların dikkatine.

Alttaki haberde durum belirtiliyor lakin şöförler odası başkanı zamanında kendi verdiği plakaların şu an geçersiz olduğundan bahsetmiyor.


Araç muayenelerinde dikkate alınan kusur tablosu güncellendi. 3 Temmuz'da yürürlüğe girecek yeni uygulama kapsamında, standart dışı plaka taşıyan araçlar ağır kusurlu sayılacak ve muayeneden geçemeyecek. Bu konu hakkında açıklama yapan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın şunları söyledi;

"HGS'de yanlış ceza yazılmasına da neden olan, plakalarda rakamların arasında vida bulunması, yazıların silik, bold, italik veya kapatma şeklinde olması ağır kusur kapsamında değerlendirilecek. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünce 3 Temmuz itibarıyla geçerli olacak kusur tablosu yeniden düzenlendi. Söz konusu düzenlemeyle plakalardaki yazı ve rakamların, Karayolu Trafik Kanunu’nun tescil plakaları bölümünde belirtilen 11 santimetre genişliğinde, 52 santimetre uzunluğunda olmayan plakaların bulunduğu araçlar, TÜVTÜRK tarafından yapılan araç muayenesinden geçemeyecek" dedi.

Türkiye'de plakaların basım ve dağıtımı TŞOF ve ona bağlı odalar tarafından gerçekleştiriliyor. Bunların haricinde basılan plakalar için hem basan ve dağıtan hem de aracına takanlara para cezası uygulanıyor. Merkezi basım ile amaçlanan temel hedef, hem bir standart getirerek HGS'de yaşandığı gibi sorunların önüne geçmek hem de terör, gasp ve hırsızlık olaylarında kullanılan sahte plakaları daha kolay tespit edebilmek.

Aracının plakası güncel standardın dışında kalan sürücülerin Trafik Şube Müdürlüklerine başvurarak form doldurması ardından da TŞOF ve kayıt tescil bürolarından yeni plakalarını alması gerekiyor. Yeni plaka basımı 10 dakika sürüyor ve 31 TL ödenmesi gerekiyor.
B
5 yıl
Sennheiser HD4.20s Kulaklık Çatlama Sorunu
< Resime gitmek için tıklayın >

Arkadaşlar merhaba.

Bu problemi yaşayan var mı acaba aramızda?

Sennheiser Türkiye distribütoru bircom'dan 2 ay önce alınan sennheiser hd4.20s model kulaklığın fotoda görünen katlama yerinden çatlamış olduğunu farkettim.

Kulaklık toplamda 10 kez anca kullanılmıştır. ( ev dışarına bile çıkarılmadı. elektronik ürünler konusunda titiz olduğumdan kutusu, garanti belgeleri, faturası, köpükleri dahi duruyor.)

Geçen hafta kulaklığı bircom'a garanti kapsamında yollamıştım. Az önce teknik servis yazısı ile kullanıcı hatası olduğunu belirten bir yazı ile birlikte geri göndermişler.

Firmayı aradım durumu anlattım ve ordan oraya aktardılar durdular, en son bize 1-2 gün müsaade verin size geri dönüş yapacağız dediler.

Sennheiser kalitesine güvenip, üstelik sorun yaşarsak direk muhatap bulalım düşüncesiyle resmi distribütöründen alınan 400 liralık kulaklık 10 kere kullanılmadan nasıl çatlar? Kafaya takıp çıkarırken çatlayan kulaklık nasıl kullanıcı hatası denilerek geri gönderilir?

Konuyu daha da uzatmayayım, 1-2 gün sonra yine olumsuz dönüş yaparlarsa tüketici hakem heyetine gidilmeli midir? Sonuç alınır mı?

(Temsili olarak Fotoğraf koyuyorum. Eve gidince kulaklığın kendi fotoğraflarını da yüklerim.)
B
6 yıl
2013 Fabia Elegance Fiyat Yardım
Konuyu diğer bölüme de açmıştım buraya da açayım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-skoda-fabia-1.2-elegance-en-full-u-takasli-310610814/detay/

İlandaki araç için sahibi 32 bin liraya kadar indirdi. Çöp kamyonunun geri manevrası ile tampon - kaput değişmiş bunun yanı sıra ön ızgara - sağ çamurluk davlumbazı - tampon braketi gibi plastik aksamlarda yetkili serviste değişmiş. 3800 lira hasar kaydı var bu sebeple.

Bu şartlarda bu aracın rayiç bedeli ne kadar olmalıdır? piyasa hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
B
6 yıl
2013 Fabia Elegance Fiyat Tavsiyesi
Arkadaşlar merhaba...

İlandaki aracı almak üzereyim. Sizce ederi ne kadardır? ( Kaput ve tampon yetkili serviste değiştirilmiş) 3800 lira hasar kaydı var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-skoda-fabia-1.2-elegance-en-full-u-takasli-310610814/detay

( Düzeltme: fiyat 32.000 olarak anlaşıldı eğer alacaksam...bu bedel normal midir? )
B
6 yıl
Tavsiyeye ihtiyacım var 2013 Fabia Elegance
Eski bir peugeot 208 kullanıcısı olarak Fabia kullanıcısı arkadaşlar merhaba...

3800 lira hasar kaydı olan ( kaput ve tampon yetkili serviste değişmiş) 2013 Fabia Elegance aracı 32 bin liraya almak üzereyim. Sizce fiyat uygun mudur?
B
7 yıl
Düzelmeyen kopma sorunu
Neredeyse 1,5 - 2 aydır bu sorun var. Defalarca arıza kaydı yazdırdım. Önce 8 olan bağlantımı 4 e düşürdüler. Sorun çözülmeyince 2 ye düşürdüler ( klasik telekom arıza giderme durumu)

En son isyan edip doğru dürüst bir servis yollayın diye arıza kaydı bıraktıktan sonra ( bunun üstüne 2 kayıt daha bırakmıştım sanırım. anca geldiler ) gelen ekip evde ve kutularda sorun bulamadı. Sonunda sorunun santralden olduğunu ve düzelttiklerini söylediler. 3-5 gün sıkıntı olmadan 4 mbit e sabitlenmiş halde kullandım.

2 gündür sorun yine devam ediyor, modemin ışıkları kesinlikle sönmüyor. Sağ alt köşede bağlantı simgesi anlık olarak kopup bağlanıyor en ufak bir zorlamada. ( zorlama dediğimde 2-3 internet sayfasını aynı anda açmak ha )

Değerlerde bunlar;

Downstream Upstream

SNR Margin 12.9 14.5 db
Line Attenuation 10.1 10.2 db
Data Rate 8192 797 kbps


( taahhüt bittiği için cumartesi günü 1 yıllık taahütle yenilettim aboneliğimi. O ara yine derdimi anlatıp hızımı 8 e çıkattırdım.)

Şimdi tekrar arıza kaydı yazdıracağım ve olaylar en başta yazdığım sırayla devam edecek sanki
B
8 yıl
Discovery Flash player sorunu
Merhaba arkadaşlar son günlerde facebook, youtube gibi sitelere girmez olmuştu telefon. En son tarayıcıdan internete girerken flash güncelleme uyarısı aldım. Güncelledim fakat yine aynı hata geldi.

Telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm bu sefer de ne google play store a ne de herhangi bir yere girebiliyorum. Tarayıcı yine flash güncelleme hatası veriyor. ( google play e ne yeni kullanıcı alarak ne de mevcut kullanıcı adımla telefondan giremiyorum.)

Kısacası telefon stock halde kaldı öyle... ne bir yere giriyor ne bir şey indiriliyor

Ne yapmamı önerirsiniz?
B
8 yıl
Sahibinden satılık 2012 model peugeot 208 1.2 vti access 16700 km
Arkadaşlar merhaba...

İlandaki aracım satılıktır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2012-model-kazasiz-boyasiz-peugeot-208-16700-km-garantili-146764442/detay

5 kuruş masrafı, kazası, boyası yoktur. İçerisinde sigara içilmemiştir.

Küçük direksiyon simidi ile sürüşü çok keyifli, yakıt yönünden dizelleri aratmayan, 82 HP moturu ile performanslı bir araçtır.

Uzun süre bineceğimi düşünerek plakasını dahi Trafikte ekstra ücret ödeyerek modeli ile uyumlu olması için 208 ile biten bir şekilde almıştım. Fakat satmak durumunda kalıyorum.

Aracın yedek anahtarı, faturası, kitapçıkları, servis kağıtları ve servis faturaları mevcuttur.

Araç Muğla merkezde görülebilir. Pazarlık araç başında yapılacaktır.

Diğer detaylar ve fotoğraflar verdiğim linkte mevcuttur.
B
9 yıl
Alınık 2007 - 2010 Opel Corsa
2007 model ve üzeri, ağır kazası olmayan, çok yıpranmamış, tercihen 1.3 dizel yada 1.2 benzinli... ( günlük 85 km yol yapacağımdan dolayı iktisatlı olsun, üzmesin )

Kendisi yahut tanıdıklarından satmayı düşünen var ise özel mesaj atarsa sevinirim...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.