Ş

Yarbay
20 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
257 üye
Görüntülenme (?)
120 (Bu ay: 7)
Gönderiler Hakkında
Ş
3 ay
1500 lira civarında monitör tavsiyesi
Genellikle grafik tasarım, film izlemek için kullanılacak. Fakat arada oyun da oynarım. 24 inch boyutunda hoparlörü de iyi olan hangi monitörü önerirsiniz?
Ş
5 ay
Hastalığın nedenini bulamıyorum :(
Arkadaşlar yıllardır düzenli olarak sporla iç içeyim. Yaklaşık 1 ay önce başlayan kaburga ağrısı ile acaba kalbimde mi problem var diyerek kardiyolojiye gittim. Neredeyse tüm testler (eko, ekg, kan, ultrason, mr, röntgen, efor vs. testleri) yapıldı hiç bir sorun çıkmadı. Sonra Covid olabileceğimi düşünerek sürüntü testi, röntgen ve tomografi testi yapıldı bir sıkıntı çıkmadı. Fakat sürüntü testi sırasında bir Covid ilacı tutuşturdular elime ben de ağırlar geçmeyince yavaş yavaş içmeye başladım ve ağrılarımda azalmalar oldu. Fakat ilaçlar bitince aynı şekilde yine ağrımaya başladı. Bu ağrılar özellikle yatınca oluyor gün içerisinde ayaktayken ağrılar neredeyse 3de birine iniyor ve bazen hiç hissetmiyorum. Sonra dahiliyeye gittim onlar da bir sorun bulamadı. Tabi ağrılar devam edince bir gece dayanamadım acile gittim o da tekrar kardiyolojiye yönlendirdi ve 2. kez hatta 3. kez kardiyoloji uzmanına gittim. Bazı testler tekrarlandı ama yine bir sıkıntı çıkmadı. Göğüs hastalıklarına gittim onlar da test sonuçlarına bakarak bir şey yapamayız dediler. Fizik tedaviye gittim onlar kas gevşetici verdi sadece. Yani ağrılar halen devam edince nörolojiye gittim onlar şikayetlerle ilgili bir şey yapamayız dediler. 2. kez dahiliyeye gittim bu aralar gaz olayı özellikle ağzımda fazla olunca mideden de şüphelendim doktora söyledim bir mide ilacı verdi ve b12 biraz düşük çıktığı için iğne ve ilaç verdi. Onları kullanıyorum. Uzun uzun yazdım ama geceleri uyuyamıyorum son iki gündür halen göğsümün sol tarafında yer değiştirecek şekilde yanma, batmalar oluyor. Ben halen Covid ile ilgili şüpheleniyorum. Fakat bu ağrılar dışında hiç bir şekilde Covid tanısı yok. Bu arada spora devam ediyorum günlük 10-15 km arasında koşuyorum fakat koşu esnasında nefes, ağrı vs. hiç bir problemim yok. Acaba kostakondrid mi oldum diyorum ama onun da ağrı yerleri belli gibi. Fakat doktorlara söyledim hiç buna uygun ilaç da vermedi. Benzer bir sıkıntı çeken, çözüm bulabilen var mıdır acaba?
Ş
geçen yıl
Amfi eko ayarı?
Arkadaşlar aracımda Hertz Hcp4d amfi mevcut. Önde Morel komponent arka hoparlörler de Focal. Bir de bagajda takılı koltuk altı sub mevcut. Aracın içinde müzik dinlerken enstrümanlar ayrı ayrı yerlerden geliyor ve keyifli bir müzik zevki var fakat biraz fazla eko mevcut. Müzik sistemi çalarken telefonla kayıt yaptığımda çok dağınık bir ses geliyor. Kaydı dinlediğimde ekonun fazla olmasından dolayı temiz sesi duyamıyorum. Bu ekoyu azaltmanın yolu var mıdır?
Ş
geçen yıl
Harddisk tamiri - veri kurtarma
Arkadaşlar elimde 3 tane harddisk var hiç birisi yere düşmedi ama ne hikmetse hepsi bozuk sayılır. Birisi bitlocker şifresini doğru girmeme rağmen açılmıyor fakat recovery programı ile kurtarma yaptığımda şifreyi doğru kabul edip dosyaların bir kısmını kurtarıyor bir kısmı açılmıyor. Birisini takıyorum sistemde görünüp gidip gidip geliyor. İkide bir kilitleniyor. Diğeri de takınca ışıkları yanıyor kafası dönüp duruyor. Bilgisayarda takıldı sesi geliyor ama simgeye tıklayınca bilgisayarı kilitliyor. İçerisinde bir çok fotoğrafım var. İşle ilgili dosyalar vs. var. Bu işleri uygun fiyata yaptırabileceğim güvenilir bir yerler biliyor musunuz?
Ş
2 yıl
Klima mı Kombi mi?
Arkadaşlar Adana'da yaşıyorum. Şu an evimde kombi yok fakat inverter klima mevcut. Yarın doğalgaz için apartmana gelecekler. Normalde apartmanda ısınma için merkezi doğalgaz sistemi var ama bireysele dönme kararı alındı. Sadece akşamları evde oluyorum. Doğalgaz çekilmesi mantıklı mı sizce (fatura ve ısınma verimliliği bakımında yapılan masrafa değer mi)?
Not: 3-4 sene içinde ev değişikliği yapabilirim.
Ş
2 yıl
Fren balatası ve yağı değişimi sonrası direksiyonda sertlik?
Arkadaşlar bugün fren yağı ve balatasını değiştirdim. Fakat arabaya biner binmez direksiyon eskisi kadar yumuşak hareket etmez oldu hatta döndürmekte eskisine nazaran bir sertlik oluştuğunu fark ettim. Direksiyon sertliği ile fren yağı-balatası arasında bir ilişki var mıdır?
Ş
2 yıl
Bulaşık makinesi kapağı kutudan çıkmadı!
Arkadaşlar Profilo tam ankastre bulaşık makinesi aldım. Kutudan makinenin kapağı çıkmadı sadece montaj vidaları var. Bu kapağı bizim yaptırmamiz gerektiğini söyledi usta. Bu nasıl iş çözemedim. Tecrübe eden var mı?
Ş
2 yıl
Silinebilir...
..
Ş
2 yıl
Amfi seçimi hakkında yardım gerekiyor
Önlerde 2x90w rms 4ohm morel arkalarda 2x60w rms 4ohm focal mevcut. Kendinden amfili bir sub kullanıyorum. Hoparlörleri tam besleyecek, en temiz sesi veren, ısınmayan ve mümkün olduğunca küçük boyutta bir amfi bakıyorum. Bütçem 750 lira civarında. İkinci el de olabilir. Araştırdığım kadarı ile ikinci el olarak
1. Hertz Hcp 4d 4x85w
2. Sony Xm-Gs4 4x70w
3. Infinity Ref-704a 4x70w
4. Xetec vi 90.4 4x90w
amfiler mevcut. Bunlardan hangisini seçmek mantıklı veya başka bir amfi önerebilir misiniz?
Ş
2 yıl
Amfi seçimi? Sizce hangisi?
Arkadaşlar 4x90w rms 4ohm verebilen bir amfi arıyorum. Boyutunun küçük, sesleri temiz, ısınmayan bir şey olsun istiyorum.
Bütçem 750 lira civarında olduğu için Xetec vi 90.4 (90w rms) ve Hertz Hcp4d (4x85w rms) arasında kaldım. Hertz boyut, marka değeri olarak daha iyi fakat ikinci el fiyatı 1000 lira. Xetec ise 500 lira civarına ikinci el olarak bulunabiliyor. Sizce Xetec almak mantıklı mı ya da başka bir şey önerebilir misiniz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.