B

Binbaşı
16 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
61 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
B
geçen yıl
Turk.net, Asus DSL AC-51 ve İnternet Kopma Sorunu
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2 haftadır Turk.net ile ciddi sorun yaşıyorum. 2 hafta önce hız düşmesi sorunları başladı. Destek kaydı açtım sorun çözüldü dediler, çözdük dedikten sonra da hat kopmaları başladı. Zyxell 1312 modem kullanıyordum, Turk.net’den aldığım Asus AC51’e geçtim belki modem sorundur diye ama yine değişmedi. Turk.net’e sorun bildiriyorum ama hat değerlerini yazıp susuyorlar. Bir türlü anlaşamıyoruz. Ben de onlara düzelmeyen hat değerlerimi gönderiyorum böyle sürüp gidiyor. Şuan snr değerini 14’e çektim saat başı yerine 4 saate bir reset ile interneti kullanabiliyorum. Zyxell modemi geri kurmak istedim bu seferde ne yaparsam yapayım Türk.net’in verdiği bağlantı şifresi yanlış diyor. Ne yapabilirim?
B
4 yıl
Turk.net otomatik ödeme sorunu ve kredi kartı bilgi güvensizliği
Merhaba arkadaşlar,

Turk.net otomatik ödemede olan kredi kartımı kapattığım için akbank üzerinden başka bir kartıma ödeme talimatı verdim. Ne yazıkki akbank sistemi üzerinden verdiğim talimattan dolayı turk.net faturası otomatik olarak ödenemiyor. Bankayı aradığım zaman turk.net tarafından müşteri numarası üzerine borç gösterilmediğini söylüyor. Turk.net'e 23.12.2017 tarihinde bununla ilgili destek kaydı oluşturdum ama hala tarafıma bir dönüş yapılmadı. Sadece sistem üzerinde 2 hafta sonra şunu yazmışlar:

"merhaba , bu gibi durumlarda müşterinin cc sayfasında görünen talimat kısmının dolu yada boş olması kontrol edilmeli, müşterinin herhangi bir banka üzerinde talimatı görünmüyor."

Özetle dedikleri şu kredi kartı bilgilerinizi bizimle paylaşın yoksa faturanız ödenemez.

Neden kredi kartı bilgilerimi Turk.net ile paylaşmak zorundayım ? Akbank kredi kartım üzerinde 10 tane otomatik ödeme var elektrik, doğalgaz vs dahil buna rağmen böyle birşeyi zorunlu tutan Turk.net. Kendi sistemleri üzerinden otomatik ödeme talimatı verdiğim zaman bu arkadaşlar benim kartı bilgilerimi kendileri kullanarak fatura ödemesi yaptığını anlıyorum ben buradan.

Cidden neden bilgilerimi vermek zorundayım? Diğer firmalarda olduğu gibi, daha güvenli bir şekilde bankaya borcu yansıtıp bankanın ödemesine izin vermiyor Turk.net?

Ortada bir güven açığı yok mu sizce de?
B
4 yıl
2003 model Chevrolet Blazer hakkında bilgili olanlar bakabilir mi?
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi 2003 model Chevrolet Blazer almayı düşünüyorum. Baktığım araç şu,
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-chevrolet-e-mir-den-tr-de-sayili-temizlikte-blazer-guc-pluskonfor-plusprestij-481738052/detay

Mevcut durumda 2015 Astra 1.4T Cosmo kullancısıyım, ama yarı suv/crossover tarzı bir araç istediğim için bakınıyorum. Vergi maliyeti yüksek ve 4.2 motor yakıt tüketimi elbette fazla olacaktır ama ne kadar fazla? Araçta LPG var, tahmini ne kadar yakacaktır? Şimdi astra 32 lt lpg ile 340 km kadar menzil yapıyor. Sürekli uzun yolda kullandığım için kıyaslamayı da ona göre yapıyorum, şehir içinde dizel leon kullanıyorum zaten.

Araç hakkında bilgi olan arkadaşlar beni de bilgilendirirse sevinirim, herkese iyi günler.
B
5 yıl
BEKO 32430 AA 24000 Btu Klima nasıldır?
Arkadaşlar merhaba, dublex tarzı evde oturuyorum ve alt katta salon - mutfak ve yukarı merdiveni var. Alt kat ortalama büyüklük 35-40 m2. Bayiden taksitle almayı düşünüyorum o beko'ya baktım. Sizce nasıldır ürün?
B
5 yıl
Türknet'in Türk Telekom bekletiyor yalanı
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce şu konuda "https://forum.donanimhaber.com/m_122162487//tm.htm#122162722 " TürkNet'in bekletme olayı ile ilgili sorumu yazmıştım.

Bugün dayanamayıp Türk Telekom bölge müdürlüğüne gittim. Durumu anlattım. Detaylıca bilgi verdiler.

Aslında Türknet'in dediğinin aksine sorun Türk Telekom kaynaklı değil, Türknet kaynaklı ama her seferinde suçu Türk Telekom'a atıyorlar. Çünkü Türknet Türk Telekom ile belirli sayıda alt yapı hizmeti için anlaşıyor ve bunun üzerine çıkamıyor. Her sokak, site ve apartman için hizmet sayısı belirlenmiş. Türknet kotası dolunca yeni hizmet alınımı yapılana kadar Türk Telekom iş yapmıyor diyor.

Evime kadar gelen saha ekibi ile dahi görüşüldü. Olay Türknet'in anlattığı gibi değil. Tamamen Türknet'in keyfi bekletmesi gibi görünüyor. Bana söylenen Türk Telekom ekiplerini evinize gelmemiş, numara tahsisi yapılmıyor, türk telekom adsl vermiyor gibi 3 farklı bahane sundular. Halbuki Türk Telekom saha ekibi 2 hafta önce gelip üstüne bir de iyilik olsun diye apartman girişinden dairemin içine kadar hattı çektiler ve telefon sinyalini test ettiler. Ben de şahidim cihazlarına falan yardımcı oldum.

Özetle, Türknet yalan dolandan başka birşey değil gibi geliyor bana. Başka kullancılar ne yaşadılar bilmiyorum ama benim durum bu. Bu konuda Türknet'i aradım 1 saat içerisinde geri dönüş yapacaklar sözde. Gerçi şimdiye kadar hiç bir şekilde dönüş yapılmadı her seferinde bilgi vereceğiz demelerine rağmen. Ayrıca sözleşmede lojistik hizmetini geri ödemeleri şeklinde maddeyi de yok saymaya çalışıyorlar. Eğer bu şekilde yaparlarsa gerekli mercilere şikayet edip Türknet defterini kapatacağım.

Herkese iyi forumlar.
B
5 yıl
Türknet için numara ve adsl işlemlerini nasıl hızlandırabiliriz?
Merhaba arkadaşlar,

Ben de yaklaşık 14 gün önce Türknet başvurumu yaptım. Tam 1 hafta önce de Türk Telekom evime kabloyu çekti ve telefonum artık aktif olduğunu adsl sinyani gün içerisinde göndereceklerini söyledi.

Buna rağmen Türknet internetimi bağlayamadı. Dediklerine göre Türk Telekom'a numara ve adsl başvurusu yapılmış ama onlardan cevap gelmemiş. Bu sürece nasıl dahil olabilirim ? Yani Türk Telekom ile görüşmem ve süreci hızlandırmam mümkün müdür?
B
5 yıl
Superonline Fiber hizmeti verememesi ve taahhüt iptali
Merhaba arkadaşlar,

Önceki oturduğum apartmanda fiberoptik altyapısı olduğu için superonline kullanıyordum ve iki yıllık sözleşmem var. Sorun şu ki geçen ay içerisinde bu evden taşınmak durumunda kaldım. Yeni oturduğum mahallede fiberoptik altyapısı var, sokaktan emin değilim, apartman da olmadığını biliyorum sadece. Turkcell bana adsl olarak devam edebileceğimi söyledi. Ben adsl ile devam etmek istemiyorum. Bu durumda taahhüt geçersiz olur mu ? Bağlatacağım zaman Superonline görevlilileri bu şekilde bilgi vermişlerdi. Gideceğiniz yerde fiber yoksa taahhüt iptal olur diye. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

İyi günler.
B
6 yıl
Opel Astra irmscher difuzor - plastik boyalı
Merhaba arkadaşlar,

Ürünü aracım için aldım fakat kendi aracım makyajlı kasa olduğu için uymadı. Ürün plastik olup olimpik beyaza boyalıdır.

Ürün için istediğim fiyat 150 tl'dir.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
B
6 yıl
Us hesabı ve PSnow sorunu
Merhaba arkadaşlar, bir kaç gündür us hesabı üzerinden playstation'a dns tanımlayarak psnow üzerinden god of war vs oynuyordum. Fiber internet üzerinde çok iyi bir şekilde oynanabilir durumda. Fakat bugün hiç bir şekilde giriş yapamadım. Farklı dnsler denedim ama yine olmadı. Hep aynı hatayı alıyorum. Bunun için çözüm bulan var mı ? çözüm var ise 7 günlük deneme bitince aylık alacağım.
B
7 yıl
Astra HB Yaklaşınca Otomatik Kilit açma
Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta Opel Astra HB model Cosmo paket arac satın aldım. Aracın özelliklerini tam çözebilmiş değilim neyi var neyi yok. Aracı 0 aldım ve sormak istediğim anahtar ile araca yaklaşıldığında sürücü kapısının açılması konusu. Ayarlar bölümüne girdiğimde böyle bir özellik var fakat çalıştığını görmedim. Ekran fotoğrafını ekledim. Yanlış birşey mi yapıyorum ? Yoksa bir sorun mu var ? Yoksa özelliğin adı var kendisi yok mu?


< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.