Y

Yüzbaşı
03 Şubat 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
3 yıl
Kışçılığı En İyi Araba Hangisi?
Mevsime göre bir konu açayım dedim. Başımdan geçen bir anıyla ben başlıyorum.
2-3 sene oldu çok kar yağmıştı dik bir bayırı çıkamadık. Yaklaşık kar yolda 50 cm idi. Toros, Doblo, Accent, minibüsler vs kimse çıkamamıştı. Yürüyerek 4 kişi eve gidiyorduk. Arkadan Anadolu olan bir komşumuz geldi. Sedan tıp beyaz. Araçta iki kişilerdi. Arkaya zorla 4 kişi bindik. Araçta iyi ne lastik ne bir şey vardı. Araç sanki 4×4 jip gibi gidiyordu ağzımız açık kaldı. Hatta dar bir yerden kanala bile girdi çıktı dönerken ve kalmadı. Araç çok güçlü değil gibiydi ama dengeli bir yapısı vardı. Nedir bilmiyorum ama beni şimdiye kadar şaşırtan araç kısacası Sedan Anadol diyorum.
Y
3 yıl
Toros muayene öncesi bakım fiyatı
10 yıllık LPG tankı süresi doldu yenilendi 530 TL
Benzin otamatiği 90 TL
Benzin Şamandırası 60 TL
Kaporta 100
Boya 90
Ocak Temmuz MTV 160
Muayene ücreti 226
Egzoz emisyon 55
Masrafı az diye binilen temiz yavaş giden bir araba sadece. Bunun bile masrafı bir asgari ücrete yakın. Araba masraftir.
Y
4 yıl
Çekme belgeli araç almayın!
İşimiz dolayısıyla kamyonet alalım dedik babam ölücü biraz, parası da çok olmadığı için. Ben temiz araba alalım dedim seçenek sundum beğenmedi gitti kafasına eseni yaptı. Hemen anlatayım.
İzmit'te 65.9 90 model Iveco kamyonet aldı 500 kapora yatırıp gitti. Arabanın sadece motor iyi gerisi çürük falan 5 bin anlaştık. Neyse hoşuna gitmese de kapora yanmasın diye almış arabayı oraya bırakmış adamlar güya düzeltecek arabayı fakat hikaye başkasına satmaya falan çalışmışlar.
Neyse arabayı tıra yükleyip getirecek bakmış iş kötüye gidiyor 5 i kaptırmamak için 11 bine 88 model fe 444 Canter almış gelmis. Sanayide 2 bin masraf etti 1600 sigorta verdi plaka çıkarttı. Kasa yaptıracaktik taban kötü sonra vazgeçti dedi olmayacak böyle ben arabayı hurdaya çıkardım ustanın biriyle anlaştım ucu başına kurtarıyor dedi fakat net fiyat demedi. Yani artık kamyonette yok külliyen zarar bı durum.
Uzun lafın kısası çekme belgeli araba almayın. He eklemeyi unuttum polisler plakadan yakalamış bı de sanayiye giderken 600 TL mi bağlanan aracı açma parası ödemiş.
İyi bir ders aldı ama uslanmaz babam. Ticarette sürekli çuvalliyor. Çok duygusal merhametli fakat çok bilmiş biri. İş kuralım falan diye düşündüm ama babamla anca batariz biz. Hayaller de suya düştü.
Siz siz olun masraflı araba almayın iyi baktirin.
Y
4 yıl
Heyet raporu ile ÖTV olmadan araba alınır mı?
Dedemin heyet raporu var şeker tansiyon herşey var. Babamın üzerine araba alabilir miyiz? Bizim yanımızda biz ilgileniyoruz. Engelli değil sağlam adam sadece ağır heyet raporu var. Aradım taradım bulamadım. Birileri alınıyor diyor ama durum nedir tam bilen var mı? Çok teşekkür ederim şimdiden.
Y
4 yıl
1.2 benzin-lpg, Clio 4,yeni kasa, 30 bin!
Araçta iki lokal boya var.
Km 130 bin.
Öğretmen biri almış galerici arkadaşı çok.
Paraya sıkışmış aynı paraya satıyor.
Arkadaş benden akıl almak istedi bende şirket çıkması olabilir dedim. Ama her türlü o kasaya göre ucuz dedim. Malum sitede 33 ile 40 arası oynuyor araba.
Bekar öğretmen hanım kullanacak.
Ne diyorsunuz alınır mı sizce de bunlar dışında kusuru yoksa.
27 plaka beyaz Antep'te.
Y
5 yıl
Windows 10'da uygulanacak Movi maker gibi bir program önerisi
Arkadaşlarım
Windows 7 PC varken kafa rahattı ama şimdi AMD işlemcili güzel bir bilgisayara sahibim ama video düzenleme programı bulamıyorum.
Movie maker gibi basit islek bir program arıyorum.
Arada you tubeda kendimce video yüklüyorum.
Mağazadan uygun düzenleyici bulamadım. Önerilerinizi bekliyorum
Bir de sorum eski movie maker kursam kurulur mu Windows 10 çalıştırır mı?
Y
5 yıl
Resmi araçlar ÖTV KDV olmadan mı alınıyor?
Soru basit merak konusu olduğu için soruyorum .
Devletin herhangi bir kurumu arabayı nasıl alıyor? Bayiden aynı bizim gibi ödeyerek mı alıyor ?
Bilen arkadaşlar aydınlatır ise sevinirim.
İyi forumlar
Y
5 yıl
Dacia Sandero 1.0 litre
Atmosferik 1.0 litre 3 yıl garanti 42 bin tl. Araç evet gitmiyor beklenti ekonomidir zaten. Doğan abi test etmiş arada gazlamalı 5.9 yaktı dedi şehir içi. Genel şehir içi dikkatli 5.0 litre yakar. Bu da benzin 5 tlden 25kr yakar. Yani şehir içi ekonomi arabası. Tercih eden olabilir.
Y
5 yıl
Renault kullanıcıları konuya! Rolanti ve Renault
2000'e kadarki modellerinde hep bir titreme sorunu vya Rolanti ayar bozukluğu yapar stop edecek gibi çalışırdı. Sanayide ayar yaptırırdık. Megan 1 aracında bile vardır mesela. 2000 yılında sonra özellikle benzin-lpg kullanan arkadaşlar hala Rolanti ile alıp veremediği var mı Renaultun😂
Y
5 yıl
TIR kullanan var mı? Tır-dorse hava kaçırma problemi
Bu forumda az da olsa var mıdır?
Online bulabilir miyim acaba.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.