T

Çavuş
15 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
3 ay
Sigara lütfen yasaklansın
Alkole birşey demiyorum ama sigara yasaklanmalı çünkü öncelikle dumanı etrafı rahatsız ediyor ve dahası tamamen zararlı bağımlılık yapıcı etrafı kirletici illet pislik birşey. Günümüze kadar sigara olmasaydı ve dün keşfedilmiş birşey olsaydı nasıl yasak ve hatta suç olurdu tahmin bile edemiyorum.

Otelde yan odada adam balkonun kapısını kapayıp sigara içiyor duman bizim balkondan içeri girince anlamış oluyor kapıyı kapıyoruz. Hem o içtiği halde dumanını biz çekiyoruz hem de onun sayesinde kapı açamıyoruz.

Şöyle aptalca bir yargı var.
“Açık havada sigara kimseyi rahatsız etmez”
Gerçekten gerizekalıca bir laf. Sanki duman açık havada aniden pof diye yok oluyor. Hava akımı, rüzgar ve sigara içen yoğunluğuna göre o ortam duman altı olabiliyor ve başkalarının nefes almasını engelleyebiliyor.
Otobüs otogarlarında bekleme yerleri anlatılmaz seviyede rezalet her 10 kişiden 3’ünün elinde sigara.
Otobüs duraklarında birş sigara içtimi o durakta beklenmez şiddetli rüzgar yoksa
Bir kaldırımda yürütken bir kaç kişi sigarayla yürürse arkasından gitmek mümkün değil karşı kaldırıma geçmek şart.

!!!!!!!
Birileri sigara keyfi yapacak diye kimse kimsenin temiz havasını kendi pisliğiyle pisletme hakkına sahip değildir. Sigara gelişmiş bir kaç ülkelede olduğı gibi genel heryerde yasaklanmalı, çok ısrar olursa da sadece özel içme alanlarında içilebilir olmalıdır.
!!!!!!!


T
3 ay
Uber yasağı ve korsan iddiaları
Uber bir yasaklandı bir geri geldi nedir son durumu? Uygulamada bu konumda kullanılmıyor diyor.

Uber’e korsan deyip korsan gibi mafya gibi lastik patlatanlar sayesinde millet duraklarda taksi bulamadığından hastaneye uçağa okula sınava otobüse yetişemiyor acil bir yere gitmesi gerekenler ortada kalıyor çünkü taksi duraklarında taksi yok veya gidilecek yer beğenilmiyor.

Ubere’e neden korsan deniyor? Bir dolmuş minibüs bir taksinin yerini alınca korsan mı oluyor? Vatandaşın tercihidir ister taksiyle ister dolmuş ister otobüs isterse de uber ile gider. Uber taksi yerini almaz çünkü taksi değil toplu taşıma aracıdır. Peki yasal bir iş yapan aracın lastiğini kesmek mafya korsan işi değil de nedir? Sırf kazançları azalmasın diye milleti mağdur eden bu bazı taksicilerin kendisidir mafyası da korsanı da.
T
3 ay
Otobüs yolculuklarının sonuna geldik
Eskiden Varan ve Ulusoy adında birbiriyle rekabet eden iki firma vardı. Otobüsler bal dök yala temizliğinde olur, içeri girdiğiniz anda önceden çalışır durumda olduğu için mis gibi kokardı ve temis hava alırdınız. Hedefe gidene kadar 10-15 yerde durmaz sadece mola yerlerinde dururdu ve kendi mola tesisleri bile olurdu. Heryer tertemiz herşey lezzetli olurdu Bolu’da cızbız bar, afyon’da kaymaklı kadayıf tost ayran sucuk herşey. Otobüs içi ikramlarda sabah kahvaltııda zeytin ezmesinden tereyağına peynirine kadar herşeyi olur, yemeklerde tavuklu pilav bile verirlerdi. Terminalleri bile kendilerinin olurdu servisleriyle birlikte.uöak yolculuğundan kat kat kaliteli rahat geçerdi herşey. Otobüs içinde tuvalet bile olurdu. 2 katlıları da vardı.

Oysa şimdi
Otogara bir gidiyorsunuz kalabalık sigara dumanı altında bekle. Otobüse binersiniz içi leş gibi sıcak havasız. Muavine söylersiniz umursamaz, şöföre söylersiniz “az sonra” der ama keyfine. Aracı çalıştırıp havalandırma düğmesine bassa bitti ama biz onun şahsi aracına binmişiz ya otostopla, keyfi ne zaman eserse. Temizlik deseniz eh işte. Yolculuk sırasıbda havalandırma yine susar siz yine söylersiniz defalarca. Şöför ya müzik koyar. Ya muavinle muhabbet eder. Mola yeri rezalet ötesi tuvalet hem 3-5 tl gibi komik saçma pahalı hem de içi leş gibi. Yemek deseniz bir şey kalmamış g.map yorumlarında da belli. Hedefe gidene kadar 5 saatlik yolculuk 10 saat olur.

Şimdi yeni çıkan Varan ve Ulusoy fel değiştirmiş ve değişmiş ve bir özellikleri artık kalmamış durumda.
Yine en iyisi Pamukkale.
Sonra diğerleri ama en sonuncusu KamilKoç yabancılara satıldığından beri çok kötü web sitelerinde şikayet imkanı bile yok yani müşteri memnuniyeti umurları bile değil böyleyken iyi olması zaten mümkün değil ve bu kadar kötü yönetim anlayışı hiçbir firmada yok diğer yerli otobüslerimiz kat kat daha iyi.

Sanıyorum Metro batırdı o çıktı her nasıl niyeyse ardından Ulusoy ve Varan kapandı.
T
4 ay
The Burning Crusade private server
Merhaba. Bilen var mı? İnternette birsürü var ama populasyonlarını bilemiyoruz. En iyisi hangisidir fikri olan vsr mı? Yoksa vanilla da olur. Lich King için Warmane var tabiki. Teşekkürler!

Bulundu
Sunstrider private server detay mesajlarda.
T
4 ay
Lvl17’yim ama dungeon finder’da wc rfc niye yok?
Bir karakter açtım lvl17 oldum hala dungeon finder penceresinde Wailing Caverns, Ragefire Chasm yok. Neden? Sadece Battle for Azeroth var o da lvl10-50 arası. Wc rfc Normalde var da bende mi yok?

Subscription yapmafım lvl20’ye kadar ücretsiz oynuyorum ondan olabilir mi?
Oyun %50 download durumunda ama playable şeklinde oynanıyor ondan olabilir mi?
T
5 ay
İphone hava durumundaki çizgiler
Şu yatay çizgiler ne anlama geliyor lütfen söyler misiniz? Hem ilk baştakinde küçük beyaz nokta var o nedir?
Renkleri ısınma soğuma tamam ama sağdan sola ne anlama geliyor ve uzunlukları farklı uzunlukları ne anlama geliyor?

< Resime gitmek için tıklayın >
T
5 ay
Stevia 0 kalorili doğal tatlandırıcı
Stevia adında bir bitki yaprağı hem tatlı hem 0 kalori. Ama şeker gibi değil tabi biraz farklı tadı var ama yine de hem sıfır kalori olduğu hem faydalı olduğu hem de dişlere zararı olmadığı için denenebilir yani bu kadar faydası olan birşeyin şeker gibi tadı olmasını beklemek te saçma olur.

Deneyen bilen var mı? Doğal yaprağın yanında ekstrakt halinde küp şeker gibi ürünleri de var.
T
5 ay
Sınırda ölen kaçak göçmenlerle ilgili düzenlenen haberler
Haberlerde kaçak göçmenlerin ordan oraya kaçarken içinde çocukların suda batıp boğulmalarıyla ilgili şöyle başlıklar görüyorum:

Vicdansızlar, insanlıktan çıkmışlar filan

Ne yapsın güvenlik yanlarında çocuk var diye buyur geç mi desin? Sınır güvenliği işini yapıyor kaçaklaeı tabiki uzaklaştıracak tutuklayacak neyse, o ölümlerin sorumluları oraya kaçak halde gidenlerin kendileri yani ana babaları veya her kimseler.

Yoksa yanında çocuk var diye geç denmesi gerekseydi, bugün dünyanın heryerinden teröristinden sabıkalısına mafyasından sapığına herkes yanına bir çocuk alıp geçerdi sınır diye birşey de kalmazdı.

İnsanlıkla embesilliği birbirine karıştırmayın.
T
5 ay
ABD covid aşısız giriş yasağı ne zaman kalkar?
Şu an ABD’ye covid aşısız kimse alınmıyor ABD vatandaşları hariç. Peki bu yasağın ne zaman kalkacağı ile ilgili bir bilgi var mı? Bu yasaklar heryerde kalkıyor bir ABD’de kalkmadı
T
5 ay
Acayip bir internet sorunu
Evdeki adsl ve mobil internet aynı anda yavaşlıyor. Wifiden mobile geçiyorum önce internet geliyor 1 dak sonra aynı sorun. Ara ara internet kesiliyor bir google asdf arama sayfası 15-20-30 sn sürebiliyor açılması. Mobil internetteyken sağ üstte LTE yazan yer bir 3G oluyor bir LTE sürekli değişiyor.
İlginç olan mobil de böyle olunca wifi de de böyle oluyor ara sıra yavaşlıyor. Ama birinden diğerine geçince önce internet açılıyor bir süre sonra aynısı.
Turkcel müşteri hizmetleri bir sorun yok diyor hat güncellemesi yapıyor sorun aynı değişmiyor.

Böyle acayip bir sorun yaşayan ve bunun hakkında fikri ve bilgisi olan var mı acaba?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.