T

Onbaşı
15 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
13 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
T
2 hafta
Turknet iyice kötüleşti 20 sene öncesinin dialup’ından beter oldu
2-3 senedir Turknet kullanıyorum son 2-3 aydır günde 5-10 defa 5-10-30 dak. sürelerle kesiliyor ve google’da “zxc” yazarak kontrol ede ede bir hal oluyorum, google arama sonuç sayfası 15-20-25sn’de açılır mı ya, 20 sene öncesinin dialup interneti bile daha hızlıydı siz napıyorsunuz? Hayatımda bu kadar rezaletini hiç görmedim. Sonra kendi kendine düzeliveriyor sayfalar açılmaya başlıyor birden. Kapattırıp başka birine geçeceğim uğraşmıyorum üşeniyorum ama sonunda zorunda kalacağım herhalde. Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar var mı?

Ek not:
Müşteri temsilcilerin klasik sorularına cevap
1- Kesilme ve düzelme telefon tablet laptop hepsinde aynı anda oluyor.
2- Interneti kullanan başka bir uygulama veya güncelleme olmadığı kontrol edildi ve biliniyor. Sadece telefon bağlıylen bile bu sorun hep oluyor.
3- 2-3 senedir sorun olmazken son 2-3 aydır farklı bir şey yapmış ta değilim.
T
geçen ay
Özel yaşama yönelik ifşa ve iftira suçları
Toplumda çok yaygın olan bir şey ama evrensel hukuk kurallarınca basit cinsel taviz kadar da cezası olan yani onladar ahlaksız bir eylem. Bu konuyla ilgili bir kaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.
1. Özel yaşamı ifşa suçunun gerçekleşmesi için iddianın gerçek olması şart mı? Örneğin birinin arkasından eşcinsel olduğu yönünde ithamda bulunmak bir ifşa eylemi, ama bu suçun gerçekleşmesi için kişinin eşcinsel olması şart mı? Yoksa doğru olmasa da yine de özel yaşama yönelik ifşa eylemin gerçekleşmesi nedeniyle suçtur denebilir mi?
2. Kanıt ses veya görüntü kaydı olabilir ama habersiz alınan kayıtlar ayrıca suç olarak değerlendirilse bile yine de kaydın içeriği kanıt olur mu? Olmaması saçma çünkü bir suç başka suçu örtmez habersiz kayıt suç olabilir ama kauıt içinde suç varsa bunun da ayrıca değerlendirilmesi gerekir bence. Komşunuzu gizlice kaydederken bir cinayet işlense habersiz kayıttan kanıt niteliği taşımaz deyip göz ardı mı edilecek? Yoksa geriye tek kanıt tanık kalıyor sanırım değil mi?
3. Bir de iftira suçu giriyor sanırım. Başka hangi suçlar dahil oluyor?
4. Tazminat davası açılabilir mi? Yoksa nasıl dava açılır sonuç alınır mı masrafa değer mi?
Teşekkürler
T
3 ay
Iphone 6s pilini değiştirdim dikkat edilmesi gerekenler
Harika bir duygu hem başarı hissi hem ucuz hem güvenli çünkü nasıl ve neyle değiştirdiğimi biliyorum telefona nasıl davrandığımı da biliyorum. Tamircide diğer parçaları eller mi değiştirir mi vidaları yamuk yumuk yakar mı herhangi bir zarar verir mi bilinmez. Deji 2300mha taktım pil de iyi gibi.

Dikkat edilmesi gerekenler:
(Anlatım videolarında olmayan çok önemli gizli kalmış bilgiler)

Videoları inceleyerek yapınca son derece kolay ama:

1) Videolarda vida sıralamalarından hiç bahsedilmiyor oysa uzunlukları ve çapları farklı olabiliyor. Ondan çıkarılan her vidayı pozisyonunu unutmayacak şekilde kenarda sıralamak gibi bir yöntem kullanmak iyi olur. Bir vidayı yanlış yere takmak hasarlara neden olabilir.
2) Pilin bantı çıkarılırken yavaş hareketlerle çıkarılmalı yoksa kopuyor ve durum zorlaşıyor.
3) Batarya kablosu en önce çıkarılmalı ve en son takılmalı ve takılıyken başka hiç bir kablo takılıp çıkarılmamalı yoksa kısa devreye neden olabiliyor.
4) Bataryayı yerleştirirken yapışacağı için kablonun batarya soketine ulaştığından emin olunmalı yoksa biraz aşağı veya yukarı yapışırsa ve soket aşağıda veya yukarda kalırsa tekrar çıkarmak gerekebilir ve bant yoksa nasıl yapıştırılır orasını bilemiyorum neyse ki bunu araştırmaya gerek kalmadı.

Sonuç olarak aslında kolay ama bunlara dikkat etmek lazım. Bir büyüteç te bence gerekli çünkü vidalar pire kadar hangi uçlu torna vida lazım filan anlaması zor olabiliyor.
T
3 ay
Binance üyeliğini komple silme
Binance üyeliğimi silmek istiyorum ayarlar/güvenlik menüsünde sadece “devre dışı bırak” seçeneği var komple silme imkanı nerede yok mu bilen var mı? ‬Devre dışı bırakınca tekrar açılabilir çünkü.
T
4 ay
Turşu yaparken kapak açılır mı
Turşu yaparken kapağı açılırsa ne olur? Pancar turşusunu kapalı kavanoz yerine tencerede yaptım içinde tuz sirke su pancar var ne farklı var şimdi ağzı kapalı kavanozdan ? Ağzı kapalı kavanozda olsa ne fark edecekti?
T
4 ay
İphone 11 kamera koruması tavsiyesi
İphone kamera kılıfılarında kamera kısımları hep açık oluyor. Kamera kısmı sürmeli kapaklı olan kılıflat var ama açıp kaparken lenslere sürtünüyor gibi zarar verebilir. Nasıl bir koruma veya kılıf tavsiye edersiniz?
T
4 ay
Tamircilere nasıl güvenelim?
Her türlü elektronik cihazlarımızı veriyoruz saatlerce günlerce ne yapıyorlar belli değil. Örneğin soketini kamerasını lensini her türlü sağlam parçalarını alıp eskileriyle değiştirmediklerini ne bilelim? Anakart değişse imei filan değişir ama onun dışında herşeyi değiştirmek mümkün, gerçi imei için de bir numara bulmuş olabilirler bilmem.

Bir tamirciye bunu sorduğumda “güvenmiyorsanız vermeyin” diyor, ben de “sizi tanımıyorum neden güveneyim ki, ben size parayı daha sonra vereceğim desem güvenir misiniz?” dediğimde de bana “niye güveneyim” diyor. Peki ben niye güveneyim? Kimse kimseye güvenmek zorunda değil bu nedenle bazı tamirciler camekan masa altında göz önünde yapıyor işini ve yanında oturup seyretmek mümkün ama hepsi böyle değil.

Daha başka nasıl bir güvence sağlayabiliriz bunun için? Bazı şeyleri kontrol etmek gibi veya başka bir yöntem var mı?
T
5 ay
Canlanan hamam böceği
Ters dönmüş halde yerde duran hamam böceğini peçeteyle tutup atayım dedim birden canlanıp ordan oraya kaçışmaya başladı hem de çok hızlı halde.

1) Raid hamam böceği yemleri veya başka nedenle sersemlemiş te ben dokununca mı ayıldı?
2) Uyuyor muydu? (Ters dönüp uyur mu hiç?)
3) Ölmüştü ama tekrar canlanmış olabilir mi?
4) Ölü taklidi yapıyor olabilir mi?
5) Bunların dışında başka ne olabilir?
T
5 ay
Kokoreç iyi de penis niye kötü?
Ben kokoreç çok severim ve düşündüm de içinden bir çok şeyin geçtiği kokoreç iyi de sadece içinden bir tek şeyin geçtiği penis niye kötü olsun kayış gibi esnek yumuşak lezzetli olmalı. Kavurması bence çok iyi olmalı. Dana penisi de yenmeli bence kokoreç gibi çeşitli şeyleri yapılmalı penis dolması mesela. Annemin penis dolması çok güzel olur derken pek söyleyiş bakımından uygun olmuyor ama bunlar bence atlatılabilecek şeyler kokoreç gibi farklı isimler konulursa sorun olmaz bence
T
6 ay
Yasalara aykırı tabela ve stand bulundurma
Bir binanın zemin katındaki bir tur şirketi ofisi kendisinden 30-40 m ötede yürüme yolu üzerinde bir alanı işgal ederek reklam panolarıyla birlikte stand kurmuş. Bu yasal değil değil mi binadan ne kadar ileriye konabiliyor böyle şeyler?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.