X

Yüzbaşı
02 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
154 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
X
8 ay
Tekken 8 vs Mortal Kombat 1
Mortal Kombat 1'i ve Tekken 8'i halihazırda oynamış birisi olarak kesinlikle açık ara Tekken 8 çok daha iyi diyebilirim. Tekken 8'in Mortal Kombat 1 ile kıyaslayınca artıları:

1. Tekken 8'deki Stage'ler (Arenalar), dünyadan gerçek mekanları barındırıyorken, Mortal Kombat 1'deki stage'ler tamamen hayal ürünüdür. Mesela Tekken'nin Paris stage'inde dövüşürken bir yandan Eyfel kulesinin eşsiz manzarasını izleyebilir, Peru'da dövüşürken Machu Picchuya hayran kalabilirsiniz. Mortal Kombat'ta ise uyduruk arenalarda dövüşürsünüz.

2. Tekken 8'de her karakter kendi ülke dilinde konuşurken, Mortal Kombatta tüm karakterler ingilizce konuşur. Tekken'deki dil çeşitliliği oyunu daha renkli ve zevkli hale getirmektedir. Shaheen arapça, victor Fransızca, jin japonca, feng çince, miguel İspanyolca, paul ingilizce, dragunov Rusça, Eddy portekizce, Claudio italyanca, leo Almanca konuşur. İleride bir Türk karakter eklenirse (ki ekleneceği söyleniyor) tamamen Türkçe konuşacaktır. Street Fighterdaki Hakanın Türkçe konuştuğunu hayal edin.

3. Tekken'de stageler dinamiktir; gece olur, gündüz olur, yağmur yağar, yağmur durur, rüzgar başlar... Mekanlar kırılır ve farklı mekanlara geçiş sağlanır. Mesela yan duvar kırılırsa yan odadaki mekana sıçrar dövüşün devamı, zemin kırılırsa bodrumda devam eder dövüş. Oyunun enerjisine göre müzikler de değişir.

4. Tekken ağır çekim vb özelliklerle süslediği için gerçek bir dövüş filmi izliyor gibi hissiyata sokabilir kişiyi, oyunun içine girdikten sonra bağımlılık yapabilir. Mortal Kombat ise fatality, brutality, x-ray gibi kan ve vahşet ürünlerini oyundan çıkardıktan sonra geriye bir çocuk oyunu kalır.

5. Tekken'de tüm dövüş sanatları oyuna yedirilmiştir. Daha karakter seçerken Karakterin boyu, kilosu, nereli olduğu ve en önemlisi dövüş tekniği yazmaktadır ekranda. Bu da oyunu daha heyacanlı ve merak uyandıran hale getirmektedir. Kickbox, Jet Kune do, Wing chun, Muay Thai, Sumo, Box, Wrestling, Judo, Karate, Taekwondo, Aikido, mma, shoalin kung fu vb sayısız dövüş sanatı oyunda yer alır. Peki Mortal Kombat karakterlerinin hangi dövüş sanatları var??

6. Görüntü kalitesi iki oyunun da birbirine yakın olmakla birlikte ben Tekkeni renk paletleri ve Kaplamalar nedeniyle daha çok beğeniyorum. Gerek grafikler gerek animasyonlar çok üst seviyede Tekkende.

7. Tekken 8 toplamda 32 karakterle piyasaya giriş yapmışken Mortal Kombatta bu sayı 24 tür. En kötüsü ise Mortal Kombat oyunlarını sadece 2 yıl destekleyip en fazla 12 dlc karakteri eklerken Tekken oyunları her zaman çok uzun yıllar destek almaya devam eder. Mesela 2015 te çıkış yapan Tekken 7 nin 2021 de bile hala desteklenmeye devam ediyor oluşu gibi. Düşünün 7 yıl sonra hâlâ daha dövüş arenası ve karakter eklemeye devam ediyorlardı.

8. Tekken 8 de crossplay vardır ama Mortal Kombatta yoktur. PlayStation, Xbox, Pc kullanıcıları dilerlerse Tekken 8'i birbiriyle online olarak oynabilirler. Fakat Mortal Kombatta platformlar arası online rekabet mümkün değildir.

9. Tekken 8 tüm tarihteki en büyük bütçeli tekken oyunudur. Dolby atmos, dolby vision vb özellikleri sonuna kadar kullanır. Unreal Engine 5 motoru ile yapılmıştır, Mortal Kombatı söylemiyorum bile. Oyundaki ses efektleri her şeyi anlatıyor.

10. Tekkende Team Battle, Ghost Mode, Tekken ball, Survival mode gibi çok sayıda eğlenceli modlar varken mortal Kombatta bu oran çok daha azdır. Tekken'de tüm eski tekken oyunlarının videolarını, müziklerini vb barındıran galeri mevcuttur. Tekkenin ekstra özellikleri oyunun oyun süresini hayli uzatır.

11. Benim için en önemli özellik. Her yeni çıkan Tekken oyunu eski Tekken oyunlarından nerdeyse tüm karakterleri kadrosuna alır, dışarıda ya çok az karakter bırakır ya da hiç bırakmaz. Mortal Kombat ise bu konuda çok acımasızdır, tam bir karaktere alıştım dersiniz yeni Mortal Kombat oyununda o karakteri kadroya almazlar.

12. Tekken 8'de offline oynayanlar için, yapay zeka öyle ileri boyuta taşınmıştır ki rakip bir yerden sonra gerçek insan gibi sizin en çok yaptığınız hareketleri çözümleyip kendi taktiğini geliştirir.

Daha onlarcasını yazardım da neyse, bu kadarlık yeter...
X
2 yıl
Lionel Messi Cristiano Ronaldo\u0027dan daha efsane bir futbolcudur
Her ne kadar gol sayılarında Ronaldo önde de olsa, gol atma oranında Messi daha öndedir.
X
3 yıl
PS VİTA hiçbir yerde bulamıyorum
Halihazırda bir gamer pc'im ve ps4 pro'm var. Fakat mobil bir cihazdan oyun oynamanın kolaylığı ve kompaktlığı beni cezbediyor. Daha önceden psp 3000 kullandım ve çok memnun kaldım. Özellikle emülatör (sega, nes, psx) olayı harikaydı. Şimdi ise bir ps vita alayım dedim, kaç tane ps mağazası ve dükkanı gezdim bulamadm. Hatta internette bile çok az yerde var. Hepsiburada ve trendyol gibi yerlerde ya yok ya da çok astronomik rakamlara istemediğim versiyonlarda var. Sahibinden ve GittiGidiyor gibi sitelerde var fakat güven vermiyor.
Demem o ki, telefon mobil oyunlarından pek haz etmeyen ben (dokunmatik kontrolü sevmiyorum) ne yapmalıyım ? Uncharted, Tomb Raider, Killzone, MK9 gibi kallavi oyunları bi kenara atıp dandik apk oyunlara mahkum mu kalmak zorundaym ?
Bana bir akıl verin nereden temin edebilirim ps vita? En güvenli yer neresidir? PS Vita alırken neye dikkat edilir?
X
3 yıl
Tekken 7 vs Mortal Kombat 11
Ps4 dönemi dövüş oyunları açısından çok verimli geçti. Fighting Ex Layerden Street Fighter 5'e Dead or Alive 6'dan King of Fighters 14'e kadar birçok dövüş oyunu gördük. Ben bir dövüş oyunu hayranı olarak Blazblue, Guilty Gear, Killer İnstict, Marvel vs Capcom, Virtua fighter, Dragon Ball, Naruto, Jump Force vb sayısız dövüş oyunu serisi oynadım. Ve bence bu konsol jenerasyonun en iyi dövüş oyunları:

1. Tekken 7
2. Mortal Kombat 11 Ultimate
3. Soul Calibur 6
4. Injustice 2 Legendry Edition

Özellikle Tekken 7 ve Mortal Kombat 11 tüm platformlarda en çok kıyaslanan iki dövüş oyunu oldu.
X
3 yıl
Penis Boyu ve Mastürbasyon Arasındaki İlişki
Yapmış olduğum araştırmalara göre ergenlik döneminde (12-17 yaş arası) penis boyu gelişimini tamamlıyor ve bu yaş aralığından sonra ağzınla kuş da tutsan penis boyu doğal yollarla reel anlamda uzamıyor. Bu yaş aralığındaki penis boyu uzamasının, kimde ne kadar uzayacağının etnik, genetik vb. birçok faktörü olmakla birlikte ana faktör DHT hormonunun salınım oranıdır. DHT hormonu erkekte sesin kalınlaşmasına, akciğer ve kalbin gelişimine, kemiklerin kalınlaşmasına ve hatta boyun uzamasına fayda sağladığı gibi en temel faydasını penis uzunluğu ve kalınlığında meydana getirdiği artış ile sağlıyor.

Peki, DHT kimlerde daha fazla salgılanır? Cevap: En fazla oranda (sınırı aşmadan) mastürbasyon yapan erkekte DHT salınımı en hat safhaya çıkmaktadır. Evet, doğru duydunuz. Konuyla ilgili birçok bilimsel makale mevcuttur. Mastürbasyon kandaki serbest testosteronu ve DHT hormonunu önemli ölçüde arttırmaktadır. Bu da dolaylı olarak penis gelişimini (boyunu ve hacmini) etkilemektedir. Ergenlik döneminde düzenli (sürekli) ve sık yapılan mastürbasyon geleceğe bir yatırımdır adeta. Penis kısalığının asıl nedeni ergenlik döneminde (özellikle de 12-16 yaş arası dönemde) cinsel yönden aktif olmamaktan (mastürbasyon yapmamaktan) kaynaklanır. Genetik, kalıtım filan bir yere kadar etkilidir sadece, asıl önemli olan ergenlik dönemini verimli geçirmektir. Nerede it, kopuk, serseri varsa orada iri bir penis vardır. Çünkü onlar kendilerini dini ve ahlaki sınırlamalara tabi kılmamış, sürekli her fırsatta mastürbasyon yapmıştır. Nerede cenabet gezmekten korkan, mastürbasyon yapmanın günah olduğunu düşünen ve bu nedenle mastürbasyon perhizi yapan, en iyi ihtimalle iki haftada bir mastürbasyon yapan bir genç görseniz bilin ki orada ortalamanın altında boyutta bir penis vardır. Çünkü doğanın kanunu budur, KULLANILMAYAN ORGAN KÖRELİR.

Mastürbasyon kandaki serbest testosteronu ve DHT'yi yükseltir. Bu da penis gelişimi için birincil faktördür. Bakın fakat bir detay var: 12-17 yaş arası çekilen mastürbasyon böyledir. Yoksa 20 yaşında günde 3 kez de mastürbasyon yapsanız bir etkisi olmaz. (Tıpkı büyümesi duran parmaklarınızı uzatamadığınız gibi) Anlayacağınız dinler, ahlaki dogmalar hiçbir sınıra ve dayatmaya bağlı kalmayan insanları efendi-akıllı diye tabir ettiğimiz insanlardan üstün kıldı.

Sonuç olarak ergenlik dönemindeyseniz penis gelişiminiz için bol bol mastürbasyon yapın. Bırakın martavalları dinlemeyin bile. Bu dönemleriniz bir daha geri gelmeyecek. İleride pişman olmamak için bol bol boşalın, çünkü tüm olay DHT hormonunda ve bu hormon da boşalma ile ciddi artış gösteriyor.
X
8 yıl
Age of empires 3 hamachi agına katılmak isteyenler buraya
Age of empires 3 ya da age of mythology multiplayer oynamak isteyen gelsin... Hamachi adım AOE.III(12) şifre 1234

Uzerinden zaman gecen ama eskimeyen oyun...
X
8 yıl
Dunya neden adil bir yer degil????
?
X
8 yıl
Tekken 2: Kazuya\u0027nın intikamı
Evet, baslikta gordugunuz filmi izleyen var mi ? Varsa film nasl ?
X
8 yıl
Amfizem veya koah hastası olan var mı?
X
8 yıl
Tekken 7 Fated Retribution mı Mortal Kombat x mi yoksa Street Fighter 5 mi
Piyasanın açık ara en iyisi şu an Tekken 7'dir. En büyük rakibi Mortal Kombata göre artıları:

1. Karakter sayısının fazlalığı, stage sayısının fazlalığı, hareket sayısının fazlalığı ve derinliği, çok geniş yelpazeli bir oyun olması ve oyun dinamikleri

2. Stagelerde anlık hava değişimleri (yağmur başlaması, havanın kararması vb) round a göre müziğin değişmesi

3. Stagelerde farklı mekanlara geçişin sağlanması, bir stage içinde 3 farklı arenada dövüş imkanı, kırılabilir mekanlar

4. Karakter çeşitliliği, hemen hemen tüm dövüş sanatlarının oyunda yer alması

5. 3 boyutlu oyun deneyimi

6. Daha estetik dövüş imkanı ve ince düşünülmüş detaylar (paradise island stage inde normalde Lee karakteri var, fakat onu siz karakter olarak seçtiğinizde o oradan ayrılıyor. Jack, gigas gibi karakterlerin üzerine uygun olmayan giysi giydirdiginizde giysi yırtılıyor, Karakterinizi nereye yönlendirirseniz rakip kafasını oraya çeviriyor, hatta arkası dönükken bile rakibe odaklanıyor, Mortal kombatta ise rakip heykel gibi duruyor)

7. Karakter tasarımları (jet kune do uygulayan iki karakterin kıyaslayın lui kang ve law demek istediğimi anlarsınız)

8. İlginç ve yaratıcı karakterler (jack, alisa, eliza, yoshimitsu, zafina)

9. Online da daha iyi bir sıralama sistemi

10. Daha rekabetçi ortam ve ustalaşma imkanı

Mortal Kombat 11 oyunu Tekken'den çok fazla şey araklamıştır.

1. Frost karakterini Tekken'den Alisa karakterine benzetme çabası (ikisinin de move listini izleyin demek istediğimi anlarsınız)

2. Fatal blowda enerji barının değil de hak barının baz alınması

3. Karakterlerin sabit duruş stiline geçip hamle yapması. Karakterlerin belli komutlarla özel duruşlar sergilemesi ve sonrasında hamleye göre atağa geçmesi

4. Karakterlerin vuruşlarını karşı hamle ile püskürtme, kollama dışında saldırı yönlü savunma sistemi

5. Karşı tarafın hamlesi ile aynı anda yapılan ataklarda sinematiğe geçmek (çenenin, kolun, boynun kırılması gibi) tekkende yıllardır bu yöntemle animasyon hareket gerceklesir.

Daha sayamadığım nice şey var. Mortal Kombat ile tekkeni kıyaslamak büyük hatadır. Mortal Kombat gibi bir rpg öğeli çakma dövüş oyununu tekkenle kıyaslamak tekkene hakarettir
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.