B

Yüzbaşı
02 Kasım 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
2 yıl
Sabahattin Ali - Can Modern Mi? YKY Mi?
Sabahattin Ali'nin kitaplarında Can Yayınlarıyla Yapı Kredi Yayınları arasında fark var mı? Varsa iyi olan öneriniz hangisidir?
B
2 yıl
Bosch Maxx Çamaşır Makinesi Çalışmıyor
Program'ı seçiyorum, başlat tuşuna basıyorum, hiç bi şey yapmıyor, ne su alıyor, ne dönüyor. Hazırda kalıyor. Bi 5 dk sonra falan Hazır işareti yanıp sönmeye başlıyor, bunun dışında da hiçbir iş yapmıyor. Problemi nedir? Nasıl çözerim bilen eden varsa yazarsa sevinirim.
B
4 yıl
Diş Taşı Temizliği İçin, Diş Macunu ve Diş Fırçası Önerileriniz
Selam Gençler,

bu sorunla karşılaşan, şu diş fırçası ile şu diş macununu kullandım, iyi geldi diyen var mı aranızda?
B
4 yıl
Laptop'a 2. Monitoru (Scart) Nasıl Bağlarım?
Merhaba Arkadaşlar,

elimde bir monitor var ve Scart girişe sahip, laptop'umda da Scart yok sadece HDMI var.

Merak ettiğim HDMI to Scart bi dönüştürücü alsam, monitor'u 2. monitor olarak kullanabilir miyim?
B
4 yıl
Windows10 Kursam Lisans İster Mi?
Merhaba Arkadaşlar,

cihazı ilk aldığım gün direk Linux yüklemiştim, uzun sürede Linux olarak kullandım zaten. Şimdi farklı bir iş için Windows'a ihtiyacım var.

Geçenlerde BIOS ekranındayken OS kısmında Windows10 yazıyordu hala ve galiba cihaz içerisinde tanımlı Windows 10 Key var, merak ettiğim şey Windows 10 Fall Creators 1709'ı kursam, PC kendi kendine lisansı tanır mı? Yoksa benim cihaz üreticisiyle iletişime geçip, key almam mı gerekir?
B
4 yıl
Ezhel'in Bazen Şarkısındaki Feet'i Kim?
Ezhel son zamanların patlayan isimlerinden biliyorsunuz.

Bazen adlı şarkısında feat. Emel diye biri var, araştırdım biraz ama bulamadım kim bilen var mı? Bi sosyal medya, site adresi, konseri, farklı şarklıları vs. varsa bilen paylaşabilir mi?

Not: Spotify'de denedim bi profili yok oradada.
B
4 yıl
İki PC'yi Birbirine Bağlamak
Merhaba Arkadaşlar,

elimde bir adet Linux Mint 17 yüklü Netbook var. Bu aralar 200-300 lira verip bir taşınabilir hard disk alamayacağımdan Netbook'u ana bilgisayarıma bağlayarak bir taşınabilir hard disk gibi kullanabilir miyim?

Bunu bi kablo ile yapmak mümkün mü?
B
5 yıl
CSGO500 Para Çekme?
Arkadaşlar benim merak ettiğim bir şey, CSGO üzerine skin, casino siteleri aldı başına gidiyor. Benim merak ettiğim bu sitelerden para çekme işlemi nasıl yapılıyor? Ben CSGO500'de belli bir miktar para kazansam, nasıl bu parayı cebimdeki TL'ye çevirebilirim.
B
5 yıl
Şimdi Askere Gitmek Zorunda Mıyım?
Merhaba arkadaşlar,

2014 - 2015 eğitim öğretim yılı döneminde, liseden mezun oldum ve 2015 - 2016 döneminde üniversiteye gitmedim.
2015 - 2016 eğitim öğretim döneminde ygs'ye girdim ve ardından Atatürk Üniversitesi Bilgi Yönetimi AÖF bölümünü kazandım.

E-Devlet üzerinden kayıdımı yaptım ve kaydımı yaptıktan sonra Halk Bankası üzerinden 290 TL'lik Materyal Ücretimi ödedim. * Dekontu duruyor.

Ardından Atatürk Üniversitesi OBS'ye kayıt oldum çünkü sınav yerimi ve derslerimi seçmek istiyordum. Sınav yerlerimi seçtim sorun yok ancak ders seçimi konusunda büyük bir muamma var.

Şimdi ilk defa üniye başlayacakların dersleri sistem tarafından otomatik olarak seçiliyormuş galiba, geçtiğimiz haftalarda ders alma zamanı vardı, krediler otomatik seçiliyor diye ders almadım, sistem üzerinde de alacak alan yoktu ama Ders Alma sayfasında toplam 17 kredi aldınız gibisinden bir ifade yer alıyordu ve üniyi aradığımda da ya telefon boş boş çalıyordu ya da bir yapay zeka çıkıyordu, oradan da üniversite temsilcisine ulaşamıyordum, yani karşımda birini bulup onunla görüşemiyordum.

Bugün girdim tekrar OBS'ye ve ders alma takviminde 0 kredi aldınız diyor.

Şimdi ben bu adamların salak sistemleri ve telefonlarının ucunda doğru dürüst bir adamları olmadığı için galiba dersleri alamadım. Geçen Nisan - Mayıs aylarında da, 30 Ocak 2017'ye kadar tecil işlemlerinizi tamamlayın gibisinden bir belge gelmişti Milli Savunma bakanlığından, ders alamadığım için üniden tecil belgesi alamayacağım büyük ihtimalle. Bunun sonucunda da açarı - kaçarı olmadan askere mi gideceğim? Yoksa bu aptal sistemde bir bozukluk varda ben dersleri aldım mı?

Birde 2 yıl tecil edilebiliyormuş galiba, internetten araştırdım ama öyle bir bilgi kirliliği var ki anlatamam sizlere. Hiç sebepsiz yere şuan 2 yıl tecil edebiliyor muyum? Lütfen bildiği bilgiden emin olanlar paylaşımda bulunsun, şimdiden yardımcı olacaklara çok teşekkür ediyorum.

İyi akşamlar.
B
5 yıl
Eski Sanatçılar Daha Mı İyi?
Merhaba arkadaşlar,

günümüz sanatçılarını seviyorum, bazen dinlemeye doyamıyorum ama eski şarkılar bir daha güzel geliyor bana, sizde de durum böyle mi? Bunu hem yabancı şarkılarda yaşıyorum hem yeni şarkılarda yaşıyorum.

Mesela 4 Non Blondes - What's Up 1992'de çıkmış ama hala günümüzde büyük bir öneme sahip. Günümüzde çıkan şarkılarda 20 yıl sonra 25 yıl sonra aynı değerlerini koruyabilecekler mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.