O

Teğmen
26 Ağustos 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
O
3 ay
H Serisi Chipset ile İ7-10700K Kullanımı
Arkadaşlar merhaba, bütçem 14 bin lirada sıkıştığı için anakartı tamamlayamıyorum. İtopya'da hazır sistem olan UTHENERA-SUPER sistemini almayı planlıyorum. Buna benzer özelliklerde başka kasa da bulamadım maalesef. Sizce bu işlemciyi H410M Chipsetli anakart ile kullanabilir miyim ? kullanırken bana ne gibi sorunlar çıkartabilir veya çıkartmaz ?

Sistem linki: http://www.itopya.com/uthenera-super-intel-core-i5-10600k-gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-12gb-16gb-ddr4-500gb-nvme-m2-ssd-geforce-rtx-raytracing-pc//
O
2 yıl
Kitap ve Kaynak Tavsiyesi
Merhabalar, İTÜ uçak mühendisliği için çalışıyorum. Kısaca bütün dersler için 0dan kitap tavsiyesine ihtiyacım var. Gerek konu anlatımlı , gerek testli. Ayrıyetten sadece kitap değil youtube kanallarınada ihtiyacım var. Hiç temelim yokmuş ve 0dan başlamış varsayarsanız çok hoş olur her ne kadar öyle olmasamda.

Önceliklerim Matematik>Geometri>Fizik>Kimya>Biyoloji>Diğerleri

Not: Aslında kitaplarım var fakat dediğim gibi 0dan hiçbirşeyim yokmuş ve en baştan başlarmışçasına bir tavsiye alabilirsem çok güzel olur.
O
3 yıl
Hastalıklar Hakkında Bilgisi Olan Ufak Bir Yardım Gerek
Merhabalar , erasmusla yurtdışındayım ve burdaki sağlık ücretleri biz türklere göre baya pahalı ve o kadar param da yok. En azından sorunumu anlatıp burdan bir kaç tavsiye alabilirsem çok iyi olucak gibi.
Sabah bir mide bulantısı ve deli gibi terleyerek uyandım. İlk işim tuvalete gitmek oldu küçük tuvaletimi yapmak istedim fakat bunu yaklaşık 15 dakika boyunca başaramadım. Sanki idrar yolumu bir şey tıkamış gibiydi. Bunu 15 dakikanın sonunda halletim fakat gerçekten kesemin patlıyacağını düşündüm. Şuan ise midem biraz rahat , böbreklerim biraz kendinde gibi fakat hala ateş ve mide bulantım devam ediyor. Herhangi bir ilaç ismi olur ne bileyim belki teşhis olabilir bunlardan herhangi biri bana çok yardımcı olur.


Not: Arkadaşlardan bazıları sigortan yok mu diyecek fakat burdaki sisteme göre ilk önce ödeme yapman gerekiyor ve sonrasında sigortan Türkiyeye döndüğünde sana parayı geri ödüyor fakat hangi hastalık sigorta kapsamında onu bile bilmiyorum malesef. Onu geçtim muayene ücreti en az 100 euro bile olsa bunu gerçekten ödiyemem çünkü daha yeni burdaki kiramı verdim.
O
3 yıl
Slovenyada Erasmus Öğrencisiyim
Öncelikle herkese merhabalar ,
Başlıkta belirttiğim gibi Slovenya'da Erasmus öğrencisiyim. Bugün boş günüm ve ne yapsam diye düşünürken aklıma konu açmak geldi. Herkes bir kaç merak ettiği şeyi sorarsa bende elimden geldiğince cevaplayacağım.

Tabi bundan önce Slovenya hakkında bir kaç temel bilgi vereceğim madde şeklinde.

-Slovenyada Asgari Ücret --> 842,79 EUR
-Slovenya'nın Nüfusu yaklaşık olarak 2,065 milyon'dur.
-Slovenyada 4 tane büyük şehir olmasına rağmen ben şimdilik sadece 2 tanesini gezebildim. Bir tanesi Lübyana diğeri ise Maribor. (Geleli 4 gün oldu.) Diğer kısmen büyük şehirler ise Kranj ve Koper'dır. Ayrıyetten Slovenyanın yüz ölçümü ise 20.273 km²'dır.


Fotoğraf konusuna gelicek olursa, telefonumda olan arızadan dolayı fotoğraf çekemiyorum fakat internetten bulduğum sizlere yardımcı olması açısından gerçekçi fotoğrafları buradan paylaşacağım.

İlk olarak dün arkadaşlarımla gezdiğim , insanların yürüyüş yaptığı veya bisiklet sürdüğü yerlerden bir kaç fotoğraf paylaşmak istiyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


Mariborda ulaşım genelde yürüyerek veya bisikletle sağlanıyor. Fakat çok uzak yerlere gitmek isterseniz genellikle otobüs veya tren kullanılıyor. Slovenya küçük bir ülke olduğu için genellikle otobüsler veya trenler dolu olmuyor. Aklınızda bir kaç detay oluşması için Maribordaki Genel otobüs terminalini ve Tren istasyonunun fotoğraflarını da buraya atacağım.

Otobüs terminali
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


Tren istasyonu

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
O
4 yıl
TYT / YKS NEDİR NELER OLUYOR ?
Uzun zamandır gündemi takip etmiyorum ve derslerime çalışıyordum. Haberleri gördüm ve tınlamadım ne de olsa sistem aynı. Odak noktamı bozmak istemedim ama merak etmeye başladım. Uçak mühendisliği okumak istiyorum ve bunu bu üniversitem bitince başlamak istediğim için bu tür konularla meşgul olmak istemedim.
Değişen olaylar nedir ? neler oldu ? Hangi sınava giricem ? puanlama türlerine neler olmuş ?
Malesef araştıracak pek vaktim yok.
O
4 yıl
Farklı Bir Şey Yapmak İsteyip Çuvallamak
Merhabalar ,
Aklımda bazı şeyler var yapmak istediğim projeler vs. Hayal gücüm bunlara yetiyor fakat matematik ve fizik bilgim yetmiyor. Hatta bunlardan hiç anlamıyorum ve yapamıyorum. Çoğu insan çok zekisin diyor. Fakat artık aptal olduğumu düşünmeye başladım. O kadar fazla projem var fakat bunların hiçbirini fizik ve matematiğe dökemiyorum. Okuduğum bölüm lojistik. Herhangi bir mühendislik yada benzeri dal okuyamıyorum dediğim sebeplerden ötürü. Projelerimi mühendislik hocalarıma felan gösteriyorum. Gerçekten iş görücek projeler fakat olmuyor. Sizce matematik ve fiziğe nasıl çalışılmalı yada nasıl öğrenilmeli ?
O
4 yıl
Motor Değiştirme Düşüncesi Yardım Lazım
Merhaba arkadaşlar bir kaç konu açmıştım kaza yaptım vs. diye. Bugün iyice düşündüm ettim aynı motora bir daha binmek istemediğime ve hayalimdeki en ulaşılabilir olan motor ktm 200 dukeu almaya karar verdim. Şuanki motorum pulsar ns 200. Sizden istediğin şey kullanan veya bilen arkadaşaların bu 2 motor arasındaki artıları ve eksileri yazmanız veyada yaptığımın mantık dışı bir şey olduğunu söylemeniz.
O
4 yıl
Motor Kazası Yaptım Bir Kaç Sorum Var
Merhaba Arkadaşlar ,
Ufaktan bir motor kazası geçirdim. Motorumun arka grenajı kırık halde. Arka fren felan içeri doğru girmiş. Yaklaşık 500 liralık bir masraf var. Açıkçası benim sorum bir daha motora binip binemiyeceğim. Bacağım kırık ve bu acıyı bir daha çekmek istemem. Fakat motorumuda satmak istemiyorum.

Yaşım: 18
O
4 yıl
Ayağımı Kırdım Bir Kaç Sorum Var
Merhaba Arkadaşlar ,
bugün motorlayken virajı alamayıp bakışımı düşürdüm ve ayağım direkle motor arasına sıkıştı. Heryerim sağlam fakat sağ bacağımda kırık varmış. Doktorlar ilgilenmedi bile. Bakmadan direk alçıya alalım dediler ve yolladılar. Sizce yarın tam teşekkürlü bir hastaneye gidip baktırmaya gerek var mıdır ? Alçıyı bile düzgün yapamadılar güvenemedim açıkçası. Ayrıyetten kırık sonrası neler yapmalı bilen arkadaşlar olursa tavsiyelere açığım.
O
4 yıl
İlginç Bir Piskolojik Durum
Merhaba Arkadaşlar ,
Normal şartlar altında hem sosyal hem de asosyal bir insanım. Bazı günler barlarda arkadaşlarımla takıldığım günlerde oluyor. Bazı günlerde ise kendimi eve hapsediyorum. Altında kaldığım bir çok sorumluluk var ve bunlar kafamı çok kurcalıyor. İşin kötü tarafı yapması sıkıcı olduğu için daha da yavaş şekilde ilerliyorum. Aşırı sosyal olunca da sorumluluklarımı yapamıyorum. Hayatı bir düzene sokamadım gitti. Yok mu bunun bir çözümü ? Sanırım her şeyi isteyen tiplerdenim..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.